Şimdi Ara

## AMD: EVGA, ATi Tabanlı Ekran Kartları Satmak İstiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD: EVGA, ATi Tabanlı Ekran Kartları Satmak İstiyor ##

Geçtiğimiz günlerde EVGA ve XFX'in Nvidia ile yolları ayırarak ismi açıklanmayan bir başka üreticinin saflarına katılacakları iddia edilmişti. Yapılan spekülasyonlar çerçevesinde bu ismin Larrabee kod adıyla yeni nesil grafik işlemci mimarisi üzerindeki çalışmalarına ara vermeden devam eden Intel olabileceği tartışılmıştı. Fakat ortaya atılan yeni iddialar en azından EVGA için durumun pekte öyle olmadığını ortaya koyuyor. Zira AMD cephesiden gelen haberlere göre EVGA, ATi tabanlı ekran kartları satmak istiyor fakat AMD-ATi açıkçası pek oralı değil gibi gözüküyor. Nvidia'nın "exclusive" partnerlerinden biri olan ve Amerika pazarından firmanın en çok kart satan partneri olarak bilinen EVGA'nın bu arzusu Nvidia cephesinde nasıl karşılandı bilinmez ama iş ortaklarıyla mevcut pozisyonunu şimdilik yeterli gören AMD-ATi, EVGA ile en azından şu an için herhangi bir işbirliğine gidecek gibi görünmüyor. Bilindiği üzere bir süre önce yine Nvidia'nın "exclusive" ortaklarından biri olan yani sadece Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan Gainward da ATi tabanlı ekran kartları hazırlamaya başlamış, AMD-ATi cephesinden firma ile yapılan işbirliğine yönelik olarak spesifik bazı pazarlardaki pozisyonu güçlendirebilmek için gidilidği yönünde bazı yorumlar gelmişti. Bakalım bu haberlerden sonra Nvidia ve EVGA'nın sıkı işbirliği yara alacak mı yada bu iddialar yalanlanacak mı bekleyip göreceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ati NE YAPTIN SEN YİGEN YAW
  • quote:

Orjinalden alıntı: susi3506

Ati NE YAPTIN SEN YİGEN YAW

• Ati Forever diyorum
  • nvidia kalp krizi geçiriyordur
  • zavallı nvidia gelen vuruyo giden vuruyo
  • Nvidia'nın artık uyanması lazım..
  • Nvidia aptal fiyatlarınla ve politikalarınla daha beterlerine laiksin akıllanmadıkça sürünmeye devam edesin inşallah
  • Valla Tr dışındaki kullanıcılar için iyi olabilir uzun garanti süresi vb..vb....ama türkiyede yine nVIDIA gibi EVGA nın ATI kartları da pahalı olacaktır pek bize yaramaz gibime geliyor....
  • şimdiye dek ATI atak yapsın ATI bişeyleri başarsın diye dua ettim ama şu andan itibaren nVidia çıkış yapsın istiyorum. yoksa ati 5xxx serisinin fiyatlandırma politikasında 19xx serisinin fiyatlandırma politikasını uygularsa AMD-ATI sempatizanı olarak nVidia için para bile toplatırım...

nVidia şimdiye dek teknolojisini geliştirmek dışında bir çok şey yaptı.(kaliteli chipset, cuda vb platformlar, driver kalitesi, ve oyun şirketleriyle yaptığı anlaşmalar sonucu bariz optimizasyonlar...) ama artık teknolojisini geliştirmeli. en basidinden üretim boyutu teknolojisi. amd nasıl inteli takip ediyorsa nVidia da ATI yı takip ediyor. ve sonuç ortada amd fiyatlandırma ile pazar payı kapabilecekken yapamadığı gibi bu gidiş böyle olursa nVidia da yapamıycak.

yani demem o ki: nVidia artık teknolojisine odaklanmalı. 8800GT bile 512 bitlik bilmem kaç wattlık 2900XT yi ezdiyse 4870 de aynısı GTX 260 a ve hatta GTX 280 e (fiyastlandırmadan ötürü) yapıyor. evet nVidia sempatizanları var ama bu nVidia yı en fazla bir nesil idare eder bence. ATI 5xxx serisiyle bi tokat daha atarsa-ki bu sefer F/P olmaz direk performans olur gibime geliyor- nVidia sempatizanı felan kalmaz ortada. bu ne demek high-end kartlar 600-800 dolardan satılacak demek. sizce de korkunç değil mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: aootahca

şimdiye dek ATI atak yapsın ATI bişeyleri başarsın diye dua ettim ama şu andan itibaren nVidia çıkış yapsın istiyorum. yoksa ati 5xxx serisinin fiyatlandırma politikasında 19xx serisinin fiyatlandırma politikasını uygularsa AMD-ATI sempatizanı olarak nVidia için para bile toplatırım...

nVidia şimdiye dek teknolojisini geliştirmek dışında bir çok şey yaptı.(kaliteli chipset, cuda vb platformlar, driver kalitesi, ve oyun şirketleriyle yaptığı anlaşmalar sonucu bariz optimizasyonlar...) ama artık teknolojisini geliştirmeli. en basidinden üretim boyutu teknolojisi. amd nasıl inteli takip ediyorsa nVidia da ATI yı takip ediyor. ve sonuç ortada amd fiyatlandırma ile pazar payı kapabilecekken yapamadığı gibi bu gidiş böyle olursa nVidia da yapamıycak.

yani demem o ki: nVidia artık teknolojisine odaklanmalı. 8800GT bile 512 bitlik bilmem kaç wattlık 2900XT yi ezdiyse 4870 de aynısı GTX 260 a ve hatta GTX 280 e (fiyastlandırmadan ötürü) yapıyor. evet nVidia sempatizanları var ama bu nVidia yı en fazla bir nesil idare eder bence. ATI 5xxx serisiyle bi tokat daha atarsa-ki bu sefer F/P olmaz direk performans olur gibime geliyor- nVidia sempatizanı felan kalmaz ortada. bu ne demek high-end kartlar 600-800 dolardan satılacak demek. sizce de korkunç değil mi?

katılıyorum
    amd-ati kullanıcı dostu diyorlar ne nvidia nede amd kullanıcı dostu değil bugün nvidia yerinde amd-ati olsaydı oda gtx serisi kartları 600-700 dolardan stardı hiç kuşkunuz olmasın
    büyük firmalar sadece ceplerinin dostu oluyorlar
    bazı saflarda ati-nvidia kavgası yapar anca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x1650Pro -- 2 Ağustos 2008; 22:42:12 >

• Sapphire'a Powercolor'a bakip da ornek alsin EVGA, adamlar AMD'nin en kotu doneminde bile birakmadilar; simdi AMD bi kaliteli kart cikardi diye hemen NVidia'yi satmis EVGA helal olsun valla...
  • bu kadar fanatik yorumlar görmedim

nvidia yı topa tutanlar 2005 de o zamanın efsane 6600 gt yi üreten uzaylı hogmogo şirketimiydi.

yoksan 2007 nin en f/p kartı seçilen 8800 gt yi üreten kimdi.

bugün ati yarın yine nvidia en iyi olur.

sizde goygoya devam edersiniz adamlar keselerini doldururken.
  • EVGAMI KALSIN BE KARDESIM O FIYATLARA BABASINA SATSIN
  • Tebrikler ATİ +++
  • quote:

fakat AMD-ATi açıkçası pek oralı değil gibi gözüküyor.

Açıkcası ben de oralı olmazdım.
  • Neden gelmesin? Kullanıcıların tercih hakları ve rekabet için üreticinin fazla olması iyi bir avantaj. Sonuçte herkes istediği ürünü alabilecek.
    Herkes gelsin ha şöyle bir deyiş ile besleyelim.
    "ne olursan ol gel"
  • en buyuk atı baska buyuk yok nvıdıa yok artık kumda halen oynasın nvıdıa
  • EVGA bir numara ATI ürünleri cıkarır beee HIS i beklemek zorunda kalmayız ve rekabet olur keşke olsa ben herhalde ilk müşterisi olurum
  • quote:

Orjinalden alıntı: RoyalForce

bu kadar fanatik yorumlar görmedim

nvidia yı topa tutanlar 2005 de o zamanın efsane 6600 gt yi üreten uzaylı hogmogo şirketimiydi.

yoksan 2007 nin en f/p kartı seçilen 8800 gt yi üreten kimdi.

bugün ati yarın yine nvidia en iyi olur.

sizde goygoya devam edersiniz adamlar keselerini doldururken.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.