Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.983
Cevap
52
Favori
697.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musty90@

İyi bayramlar arkadaşlar, ben 2010-2012 aradı dizel mondeo almayı düşünüyorum. Ama iki sorum var,

1. Bu modeller arasında herhangi bir sebepten dolayı "şundan uzak dur" dediğiniz var mı? Bazen makyajlı kasalarda ya da model değişimlerinde kronik problemler oluyor diye soruyorum...

2. 1.6 dizel almayı düşünüyorum. Bu motor kasa için zayıf mı kalıyor? 3-5 bin tl daha verip 2.0 mı almalıyım?

Kullanıcı olarak yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim...

1.6 bence o kasaya zayıf. hatta 2.0 bile zayıf sayılır.

2010 ve 2012 arasında temel olarak makyaj dışında pek bir fark yok. madem makyajlı alacaksan 2011 al. yok makyaj önemli değil diyorsan temizinden bi' 2009 model al bence böylece vergi avantajın olur. ama bulabilir misin bilmiyorum.

mondeo'ya binmeyi göze aldıysan 2.0 tdci dizel otomatik trend alabilirsin. para durumun müsaitse titanium tavsiye ederim.

bizim patron trend aldı koltukları çok rahat gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Octavianus

Arkadaşlar merhaba.

Bu tarz sorularla ne kadar sık karşılaştığınızı biliyorum, kusura bakmayın. Fakat kararsız kaldım ve yardıma ihtiyacım var.

24-27 Bin TL arası bir ara. almayı düşünüyorum. 2005-2007 Model 2.0 LPG'li Otomatik Ghia ve aynı model aralığında 2.0 Dizel Otomatik Ghia arasında kararsız kaldım. Sormak istediğim;

1) Öncelikle hangisini tercih etmeliyim, neden ? (Alacağım araç haliyle 100.000 km. üstünde olacağı için dizel motorun sorun çıkarmasından korkuyorum)

2) Mondenun bu modellerindeki otomatik şanzımanda vites geçişleri nasıldır, kronik sorunları var mı ?

3) Dizel ve LPG arasında yakıt tüketiminde hangisi avantajlı olur ?

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

1-Öncelikle mk3 kasanın 2006-2007 model olanlarını tavsiye ederim.Bu kasa serinin en son makyajlanan kasasıdır.
    Ben benzinli otomatik olanlarını tavsiye etmiyorum.Nedeni çok yakması ve performanstan törpülemesi.Ancak sıkıntılı bir şanzıman değil.Rahatlık için alınabilir.Klasik otomatik şanzımanlı benzinli bir mondeo istiyorsanız kolaylıkla temiz olanını bulabilirsiniz.Piyasada düzden daha ziyade otomatik var.Lpgli olanı değil de lpg siz olanı ya da lpg si yeni takılmış garantisi devam eden arabayı almanızda fayda var.Uzun km lpg ile kullanılmış arabada başta subaplar olmak üzere bazı sıkıntılar olabilir.
    Dizelin uzun km kullanılması enjektör turboda sıkıntılar yaratabilir ancak bunların söylediğiniz gibi 100 binlerde olmasını ben pek mümkün görmüyorum.Düzgün kullanılan zamanında bakıma giren yakıtına dikkat edilen tek sürücüsü olan bir arabanın 250-300 binden önce bu arızaları vereceğini düşünmüyorum.Piyasada satılan mondeoların önemli bir bölümünün km si düşürülmüş.Km den emin olmadan araç almayın derim.

2-Ben otomatik olanını kısa süreli kulandım.Vites geçişlerinde pek birşey hissetmedim.Uzun süreli kullansam net bilgi verirdim.Jatco olarak adlandırılan Japon kökenli vites manuel olarak direksiyondan değiştirilebiliyor.Sürüş olarak çok rahat.Sorunlu bir şanzıman değil.Sağlam ve dayanıklı bir şanzıman olduğu söyleniyor.Benzinli otomatiğe göre
    daha az kayıp ve yakıt tüketimi sağlıyor.Yalnız şehir içinde rahat 10 lt yi bulur yakıt..

3-Lpg li olanı da kullandım.İkisi arasında tüketim olarak lpg avantajlı olarak görünse de lpg li arabalara konulan benzini de eklersek arada bir fark yok.Dizelin bagaj sorunu yok, ayar tutmadı, rölanti bozuldu, arıza ışığı yaktı vs.vs..sorunu yok, torku çok avantajlı oluyor.Lpg li aracı kolay kolay tercih etmem bundan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Bu tarz sorularla ne kadar sık karşılaştığınızı biliyorum, kusura bakmayın. Fakat kararsız kaldım ve yardıma ihtiyacım var.

24-27 Bin TL arası bir ara. almayı düşünüyorum. 2005-2007 Model 2.0 LPG'li Otomatik Ghia ve aynı model aralığında 2.0 Dizel Otomatik Ghia arasında kararsız kaldım. Sormak istediğim;

1) Öncelikle hangisini tercih etmeliyim, neden ? (Alacağım araç haliyle 100.000 km. üstünde olacağı için dizel motorun sorun çıkarmasından korkuyorum)

2) Mondenun bu modellerindeki otomatik şanzımanda vites geçişleri nasıldır, kronik sorunları var mı ?

3) Dizel ve LPG arasında yakıt tüketiminde hangisi avantajlı olur ?

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

1-Öncelikle mk3 kasanın 2006-2007 model olanlarını tavsiye ederim.Bu kasa serinin en son makyajlanan kasasıdır.
    Ben benzinli otomatik olanlarını tavsiye etmiyorum.Nedeni çok yakması ve performanstan törpülemesi.Ancak sıkıntılı bir şanzıman değil.Rahatlık için alınabilir.Klasik otomatik şanzımanlı benzinli bir mondeo istiyorsanız kolaylıkla temiz olanını bulabilirsiniz.Piyasada düzden daha ziyade otomatik var.Lpgli olanı değil de lpg siz olanı ya da lpg si yeni takılmış garantisi devam eden arabayı almanızda fayda var.Uzun km lpg ile kullanılmış arabada başta subaplar olmak üzere bazı sıkıntılar olabilir.
    Dizelin uzun km kullanılması enjektör turboda sıkıntılar yaratabilir ancak bunların söylediğiniz gibi 100 binlerde olmasını ben pek mümkün görmüyorum.Düzgün kullanılan zamanında bakıma giren yakıtına dikkat edilen tek sürücüsü olan bir arabanın 250-300 binden önce bu arızaları vereceğini düşünmüyorum.Piyasada satılan mondeoların önemli bir bölümünün km si düşürülmüş.Km den emin olmadan araç almayın derim.

2-Ben otomatik olanını kısa süreli kulandım.Vites geçişlerinde pek birşey hissetmedim.Uzun süreli kullansam net bilgi verirdim.Jatco olarak adlandırılan Japon kökenli vites manuel olarak direksiyondan değiştirilebiliyor.Sürüş olarak çok rahat.Sorunlu bir şanzıman değil.Sağlam ve dayanıklı bir şanzıman olduğu söyleniyor.Benzinli otomatiğe göre
    daha az kayıp ve yakıt tüketimi sağlıyor.Yalnız şehir içinde rahat 10 lt yi bulur yakıt..

3-Lpg li olanı da kullandım.İkisi arasında tüketim olarak lpg avantajlı olarak görünse de lpg li arabalara konulan benzini de eklersek arada bir fark yok.Dizelin bagaj sorunu yok, ayar tutmadı, rölanti bozuldu, arıza ışığı yaktı vs.vs..sorunu yok, torku çok avantajlı oluyor.Lpg li aracı kolay kolay tercih etmem bundan sonra.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin de bahsettiğiniz gibi Manuel Mondeolar daha çok tercih ediliyor ama otomatiğin rahatlığına alıştığım için mümkünse otomatik olsun istiyorum.
    Dizeli 10 lt yakıyorsa LPG'li olan araç en az 13-14 lt yakar galiba. Çok güzel bir araba ama Yakıtı ve vergisi en büyük dezavantajı :(

• quote:

Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin de bahsettiğiniz gibi Manuel Mondeolar daha çok tercih ediliyor ama otomatiğin rahatlığına alıştığım için mümkünse otomatik olsun istiyorum.
    Dizeli 10 lt yakıyorsa LPG'li olan araç en az 13-14 lt yakar galiba. Çok güzel bir araba ama Yakıtı ve vergisi en büyük dezavantajı :(

Lpg li 15 in altına düşmez ama siz daha ziyade çevre yolunda kullanıyorsanız ve çok km yapıyorsanız 1-1.5 dizelde lpg de 2 lt daha düşebilirsiniz.Ben düz ile 7.5-7.8 yakıyorum çok kasarsam 7-7.2 düşüyor ama bu da tam şehir içi sayılmaz.Ütelik güzergahımın önemli kısmı çevre yolu.
  • MoNdEoo M kullanıcısına yanıt
    Selem arkadaşlar bende mondeo almak istiyorum ama kafam çok karıştı 15.000-17.000 arası alabileceğim araçlar nedir ben 1998 2.0 gia yada 2000 modeli almak istiyorum fakat parça ve 2.el sıkıntılarından dolayı tereddütde kalıyorum sizce scenic de düşünüyorum lütfen cevaplarınızı bekliyorum 3 aydır arabasız @MoNdEoo ım çok çaresiz kaldım şimdiden teşekkürler.
  • teşekkürler üstat
  • Beyler 2015 model mondeo ne oldu bayilerle görüşen oldumu avrupada galerilere araç gönderildi.ülkemize en azından ön sipariş için tanıtım aracı geldimi
  • Merhaba Bayramda 11 litre lpg tüketimi ile aracım kendi rekorunu kırdı.

Bayramın birinci günü ustama uğradım lamda sensörü arızalı dedi ve egr iptal olması nedeniyle sensör değiştirmenin gereksiz olduğunu söyledi ve arızayı sildi devam ettik yola .

Fakat bayramın ikinci günü motorda aşırı bir titreme vardı "sadece lpg'de"

Lpg ayarı için gittiğim usta buji ve buji kablolarını değiş gel dedi Oradan koştuk Usta ellere detaylı kontrol sonrası değişimi onaylamadı ve başka bir ustaya yönlendirdi. Ama oradan da sonuç çıkmadı.

Daha sonra başka bir lpg ustasına gittim usta direk enjektör memelerinin 1,6 motora göre olduğunu söyleyip 2,0 la değiştirdi ayrıca filtre ve yeniden ayar yaptı titreme kesildi.

Ama yakışta bir değişiklik olmadı bende klima kapalı ve 90 km hızı geçmeden kullanmaya başladım aracı.
    Sonuç 8,1 litre 100 km de sizce klima ve 100-120 km hız yakışı bu kadar etkiler mi?

• merhaba bende 2.0 eco var kılıma acık kapalı 10 lıtre yakıyor uzun yol kısa yol farketmıyor
  • Merhaba. 1 hafta önce 97 mondeo ghia aldim. Aractan simdilik memnunum ama sormak istediğim birsey var. Daha önce otomatik ford kullanmadim. Sadece bir otomatik civic vardi 2 sene kadar bende. Simdi araci park ettigimde D den N ye sonra da R ye aliyorum. Ancak sonrasinda vites P ye gecmiyor. Tekrar N ye alip yaptigimda P ye geciyor. Ama bu sabah 3-4ncü denemeden sonra gecirebildim. Bilmeden yanlis yaptigim birsey mi var acaba? Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 4.1.1 sürüm 1 gb ddr3 ram var, cortex a9 samsung işlemci ile 1.6 ghz. hız
    normal piyasadaki diğer android ve android olmayan cihazlarda 600 mhz veya 800 mhz işlemciler ve 256 md ram var, yani bu cihaz 2 kat daha hızlı ve kapasitif led multitouch ekran var. 1080p hd video oynatıyor ve harici harddisk desteği de var.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-ford-mondeo-double-din-android-navigasyon-multimedya-170477790/detay

http://www.youtube.com/watch?v=0E5a5DJJxMs&list=UU6DXgUeGgEjztizlc_Vs8IA

• Arkadaşlar merhabalar ,
    yarın aracıma takas olarak 2006 model 180.000 bin kmde dizel otomatik bir mondeo alacağım aracın yakıtı durumu ve 2.el satışı nasıldır bilgisi olan var mı
  • merhaba 2005 model Ford Mondeo 2.0 TDCI aracım için çıkma direksiyon kutusu gerekli. tamir eden yer varsa orası da olur. istanbuldayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf092

Arkadaşlar merhabalar ,
    yarın aracıma takas olarak 2006 model 180.000 bin kmde dizel otomatik bir mondeo alacağım aracın yakıtı durumu ve 2.el satışı nasıldır bilgisi olan var mı

arkadaşım bende 2006 manuel var.uzun yol 4,5-5,5arası sehır ici ise 7ila 8,5 lt arasında kullanış tarzına ve mevsime göre değişiyor.Bu arada ilgilenen olursa aracımı satıyorum.2009*2010 titantum mondeo düşünüyorum.önceliğim düz vites.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocek067

arkadaşım bende 2006 manuel var.uzun yol 4,5-5,5arası sehır ici ise 7ila 8,5 lt arasında kullanış tarzına ve mevsime göre değişiyor.Bu arada ilgilenen olursa aracımı satıyorum.2009*2010 titantum mondeo düşünüyorum.önceliğim düz vites.

Hayırlı satışlar.Varsa link verirsen daha fazla ilgilenen çıkar.
  • quote:

quote:

SAOLASIN ARKADASIM.DÜN ARABAMI ARKADAŞA SATTIM. ARABA TEMİZ OLUNCA HEMEN ALICI BULUNUYOR.BAKALIM BİZ NASIL BİR ARABA DENK GETİRECEĞİZ.GERÇİ ACELEM YOK.AKLIMDAN GEÇEN 2009-2010 TİTANYUM MONDEO DÜŞÜNÜYORUM.2011 AMAROK 4*4 DE BENİ BAYA KAFAMI KARIŞTIRIYOR AMA BAKALIM HANGİSİ DENK GELİRSE DİYELİM.

• quote:

quote:

quote:

SAOLASIN ARKADASIM.DÜN ARABAMI ARKADAŞA SATTIM. ARABA TEMİZ OLUNCA HEMEN ALICI BULUNUYOR.BAKALIM BİZ NASIL BİR ARABA DENK GETİRECEĞİZ.GERÇİ ACELEM YOK.AKLIMDAN GEÇEN 2009-2010 TİTANYUM MONDEO DÜŞÜNÜYORUM.2011 AMAROK 4*4 DE BENİ BAYA KAFAMI KARIŞTIRIYOR AMA BAKALIM HANGİSİ DENK GELİRSE DİYELİM.

Dostum gönlüne göre olsun.2011 alternatifini de unutma.İyi bakarsan belki istediğin fiyata yeni kasa düşürürsün.

• Selam mondeodaşlar,

lpg bölümünde sordum fakat cevap alamadım, 2009 model 1.6 titaniım kullanıyorum, ortalama 9 litre yakıyor. LPG taktırcam ama kıyamıyorum, taktıran arkadaşlar tavsiye ederlermi, marka ve usta tavsiye ederseniz sevinirim. Ekonomi yapalım derken araca yazık etmeyelim ( aracım 50 binde boyassız)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktila_eee

Selam mondeodaşlar,

lpg bölümünde sordum fakat cevap alamadım, 2009 model 1.6 titaniım kullanıyorum, ortalama 9 litre yakıyor. LPG taktırcam ama kıyamıyorum, taktıran arkadaşlar tavsiye ederlermi, marka ve usta tavsiye ederseniz sevinirim. Ekonomi yapalım derken araca yazık etmeyelim ( aracım 50 binde boyassız)

merhaba bende lpg siz 2011 model 2.0 mondı eco var şehırıcı 10 lt yakıyor lpg yı taktırma derim ne kadar fark eder bu arada yılda kac km yapıyorsun
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.