Şimdi Ara

Yol bilgisayarları neden Türkçe değil ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
35.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'ye ye ithal edilen yabancı araçların (Audi , BMW) yol bilgisayarlarına neden Türkçe program yüklenmiyor ?
    Özellikle Audi de bırakın Türkçe yi İngilizce bile değil, herkes Almanca bilmek zorundamı, araç fren arızası uyarısı veriyor ama Almanca uyarıyor, servise gösterene kadar arabayı 3 gün arızalı kullanmak zorunda kaldım bilmeden.
    El kadar cep telefonlarında bile 20 tane dil seçeneği konuluyor, 100 milyar para verilerek alınan arabaları neden anlamadan kullanmak zorunda kalıyoruz.

Ayrıca bu araçları İngiltere ye satarken de Almanca olarak satabiliyorlarmı merak ediyorum.

Bu konuda Volvo'yu tebrik ediyorum herşeyi tamamen Türkçe ve geçen sene araba alırken Volvo'yu tercih etme nedenlerimin başında geliyor bu özellik.

• benimki de türkçe hemde 3 te 1 fiyatına

kesinlikle haklısın acaba başka ülkelerdede almanca mı olarak satıyorlar kaldı ki türkçeleştirmek çok mu zor o kadar çok satılan ve milyarlarca para verilen arabaların yol bilgisayarları ingilizce yada almanca
  • Arkadaşlar arabalarınızın markasını ve hangi dili kullandığını burada paylaşabilirmisiniz ?
  • hop orda durun cörmın enciniringelaf yok..

doğuş oto nun basiretsizliğidir dahada bişey değil. düzeltmekte çok kolay olduğunu düşünüyorum alt tarafı bi program yüklicekler. satmadan önce serviste kaç dakka alırki müşteriyi keriz yerine koyuyolar resmen..

ford focus kullanıyorum YB Türkçe. fiatlardada öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvas -- 30 Temmuz 2008; 17:15:01 >
  • Valla ben Audi servise sordum özellikle yüklemek için öyle bir program daha yok dediler. Yani hazırda bile yok böyle birşeyleri sonradan bile yüklenemiyor.
  • bu konu bence de önemli.türkiye yasalarına göre üzerinde türkçe açıklaması olmayan ürünler satılamaz.yol bilgisayarı bu yasaya dahil oluyormu bilmiyorum ama dahil olsa çok iyi olur.

ayrıca benim audi min yol bilgisayarı ingilizce.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre 77

Türkiye'ye ye ithal edilen yabancı araçların (Audi , BMW) yol bilgisayarlarına neden Türkçe program yüklenmiyor ?
    Özellikle Audi de bırakın Türkçe yi İngilizce bile değil, herkes Almanca bilmek zorundamı, araç fren arızası uyarısı veriyor ama Almanca uyarıyor, servise gösterene kadar arabayı 3 gün arızalı kullanmak zorunda kaldım bilmeden.
    El kadar cep telefonlarında bile 20 tane dil seçeneği konuluyor, 100 milyar para verilerek alınan arabaları neden anlamadan kullanmak zorunda kalıyoruz.

Ayrıca bu araçları İngiltere ye satarken de Almanca olarak satabiliyorlarmı merak ediyorum.

Bu konuda Volvo'yu tebrik ediyorum herşeyi tamamen Türkçe ve geçen sene araba alırken Volvo'yu tercih etme nedenlerimin başında geliyor bu özellik.

arkadaşım tebrik ederim güzel bir tespit bu bizim yetkililerin pasifligi tr ye giren araçlara mecburiyet getirsinler bak bakalım oluyormu olmuyormu dilimize sahip çıkmazsak başımızdakiler bizide satar dilimizide

• arkadaşlar bende bir vw kulllanıcısıyım,
    aracımı aldığımda yol bilgisayarı Almancaydı, bu durum çok sinir bozucuydu,
    çünkü o yol bilgisayarında ne yazdığı konusunda hiçbir fikrim yoktu
    böyle saçma birşey olamaz hadi diyelim Türkçesini yapmadın koymadın ama en azından ingilizce olarak getir bari arabalarını
    bende servise gittim yol bilgisayarını İngilizceye çevirttim.
  • bencede bu markanın hatası değil
    o markayı bu şekilde getirtenin hatası

madem Türkiyede satılacak o zaman Türkçe yol bilgisayarı da koyacaksın.
    mesela renault laguna II nin amortisörleri tamamen Türkiye koşullarına göre yeniden revize edilerek satıldı.
    ayrıca yerden 2 CM yüksekti diğer fransız kardeşlerine göre.

aynı şekilde tüm renaultların yol bilgisayarı Türkçe olması lazım.

bu tarz revizeleri diğer markalar da kolaylıkla yapabilir.

ama burada tuhaf olan şey renault a kim söylediği
    yani madem söyleyen yok.kural yok.
    renault neden yapsın böyle birşey?

not:
    aracım renault değil
  • Fordların türkçe
  • das doğuş oto
    burda markanın pek suçu yoktur.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre 77

Türkiye'ye ye ithal edilen yabancı araçların (Audi , BMW) yol bilgisayarlarına neden Türkçe program yüklenmiyor ?

bu tamamen sanayi bakanlığının hatası.

yol bilgisayarına gelinceye dek göstergeler- airbag uyarı yazıları- motor bölümündeki uyarı etiketleri hep yabancı dilde.

ben neden sürat göstergemde km\h görmek zorundayım km\s yazsın.

devir saatimde 1000*rpm yazacağına 1000*ddh ( dakikadaki devir hızı)

ben sanayi bakanlığı olsam tek bir kanun maddesi çıkarırım hemen göreve gelir gelmez.

"Türkiye ye ithal edilecek tüm sanayi ürünlerinin, dışında,içinde, ambalajında mevcut ise elektronik sistem ekranlarında bulunan her tür yazı işaret ve ibarenin Türkçe olması zorunludur. aksi durumda türkiye de satış ruhsatı verilmeyecektir."

BAK BAKALIM O ZAMAN BÜTÜN MARKALAR ŞAKIR ŞAKIR TÜRKÇELEŞMİYORMU.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Temmuz 2008; 20:00:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

das doğuş oto

megane II sedan baştan aşağı türkiede birleştirildi ve yol bilgisayarı dahil herşey türkçe aracımla gurur duyuorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: |_-0zZie-_|

quote:

das doğuş oto

megane II sedan baştan aşağı türkiede birleştirildi ve yol bilgisayarı dahil herşey türkçe aracımla gurur duyuorum

reno türkiyenin türkçe koyması çok güzel....

ancak senelerce esp yi opsiyon bile koymadılar....
    fabrikadan yan yana çıkan araçlar biri gemiye yükleniyor esp var yurtdışına gidicek
    biri tırlara yükleniyor bizlere satılıcak esp hakgetire

bu nedenden dolayı reno türkiye yi asla affetmicem 5 para etmezler benim gözümde......
    (çok acemice şeyler yapılorlar akıl alır gibi değil kataloglarda falan)

• Opel - İngilizce yol bilgisayarı.
    Dil bilmeyen için sorun, doğru.
  • o maisin allah cezasını versin
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: |_-0zZie-_|

quote:

das doğuş oto

reno türkiyenin türkçe koyması çok güzel....

ancak senelerce esp yi opsiyon bile koymadılar....
    fabrikadan yan yana çıkan araçlar biri gemiye yükleniyor esp var yurtdışına gidicek
    biri tırlara yükleniyor bizlere satılıcak esp hakgetire

bu nedenden dolayı reno türkiye yi asla affetmicem 5 para etmezler benim gözümde......
    (çok acemice şeyler yapılorlar akıl alır gibi değil kataloglarda falan)

• Opel
    Türkçe yol bilgisayarı....
  • Lüks segment aabaların Türkiye pazar hedeferi yok, yalnızcaarz talep meselesi, Yıllık satışları aylara göre homojen değildir, Bugün Audi'nin kesinlikle Türkiye'de bu ay 3000 araç satacak diye bir hedefi yok, Peki diyelim ki doğuş getirdi satamadı bu Audi'leri bu araçları ellinde mi patlacak mecburen diğer ülkelere sevk edilecek ve her defasında bu arablar PDI'lara sek edilip cip değişimine kalmak zorundadır sonra kim alır 100'lerce kişinin el değimiş 0km araçları. Ayrıca ülkemizd bu araçların satışı için teşvik veriyormu? Basic bmw, audi veya mercedeslere 40Bin€'lar ödeniyor halbukki avrupda yarı fiyatına?! ... Dolayısıya Tr pazarına gelen araçlar ister BMW ister Mercedes isterse Audi olsun Almanca, Frnasızca ve İngilizce gelmektedir. Yukarıda Renault örneklerini okuyorum merak ettiniz mi Velsatis'in menüsü Türkçe mi?... . Sonuç olarak hepimiz iyi biliyoruz ki ülkemizde otomobil satışları yıllık olarak çk düşüktür veyalnızca sınırlı modellere ithalat teşviki veriliyor ve bu araçların mönüsü türkçe dir yerl, üretimler zaten türkçe'dir.

• quote:

Orjinalden alıntı: lsblack

Lüks segment aabaların Türkiye pazar hedeferi yok, yalnızcaarz talep meselesi, Yıllık satışları aylara göre homojen değildir, Bugün Audi'nin kesinlikle Türkiye'de bu ay 3000 araç satacak diye bir hedefi yok, Peki diyelim ki doğuş getirdi satamadı bu Audi'leri bu araçları ellinde mi patlacak mecburen diğer ülkelere sevk edilecek ve her defasında bu arablar PDI'lara sek edilip cip değişimine kalmak zorundadır sonra kim alır 100'lerce kişinin el değimiş 0km araçları. Ayrıca ülkemizd bu araçların satışı için teşvik veriyormu? Basic bmw, audi veya mercedeslere 40Bin€'lar ödeniyor halbukki avrupda yarı fiyatına?! ... Dolayısıya Tr pazarına gelen araçlar ister BMW ister Mercedes isterse Audi olsun Almanca, Frnasızca ve İngilizce gelmektedir. Yukarıda Renault örneklerini okuyorum merak ettiniz mi Velsatis'in menüsü Türkçe mi?... . Sonuç olarak hepimiz iyi biliyoruz ki ülkemizde otomobil satışları yıllık olarak çk düşüktür veyalnızca sınırlı modellere ithalat teşviki veriliyor ve bu araçların mönüsü türkçe dir yerl, üretimler zaten türkçe'dir.

Bir yanlislik var galiba Siz Tr ye gelip satilmayan araclarin baska ülkeleremi gittigini iddia ediyorsunuz yani..

• quote:

Orjinalden alıntı: marcopolo

quote:

Orjinalden alıntı: lsblack

XXX

Bir yanlislik var galiba Siz Tr ye gelip satilmayan araclarin baska ülkeleremi gittigini iddia ediyorsunuz yani..

Dediği dogru ama bu bir Q7 için hayatta yapılmaz RR gelmişti geri gitti mesala

Keza arabaların nakliyeleri oyle ucuz değil yani ABD ye 2.000 dolara gidiyor ama paperwork ugrasması fln sigortası

Fiyat yukseliyor bu nedenlede cok cok buyuk bir kriz olup millet ekmege muhtac olmadıkca kotasını dolduramayan luks araba firması nerdeyse yoktur tr de

Ha araba serbest bolgeden gectikten sonra olayı bitti zaten ama arada fuarlar yada bu sekilde ozel sergiler için arabalara 30-60 gunluk izinler weriyorlar

Yani wergisini odemeden ulkeye sokup sergiliyebiliyorsun mesala yatlarıda yapabiliyorsun bole bu araçlar birde gumrukten girmemiş aracların donme imkanı war

En kotu olu fiyattan weriyorlar arabayı kar marjını dusurup nakletmek yerine mesala Borusanın 80K euroya sattıgı Z4 M coupe wede Roadsterlar

RMP - DDK yada km/h - km/s hususunda tek kelime ile sacmalıyorsunuz bunlar "metrik" olcu birimleridir alaskadada bu formatta türkiyedede

Bunlar değişmez değiştirilemez nasıl trafik tabelaları fix bunlarda bu şekilde fixtir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahte 1905 -- 31 Temmuz 2008; 3:12:41 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.