Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.983
Cevap
52
Favori
697.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nasss

aklında bir yer var mı

izmir narlıdere
    ankara mamak mebs gibi düşünüyorum ama bakalım ne olacak.
  • TheDuff kullanıcısına yanıt
    belki ankara olur bi cayımızı icersin bu arada ismin ne idi
  • quote:

belki ankara olur bi cayımızı icersin bu arada ismin ne idi

kısmetse oda olur inşallah... İsmim Mert..

memnun oldum sanıyorum isim serdar profilde öyle gördüm...

bu arada benden biraz büyüksünüz sanırım :) ben daha 25.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDuff -- 18 Eylül 2014; 4:55:15 >
    merhabalar Mert evet ben 38 yasındayım ve ismim hüseyin arabadan memnunmusun yazımın kusuruna bakma acele ve cogu zaman hatalarla doludur
  • quote:

merhabalar Mert evet ben 38 yasındayım ve ismim hüseyin arabadan memnunmusun yazımın kusuruna bakma acele ve cogu zaman hatalarla doludur

memnunum abi ...
    yol tutuş gidiş konfor herşey cok güzel yakıt biraz sıkıntı yaratıyor ama 1.4 tsi tiguan kullanmıstım 150 bg . onun yakıtıyla aynı yakıyor hemen hemen ama bundan cok memnunum. bir depo 320 ye dolmayaydı iyiyidi
  • 2008 Ford mondeonun arka sol kapı tutamağı kırıldı. Orjinalini 160 tl dediler 15cm plastik bir parça için çok para. İnternette yedek parçacıları arattım bulamadım. Eğer internette çıkma ya da yedek parça sitelerinde bulabilirseniz bana siteyi gönderebilir misiniz? Parçanın resmini yüklüyorum. Sadece üstteki plastik kısmı kırıldı. Yardımlarınızı bekliyorum.
     FORD MONDEO KULUBÜ

merhaba yakıtı nereden alıyorsun ben sıklıkla shell kullanıyorum
    tuuuuuuğra arkadaştada yanılmıyorsam aynı arac var
  • quote:

merhaba yakıtı nereden alıyorsun ben sıklıkla shell kullanıyorum
    tuuuuuuğra arkadaştada yanılmıyorsam aynı arac var

evimin karşısında TP ( türkiye petrolleri ) var ondan öncede onun yerinde shell vardı onu kullanıyordum evime yakın diye tp yi kullanıyorum suanda .
    benzin giderek ucuzlayacak diye zannediyorum uzunyolda 8 lilre . ank sabah trafigi 9.5 litre Allahtan ikinci araba var
  • Ekleyebilirsiniz benide arkadaşlar 1998 model ghia mondeo var
  • ya benim bi sorunum oldu,ben yurt disindayim.benim 2008 model mondeo debriyaja basmadan calismiyor,kontaga basiyorum har har yapip almiyor,ama debriaja basinca hemen aliyor ilk basisda normal calisiyor.gerci bazen cok sik araliklarla sabahlari falan ondada calismiyor arabayi az kibirtadinca yine debriyaja basinca normal yine calisiyor ama dedigim gibi ayda bir iki kez oluyor hic calismamasi..burda bi turk tamircisine goturdum adam volant dislisi degisecek dedi 1000 euro dedi,bide dedim baska fransiz tamircisinede goturdum,oda dedi, ya ufak bi elektirik kacagi falan vardir securite yapiyor (guvenlik yapip kitliyor) debriyaja basmadan calismiyor boyle sur arabayi dedi.kesinlikle volant zinciri degil ama dedi...amma isde arabayida tam satmak uzereydim ne yapacagimi sasirdim.bendeki sorunun aynisindan yapan arabaniz varmi????debriyaja basmadan calismamasi normalmi yani???
    Ayrica cokda kara duman atiyor,onuda gosterdim,bilgisayara falan takdi bisey cikmadi arabada,ama sinir bozuyor isde,sizinkinlerdede oluyormu acaba
    simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taipedjie -- 29 Eylül 2014; 1:09:15 >

• Merhaba arkadaşlar, bende yeni Mondeocu olarak aranıza katıldım.

2011 model 1.6 Tdci Trend Mondeo aldım. Orjinaline ek olarak arka park sensörü yaptırmıştı satın aldığım kişi. Bir önceki aracım, Opel Astra 1.6 Classic benzinli (lpgli) idi.

Artılarını sayamayacağım için, ilk dikkatimi çeken yönlerini söyleyim.

- Hem sınıf, hem ağırlık farkı olduğundan inanılmaz atik değil. Ancak; 1.6 dizel ve 1630 kg+ 100 kilo da ben, 1730 kg'lık bir arabaya göre de hiçte yavaş değil :).
    - Bu arabayı alıp, kullanıyorsanız, bir defa, sürüş şeklinizi değiştirmeniz, tabiri caizse "baba" gibi kullanmanız gerekli :).
    - Bagaj eşiği henüz sorun yaratmadı ama sanki daha yüksek olabillir miydi diyorum bazen.

+ Kesinlikle uzun yol arabası. Ankaralıyım, Artvin'de çalışıyorum ve sanki arayıpta bulamadığım bir araç izlenimi yaratıyor.
    + İlk bağımsız süspansiyonlu aracım olduğundan, hayranım. Daha iyileri var mıdır aynı segmentte, muhtemelen vardır. :)
    + 1.90 boyunda olan bir adam için arkamda oturan kişiye artık acıyan gözlerle bakmıyorum :). Ben bile kendi oturuş pozisyonumda arkada rahatlıkla uzun yolculuk yapabilirim.
    + Ford araçlarda genelde ses sisteminin iyi olduğunu bilirim ama bu kadar fark beklemiyordum.
    + Yol tutuş, hızlandıktan sonra 160-170 ile de gitsem bana mısın demeyecek gibi.

Şimdi bundan sonraki planlarım. Kesinlikle gündüz ledi yaptıracağım. Plaka lambalarını söküp, led takacağım. Ve bagajı korumak adına bagaj havuzu alacağım.

Kullanan, yaptıran, kullanmayı düşünen arkadaşlar yazabilirse sevinirim. Ankara öncelikli, Trabzon, Rize, Artvin'de olabilir. Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

• quote:

+ İlk bağımsız süspansiyonlu aracım olduğundan, hayranım. Daha iyileri var mıdır aynı segmentte, muhtemelen vardır. :)
    + 1.90 boyunda olan bir adam için arkamda oturan kişiye artık acıyan gözlerle bakmıyorum :). Ben bile kendi oturuş pozisyonumda arkada rahatlıkla uzun yolculuk yapabilirim.
    + Ford araçlarda genelde ses sisteminin iyi olduğunu bilirim ama bu kadar fark beklemiyordum.

Segmentinde Mondeo'dan daha iyi yol tutan araç varsa bile sayısı bir ikiyi geçmez. Onlar da BMW 3, Alfa 159 falandır.

Trend Mondeo'nun ses sistemini bu kadar çok beğenmenize şaşırdım çünkü Trend'lerde Sony yok. Ford'un övgü alan ses sistemi Titanium'lardaki Sony'dir. Babamda Sony'li Focus var, özellikle bas'ları mükemmel.
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Ayrıntı da belirtmiştim, daha önceki arabama göre artıları diye :).

Bağımsız süspansiyonda bol engebeli yolda da gittiğim için konfor kısmını ele aldım. 1630 kg'lık bir arabayı yoldan çıkarmak için epey acemi olmak gerekiyor.
  • Merhabalar dostlar . Mondeo almayi dusunuyoruzda 2010 model ve ustu 2.0 TDCI motor. Anlayanlar mesaj atabilirmi lutfen bilgi almak istiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba;

240.000 km'de 2004 model BMW 3.20 D'mi satıp, 2006 ya da 2007 model Ghia Mondeo almayı düşünüyorum. Otomatik şanzumanlı bir araç arayışı içerisindeyim. Fakat dizel mi? Benzinli mi? 2.0 motor mu? 1.6 motor mu? Buna bir türlü karar veremiyorum. Sizlerin önerileri nelerdir? Şimdiden teşekkürlerimi sunarım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuku06 -- 15 Ekim 2014; 2:06:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taipedjie

ya benim bi sorunum oldu,ben yurt disindayim.benim 2008 model mondeo debriyaja basmadan calismiyor,kontaga basiyorum har har yapip almiyor,ama debriaja basinca hemen aliyor ilk basisda normal calisiyor.gerci bazen cok sik araliklarla sabahlari falan ondada calismiyor arabayi az kibirtadinca yine debriyaja basinca normal yine calisiyor ama dedigim gibi ayda bir iki kez oluyor hic calismamasi..burda bi turk tamircisine goturdum adam volant dislisi degisecek dedi 1000 euro dedi,bide dedim baska fransiz tamircisinede goturdum,oda dedi, ya ufak bi elektirik kacagi falan vardir securite yapiyor (guvenlik yapip kitliyor) debriyaja basmadan calismiyor boyle sur arabayi dedi.kesinlikle volant zinciri degil ama dedi...amma isde arabayida tam satmak uzereydim ne yapacagimi sasirdim.bendeki sorunun aynisindan yapan arabaniz varmi????debriyaja basmadan calismamasi normalmi yani???
    Ayrica cokda kara duman atiyor,onuda gosterdim,bilgisayara falan takdi bisey cikmadi arabada,ama sinir bozuyor isde,sizinkinlerdede oluyormu acaba
    simdiden tesekkurler

yav sorduk ama kimse cevap vermedi?debriyaja basmadan sizin 2008 model ustu mondeolariniz calisiyormu,ayrica bu hafta fark ettim,sabah ilk calismada acayip beyaz duman atiyor birazda kotu kokulu ve cok zor calisiyor,6-7 kez denemede anca calisiyor ama sadece beyaz duman attigi zamanlar cok zor calisiyor.ne sorunu vardirki????ariza isigi yaniyor ama calistigi an kesiliyor.gercekten calistigi an o beyaz dumanda ariza isigida gidiyor,siyah atiyo ondan sonra orta derece motor sicakken.yav cok korkuyorum yav,bi dert acacak ama bi yardimci olsaniz????bir ay oncede su pompasi kirdi en ucuzu 230 euro verdim onu degistirdim odami bu sorundan dolayi bozduki,enjektor gittiyse cuku tuttuk yavvv Allah bilir ne kadar

• 2003-2007 arasi modellere sahip kullanicilara sorum olacak...
    Sarj dinamosu arizasi yasayip degistirmek zorunda kaldinizmi? ,
    ikinci el alanlar acaba orjinal km mi aldilar ?,
    bu modeller icin alirken neye dikkat etmeliyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cretor -- 17 Ekim 2014; 18:46:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Bende yeni mondeo sahibi olmayı planlıyorum.

İkinci el titanium, 1.6 , 2011, zavoli tüp takılmış( garantisi devam ediyor), 90 bin km de, kazasız boyasız degişensiz,.

Şimdi benim alacagım ilk araba ve kontrol ettirebileceğim tek yer ford yetkili servis.

Lütfederde cevaplayan biri olursa cok sevinirim.

- Siz alıyor olsanız , ne gibi testlere sokardınız, yetkili servi dışında.
  • aktila_eee A kullanıcısına yanıt
    hocam aracı tavsiye ediyormusunuz yakıt tüketinmine lpg ile çözüm bulunamaz mı
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.