Formattan sonra internete bağlanamıyorum.. :(
15 Cevap20136 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ağustos 2008; 21:09:56 

selamlar,

bugün format attım pc ye modem olarak airties kullanıyorum.. şuanda laptobu kullanıyorum yani genel bi sorun yok.. yeni ağ kurmaya çalışıyorum fakat işe yaramıyor ve airties bağlantı yardımcısı gibi bir program var onu yükledim ama bağlantı bulamıyor diyor. yani nası diyim ekranın sağ alt köşesinde 'yerel ağ bağlantısı' gibi bişey yok.. nasıl hallederim sorunu ya kafayı yemek üzereyim :(( bu arada airties RT-211 modemini kullanıyorum

29 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:11:28 

Ethernet Kartının Driverini Tanıttın mı ?

Hani Dahillik ile Delilik Arasında İnce Bir Çizgi varya; İşte Ben Tam Ordayım !

2199 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:12:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Dæm0nd

Ethernet Kartının Driverini Tanıttın mı ?

evet etherneti de tanıtmanız gerekiyor

477 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:12:33 

yerel ağ bağlantısı yoksa drverini yüklememişsindir bi kontrol et istersen.

Son Barikat Beşiktaş

6813 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:12:36 

[font="Trebuchet MS"]Ethernet üzerinden modem kullanıyor olmalısnız..
O nedenle anakartınızın cdsniin içindeki "Ethernet Driveri" yükleyin. Kablonunda takılı olduğundan emin olduktan sonra Airtes ile taratın... Bulacak ve ayarları yapacaktır.
Kolay gelsin.[/font]

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2008; 21:14:51 

elimde 'drivers and utilities' diye bir cd var ondan yükledim bütün driverları.. fakat sanki bi tanesini manuel yüklemeniz gerek falan filan diyordu ve o da sanırım ethernet.. bi bakayım 5 dakka sonra bilgi vericem teşekkürler

1685 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:15:05 

Nasıl internete bağlanmıyor. modeme ping at, Çalıştıra gir ping at (örn ping 10.0.0.2 , ping 192.168.1.1)
eğer modem bilgisayara doğru bir şekilde bağlıysa modemin İp numarasını internet explorer'dan gir. Sonra kullanıcı bilgilerini buraya yaz.

URU ADANIA/ADONIS/EDENE/ADANA

6813 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:17:44 

[font="Trebuchet MS"]Bilgisayarım - Özellikler - Gelişmiş - Donanım - Aygıt Yöneticisi - Ethernet
Sarı ünlem ile belirtiliyor olacaktır. Anakartınızın cd takın ve ardından Etjernet sağa tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir diyin. İleri - İleri... [/font]

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

29 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:19:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Thunderfury

elimde 'drivers and utilities' diye bir cd var ondan yükledim bütün driverları.. fakat sanki bi tanesini manuel yüklemeniz gerek falan filan diyordu ve o da sanırım ethernet.. bi bakayım 5 dakka sonra bilgi vericem teşekkürler

Yanlış değilsem dediğin Driver Backup...Formattan Sonra Driverleri tekrar yüklemek için kullandığınız bir yazılım yanılmıyorsam. Bunlar bazen böyle problem çıkarıyor..Bende çok kullandım sorun çıkarıyorlar bazen Ethernet Driveri Tekrar Yükleyin..

Hani Dahillik ile Delilik Arasında İnce Bir Çizgi varya; İşte Ben Tam Ordayım !

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2008; 22:13:55 

tamam ethernet sorunu driverı yükleyince çözüldü teşekkür ederim fakat şimdi de nvidia nın sitesinde sorun yaşıyorum otomatik driver bulma sistemlerini kullanamıyorum şuanda :/

763 Mesaj
3 Ağustos 2008; 22:26:03 

sende elle kur boşver otomatiği kolay gelsin

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2008; 22:33:23 

Modemin Ip numarasını gir Ayarlarını yap internete 100 de 90 bağlanacaktır

2 Mesaj
11 Ağustos 2010; 20:40:40 

formattan sonra bende internete giremiyorum Atheros l2 fast ethernet ünlem işaretli duruyor
modemde tüm ışıklar yanıyor ve atherosu falan kendim yükledim işte anlayan varsalütfen cvp versin msn
veriliromu bilmiorum ama bu konuda yardımcı olandan Allah razi olsun . HAYIRLI RAMAZANLAR

1466 Mesaj
11 Ağustos 2010; 20:47:35 

quote:

Orijinalden alıntı: xp2010
formattan sonra bende internete giremiyorum Atheros l2 fast ethernet ünlem işaretli duruyor
modemde tüm ışıklar yanıyor ve atherosu falan kendim yükledim işte anlayan varsalütfen cvp versin msn
veriliromu bilmiorum ama bu konuda yardımcı olandan Allah razi olsun . HAYIRLI RAMAZANLAR

Ethernet kartını tanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
11 Ağustos 2010; 20:50:03 

i
quote:

Orijinalden alıntı: ThunderVoid

Ethernet kartını tanıt

nasıl tanıtılıyor abi sölermisin aygıt yöneticisinden ethernete sag tıkladım sürücü güncelleştir yaptım sonra önerlin vs gelişmi yerdende yaptim .ama bu donanım yüklenemiyor yazisi cıktı sonda ve bu arada ethernet yüklü bende önceden aygıt yönetisinde 2 tane ethernet vardı 2 side ünlemdi simdi sadece biri ünlem . ağ bağlantılarına giriyorum sınırlı bağlantı veya bağlantı yok ünlemli duruyor . pikatel aırmax 101 die cd var bunu yükledim biara sonra sildim onlada ilgisi varmı ve bu arada dns ayarlarıda boş orada numara yok diye yapmasın sorun . lütfen yardim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xp2010 -- 11 Ağustos 2010; 21:15:50 >

8 Mesaj
16 Temmuz 2011; 13:38:29 

merhabalar,

şu anda aynı sorun bende de var format attım bilgisayara tekrar xp kurdum ve internete bağlanamıyorum.anakart driver cd'sinden herşeyi kurdum ethernet driveri da dahil, ethernet kartımı görüyor pc fakat bütün modem ışıkları da yanmasına rağmen ağ kablosu takılı değil diyor hala ne yapabilirim yardımcı olursaniz sevinirim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Formattan sonra internete bağlanamıyorum.. :(
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375