Adsl sinyal yükseltici-mesafe uzatıcı
7 Cevap11056 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1089 Mesaj
4 Ağustos 2008; 13:15:53 

Beyler amacım adsl imin sinyal seviyesini yükseltmek ve sinyal zayıflamasını azaltmak,telekom hattın kötü olduğu yerlere takıyormuş bu tip yükselticileri ama 4mbit net almak istiyorum hem hattınız santrale uzak olduğundan desteklemiyor diyorlar hemde bu adslin sinyal seviyesini yükselten aleti takmıyorlar.

Bu tip bi aletin nasıl olduğunu,yapılıp yapılamayacağını hatta mümkünse Türkiye de nerden bulabileceğimi biliyor musunuz?

919 Mesaj
4 Ağustos 2008; 13:47:43 

En fazla 5km uzaklıklar desteklenir.Bu mesafede insanı çileden çıkaracak kesilmeler ve yavaşlık olur.

Telekom gibiler attıkları taşın ürküttükleri kurbağaya değeceğinin hesabını iyi yapar.

Anahtar kelimelerin repeater - bridge olabilir mesela.

Sadece basit bir örnek :

http://www.turkcenet.or.../repeater_ve_bridge.htm

4072 Mesaj
4 Ağustos 2008; 16:12:51 

Elektronik marketlerde bulabilirsin teknosa,mediamarkt...

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi(Öğrenci)

1089 Mesaj
4 Ağustos 2008; 19:55:58 

Ben wireless için demiyorum,bildiğimiz telefon hattıyla gelen adslin sinyal seviyesini yükseltmek yani hat zayıflamasını gidermek için ne yapılabilir diye soruyorum?

948 Mesaj
4 Ağustos 2008; 23:48:48 

dediğin cihazda bir tekrarlıyıcıdır ve hattın sonuna yani abonenin olduğu yere değil hattın zayıfladığı noktaya takılır ee bunuda telekomun yapması gerekir peki yaparlarmı kendin alıp versende yapmazlar bence
quote:

Orjinalden alıntı: kelli felli

Ben wireless için demiyorum,bildiğimiz telefon hattıyla gelen adslin sinyal seviyesini yükseltmek yani hat zayıflamasını gidermek için ne yapılabilir diye soruyorum?

http://talltweet.com Uzun tweetmi atmak istiyorsun
http://www.tatilevim.com tatilde istediğiniz evi kiralayın
http://www.haberdex.com tüm haber kaynaklarından güncel haberler

462 Mesaj
15 Mayıs 2010; 5:01:38 

böyle bişey acilen banada lazım santrale uzağım sürekli bağlantım kopuyor telefonla konuşurken kesilen internet geliyor tefefonla konuşurken akım yükseliyormuş
ne yapsam da o akımı yüksek tutsam anlayan arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyin

samsung R522 FS03TR
windows 7 home premium 64 bit
samsung recovery solution 4

2438 Mesaj
15 Mayıs 2010; 12:31:32 

o zaman ihtiyacın olan şey adsl splinter olacaktır. modemle beraber gelir. ama yoksa elektronikçilerden bulabilirsin. hatta chip dergisi geçen sene trafolusunu vermişti. bulabilirsen trafolu tipini seçmende yarar var.

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!

297 Mesaj
15 Mayıs 2010; 12:35:49 

Bu iş aslında telekomun işidir. Boşuna uğraşıpta zaman kaybetmeyin derim. Telekomu arayın ve ısrar edip evinize servis çağırmaya çalışın. Geldiklerinde hattınızı ölçtürün. Eğer ki sorun varsa gerekeni yapmaları söyleyin, eğer sizi sallamaya çalışırlarsa biz yapamayız falan dedikleri taktirde ilk önce hizmet aldığınız bölgedeki telekoma gidip yetkili kişiyle konuşun ve kibar olmayın. Çünkü bağırıp çağırmaktan anlıyor onlar. Eğer ki yine bişey yapmazlarsa şikayette bulunun. Nereye şikayet edicem diye sormayın, bilmiyorum. Çünkü telekoma gidip yetkiliyle görüştükten sonra benim sorunum çözülmüştü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 15 Mayıs 2010; 12:38:08 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » Adsl sinyal yükseltici-mesafe uzatıcı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188