FORD MONDEO KULUBÜ
3049 Cevap330796 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     24 [26] 28 29 30 31 32 33      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : MoNdEoo
Giriş

1332 Mesaj
18 Şubat 2011; 11:39:22 

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-
Ford yetkili bayiye gidip aracı sordurdum. Araç intercity den kiralık araç çıktı. Orada bakıma girmemiş. Otokoç ile mi anlaşmalı bu intercity yoksa bakımları kendisi mi yapıyor bilen var mı?

km oynanmış mı anlayamadığım için beklemedeyim şuan.

Verdiğin ilanları br inceleyeyim. Teşekkürler..

büyük araç kiralama şirketleri genelde araçlarının bakımını kendi bünyelerinde kurduğu servislerde yapıyorlar . bu yüzden otokoçada girmemiş olabilir. bu tür araç kiralama şirketlerinin km . düşüreceğini sanmam . tabii bu araçları alanlar özelikle galericiler aracın km . sini düşürebilir.

1580 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:53:44 

Evet Otokoc da kaydı yok. İntercityden bilgi almak gerekiyor. Ama orası ne kadar güvenilir olur bilemiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

büyük araç kiralama şirketleri genelde araçlarının bakımını kendi bünyelerinde kurduğu servislerde yapıyorlar . bu yüzden otokoçada girmemiş olabilir. bu tür araç kiralama şirketlerinin km . düşüreceğini sanmam . tabii bu araçları alanlar özelikle galericiler aracın km . sini düşürebilir.

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim
Isparta'da kiralık apart - stüdyo daireler

11 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:12:03 

arkadaşlar bende 98 mondeo ghia var. ş.içi 40-45 krş uzun yolda 25 krş civarı yakıyor. tüp taktırmayı düşünüyorum. hangi markaları önerirsiniz? birde voltran diye bir marka var. hiç kullanan yada bilgisi olan varmı? 750 tl miş fiyatı. yormlarınızı bekliyorum. bildiklerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

2143 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:17:33 

sayın alper bildiğim kadarıyla Yunanistandan bile buraya lpg takımına geliyorlarmış kaliteli yapıyor bizimkiler vesselam... Atiker güzel, BRC de... aralarında çok fark yok bence bu iş güven işi can sağlığı herşeyden önce... bilinmeyen markalara 2 kuruş için yaklaşmayın derim...

11 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:10:41 

quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

sayın alper bildiğim kadarıyla Yunanistandan bile buraya lpg takımına geliyorlarmış kaliteli yapıyor bizimkiler vesselam... Atiker güzel, BRC de... aralarında çok fark yok bence bu iş güven işi can sağlığı herşeyden önce... bilinmeyen markalara 2 kuruş için yaklaşmayın derim...

ilgin için teşekkür ederim. atikerin km garantisi düşükmüş ve zırt pırt arıza çıkabiliyormuş duyduğum kadarıyla. en güzeli brc, zavoli gibi italyan taktırmak ama o da çok pahalı. ben zaten çok km yapmıyorum. vericeğim parayı çok uzun zamanda çıkartıcak. ne yapsam bilemedim.

551 Mesaj
20 Şubat 2011; 18:53:27 

quote:

Orijinalden alıntı: alper43

ilgin için teşekkür ederim. atikerin km garantisi düşükmüş ve zırt pırt arıza çıkabiliyormuş duyduğum kadarıyla. en güzeli brc, zavoli gibi italyan taktırmak ama o da çok pahalı. ben zaten çok km yapmıyorum. vericeğim parayı çok uzun zamanda çıkartıcak. ne yapsam bilemedim.

Bir LPG li araç kullanıcısı olarak şunu söyleceğim.

Usta senin aracına uyumluysa problem olmayacaktır.
Önemli olan ustadır.
Marka yerine daha çok usta araştır bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 20 Şubat 2011; 18:54:31 >

LG 50PM6900
2004 Ford Mondeo Ghia-X - LPG

1 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:34:20 

bende varım mondeo 2008 titanyum x paket

1580 Mesaj
22 Şubat 2011; 21:01:43 

Selam tekrardan arkadaşlar aşağıdaki mondeo 2007 ghia x paket aracı alıyorum. Bir yorumunuz var mı?

Hız sabitleme ve sensörlerin çalışıp çalışmadığını anlamanın kolay bir yolu var mı? Ayrıca park sensörü bu araçlarda bulunuyor mu?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2007-model-87-000-km-de-mondeo-ghia-x-paket-ford-bayii-gurbasla-42484452/detay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 22 Şubat 2011; 21:05:49 >

551 Mesaj
22 Şubat 2011; 23:29:33 

quote:

Selam tekrardan arkadaşlar aşağıdaki mondeo 2007 ghia x paket aracı alıyorum. Bir yorumunuz var mı?

Hız sabitleme ve sensörlerin çalışıp çalışmadığını anlamanın kolay bir yolu var mı? Ayrıca park sensörü bu araçlarda bulunuyor mu?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2007-model-87-000-km-de-mondeo-ghia-x-paket-ford-bayii-gurbasla-42484452/detay?

Benim aracımda Ghia-X ilk dikkatimi çeken
değişen yok denmesine rağmen ön tamponda far yıkamanın olmaması...
Kesinlikle trend tamponu takılmış.

Park sensörü, Esp, koltuk ısıtma mevcut.
Hız sabitlemeyi arabayı deneme sürüşünde test edebilirsin. 40 km hız üzerinde çalışıyor.

Ön tamponun değişme nedeni önemli değilse güzel km güzel fiyat.

LG 50PM6900
2004 Ford Mondeo Ghia-X - LPG

116 Mesaj
23 Şubat 2011; 4:21:37 

Merhabalar,
2006 benzinli bir mondeo trend buldum, boya değişen yok orjinal 55000 km de garaj arabası diye tabir edilenlerden :) içi ve dışı çok dinç duruyor, Orjinal Ankara arabası 24000 TL ye anlaştım ancak fiyat konusunda hala şüphelerim var sahibindene bakınca fena fiyat değil gibi duruyo ama size de sorayım dedim. 23 e hatta 22,5 a bile var ancak araçlar çok yıpranmış ya da galeriler tarafından süslenmiş oluyor onları baz almazsanız sevinirim.
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Saygılar.

SALİERİİ WATCHES

1580 Mesaj
23 Şubat 2011; 6:55:17 

quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Benim aracımda Ghia-X ilk dikkatimi çeken
değişen yok denmesine rağmen ön tamponda far yıkamanın olmaması...
Kesinlikle trend tamponu takılmış.

Park sensörü, Esp, koltuk ısıtma mevcut.
Hız sabitlemeyi arabayı deneme sürüşünde test edebilirsin. 40 km hız üzerinde çalışıyor.

Ön tamponun değişme nedeni önemli değilse güzel km güzel fiyat.

Teşekkürler yorumunuz için.

Ön ve arka tamponda kırıklar vardı. 2 tampon değişecek, sağdaki soldaki göçtüler çıkartılacak ve 90.000 bakımı yapılacak sekilde 25.000 e el sıkıştık.

On kaputta boya yoktu cihaza göre. Hiç birşeyi tamir ettirmeden 24.000 e bıraktı. Ben de tamir ettirsin disarda daha pahalı olur diye düşündüm.

Yoksa gidip arabayı alsam disarda mi yaptırsam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1580 Mesaj
23 Şubat 2011; 7:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Servisler tamponlara expertiz raporlarında yer vermezler..Tampon yüksek ihtimal 100-150 tl lik kalitesiz tayvan mallarından.. Ayrıca tampon altındaki siyah plastiğin gövde renginde olması gerekiyor..Panjur da makyaj öncesi..İkisi de değişmiş..Alttaki tampon demiri de değişmiştir ya da yamulmuştur yüksek ihtimal..sisleri depo marka takmışlardır..Kısaca araba kazalı ucuza toplanıp satılığa çıkarılmış gibi duruyor..Diğer taraflarda da boya olduğundan kaporta altıda işlem görmüştür macun çekiç düzeltme vs..radyatöre ön panele ayrıntılı bakmak hasarın durumu hakkında bilgi verir..Kapıların açılıp kapanmasını kontrol ettirin..Sol ön taraftaki eziği vakumla çekebilirler mi bilemiyorum ancak sıradan bir ustaya denk düşerseniz renk tutturamayacaklarından çamurluğu komple boyarlar..Ciddi bir kazası yoksa alınır mı esp hatırına alınabilir ancak fiyatta 2-3 bin tl daha indirim isteyin..Otomatik olduğundan lpg de taktırmanız gerekebilir..

Lpg taktirmayi düşünüyorum.
Serviste on tarafta boya yok dediklerinden pek detaylı bakmadık tamponlara.

Sag arka kapı biraz sesli kapanıyordu. Panjur rengi farklı geldi bana ama onu da sormadık. Bu islerde acemi olmak zor. Servise güvendik aslında. 6 ay da 2. El için garanti verdiler.

Aracı dışarıya çıkartıp ustaya göstermemize de izin vermediler. Simdi biraz şüphelendim bu degisiklikler expertizde olmayınca.

Teşekkürler bilgilendirme için aklınıza gelen birsey olursa yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1332 Mesaj
23 Şubat 2011; 11:49:56 

quote:

bence bu araçtan uzak durun. bu tür bir araç alırken temiz kullanılmış bir araç almaya gayret edin.
dizel mondeodan niye vazgeçtiniz. bu mondeoya iyi bir lpg takmak 1500-2000 tl ye malolur. bu parayıda ekleyip düzgün dizel bir mondeo alabilirsiniz.
daha önce size verdiğim ilanlardaki mondeolara baktınız mı ?

1580 Mesaj
23 Şubat 2011; 12:18:16 

Dizel mondeo için birçok kişi olumsuz konuştu. ilk sahibini bilmeden alma dediler. Dün kapora verdim.

2143 Mesaj
28 Şubat 2011; 21:57:32 

Arkadaşlar selam, eğimli yolda veya kırmızıda otomatik vitesi boşa almak öyle gitmek yada beklemek şanzımana bi zarar verir mi ? herhangi bir zararı olur mu ?

Teşekkür ederiz...

4 Mesaj
3 Mart 2011; 14:17:54 

1997 model ford mondeo ghia larda ne gibi özellikler var genel olarak söyleye bilirmisiniz 97mdl mondeo almak istiyorum tavsiye edermisiniz sürüşü yakışı kaçışı nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arapkasim -- 3 Mart 2011; 14:19:41 >

788 Mesaj
5 Mart 2011; 14:35:50 

aracımın bakımını yaptırdım yeni bilgiler öğrendim paylaşmak istedim.
Bujileri değiştirelim dedi usta değiştirdik. kablolar iyi dedi. Bu arada şanzuman yağı, motor yağı vs de değişti. Aldım arabayı gidiyorum bi dengesizlik gazdayken 80 km nin üzerine çıktığımda arabada teklemeler oluyor. Aradım ustayı benzine al dedi aldım sorun yok. Ama gaz da tekleme var yarın bakalım dedi gaz ayarı yaptırırz geçer dedi. Bana pek mantıklı gelmedi kendisi yılların mondeo kullanıcısı makina mühendisi arkadaşımı aradım. 3 parçamız var birlikte çalışır dedi. Birindeki değişme diğerlerinin hatasını ortaya çıkarır dedi Buji, buji kablosu, bobin. Birlikte parçacıya gittik tanıdıktı. Bobin verdi bize alın deneyin sorun bunda değilse geri alırım dedi. Denedik bu sefer tekleme daha da arttı. Arkadaş o zaman kesin buji kablosu dedi değiştirdik araba canavar gibi oldu. Aklınızda olsun arkadaşlar bu üçlü birbirine etkiliyor birindeki iyileşme diğerlerindeki problemi ortaya çıkarıyor.İyi sürüşler.

1627 Mesaj
7 Mart 2011; 22:16:55 

Selam ahali. Çorum dan Halil.
2008 Mondeo titanium için 34 bin iyi bir fiyat mı? km düşük temiz duruyor araç.

2008 FORD MONDEO TİTANİUM

34 Mesaj
8 Mart 2011; 15:29:37 

merhaba arkadaşlar linkteki araç sizce nasıl

http://www.sahibinden.c...otomatik-44415595/detay

dizel otomatik vitesin kronik arızaları varmıdır, görüşleriniz önemli..

1580 Mesaj
8 Mart 2011; 15:49:22 

Bence güzel araç. O fiyatlara manuel olanı alınabiliyordu. Fakat araçta büyük bir hasar olabilir.

Mesaj attım Tramer'e 1 hasarı var 2007 de ama ücreti yazmıyor.

Kronik bir problemi yok diye biliyorum. Bir önceki kasalarına bakmıştım bir ara.
Sadece yakıt tüketimi konusunda pek başarılı değil. Dizel araç gibi yakmıyor bildiğim kadarıyla.

34 Mesaj
8 Mart 2011; 16:08:38 

quote:

Bence güzel araç. O fiyatlara manuel olanı alınabiliyordu. Fakat araçta büyük bir hasar olabilir.

Mesaj attım Tramer'e 1 hasarı var 2007 de ama ücreti yazmıyor.

Kronik bir problemi yok diye biliyorum. Bir önceki kasalarına bakmıştım bir ara.
Sadece yakıt tüketimi konusunda pek başarılı değil. Dizel araç gibi yakmıyor bildiğim kadarıyla.

ilgin için teşekkürler, büyük bir kazası yoksa almayı düşünüyoruz, ailece sevdik bu arabayı

1580 Mesaj
8 Mart 2011; 20:01:53 

Umarım severek kullanabileceğiniz bir araç alırsınız.

1998 Mesaj
11 Mart 2011; 12:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sonnedark

merhaba arkadaşlar linkteki araç sizce nasıl

http://www.sahibinden.c...otomatik-44415595/detay

dizel otomatik vitesin kronik arızaları varmıdır, görüşleriniz önemli..

Çok güzel bir arabaya benziyor. Jantlar ve cam tavan full olduğunu gösteriyor. Ama iyice baktırmakta fayda var...

2012 Citroen C5 Dynamique 112 hp MCP

PSN: anamurcat33

2143 Mesaj
11 Mart 2011; 15:47:55 

quote:

Arkadaşlar selam, eğimli yolda veya kırmızıda otomatik vitesi boşa almak öyle gitmek yada beklemek bi zarar verir mi ? herhangi bir zararı olur mu ?

Teşekkür ederiz...

bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ...

1580 Mesaj
11 Mart 2011; 15:55:14 

Otomatik vites kullanımı ile ilgili olarak forumda bir başlık mevcut.
Kısaca hatırladıklarımı yazayım.

Yolda giderken kesinlikle vites boşa atılmaz. Bir şekilde boşa geçti ise oradan tekrar vitese takılmaz.
Kırmızı ışıktaki durum tam ve yarı otomatiğe göre değişir. Tam otomatik vites boşa atılmaz. Eğer uzun süre beklenecekse araç stop edilir. Yok araç çalışacak uzun süre bekleyecekseniz vites yerine boşta beklenebilir ama uzun süre durup beklemek önerilmez.
Yarı otomatiklerde ise beklemelerde boşa almak faydalıdır. Baskı balata yerine fren kullanılarak o parçanın ömrü uzatılır.

Bildiğim bu şekilde. Yanlışım varsa zaten düzelten olacaktır.

2143 Mesaj
12 Mart 2011; 0:03:35 

hmm benim yaptıklarımın tam tersi anlaşılan :S Erken öğrenmemiz güzel oldu teşekkürler bundan sonra boşa atmak yok anlaşılan :)

1 Mesaj
12 Mart 2011; 12:24:51 

ford mondeo 2.0 GLX alıcam 1998 nasıl bir araç cevap yazrmısınız teşekkür ederim

4 Mesaj
14 Mart 2011; 21:38:08 

abiler kulübün varlığından yeni haberim oldu, benide eklerseniz sevinirim. 2009 hb 1.6 titanyum mondeo..

2143 Mesaj
17 Mart 2011; 11:46:35 

hm mondeo da mı var yeni kasa:S sw bile sokaklarda görmüyorum

183 Mesaj
19 Mart 2011; 1:43:24 

Arkadaşlar bende monde trend 2006 2.0 benzinli almayı düşünüyorum ne dersiniz 23750 lira fiyat isteniyor 63000 de araba

Core i 7 3800 işlemci, 16 gb gskill 1866 mghz ram, 128 Vector SSD,Asus 6950 Directiou ekran kartı Cooler master Haff Kasa Hii Power 650 güç kaynağı.

2143 Mesaj
19 Mart 2011; 12:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ghosttr21

Arkadaşlar bende monde trend 2006 2.0 benzinli almayı düşünüyorum ne dersiniz 23750 lira fiyat isteniyor 63000 de araba

biz 8 ay kadar önce lpg li almıştık, vergi indirimindende yararlanabilrsiniz bu araçla... biz memnunuz açıkcası

1627 Mesaj
22 Mart 2011; 22:11:06 

Allah izin verirse yarın bende bir mondeo titanium alıyorum. 2008 model.

1627 Mesaj
24 Mart 2011; 0:52:34 

Çok şükür sonunda bir araba aldık bakalım. 2008 mondeo titanium 1.6 duman gri.
Brc Lpg li. 48bin kmde.
Gerçekten arabanin gidişi çok güzel. Mükemmel bir sessizlik var.
1.6 yeter mi diye endişelerim vardı. Evet kasa için biraz ağır ama kesinlikle ölü eşşek falan değil. Cüssesine göre gayet iyi çekişi var.

2143 Mesaj
24 Mart 2011; 10:16:04 

hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin... Sizin başka bir mondeonuz yok muydu ? ve ne kadara aldınız ?

yeni kasalar beni benden alıyor

1580 Mesaj
24 Mart 2011; 12:09:14 

Hayırlı olsun, güzel araç. Bir de otomatiği olasaydı 1.6 da..

quote:

Orijinalden alıntı: halil2202

Çok şükür sonunda bir araba aldık bakalım. 2008 mondeo titanium 1.6 duman gri.
Brc Lpg li. 48bin kmde.
Gerçekten arabanin gidişi çok güzel. Mükemmel bir sessizlik var.
1.6 yeter mi diye endişelerim vardı. Evet kasa için biraz ağır ama kesinlikle ölü eşşek falan değil. Cüssesine göre gayet iyi çekişi var.

210 Mesaj
24 Mart 2011; 13:28:33 

merhaba arkadaşlar size de sormak istiyorum bana bu konuda bilgi verirseniz çok makbule geçer...
2 el otomatik dizel de yakıt ekonomisi ve kolay 2.el satış değerleri nedeniyle megane (2008-2007) ön plana çıkarken
bir arkadaşımın olan 130 beygirlik otomatik dizel olan çok temiz bir mondeo arasında kaldım.
fiyatlar nerdeyse aynı ama yakıt ve ikinci elde mondeoyu megane kadar çabuk alıcı bulamama ihtimali beni düşündürüyor.
siz ne yapardınız?

iPhone 4S-Galaxy Note II-IPAD2-SAAB 9-3 HB 2.2 TID DIESEL

1332 Mesaj
24 Mart 2011; 20:18:10 

quote:

Orijinalden alıntı: unicornist

merhaba arkadaşlar size de sormak istiyorum bana bu konuda bilgi verirseniz çok makbule geçer...
2 el otomatik dizel de yakıt ekonomisi ve kolay 2.el satış değerleri nedeniyle megane (2008-2007) ön plana çıkarken
bir arkadaşımın olan 130 beygirlik otomatik dizel olan çok temiz bir mondeo arasında kaldım.
fiyatlar nerdeyse aynı ama yakıt ve ikinci elde mondeoyu megane kadar çabuk alıcı bulamama ihtimali beni düşündürüyor.
siz ne yapardınız?

mondeo meganedan kıyaslanacak araç değildir .
arabaya binmek sizin için bir zevkse kullanırken keyif almak istiyorsanız mondeo alın . yok ben alıp satıcam beni sadece taşısın yeter diyorsanız megane alın.

2143 Mesaj
24 Mart 2011; 22:07:14 

mondeo öncelikle kaç model ?

ayrıca şu da bir gerçek

megane düşündüğünüz için ikinci el sorguluyorsunuz
ancak mondeo alıp binerseniz ikinci eli hiçbir zaman düşünmezsiniz ;) çünkü arabayla bütünleşirsiniz...

ayrıca megane ne ya :) mondeodan cidden baya gömlek düşük... kimse kusura bakmasın ...

210 Mesaj
24 Mart 2011; 22:27:53 

2005 sonu 2006 gibi
asla kıyaslama değil yaptığım... şu sıra ekonomik nedenlerle 43 e aldığım bir ticari aracı 5000 km de satıp otomobil almam gerekiyor. gönlümde yatan araç nisan mayıs da gelecek olan yeni focus aslında...
40 falan gidecek benim ticari
6000 rehini var kaldı 34-33
25-26 lira ayırabiliyorum
mondeo arkadaşın ve o nedenle 25-26 ya alırım ondan
ama bu arada bana focus cvt otomatik ten uzak dur biraz dendi bilemiyorum birkaç yerden duydum sonucta.
otomatik olsun eşim de kullansın "da" istiyorum. o buna alışık bana kalsa manuel olsa farketmez...

dediğim gibi bu şartlarda arada kaldım diyorum. yoksa mondeoyu kıyaslamak değil... bu fiyat avantajının 2.0 motor nedeniyle yakıtı dert eden çok yol yapan adamlar (ki ben öyleyim çok yol yapıyorum) nedeniyle arz talepten kaynaklı düşüş olduğunun farkındayım... 1500 gibi yıllık vergi de milleti caydırıyor ama işte aklım konfora güce asalete gittiği için mondeoda takıldım kaldım... neyse kısmetse yarın öbür gün netleşir durum pazartesi falan hallederiz bi şekilde.
ha model 2005 sonu 2006 gibi arkadaşım 300 kuruş yakıyor dedi anlama çok bu hesaplardan... ben kendim bakarım depo kaça doluyor ben kaç km yapıyorum şehirde şehir dışında anladığım tek hesap bu.

iPhone 4S-Galaxy Note II-IPAD2-SAAB 9-3 HB 2.2 TID DIESEL

1332 Mesaj
25 Mart 2011; 0:21:59 

quote:

Orijinalden alıntı: unicornist

2005 sonu 2006 gibi
asla kıyaslama değil yaptığım... şu sıra ekonomik nedenlerle 43 e aldığım bir ticari aracı 5000 km de satıp otomobil almam gerekiyor. gönlümde yatan araç nisan mayıs da gelecek olan yeni focus aslında...
40 falan gidecek benim ticari
6000 rehini var kaldı 34-33
25-26 lira ayırabiliyorum
mondeo arkadaşın ve o nedenle 25-26 ya alırım ondan
ama bu arada bana focus cvt otomatik ten uzak dur biraz dendi bilemiyorum birkaç yerden duydum sonucta.
otomatik olsun eşim de kullansın "da" istiyorum. o buna alışık bana kalsa manuel olsa farketmez...

dediğim gibi bu şartlarda arada kaldım diyorum. yoksa mondeoyu kıyaslamak değil... bu fiyat avantajının 2.0 motor nedeniyle yakıtı dert eden çok yol yapan adamlar (ki ben öyleyim çok yol yapıyorum) nedeniyle arz talepten kaynaklı düşüş olduğunun farkındayım... 1500 gibi yıllık vergi de milleti caydırıyor ama işte aklım konfora güce asalete gittiği için mondeoda takıldım kaldım... neyse kısmetse yarın öbür gün netleşir durum pazartesi falan hallederiz bi şekilde.
ha model 2005 sonu 2006 gibi arkadaşım 300 kuruş yakıyor dedi anlama çok bu hesaplardan... ben kendim bakarım depo kaça doluyor ben kaç km yapıyorum şehirde şehir dışında anladığım tek hesap bu.

focus cvt sorunlu doğru duymuşsunuz. mondeo dizel cvt şanzıman değildir. mondeonun otomatiğinin cvt gibi kronik bir sorunuda yoktur . 2005-2006 mondeonun yıllık vergisi kasko değerinin yüzde 5 lik kısmına girdiğinden dolayı bir alt kademeden ödeniyor . yani yıllık 1490 tl yerine yıllık 961 tl ödersiniz .
arkadaşınızın aracı trendmi yoksa ghia mı ?
trend donanım özellikleri yeterlidir ancak eğer araç ghia modeliyse araçda ekstra bir çok özellik mevcuttur.
2006 modeller makyajlı kasadır. 2006 ghiaların çoğunda esp bulunmaktadır .esp düğmesi teybin altında varmı diyede kontrol edebilirsiniz.

2143 Mesaj
25 Mart 2011; 8:42:08 

ALOK beyinde dediği gibi iki işlemle ki ben yaptım bir tek vergi dairesine gitmesi kaldı 900 tl veriyorsunuz vergiye... Eğer focus almayı artık düşünmüyorsanız ki zaten tip olarak focusa yakın ancak inanın o kadar çok yol yapıyorsanız mondeodan çok memnun kalacaksınız... biz lpg ile işte km de 25 kuruş gibi yapıyoruz dikkatli kullanımla... basarsanız dizelde çok yakar...

eğer ben şimdi geçici almak istiyorum diyorsanız alın megane satın ama mondeo alırsanız focus u bile düşünmezsiniz...
bizdeki TREND de yok yok zaten... her işimizi görüyor ama GHİAysa araç o da ayrı bir zevk verir size..

1627 Mesaj
25 Mart 2011; 13:57:56 

quote:

hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin... Sizin başka bir mondeonuz yok muydu ? ve ne kadara aldınız ?

yeni kasalar beni benden alıyor

İyi dileklerini sunan arkadaşlara teşekkürler.
Bundan önceki aracım Fiat stilo idi.
Aracın sahibine 36 bin nakit verdim. Gidiş geliş masrafı derken 36500 e mal oldu diyelim.
Yeni mondeo harika. Yol tutuş ve sessizliğine hayran kaldım doğrusu. Çokta asil bir duruşu var. Ve mükemmel konfor. Tek rahatsızlığım. Küçük bi yerdeyim çok dikkat çekiyor. Herkese arabayı anlatmak zorunda kalıyorsunuz :)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mart 2011; 14:24:41 

867 Mesaj
26 Mart 2011; 13:31:21 

1.6 alacak arkadaşa bir uyarıda bulunayım
1.6 mondeo son kasanın kronik sorunu baskı balata
aracı 1.6 motor çekmediğinden kalkışlarda sıyırıyor ve baskıyı yiyor
2000 motor alın arkadaşım gerekirse lpg ile kullanırsınız

2143 Mesaj
27 Mart 2011; 15:35:53 

arkadaşlar kazasız ve hayırlı sürüşler... acil bir cevap isteğim olacak...

gösterge panelinde motor ışığı sürekli yanık... başına gelen var mı böyle birşey nedendir ? bir ustaya göstericem ama fikirde edinmek istiyorum...

zamanınız için teşekkürler..

1627 Mesaj
27 Mart 2011; 15:51:04 

Aracınızda Lpg varsa fakir karışımdan dolayı olabilir..
Evet baskı balatayı çabuk bitiriri sonuçta oldukça ağır bir araba. Benimkinde de şu anda biraz yukarda kavrıyor heniz 50bin olmamış olmasına rağmen. seneye falan benimde değiştirmem gerekir herhalde. O kadar kusurda olsun artık :)

2143 Mesaj
27 Mart 2011; 21:58:21 

balatalardan mı kaynaklanıyor ? 55 bindeyken -ikinci eldi bizim araç- değiştirmiştik :S bu frenler değil mi :)

283 Mesaj
28 Mart 2011; 18:58:57 

2004 model otomatik mondeo sahibi olan var mı. herhangi bir kronik sorun mevcut mu. ve araba kaç vites acaba. ikinci el ilanlarda bazen A4 bazen M5 gibi ibareler görüyorum. aynı model arabalarda değişik şanzuman olabiliyor mu? şimdiden çok teşekkürler

867 Mesaj
28 Mart 2011; 23:52:05 

Bu arada 2006 mk 3 tdci ghia bej rengi manuel vites 135 servis bakımlı aracımla aranıza bugün katıldım
biriki sorum olacak
mp3 çalıyormu bu sony sistem bilen varmı?
birkaçta cd kaydettim audio biraz çaldı sonra cd error no cd gibi hatalar verdi anlamadım audio in den mp3 çalarmı bağlasam oda direksiyondaki kumandayı işlevsiz hale getirecek yani mp3 çalar ı direksiyondan kumanda edemeyeceğim
yol bilgisayarı ortalama yakıtımı anlık değerimi gösteriyor?
far yıkama nereden çalışıyor?

1 Mesaj
29 Mart 2011; 1:15:41 

2006-2007 2.0 TDCİ Ghia otomatik vites Esp li Mondeo arıyorum fakat,ya kilometresi ya fiyatı yada değişenlerinin olmasından dolayı istediğim gibi bir araç bulamıyorum. Aradığım araçta Esp olması öncelikli tercihim,siz Mondeo kullanıcılarına sorsam Esp olmasada olur dermisiniz ? Gönlüm Mondeo da fakat problem yaşarmıyım diyede çok düşünüyorum. Yedek parça ve bakım larda sizi üzüyormu bu araçlar. İstanbulda şehir içinde aylık 2500-3000 Km yapan birisiyim,motor tercihim 2.0 TDCİ otomatik vites olarak yanlış mı olur,ne kadar yakar bu araç ? Tecrübeli kullanıcı olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim,umduğum gibi olmayacaksa bu araçtan vazmı geçmem gerekir.

370 Mesaj
29 Mart 2011; 8:45:31 

Mondeo benzinlilerin otomatikleri klasik tork konvertörlü 4 ileridir. Problemsiz bir şanzımandır.
Dizellerin otomatikleri 5 ileri tiptronik Jatco markadır. Onlar da oldukça problemsizdir.
Genel olarak MkIII Mondeo çok güvenilir bir araçtır. Kaydadeğer kronik arızası yoktur. Oldukça iyi yol tutar. ESP olursa tabii ki daha iyi olur ancak özellikle ESP ihtiyacı olan bir araç değildir.
Dizellerin enjektör ve turbo problemleri olabilir. Bu nedenle geçmişini bilemediğiniz 2. el dizel Mondeo almak oldukça risklidir.
Dizelleri de benzinlileri de şehiriçinde yakıt cimrisi değildir. Benzinli otomatik şehiriçinde 12 lt, dizel otomatik ise 10 lt/100 km ortalama tüketimleri vardır.

2143 Mesaj
29 Mart 2011; 9:38:18 

25000 TL ye araç arıyorduk ve birazda şans işiyle bu aracı almıştık gayet iyi bir tercih bizim düşüncemiz...
55000 kmde benzin +lpg yeni takılmış jantlarıda yeniydi vs...

neyse arızayı bugün usta baktı, oksijen bilmemnesinden dedi :) önemli birşeyi yokmuş... tekrar yaparsa götüreceğiz bakalım

Allah hepinize kazasız sürüşler nasip etsin

1580 Mesaj
29 Mart 2011; 12:51:46 

Geçmiş olsun. Önemli bir problem olmadığına sevindim.

5813 Mesaj
29 Mart 2011; 14:19:09 

Sony mp3 çalmaz, audi cd çalar. Ayrıca 6'lı CD changer var araçta.

Mp3 çalmak için aux girişi var torpidonun içinde, mp3 çaları aux'a bağlayıp çalabilirsiniz. Direksiyondan kuman olmaz tabi, sadece ses arttırıp azaltma olur.

Yol bilgisayarı ortalama tüketimi gösterir, anlık tüketimi göstermez.

Far yıkamanın ayrı bir düğmesi yok, farlar yanıkken silecek suyunu fışkırtınca far yıkama da çalışır.

quote:

Orijinalden alıntı: harunrasit

Bu arada 2006 mk 3 tdci ghia bej rengi manuel vites 135 servis bakımlı aracımla aranıza bugün katıldım
biriki sorum olacak
mp3 çalıyormu bu sony sistem bilen varmı?
birkaçta cd kaydettim audio biraz çaldı sonra cd error no cd gibi hatalar verdi anlamadım audio in den mp3 çalarmı bağlasam oda direksiyondaki kumandayı işlevsiz hale getirecek yani mp3 çalar ı direksiyondan kumanda edemeyeceğim
yol bilgisayarı ortalama yakıtımı anlık değerimi gösteriyor?
far yıkama nereden çalışıyor?

1627 Mesaj
29 Mart 2011; 14:29:02 

2008 model Mk4 mondeo baskı balata değişen oldumu aramızda ve ne kadar tuttu acaba??

551 Mesaj
29 Mart 2011; 18:41:29 

quote:

Orijinalden alıntı: halil2202

2008 model Mk4 mondeo baskı balata değişen oldumu aramızda ve ne kadar tuttu acaba??

1 sene önceydi sanırım değiştim. Araçım bir anda yolda kaldı. yanlış hatırlamıyorsam 850-900 tl gibi bir rakam ödedim.
Aklımda kalan diğer bir hususta iyi pazarlık yap. Ciddi miktarlarda pazarlığa açık bir konu. Hatta değişik servislerden fiyat al.

Servis danışmanlarının indirimine kanma. Servis müdürüne kadar git onunla pazarlık yap.

Birde önemli bir konu: Akünü kutup başını söküyorlar. o sökülünce de aracın beyni aptallaşıyor. Tekrar program yüklemeleri epey vakit almıştı.

sonradan hatırladım. Benim fiyatın içine 15.000 bakımıda dahildi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acrylia -- 29 Mart 2011; 18:48:18 >

Canon 50D
Canon 100mm 1:2,8 L IS Macro +Kenko 1,4 TC + SLIK Pro 500DX

2143 Mesaj
30 Mart 2011; 0:15:21 

sağ olun Allah razı olsun ilginize teşekkür ederiz...
quote:

Geçmiş olsun. Önemli bir problem olmadığına sevindim.