Şimdi Ara

## ATi Mobility Radeon HD 4850 Gün Işığına Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
5.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Mobility Radeon HD 4850 Gün Işığına Çıktı ##

Haziran ayının sonuna doğru kullanıma sunduğu Radeon HD 4850 ve HD 4870 modelleri ile ilgili fiyat segmentlerinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran AMD-ATi, Mobility Radeon HD 4800 serisiyile yüksek performans segmenti için hazırlanana dizüstü bilgisayarları hedef alıyor. Nvidia'nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu GeForce 9800M serisine rakip olarak hazırlanan ve yakında kullanıma sunulması beklenen Mobility Radeon HD 4800 serisinin görsel ve bazı detayları ortaya çıktı. 55nm RV770 gpu'sunu esas alan mobil grafik çözümü 256-bit bellek veri yolunu destekliyor ve 800x paralel işlem birimiyle geliyor. M98 kod adıyla geliştirilen DirectX 10.1 destekli Mobility Radeon HD 4850 ayrıca 1GB'lık video belleğiyle de dikkat çekiyor. Kullanıma sunulacağı tarih henüz netleşmeyen Mobility Radeon HD 4850'nin Puma ve Centrino 2 tabanlı mobil sistemlerde kullanılması bekleniyor.

## ATi Mobility Radeon HD 4850 Gün Işığına Çıktı ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• adamlar iyice asti kendini

haber icin tskler Erdi hocam
  • +1. Adamlar aldı başını gitti.

AMD ATI bu VGA işinde çok çok iyi iler yapıyor.
  • off be artık dizüstülerin oyun konusunda masaüstülerden farkı olmadığını görebileceğimiz günler gelicek demekki
  • kırpılmış versiyon olmasında arkadaşlar soğutma işini çözmeleri lazım laptopun içinde 80 derece ile çalışırsa vah o laptopa
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihmurat

kırpılmış versiyon olmasında arkadaşlar soğutma işini çözmeleri lazım laptopun içinde 80 derece ile çalışırsa vah o laptopa

+1990

Soğutma çözümü de bulmuşlarsa mükemmel olur.

Bir sorumolacaktı acaba bu ekrankartı tek olarak satılır mı? Harici ekrankartı kullanan laptoplara bu ürünü takabilir miyiz?
  • aferim aTi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak9006

quote:

kırpılmış versiyon olmasında arkadaşlar soğutma işini çözmeleri lazım laptopun içinde 80 derece ile çalışırsa vah o laptopa

+1990

Bir sorumolacaktı acaba bu ekrankartı tek olarak satılır mı? Harici ekrankartı kullanan laptoplara bu ürünü takabilir miyiz?

hayır satılmıyor ne yazıkki.öyle olsaydı masaüstü pc kullanmazdım.soğutma kısmına gelince zatn bu hafif kırpılmış olacak (öyle sanıyorum).bir de bence bu kartlar o kadar çok ısınmıyor aslında ısınmasının nedeni soğutmasının kötü olması ve fanının yavaş olması.

gnede özelliklere baktığımda hiç bir şey değiştirmediklerini görüyorum.bana korkunç pil tüketecek gibi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 3 Ağustos 2008; 14:17:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: denizg

hayır satılmıyor ne yazıkki.öyle olsaydı masaüstü pc kullanmazdım.soğutma kısmına gelince zatn bu hafif kırpılmış olacak (öyle sanıyorum).bir de bence bu kartlar o kadar çok ısınmıyor aslında ısınmasının nedeni soğutmasının kötü olması ve fanının yavaş olması.

gnede özelliklere baktığımda hiç bir şey değiştirmediklerini görüyorum.bana korkunç pil tüketecek gibi geliyor

Cevap için teşekkürler
  • 4850 isminde çıkar 3850 perf verirse iyi.
  • Vay be su aletlerde bu akrt süper olur
  • Shsen ben bıraz arastırdım 9800GTX e yakın performansta bi ürün tercih edılebilirrr
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drifter_Soldier

Shsen ben bıraz arastırdım 9800GTX e yakın performansta bi ürün tercih edılebilirrr

dizistünde 980GTX e kafa tutuyor ha.vay canına.ama çok pahalı olur sanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizg

quote:

Orjinalden alıntı: Drifter_Soldier

Shsen ben bıraz arastırdım 9800GTX e yakın performansta bi ürün tercih edılebilirrr

dizistünde 980GTX e kafa tutuyor ha.vay canına.ama çok pahalı olur sanıyorum

9800gtxten ucuz olur
  • yaw sp ler yerli yerinde 256bit arabirim de var, herhangi bi kırpılma görünmüyoe 1gb da cabası. 4850 yi direk koymuşlar

notebooklarda devrim olmuş diyebiliriz.

ısnıma ve tüketim düşündürücü bu durumda...
  • bu mobil gpu lar azgüç harcar şimdi, birde az ısı yayarlar. bu mobil gpu ları alıp masa üstü içinde kart üretsinler. Hem böylece ısınma sorunu olmaz.
  • bu kart çok satar hiçbirşey kırpmamışlar aksine 1 gb ramide eklemişler normal 4850 nin eksiğiydi
  • Saat hızlarından kırpmışlardır...
  • quote:

quote:

+1990

MXM ekran kartları yurtdışında satılıyor.

Mini Pci-Express yuvalı MXM destekli laptoplarda ekran kartı değişimi yapılabiliyor bu yolla.

Ama bu kartları bulmak hem zor hemde çok pahalı.

İleride eğer bu yaygınlaşırsa,terfi yeteneği açısından dizüstü bilgisayarlar ile masaüstü bilgisayarlar arasında hiçbir fark kalmayacak.

Bu da yavaş yavaş masaüstünün pazar payı kaybedip dizüstü hakimiyetine dönüşecek.Çünkü herkes koca bir ATX kasa yerine ufak bir notebook tercih edecektir...

• quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

quote:

quote:

+1990

MXM ekran kartları yurtdışında satılıyor.

Mini Pci-Express yuvalı MXM destekli laptoplarda ekran kartı değişimi yapılabiliyor bu yolla.

Ama bu kartları bulmak hem zor hemde çok pahalı.

İleride eğer bu yaygınlaşırsa,terfi yeteneği açısından dizüstü bilgisayarlar ile masaüstü bilgisayarlar arasında hiçbir fark kalmayacak.

Bu da yavaş yavaş masaüstünün pazar payı kaybedip dizüstü hakimiyetine dönüşecek.Çünkü herkes koca bir ATX kasa yerine ufak bir notebook tercih edecektir...

Ancak kartı değiştirmek yetmiyor malesef. Dizüstü bilgisayarlarda bios model ve donanım için fixlenmiş vaziyette oluyor. Bu yüzden üreticinin adlığınız karta uyumlu bir bios versiyonu çıkarmasını da beklemek durumundasınız. Ki bu pek mümkün birşey değil. Mxm güzel bir hayaldi öyle kaldı malesef. Üreticiler esnek bios seçenekleriyle desteklemedikçe çok zor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.