Şimdi Ara

## Gigabyte GeForce 9800GT Zalman Edition Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte GeForce 9800GT Zalman Edition Modelini Duyurdu ##

Donanım dünyasının lider isimlerinden Gigabyte, GeForce 9800GT tabanlı yeni ekran kartını duyurdu. Firmanın yeni modeli özellikle Zalman tarafından hazırlanan soğutucusu, katı kapasitörleri ve Hybrid Power desteği ile dikkat çekiyor. 2 adet ısı aktarım borusuna sahip olan Bakır ve Alüminyum tabanlı soğutucunun Nvidia'nın referans tasarımda kullandığı soğutucuya göre hem daha sessiz hem daha serin çalıştığı belirtiliyor. Daha stabil ve uzun ömürlü kullanım için katı kapasitörler ile desteklenen ekran kartı Hybrid Power desteğiyle birlikte geliyor ve bu sayede kullanıcılar Hybrid SLI destekli bir anakart üzerinde bu ekran kartıyla diledikleri zaman IGP'ye geçebiliyor diledikleri zamanda harici ekran kartını devreye sokabiliyorlar. 256-bit bellek veri yoluna ve 112 adet paralel işlem birimine sahip olan Gigbayte GeForce 9800GT Zalman Edition, yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Grafik işlemcisi 600MHz, paralel işlem birimleri 1500MHz ve bellekleri ise 1800MHz'de görev yapan kart sizin de tahmin edebileceğiniz üzere standart saat hızlarıyla geliyor yani Gigabyte kullandığı özel soğutucuyu rapmen overclock noktasında işin eğlenceli kısmını kullanıcılara bırakmayı tercih etmiş. Çift slot tasarıma sahip olan ayrıca SLI desteği de sunabilen PCIe 2.0 uyumlu kartın üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışları yer alıyor. Kısa süre içerisinde ülkemiz pazarına da giriş yapması beklenen kartın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Bakalım Asus'un OC sini Geçebilen Olabilicekmi 2000mhz yi yni
  • fan ayarı yok gene soğutucu güzelde bide fan hız ayarı olsa daha güzel olacak
  • bu soğutcu hiç ii değil.çünkü çok ses yapıyor.bu soğutcusu
  • sogutucuya gicigim ama kart bomba
  • Güzel Kart Olmuş. Soğutucuda Çok Güzel. O Soğutucu İle Güzel o/c Olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengiz_vga

bu soğutcu hiç ii değil.çünkü çok ses yapıyor.bu soğutcusu

soğutucu çok iyi aslında fan doğru fan ses yapıyor son hızda döndüğü için ben tt fan kontrol ile düşürdüm hızı ısı değerlerinde pek fazla fark olmadı
  • beyler şimdi 9800gt neye denk gelior 4850 yi gecebiliormu? veya 9800gt 9800gtx ın ve 9800gtx+ ın neresinde olan bir kart 0.55nm bu kart bide? hakaeten biri acıklarsa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibuk

beyler şimdi 9800gt neye denk gelior 4850 yi gecebiliormu? veya 9800gt 9800gtx ın ve 9800gtx+ ın neresinde olan bir kart 0.55nm bu kart bide? hakaeten biri acıklarsa sevinirim

http://shiftdelete.net/site/200807305073/Zotac-GeForce-9800-GT-AMP/Company-of-Heroes.html

bu test dogruysaki ilk baktigimda en usttekini 9800gt sanmistim simdi dikkat edince en alttaki kartin 9800gt oldugunu fark ettim

bu kart 5 kurus etmez tam hayal kirikligi

• Çok iyi bir kart değil o yüzden satılması konusunda fiyatı çok önemli olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Çok iyi bir kart değil o yüzden satılması konusunda fiyatı çok önemli olacak

zotac amp 180+kdv olacakmis ki o paraya az daha ekler 4870 alirim

• http://shiftdelete.net/site/200807305073/Zotac-GeForce-9800-GT-AMP/Company-of-Heroes.html

bu test dogruysaki ilk baktigimda en usttekini 9800gt sanmistim simdi dikkat edince en alttaki kartin 9800gt oldugunu fark ettim

yine hüsranlı günler bekliyor 9800gt yi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: tibuk

beyler şimdi 9800gt neye denk gelior 4850 yi gecebiliormu? veya 9800gt 9800gtx ın ve 9800gtx+ ın neresinde olan bir kart 0.55nm bu kart bide? hakaeten biri acıklarsa sevinirim

http://shiftdelete.net/site/200807305073/Zotac-GeForce-9800-GT-AMP/Company-of-Heroes.html

yaw ide burdaki tes o kadar kayda deger gercekci bir test gelmedi daha saglam bir kaynaktan elinde link olan yokmu?

• arkdaşlar bu nvidia eski kartlarını ısıtıp ısıtıp önümüze sürüo yeni bi kart çıkarsaya
  • Fiyatı çok uygun olursa HTPC'ler için düşünülebilir. Yoksa çok geç kalmış bir ürün.
  • Bildigin 8800Gt fırına vermişler çıkarmışlar 9800Gt olmuş
  • fiyatını iyi tutmaları lazım bakalım ne kadar olucak
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

Bakalım Asus'un OC sini Geçebilen Olabilicekmi 2000mhz yi yni

Kafan iyi mi O 9500 GT idi
  • Pembeden sonra şimdi de yine bir hatun mavisi kullanılmış kutuda
  • zalman bu işi kaptı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.