muhabbet kuşu fiyatları, en ucuz?
33 Cevap161710 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2008; 12:31:54 

arkadaşlar muhabbet kuşu alıcam fiyatları ortalama ne kadardır? enucuznerden bulabilirim?
bir de kafes suluk vs.. ayrı ayrı ne kadardır fiyatları?

2274 Mesaj
4 Ağustos 2008; 12:35:53 

Yunus akvaryumdan aldım ben.Herşeyiyle 50 ytl ye verdi adam.Kuşun fiyatları değişir.30'a da var 70'e de.Aralarındaki tek fark bilmemne karması olmaları falan.

''Even if the morrow is barren of promises
Nothing shall forestall my return
To become the dew that quenches the land
To spare the sands, the seas, the skies
I offer thee this silent sacrifice''

601 Mesaj
4 Ağustos 2008; 12:37:52 

kuş fiyatları 15ten başlar,50-60 a kadar çıkar.
kafes de alacağın kafese bağlı.10ytlye de kafes var küçücük ama kuşunun sağlığı için en iyisi pirinç kafes,o da 50-60 ytl civarında.
suluk 1-1.5 ytl
yemlik zaten kafesin içinde ama ayrı alacam dersen 0.50 ytl
yemi 5-6 ytl
gaga taşı 3 ytl
tünekler de kafesle veriliyo ama ayrı alırsan 0.25-0.50 ytl

bu kadar. yani en azından bi 60-70 ytl gider bu iş için ama tabi kuşa bakmanın zevki paha biçilemez

.

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 12:41:57 

quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

kuş fiyatları 15ten başlar,50-60 a kadar çıkar.
kafes de alacağın kafese bağlı.10ytlye de kafes var küçücük ama kuşunun sağlığı için en iyisi pirinç kafes,o da 50-60 ytl civarında.
suluk 1-1.5 ytl
yemlik zaten kafesin içinde ama ayrı alacam dersen 0.50 ytl
yemi 5-6 ytl
gaga taşı 3 ytl
tünekler de kafesle veriliyo ama ayrı alırsan 0.25-0.50 ytl

bu kadar. yani en azından bi 60-70 ytl gider bu iş için ama tabi kuşa bakmanın zevki paha biçilemez

saol
15 ytl olan kuşla diğerlerinin farkı ne acaba?
ben yavru almak istiyorum. kaçan kuşumuz sapsarıdı hiç bir tüyü renkli veya beyaz değildi altın sarısı tüyleri vardı. şimdi de bembeyaz olandan almak istiyorum.

601 Mesaj
4 Ağustos 2008; 12:44:22 

15 ytl olan kuşla 50 ytl olan kuşun arasındaki tek fark ırkı.kuşa ırkçılık yapıyolar işte

ingiliz muhabbet kuşları 60 ytl civarı.15 ytl olanlar da yerli kuşlar. daha çok nadir bulunma ve sık bulunmaya göre değişiyo bu fiyatlar.ama sonuçta muhabbet kuşu. ben de 20 ytlye aldım ve şu anda omzumda duruyo hepsi de eğitilir yani

.

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 12:49:29 

quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

15 ytl olan kuşla 50 ytl olan kuşun arasındaki tek fark ırkı.kuşa ırkçılık yapıyolar işte

ingiliz muhabbet kuşları 60 ytl civarı.15 ytl olanlar da yerli kuşlar. daha çok nadir bulunma ve sık bulunmaya göre değişiyo bu fiyatlar.ama sonuçta muhabbet kuşu. ben de 20 ytlye aldım ve şu anda omzumda duruyo hepsi de eğitilir yani

bir arkadaşım ingiliz muhabbet kuşu türünde olduğunu söylediği ve yüksek bir fiyata satın aldığını söylediği kuşu gördüm ama hiç beğenmedim. çok iri hani jumbo gibi nasıl diyim ve çirkin geldi gözüme. oysa benim eski kuş ufak tefek ama çok alımlıydı. yani çok para vermek çok kaliteli veya akıllı kuş olduğunu göstermiyor doğru söylüyorsun.

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 12:55:14 

hollanda muhabbetler gayet tatlıdır... aslında arkadasın dedigi gibi maksat kus beslemekse izmir muhabbetinin de digerlerinden bir eksigi yok :) hollanda muhabbeti boy olarak ingiliz ile yerli arasındadır ve renkleri cok daha canlıdır...

ingiliz muhabbetleri ise biraz ilginc hayvanlar... zaten yavru alması da baya zahmetli...

11 Mesaj
3 Mart 2010; 22:59:30 

aslında diğer arkadaşların da dediği gibi fiyatı cini belirliyor. ama sen bu işi zevk çin yapacam dersen Aydın kuşu da bir İzmir kuşuda İngiliz de. Ama banba sorarsan ki ben sana İngiliz Jumboyu tavsiye ederim. Çünki diğer türlere göre daha iri ve daha dayanıklıdır. Biraz daha oyunu sever. Bir de unutmadan söyleyeyim 15 tl ye olan kuşlar büyük ihtimalle Suriye kuşudur ki onlar baya bi dayanıksız olurlar. Ya İngiliz jumbo ya da İzmir Aydın kuşunu l yoksa ki hollanda kuşu diye yoktan yere fazla para verme derim ben.

Can ATAR

466 Mesaj
24 Mart 2010; 21:05:14 

50 tl ye bir aylıkken hollanda bir muhabbet kuşu almıştım. Kuşu küçükten almak çok önemli. İnsanlara o kadar alışık ki tarif etsem inanamazsınız. Diğer odadayken çağırsam gelir, odadan çıktığımı görse gittiğim yer karanlık bile olsa o tarafa dğru uçar, elimi akan suyun (çeşmenin) altına koyduğumda uçar gelir banyosunu yapar, özellikle 1 - 2 kelime öğrettim, konuştuğu 10-12 kelimenin gerisini kendisi öğrendi, yemek yediğimi görse omuzuma konup ağzımdan yemek yemeye çalışır, biraz tiksindirici olabilir ama ağzımı açsam kaafasını ağzıma sokup dişlerimi temizler, durduğu yerde yanaklarından parmağınızla severseniz kaçmaz ve yavaş yavaş kabarır. Aklıma gelmeyen şeyler olabilir ama bu kadarı yeter zaten.

Bu arada aklıma gelmişken, bahsettiğim kuş erkek, eğer uygun evde yetişmiş bir dişi varsa satın alabilirim.

kızılayda bir kuşçudan almıştım, şu petshopların çoklukla bulunduğu sokaktan. Tavsiye edebileceğim şey, kuşu küçükken alın, erkek olsun, mutlaka birisi çok ilgi göstersin. Ben bahsettiğim kuşla 3 ay ciddi bire şekilde ilgilendim, sonra o kadar ilgilenmeyi bıraktım, artık o benle ilgileniyor :)

Not: Konunun üzerinden epey geçtiğini biliyorum, zaten bu konuyu da özellikle bulmadım, google dan düştüm buraya, hazır gelmişken yazayım dedim. Haydi kalın salıncakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escape_ -- 24 Mart 2010; 21:06:37 >

2127 Mesaj
24 Mart 2010; 21:06:26 

Erkek kuşsa allah alacağın kuşa yardım etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schéinz. -- 24 Mart 2010; 21:06:48 >

466 Mesaj
24 Mart 2010; 21:09:00 

eşi vardı birkaç aydır fakat, öldü. sebebini bilmiyorum, biryerlere çarptı sanırım, yerde tüylerini buldum, bir gün sonra da öldü.

466 Mesaj
24 Mart 2010; 21:11:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Schéinz.

Erkek kuşsa allah alacağın kuşa yardım etsin.

neden öyle dedin? gayet geçimli oğlumuz, şöyle helal yem yemiş bi ev kuşu bulursak artık başgöz ederiz.

Uzaklaştırılmış
24 Mart 2010; 21:14:09 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [i]FeeL -- 24 Mart 2010; 21:17:33 >

466 Mesaj
24 Mart 2010; 21:16:22 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escape_ -- 24 Mart 2010; 21:18:53 >

0 Mesaj
23 Ağustos 2010; 11:29:52 

20 tl ye erkek muhabbet kuşunu nerden bulabilirim yardımcı olumusunuz

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2010; 16:26:19 

Erkek muhabbet kuşu dişiden nasıl ayırt edilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1764 Mesaj
30 Eylül 2010; 16:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: DH Mahalle Muhtarı

Erkek muhabbet kuşu dişiden nasıl ayırt edilir

Gagasında mavilik olur.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

58 Mesaj
30 Eylül 2010; 16:46:44 

birisi "kuş kalkıyomu lan" zımbırtısını koyabilirmi

457 Mesaj
30 Eylül 2010; 16:50:05 

MetinT'nin konusunu hortlatmaktaki amacınız nedir ?

205 Mesaj
30 Eylül 2010; 16:50:10 

oha metinT gördüm

797 Mesaj
30 Eylül 2010; 17:12:05 

Ciciyi getirin!!!

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

0 Mesaj
15 Ekim 2010; 13:08:29 

ben kuşuoğlundan bir dişi bir erkek aldım 1 ay oldu ben okuldaydım annem ve ablam evdeydi dişi kuş erkeğin kafasını parçalamış beyni gözüküyordu ve gözünü çıkarmış ayağını dişlemişti ben eve geldim dişii yoğur kovasına delik açtım öle koydfum gittim verdim 40 tl aldım 30 tlye almıştım 40 tl ye sattım diğerini karedeniz veter,ner klikniğine götürdüm pansuman ettip gözünü diktiler irde bana tentrdiyot verdi şimdi 2 gün oldu her gün muayenesini yapıyorum siz siz olun sakın çift kuş almayın tek alın size daha sadık olurl

kafesi 16 tl
yarım kilo yem 3 tl
2kuşv 60 tl
oyuncak ları ilacı

hepsi 100 tl tuttu

11 Mesaj
11 Kasım 2010; 17:43:14 

quote:

Orijinalden alıntı: hurbocular

ben kuşuoğlundan bir dişi bir erkek aldım 1 ay oldu ben okuldaydım annem ve ablam evdeydi dişi kuş erkeğin kafasını parçalamış beyni gözüküyordu ve gözünü çıkarmış ayağını dişlemişti ben eve geldim dişii yoğur kovasına delik açtım öle koydfum gittim verdim 40 tl aldım 30 tlye almıştım 40 tl ye sattım diğerini karedeniz veter,ner klikniğine götürdüm pansuman ettip gözünü diktiler irde bana tentrdiyot verdi şimdi 2 gün oldu her gün muayenesini yapıyorum siz siz olun sakın çift kuş almayın tek alın size daha sadık olurl

merhaba hurbocular
muhabbet kuşu eşlerini kendi seçerler biz seçmiyoruz. erkeğiyle anlaşamadıklarında dişi kuş erkeği öldürebilir. her dişi kuş erkekle kavga ettiklerinde dişi kuş üstün olur ve yener. yavrularını yuvalarını koruma için dişi kuşta savunmada güçlüdür. bende yaklaşık 300 tane muhabbet kuşum var eşlerini kendileri seçip anlaşanları üretimhaneye ayırıp yavruları alıyorum. bu şekilde çift olduklarında kavgalar olmaz.....

163 Mesaj
11 Kasım 2010; 17:45:38 

25 kuruş

Bir insana yapabildiğini bizzat görmesinden daha fazla güven verebilecek hiç bir telkin yoktur.

11 Mesaj
11 Kasım 2010; 17:48:26 

quote:

Orijinalden alıntı: burak4_6_8

20 tl ye erkek muhabbet kuşunu nerden bulabilirim yardımcı olumusunuz

mrb. 20 tl ye kuş bulmak imkansız gibidir. kaçak yollardan (suriye,pakistan,singapur) gelmiş sağlıksız muhabbet kuşları petshoplarda 25 tl ye satılmaktadır. Yerli üretim muhabbet kuşu ise 30-50 arası satılmaktadır. Yerli kuş dayanıklı türkiye şartlarına göre doğmuş uyum sağlamış oldukları için kolay ölmezler.

Uzaklaştırılmış
7 Şubat 2011; 19:45:25 

quote:

Orijinalden alıntı: hurbocular

kafesi 16 tl
yarım kilo yem 3 tl
2kuşv 60 tl
oyuncak ları ilacı

hepsi 100 tl tuttu

Lan ciddi olun be.

0 Mesaj
15 Şubat 2011; 16:45:31 

selam arkadaslar ben antalyada kafes ve akvaryum malzemelerı toptan ısı yapıyorum ıhtıyacı olan tum arkadaslara her konuda yardımcı olurum gerek kafes gerekse damızlık kus konusunda saygılarımla iletşim bilgilerim MERT AKVARYUM VE KAFES TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ 0242 321 66 32 0543 436 03 16 ANTALYA NOT:damızlıklar icin ve yetıştiriciler icin 3 yemlıklı atı ıkı kapılı kafeslerımız mevcuttur fıyatlarımız uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert kafes -- 15 Şubat 2011; 16:52:39 >

3352 Mesaj
15 Şubat 2011; 16:50:18 

FORUMDA METİNT'Lİ DAKİKALAR...

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

1953 Mesaj
15 Şubat 2011; 17:01:21 

quote:

Orijinalden alıntı: metinT

arkadaşlar muhabbet kuşu alıcam fiyatları ortalama ne kadardır? enucuznerden bulabilirim?

bizim burda 20 tl ye kafes + kuş + suluk yem tünek alabiliyosun.yer niğde

0 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:57:58 

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

Orijinalden alıntı: metinT

bizim burda 20 tl ye kafes + kuş + suluk yem tünek alabiliyosun.yer niğde

DEGERKİ ARKADAŞIM BEN BU İŞİN YANİ KAFS İŞİNİN TOPTANCILIGINI YAPIYORUM İŞ YERİMİZ ANTALYA MERKEZDE IRTIBAT NUMARALARIMIZ 0543 436 03 16 0242 321 66 32 ARAYIN GORUSELIM TUM KAFES TAKIMIYLA BIRLIKTE 15 TL AYNI ZAMANDA YETISTIRICILER ICINDE OZEL 3 YEMLIKLI KAFESLERIMIZ MEVCUTTUR

438 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:24:31 

eskişehirde bahsettiklerin 80 tl'ye geliyor 20 tl fiyat çok iyiymiş

19 Mesaj
4 Ekim 2012; 16:40:17 

2 Mesaj
4 Ekim 2012; 16:54:19 

ben 25 liraya aldım muhabbet kuşunu maviş güzel genç erkek , ama ilgilenemiyorum evde duruyor bir senedir

36 Mesaj
4 Ekim 2012; 17:00:49 

Ben de almıştım 80 TL ye ama 1 sene sonra kaçtı... ...Ölmüştür her halde..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » muhabbet kuşu fiyatları, en ucuz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281