Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.982
Cevap
52
Favori
697.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel karşılamanız için teşekkür ederim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeM156

2001 mk3 2.0 ghia ile aranızdayım,alalı 3 gün oldu. Şimdilik aracımı çözme aşamasındayım,takıldıkça yardımlarınıza bolca ihtiyaç duyacağım gibi duruyor=)
    İlk olarak kullanma kılavuzu var bir tane sitede,ancak tarama kalitesinden olsa gerek okunmuyor. Kullanma kılavuzu gerekli bana,nasıl edinebilirim? Ford çağrı merkzini aradığımda "elimizde kalmadı,takıldığınız şeyleri servise danışabilirsiniz" dediler:)

Mondeonuz hayırlı olsun..Aynısından ben de sahibim..Öğrenmek istediğiniz birşey olursa bilgim dahilinde cevaplayabilirim..
  • Aslında aklıma takılan epeyce konu var,çözemediklerimden aklıma gelenlerle başlayayım, cruise control'u direksiyonun sağ tarafındaki tuşlarla kullanabiliyorum,soldaki on -off tşu ile sağdaki res tuşu ne işe yarar? deneyemedim henüz=)
    Birde aracım her seferinde kolay çalışmıyor, 2-3 sn. kadar marşa basmam gerekiyor bazen.Sebebi ne olabilir?
    Son olarak kullanma kılavuzu istiyorum,ingilizce bile olur,kaynak gösterecek yok mu?
  • ziebart boya koruma sonrası

• devamı..

• resimlerin boyutları fazla olduğu için tektek yüklemek zorundayım :( farklı bi yükleme şekli bilen söylerse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: CeM156

Aslında aklıma takılan epeyce konu var,çözemediklerimden aklıma gelenlerle başlayayım, cruise control'u direksiyonun sağ tarafındaki tuşlarla kullanabiliyorum,soldaki on -off tşu ile sağdaki res tuşu ne işe yarar? deneyemedim henüz=)
    Birde aracım her seferinde kolay çalışmıyor, 2-3 sn. kadar marşa basmam gerekiyor bazen.Sebebi ne olabilir?
    Son olarak kullanma kılavuzu istiyorum,ingilizce bile olur,kaynak gösterecek yok mu?

On düğmesi açmak off düğmesi kapatmak içindir..Off düğmesi aynı zamanda hafızadaki kayıtlı en son hızı da siler..+,- düğmeleri hızı artırmaya ve azaltmaya yarar..En son yapılan işlem ile ulaşılan yeni hız kaydedilir..Fren ya da debriyaja basıldığı zaman yahut esp devreye girdiği zaman hız kontrol sistemi devre dışı kalır..RES düğmesi ise en son kaydedilmiş hıza otomatik olarak dönmeye yarar..Bir de CC nin devreye girmesi için 40 km hızın aşılması gerekir..

Sizde olan her zaman kolay çalışmama durumu bende de oluyor..Bazen ben de uzun marşa basıyorum ya da birkaç defa marşa basmam gerekiyor..Sebebini bilmiyorum aküyü yeni değiştirdim..

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Arkadaşlar mondilerin hepsi mi 20.000 km de bir bakıma giriyor.
    Aracımın 100.000 bakımı yaklaşıyor?
    Ne kadar tutar?

Sorum önceki sayfada gümbürtüye gitti.
    Yanıtlayacak var mı?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar mondilerin hepsi mi 20.000 km de bir bakıma giriyor.
    Aracımın 100.000 bakımı yaklaşıyor?
    Ne kadar tutar?

Sorum önceki sayfada gümbürtüye gitti.
    Yanıtlayacak var mı?

Mk3 ler 20 binde ya da en geç 12 ayda bir bakıma giriyor..Olağanüstü şartlarda 6 aylık bakım periyodu tavsiye ediliyor..100 bin standart bakım..Sadece yağ ve yağ filtresi değiştirilecek..Bence fazla bir masraf olmaz..

Diğer bütün aksam (araç altı kaput altı otomatik şanzıman) kontrol edilecek sıvılarda eksiklik varsa tamamlanacak.... Civataların sıkma torkları, klima, fren sistemi, ön süspansiyon, tekerlekler ve lastikler, bijonlar vs.vs.. gözden geçirilecek...

Bana ilginç gelen Fordun hava filtresini her ana bakımda yenileyiniz demesi yani 60 binde bir..Yalnız önemli not diye "hava filtre elemanını tozlu sürüş şartlarında daha sık değiştirin" demişler..Bu arada ekleyeceğim diğer ayrıntılar

Polen filtresi her 30 binde
    Bujiler her 60 binde
    Yakıt filtresi her 90 binde
    Kardan mili istavrozu her 160 binde bir değiştirilecek..

• Cevap için sağol..
    Yine burada ford bölümünde aşağıdaki tabloyu gördüm.
    Burada da paylaşayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 21 Mart 2010; 22:50:18 >
  • Aracı çok güzel, kazasız belasız sürüşler. Hatchback 2.0 tdı x paket nasip olur inşallah :))))
  • herkese merhaba,
    2002 model otomatik 2.0 ghia için birkaç sorum olacak?
    bu model kendi serisinin ilk üretimi oluyor ve ufak eksikleri vs. oluyor sanıyorum?
    diğer taraftan otomatik şanzumanda sıkıntı olur mu?
    bulduğum araç 140.000 km civarında..
    yoksa;
    boşver 2002 modeli az daha ekle 2005 - 2006 al mı dersiniz bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

herkese merhaba,
    2002 model otomatik 2.0 ghia için birkaç sorum olacak?
    bu model kendi serisinin ilk üretimi oluyor ve ufak eksikleri vs. oluyor sanıyorum?
    diğer taraftan otomatik şanzumanda sıkıntı olur mu?
    bulduğum araç 140.000 km civarında..
    yoksa;
    boşver 2002 modeli az daha ekle 2005 - 2006 al mı dersiniz bana?

2002 model MK3 serisinin 2. üretim yılıdır..Bilinen bir eksikliği ya da kronik sorunu yok..Otomatik şanzıman klasik 4 vitesli bir şanzıman..Dolayısıyla yakıt tüketiminde ve performansta bir miktar düşüş oluyor..Bunun yanında sorunlu bir şanzıman değil..Bu kasa 2004 ve 2006 da makyaj gördü..Makyaj; tampon, stoplar, sis farları, jant, nikelaj ve müzik sistemi gibi genelde görsellliğe yönelik oldu..Motorda ve kasada bir değişiklik olmadı..İmkanınız varsa tabii ki yüksek model alın derim..

• arkadaşlar 97 model ford mondeo 2.0 GLX sedan aracımı satıyorum.ilgilenen arkadaşlar verdiğim linkten bakabilir..
    http://www.sahibinden.com/1997_ford_mondeo_2_0_glx-48WQQaXQQ21162818WQQpXQQdisplayitem
  • slm arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza 2005 ford mondeo trend ov. lgli aracı aldım 23000 e. süpermiş araba. ilk defa ford kullanıyorum.bundan önceki aracım renault clio ydu.parçası çok pahalıydı.arıza verdimi alıp götürüyodu arıza yapmadığı yılları.lanet ettim sattım gitti.geldik şimdi mondeo ya bakalım bu nasıl.
  • vergisinden dolayı aracı almaktan vazgeçmiştim fakat arkadaş vergisi için dilekçe verilip bir alt kademeden yatırabiliyorsun dediler bu araç için araştırdım öyle bişey varmış inşallah gümbürtüye gelmeyiz vergiden dolayı.
  • Hayırlı olsun aracınız. Korkmanıza gerek yok, arabanızın kasko bedeli 23500TL, bu sene için %5 kasko indirimden yararlanacaksınız, zaten 2011'de de 7-11 yaş grubuna girecek.

ALOK isimli üyemizde 2006 TDCI Ghia var, kasko indiriminden yararlanmıştı, bilgi verebilir belki nasıl yapıldığı konusunda.
  • Arkadaşlar merhaba. Önemli bir sorunum var ilgilenirseniz çok memnun olurum.

1999 model mondeo glx 2.0 aracım var. aracı çalıştırıp hareket ettikten sonra kapı kilitlerinden tık diye bir ses geliyor. fakat otomatik kapıları kilitlemiyor. Bazı araçlarda araç hareket edince merkezi kilit kendini otom. kilitliyor. Ama benim aracımda öyle bir özelliğin olduğunu hiç duymadım. Hatta en son bugün yolda giderken hiçbirşey yokken kapı anlık olarak kilitenip açıldı. Acaba araçta hareket edince otomatik kilit sistemi varda bu sistem çalışmıyo olabilirmi veya kumandadan özel bişeyler mi yapmak gerekir bu sistemi devreye almak için. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap verin. Servislik bir durum olursa servise götürmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler...
  • teşekkür ederim.bugün sigortacıya sordum .onlar bir evrak düzenliyolarmış onunla beraber vergi dairesine gidip yatırıyomuşuz.her yatırmanda o belge düzenlenecekmiş.
    quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Hayırlı olsun aracınız. Korkmanıza gerek yok, arabanızın kasko bedeli 23500TL, bu sene için %5 kasko indirimden yararlanacaksınız, zaten 2011'de de 7-11 yaş grubuna girecek.

ALOK isimli üyemizde 2006 TDCI Ghia var, kasko indiriminden yararlanmıştı, bilgi verebilir belki nasıl yapıldığı konusunda.
  • arkadaşlar bu aracın özelliklerini pek fazla bilmiyorum.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.yukarıda okudum otomatik kapı kilitleme vs vs diye benim araçta mevcutmu bu özellik.bir de cd çalara track olarak hazırladığım cd yi çalmıyor bu onun özellliğimdir yoksa çalması lazım mı sizin araçta varmı böyle bişey.yardımlarınız için şimdein teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.