- x
Sivilcelere "DİŞMACUNU" işe yarar mı??
29 Cevap47039 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ağustos 2008; 16:33:07 

Yüzümdeki bir kaç tane sinir bozucu sivilceye daha fazla tahamül edemeyip yüzüme dişmacunu sürdüm ve şuan deli gibi yanıyor..Faydası olur mu sizce?

475 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:38:56 

yarar, ben okuldayken kullanıyordum, kurutur sivilceleri ama biraz garip görünürsün

referanduma hayir!!!

88 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:41:52 

Diş macununun sivilceyi iyileştirdiği söylenir. Ama macunun kurutucu özelliği olmasına rağmen içerdiği 'flor' cildi tahriş edebilir

İstanbul Teknik Üniversitesi
-2012 Girişliler-

423 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:42:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Biruni 3-4

yarar, ben okuldayken kullanıyordum, kurutur sivilceleri ama biraz garip görünürsün

nasıl yani garip gerçekten işe yaıyorsa bende kullanırım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

841 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:43:47 

sadece sabunla ovardım ben akşam yatarken sabaha sivilceyi görmezdim bütün ergenlik döneminde 3 yada 4 tane çıkmıştır

T.C Tarih Kulübü

3072 Mesaj
3 Ağustos 2008; 17:12:24 

Gerçekten sinirlerini bozuyorsa benim gibi başla roaccutane a , 4 ay sonra yüzün kaymak gibi olsun

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

581 Mesaj
3 Ağustos 2008; 17:24:24 

tabi dudak ve cilt kuruması,depresyona girme ihtimali gibi yan etkilerini görmezden gelmemek lazım
quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Gerçekten sinirlerini bozuyorsa benim gibi başla roaccutane a , 4 ay sonra yüzün kaymak gibi olsun

2403 Mesaj
3 Ağustos 2008; 17:45:42 

quote:

Her isteyen kendi isteğiyle başlayamıyor. Ben doktora yazdırcaktım, yazmadı. Yav bu sivilceler gercekten insanı mutsuz yapıyor. Yok mu pratik tavsiyeler ?

114 Mesaj
3 Ağustos 2008; 17:51:39 

quote:

Ben kullanıyorum, 3. aya girdim yavaş yavaş etki göstermeye başladı. Her doktor vermiyor nedense bu ilacı, son gittiğim yazdı iyi ki. Öncekiler hep işe yaramayan merhem/krem türevi şeyler yazıp durdular.

1745 Mesaj
3 Ağustos 2008; 17:55:51 

Antibiyotik sivilcelerii geçiriyor.Deneyebilirsiniz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

721 Mesaj
3 Ağustos 2008; 18:12:39 

quote:

Kısa bir araştırmasını yaptım etkili olduğunu söylüyorlar yalnız yan etkileri okuyunca kullanma isteği yok oldu

http://www.sosyomat.com...%9Fli%C4%9Fi/4#ahkamlar

1290 Mesaj
3 Ağustos 2008; 18:32:44 

okaliptus yagı ve lavanta yagını karıstrıp yüzüne masaj yapmayı deneyebilirsin, bu öz yaglar cok etkili olabiliyor..

398 Mesaj
3 Ağustos 2008; 18:42:39 

roaccutane'yi 5 ay falan kullandım yan etkileri oldu tabi dudak kuruşugu gibi fln ama oyla abartılıcak bir yan etkisini görmedim ben kişiye göre değişir tabiki...
ama en kotu dezavantajı cebe arkadaşlar bir ay lık malyeti doktor kontrolu kan tahlılı fln hariç aylık 150 ytl yi buluyordu bnm kremi ıvır zıvırı bide doktor kontrolu derken...
ama çok etkili bir ilaç şimdi cildim çok iyi...ben çok memnun kaldım açıkçası öneririm herkese...
oyle merhemler fln boş iş hiçbiri bir işe yaramaz...

3072 Mesaj
3 Ağustos 2008; 20:34:27 

Başlarken ben de çok tedirgindim.İlk başta ailem bile karşı çıktı kullanma o ilacı diye...Akne sorunu ile 3 sene uğraştım ve piyasada kullanmadığım ilaç kalmadı..

Daha sonra gittiğim cilt doktoru , kan tahlilinin ardından bana bu ilacı yazdı.Yan etki olarak sadece dudaklarımda ve yüzümde kuruma oluştu.Bunu da , yağsız nemlendirici kremler ile hallettim.

Dolayısıyla , kan tahlilinin sonucunda doktorunuz uygun gördüyse , ilacın bir yan etkisi olmaz.Kan tahlili yapılmasının nedeni de bu zaten.Bünyeye verebileceği zararı önceden saptamak ve başka bir tedavi yönetmine yönelmek

Şu an tedavinin 4.ayındayım.Son 1 ayım kaldı.Yüzümde veya sırtımda en ufak birşey kalmadı...En ufak yağlanma dahi yok..

Yatıp kalkıp bu ilacı icat edene dua ediyorum.

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

2403 Mesaj
3 Ağustos 2008; 21:47:06 

quote:

Başlarken ben de çok tedirgindim.İlk başta ailem bile karşı çıktı kullanma o ilacı diye...Akne sorunu ile 3 sene uğraştım ve piyasada kullanmadığım ilaç kalmadı..

Daha sonra gittiğim cilt doktoru , kan tahlilinin ardından bana bu ilacı yazdı.Yan etki olarak sadece dudaklarımda ve yüzümde kuruma oluştu.Bunu da , yağsız nemlendirici kremler ile hallettim.

Dolayısıyla , kan tahlilinin sonucunda doktorunuz uygun gördüyse , ilacın bir yan etkisi olmaz.Kan tahlili yapılmasının nedeni de bu zaten.Bünyeye verebileceği zararı önceden saptamak ve başka bir tedavi yönetmine yönelmek

Şu an tedavinin 4.ayındayım.Son 1 ayım kaldı.Yüzümde veya sırtımda en ufak birşey kalmadı...En ufak yağlanma dahi yok..

Yatıp kalkıp bu ilacı icat edene dua ediyorum.

Doktora yazdırmam lazım bu ilacı ya. Belli bir noktadan sonra maliyet falan düşünmüyor insan.

3072 Mesaj
3 Ağustos 2008; 22:08:38 

quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Doktora yazdırmam lazım bu ilacı ya. Belli bir noktadan sonra maliyet falan düşünmüyor insan.

Sigartanız varsa (SSK veya Özel) her türlü karşılıyor ilacın masrafını

3169 Mesaj
3 Ağustos 2008; 22:28:54 

Ben de denemek istiyordum ama yan etkileri yusuf etti beni de... Bi giderim doktora, yazarsa eyvallah bi deneriz.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

86 Mesaj
3 Ağustos 2008; 22:37:58 

bırak diş macununu en iyisi sperm suratına sperm sür xxx filmlerindeki kızları görmüyormusun cillop gibi yüzleri var

2403 Mesaj
4 Ağustos 2008; 0:41:48 

quote:

Sigartanız varsa (SSK veya Özel) her türlü karşılıyor ilacın masrafını

Var sigortam. Tahmini masrafım ne olur. Tahliller falan ?

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 1:42:52 

Bu saçma şeyleri nereden duyuyorsunuz anlamıyorum.
Cildiyeciye git, gelişim dönemine bağlı normal birşeyse sivilcelerini temiz tutman ve müdehale etmemen yeterli ama alerji, hormonal vs. farklı sebepler varsa zaten tedavisini doktor yapacaktır.

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 10:11:39 

HİÇ DENEMEDİM AMA DENEYEBLİRM..

bi saf arkadaş sper.m sür demiş KAHKAHA ATTım

1137 Mesaj
4 Ağustos 2008; 15:10:44 

quote:

Orjinalden alıntı: şahin05

bırak diş macununu en iyisi sperm suratına sperm sür xxx filmlerindeki kızları görmüyormusun cillop gibi yüzleri var

espirimi bu aptal herif sağlık bölümü burası insanlar dertlerine çare arıyo burda

Donanımhaber Hukukçular Platformu

278 Mesaj
4 Ağustos 2008; 17:52:21 

az yağlı beslenmeniz, ve cildi sık ılık suyla veya sıcağa yakın yıkamanız
ya da cilt ürünleri ile yıkamanız iyi olur.
derinin üzeri gözenekler kapalı olursa, cilt hava almaz ve altta yağ birikir. bu dediğim bikaç tane çıkıyosa sivilce onlar içindir. yoksa sağlık sorunu halinde olanlar için bişey diyemem bilgim yok.

98 Mesaj
4 Ağustos 2008; 23:14:13 

ben denemiştim bir yanağıma sürdüm bir yanağıma sürmedim .ama macunu biraz abartmışım galiba resmen suratımda yanık izleri belirdi bir haftaya geçti tabi 1 tüp bepanten sürdüm

12 Mesaj
3 Eylül 2008; 13:04:08 

arkadaşlar eryacne diye bir ilaç var. ben denedim. tavsiye ederim

125 Mesaj
10 Eylül 2008; 16:41:11 

ben sivilce için şöyle bir karışım duymuştum...
pudra kolonya ve krem i karıştır ve yüzüne sür kuruyana kadar bekle denemedim ama faydalı olduğunu duydum

Administrator

1112 Mesaj
11 Eylül 2008; 5:31:14 

sivilceli dönemlerimde "cleocin-t" adlı ilacı kullanmıştım.
çok memnun kaldım, tavsiye ederim.
küçücük bir şişedir, şişenin ucu süngerli. süngerli kısmı sivilcelere bandırıyorsun.
cildinizi kurutup geriyor ama sonra geçiyor bu problem.

---
imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgin -- 11 Eylül 2008; 5:28:28 >

373 Mesaj
24 Temmuz 2012; 11:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Antibiyotik sivilcelerii geçiriyor.Deneyebilirsiniz

İhtiyacın olmadığında ve doktor tavsiyesi olmaksızın antibiyotik kullanmak çok zararlıdır.
Vücudunun antibotiğe alışmasını sağlıyor. İhtiyacın olduğundada antibiyotik tepki vermiyor ...

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT(İNGİLİZCE)

|Agents of S.H.I.E.L.D.| |Arrow| |Chicago Fire| |Chicago PD| |Crossing Lines| |CSI:NY| |Da Vinci's Demons| |Dexter| |Dominion| |Elementary| |Extant| |Game Of Thrones| |House MD| |How I Met Your Mother|
|Leverage| |Lie To Me| |Misfits| |Murder In The First| |Orphan Black| |Prison Break| |Sherlock| |Supernatural| |The Leftovers| |The Newsroom| |The Walking Dead| |Under The Dome|

2 Mesaj
31 Ocak 2013; 1:05:23 

ustaaaaaaa yanıyorummmm :D

yanıyosun fuat abiii :P

BMW F 1200GS

836 Mesaj
31 Ocak 2013; 13:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: firtikk

Yüzümdeki bir kaç tane sinir bozucu sivilceye daha fazla tahamül edemeyip yüzüme dişmacunu sürdüm ve şuan deli gibi yanıyor..Faydası olur mu sizce?

Diş macununu bilmem ama tarçın ve limon ikilisi harika olur
1 çay kaşığı tarçına limon sık kolayca sivilceye sürebileceğin kıvama gelsin sonra yandım anaaaa
Acı geçince ılık suyla yıka
ama çok faydası olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Forumdan Ayrıldım.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Sivilcelere "DİŞMACUNU" işe yarar mı??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313