Şimdi Ara

## AMD Athlon X2 5400+ Black Edition Newegg'de Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Athlon X2 5400+ Black Edition Newegg'de Kullanıma Sunuldu ##

Yılın son çeyreğinde kullanıma sunmak üzere 45nm üretim teknolojisine sahip Deneb kod adlı Phenom işlemcileri üzerindeki çalışmalarına devam eden AMD'nin Athlon ailesi de seriye eklenen yeni modeller ile güncelleğini korumaya devam ediyor. X2 5000+ Black Edition ve X2 5600+ Black Edition modellerinden sonra 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan X2 5400+ BE de kullanıma sunuldu. Yeni işlemci segmentinde Amerika'nın en büyük elektronik ticaret sitelerinden biri olan Newegg'de listelere girmeye başladı. Dahili olduğu Black Edition serisinin karakteristik özelliği gereği çarpan kilidia açık olarak gelen ve kullanıcılara daha yüksek hız aşırtma potansiyeli sunmayı hedefleyen çift çekirdekli işlemci, soket AM2+ formunda hazırlandı ve 1MB L2 bellek ile donatıldı. 65 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan 2.8GHz'lik Athlon X2 5400+ Black Edition yaklaşık 90$'lık etiket fiyatı üzerinden Newegg'de kullanıma sunulmuş durumda.

İlgili link;
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103289
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Haber için saol fx57.
  • Çok güzel bir fiyat ve güzel bir performans.

İşlemci benim favorim olur.
  • sağolasın
  • bi intelin carpan kilidi olmayan modellerinin fiyatlarına bakın bi de amd nin yahu ne büyük fark biri 900 biri 90 dolar tabi performans kkonusunda durum tam tersi hale gelebiliyor ama o kadar abartılcak fark yok
  • 90 dolar çok uygun bir fiyat
  • 65nm 65watt ve çarpan kırık olduğu için alınıp yüksek mhz oc kasılabilir bi işlemci (+3,6ghz)

bunun dışında bulunduğu segmentte fark yaratcak bir işlemci deil
  • quote:

Orjinalden alıntı: St Batuhan

bi intelin carpan kilidi olmayan modellerinin fiyatlarına bakın bi de amd nin yahu ne büyük fark biri 900 biri 90 dolar tabi performans kkonusunda durum tam tersi hale gelebiliyor ama o kadar abartılcak fark yok

amd ıslemcıler o/c olamadıgı ıcın ucuz o/c için ıslemcı cıkartıp o/c yapılamadıgını gorunce mecburen dusuk fıyata satıyorlar . şahsen x2 işlemci alacak olsam amd alırım ama iş gereği ne kadar öekirdek o kadar hızlı render :) 4 cekırdektede amd ıntelın yanına yaklasamaz

• Bu intelin hangi işlemcisine denk geliyor arkadaşlar
  • e8400 kısmına denk gelsede oc performansıyla onu geçebilçeni sanmıyorum zira 45 nm üretildiğinden dolayı daha az ısınan işlemçi daha çok oc edilir mantığıyla geçebilmesi olası gözükmüyor.Zaten amd lerin oc de ne kadar ısındığını çeken bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom88 -- 4 Ağustos 2008; 0:23:46 >
  • AMD daha çok çalışmalı intel aldı yükü gidiyo
  • Arkadaslar bisi soracagım simdi intelin E2180 islemcisi falan carpan kilidi acık degil mi tesekkurler.
  • değil dostum yanlış bilmiyorsam 200*10 olması lazım yani 11 çarpan yapamazsın seçenekler arasında 6-7-8-9-10 var ama çarpan kilidi açık işlemci ile istersen 20 ile çarp istersen 5 ile
  • :) bir hafta önce arkadaşıma sistem topladım. keşke türkiyede bu olsaydı bunu alırdım... hava sogutmayla standart 3.2 rahat görürdü :) saygılar...
  • E8400 e mi denk gelir?..AMD X2 6000 CPU yaklaşık olarak E6600 e denk geliyordu..Oyunlardada E6600 İyice tekmeyi basıyordu..
    X2 6000 3.0Ghz.ve 2MB L2 var..
    E6600 2.4Ghz..4M L2...

Bu işlemci intelin yeni E5200 CPU suna karşı hazırlanmış..2.5Ghz 2MB L2. E5200 yaklaşık olarak E6600 kadar performanslı olur..100Mhz daha hızlı saat hızı 2MB eksik kalmış L2 belleği büyük ölçüde telafi eder..

Bu haberdeki X2 5400 ise 2.8Ghz ve 1MB L2 var..E5200 Rahatlıkla bu işlemciyi geçecektir..Çünkü E6600 ün denginde E6600 de X2 6000 i geçiyor..Üstelik daha uygun fiyattan satılır..O.C bakımından değerlendirirsek yine E5200 çok daha hızlı olur..Bu CPU nun çarpanı açık olsa bile..

Ayrıca E5200 çok daha az güç tüketim değeri az ısı ve yeni komut seti gibi avantajlarada sahip..
    quote:

Orjinalden alıntı: venom88

e8400 kısmına denk gelsede oc performansıyla onu geçebilçeni sanmıyorum zira 45 nm üretildiğinden dolayı daha az ısınan işlemçi daha çok oc edilir mantığıyla geçebilmesi olası gözükmüyor.Zaten amd lerin oc de ne kadar ısındığını çeken bilir.

• 7 8 9 10 olabildigi icin acık olarak dusunmustum tesekkurler
  • Benim anlamadığım BE serileri neden modelleniyorki.

Zaten çarpan kilitleri açık ne gerek var 5000+ 5400+ 5600+ gibi isimlendirmelere?

Çöpten çıkardığı cpu yu boyayıp bize geri satıyor amd...

Intel gibi radikal adım atmadıkça Core2duo karşısında ezilmeye mahkumdur.
  • bakalım bu fiyata gerçektend iyi satış rakakmlarına ulaşabilecek mi? öğle laf çambazlığına balmaz bu işler
  • 4 çekirdekte intel çok üstün olsa da çift çekirdek işlemcilerde athlon benim fazvorim artık!!!

Hele ki E4600'ü kullanıp gördükten sonra (windsor da olsa, 90nm de olsa) işlemci mi daha bi sever oldum!!!

Ayrıca 65 nm bu amd işlemcilerde gerçekten büyük bir fark oluşturmuş!!! Benim işlemci boşta 37-38C tam yük altında 60C'yi buluyor!!! (OC'lu)

2.7 hızında çalışan yeni seriler boşta 18-19C ve tam yük altında ben en fazla 31C gördüm!!!
  • amd 6 çekirdeği çıkarsa da intelin önüne geçse sevinseler 1 sürelik
    amd harcanıp gidiyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.