- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
En iyi diş macunu ?
176 Cevap102523 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Temmuz 2008; 14:33:32 

Arkadaşlar ben colgatenin ucuz macunlarından birini kullanıyorum.Günde 3 kez dişlerimi fırçalamama rağman çok güzel bir beyazlık yakalayamadım.Diş macunu tavsiyeniz varmı şöyle beyazlatacak ?

Uzaklaştırılmış
30 Temmuz 2008; 15:48:41 

Tavsiyesi olan yok mu ?

108 Mesaj
30 Temmuz 2008; 16:00:14 

İpana

İçki Nedir Bilmezdim $imdi Bir Ayya$ oldum, Kederle Izdırapla ben Arkada$ Oldum

78 Mesaj
31 Temmuz 2008; 21:22:21 

Signal

dıt dıııt dıttttt les goo

Uzaklaştırılmış
31 Temmuz 2008; 22:29:43 

Öyle değil Biri demiş İpana biri demiş Signal İpananın signalin 2 liraya da dişmacunu var 8 liraya da.

1502 Mesaj
31 Temmuz 2008; 22:42:44 

sensodyne iyi sanıyorum bu konuda.

Dh Yüzücüler ve Yüzmeyi Severler Grubu

352 Mesaj
1 Ağustos 2008; 0:01:41 

ben ipana kullanıyorum ztn genel olarak hepsindeki maddeler aynı. Ha ücreti konusuna geldiğimizde ise hiç atkılma bence yeni aroma ve birkaç oran değişikliğiyle yeni diye pahalı satıyorlar. Tabi başka arkadaşların bilgisinide al.

2323 Mesaj
1 Ağustos 2008; 0:31:38 

quote:

Orjinalden alıntı: pspcü

sensodyne iyi sanıyorum bu konuda.

Sakın sensodyne kullanmayın.
Hayatımda o kadar igrenç bir macun görmedim

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2008; 1:09:48 

Hepsi ben en iyiyim diyor doğal olarak.
Ben devamlı colgate kullanıyorum ama diğerlerinden artısı nedir diye sorsanız bilemem.

6438 Mesaj
1 Ağustos 2008; 2:18:05 

Diş macunlarını sürekli farklı kullanmak gerektiğini duymuştum.. içeriğindeki farklı maddeler ve özellikleri yüzünden...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

245 Mesaj
1 Ağustos 2008; 8:23:45 

Diş macunları İpana Ve Colgate var iyi olarak

En büyük başarı hiç düşmemek değil, her düşüş sonunda kalkıp yola devam edebilmektir

245 Mesaj
1 Ağustos 2008; 11:22:39 

Doktor tavsiyesi gerekir
Ama ben kafama göre kullanıyorum inşallah bir arıza çıkmaz

En büyük başarı hiç düşmemek değil, her düşüş sonunda kalkıp yola devam edebilmektir

500 Mesaj
1 Ağustos 2008; 14:01:14 

dişçiler de tavsiye ediyor sensodyne ni.ne açıdan iğrenç?

quote:

Orjinalden alıntı: Peçito

gittikçe azalıyor hayat...

2246 Mesaj
2 Ağustos 2008; 12:51:31 

quote:

Orjinalden alıntı: swimmer

Arkadaşlar ben colgatenin ucuz macunlarından birini kullanıyorum.Günde 3 kez dişlerimi fırçalamama rağman çok güzel bir beyazlık yakalayamadım.Diş macunu tavsiyeniz varmı şöyle beyazlatacak ?

Dişlerini fırçalayarak ciddi anlamda beyazlatamazsın, her insanın diş rengi farklıdır, kimi insanların dişleri sarı gibidir, bu onun kusurundan değildir ama..Sigara, kahve vs gibi sonradan sarartılmış dişlerden bahsetmiyorum..
Iyi diş macunu istiyorsan Sensodyne kullanacaksın.

351 Mesaj
2 Ağustos 2008; 13:50:12 

paradontax'ta guzel bir dis macunu. en azindan bitkisel anlamda digerlerine gore daha az kimyasal iceriyor. dis macunlarinda daha az kimyasal olanlari tercih etmenizde fayda var.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
2 Ağustos 2008; 14:02:44 

İPANA

26 Mesaj
2 Ağustos 2008; 16:05:38 

Hangisi ne kadar sağlıklıdır bilemem ama beyazlık için Clinomyn Jel tavsiye ederim.

6758 Mesaj
2 Ağustos 2008; 16:22:54 

İpana 7 düzenli kullanımda çok iyi beyazlatıyor.

2246 Mesaj
2 Ağustos 2008; 17:07:31 

quote:

Orjinalden alıntı: temirhan

Hangisi ne kadar sağlıklıdır bilemem ama beyazlık için Clinomyn Jel tavsiye ederim.

O jellerin diş minesine zarar verdiği söyleniyor.

5011 Mesaj
2 Ağustos 2008; 17:38:44 

ben sordum fırçalada neyle fırçalarsan fırçala dediydi... o zaman her tüp bittiğinde farklı markalar almakta mantklı...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

2323 Mesaj
2 Ağustos 2008; 17:57:59 

quote:

Orjinalden alıntı: PETERSBURG

dişçiler de tavsiye ediyor sensodyne ni.ne açıdan iğrenç?

Hocam o zaman Almanı tavsiye ediyorum ve kullan bir fırçala ? Sonucu söyle.( Deneyip görmelisin ) Bende reklamlarda doktorlar tavsiye ediyorlar gördüm. Merak ettim aldım. 5 para etmez. açtığım gibi koydum oraya
Fiyat bakımından diğerlerinden pahalı, + Köpürmüyor + Naneli ağzım koksun dedim. hiç nane kokusu bile duymadım.

69 Mesaj
3 Ağustos 2008; 8:08:56 

quote:

Hocam o zaman Almanı tavsiye ediyorum ve kullan bir fırçala ? Sonucu söyle.( Deneyip görmelisin ) Bende reklamlarda doktorlar tavsiye ediyorlar gördüm. Merak ettim aldım. 5 para etmez. açtığım gibi koydum oraya
Fiyat bakımından diğerlerinden pahalı, + Köpürmüyor + Naneli ağzım koksun dedim. hiç nane kokusu bile duymadım.

o zaman çocuklar için üretilmiş kokulu köpüren hatta yenen macunlar var.onlardan kullan.

2323 Mesaj
3 Ağustos 2008; 10:37:11 

quote:

Orjinalden alıntı: donelljones

o zaman çocuklar için üretilmiş kokulu köpüren hatta yenen macunlar var.onlardan kullan.

Benim diş macununla ilgili sorunum yok.

541 Mesaj
3 Ağustos 2008; 12:01:23 

sensodyne biraz pahalı ama gerçekten çok kaliteli . beyazlatıcı karbonatlı mı ne öle bi çeşidi vardı tavsiye edrim

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1683 Mesaj
3 Ağustos 2008; 13:01:52 

diş macunları arasında pek fark yok boşuna 7-8 ytl vermeyin sadece içindeki dolgu maddeleri değişiyor..dişmacunundaki en önemli kıstas florür oranıdır.dişi koruyanda florürdür..florürü fazla olanı tercih etmek gerekir..ayrıca diş fırçalamada dış fırçasının tipi ve fırçalama şekli %85 öneme sahiptir.kalan %15 lik kısımda macunun önemini gösterir..ve herkesin bildiğinin aksine dış macunları beyazlatmaz beyazlatmak istiyorsanız dişçiye gidip ağartma uygulayacaksınız ki ben şu anda uyguluyorum 10 günde bayağ açıldı rengi.fiyatını merak edenler 300 ytl civarı birşey..isterseniz resimde koyabilirim.

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

296 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:13:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Diş macunlarını sürekli farklı kullanmak gerektiğini duymuştum.. içeriğindeki farklı maddeler ve özellikleri yüzünden...

en dogrusu...

Sagopa Kajmer FAN Club

Düşman kelimesinin anlamını arkadaş
sıfatını taşıyanlardan öğrendim
Sago KAF KEF !!!

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2008; 16:34:22 

aslında karbonat, limonda iyi bi ikili fakat dediğim gibi ipananın faydasını goruyorum

2248 Mesaj
4 Ağustos 2008; 8:51:11 

quote:

Orjinalden alıntı: groll

diş macunları arasında pek fark yok boşuna 7-8 ytl vermeyin sadece içindeki dolgu maddeleri değişiyor..dişmacunundaki en önemli kıstas florür oranıdır.dişi koruyanda florürdür..florürü fazla olanı tercih etmek gerekir..ayrıca diş fırçalamada dış fırçasının tipi ve fırçalama şekli %85 öneme sahiptir.kalan %15 lik kısımda macunun önemini gösterir..ve herkesin bildiğinin aksine dış macunları beyazlatmaz beyazlatmak istiyorsanız dişçiye gidip ağartma uygulayacaksınız ki ben şu anda uyguluyorum 10 günde bayağ açıldı rengi.fiyatını merak edenler 300 ytl civarı birşey..isterseniz resimde koyabilirim.

Hadi koy bakalım.

Yüksek farkındalık, stabil simetri, dâimi albeni; üstte Betelgeuse, karşı uzağında Rigel, ortada Alnitak, Alnilam, Mintaka ve sol alt çaprazında M42...

4384 Mesaj
4 Ağustos 2008; 16:41:47 

quote:

Orjinalden alıntı: LSG

O jellerin diş minesine zarar verdiği söyleniyor.

Colgate'in diş pastaları var. Bence çok iyiler. Diş minesine zarar verenler o neredeyse tamamı karbonat olan pasta ve toz olanlar sanırım.

Linguist Jr. [DEU 2006]

588 Mesaj
4 Ağustos 2008; 23:06:03 

Bende İpana kullanıyorum ama dişlerim bembeyaz değil. En iyisi dişçiye gidip beyazlattırmak.

Ludovico, sanatsal devrimini sergilemek için uygun bir odak noktası seçmişti.

1049 Mesaj
5 Ağustos 2008; 0:57:17 

kolgeyt iyidir

TIKLA>>>W810i/Acoustic/CamDriver/Patch/Yazılım/ELF/sysgfx/FlashTema/HERŞEY:::
'İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!' Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK - 20 Ekim 1927

2499 Mesaj
5 Ağustos 2008; 3:58:04 

abi o degil de colgate in ipananın signail 850bine diş macunları var ya hayret ıcınde kalıyorum, bi kere kullandım 2-3 dk degil istersen 10 dk dişini fırcala temizleyemiyosun

Sosyal Medya Blogum
http://www.erencaner.com.tr

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2008; 10:43:20 

quote:

Bir temizlik maddesini hatta bir ilacı tadına köpürmesine ve kokusuna bakarak sakın almayın diye değerlendireni ilk kez görüyorum. Sensodyne kesinlikle tavsiye ederim hatta Sensodyne F vardır içinde ayrıca flor desteği bulunmakta... Diş macunlarının içindekiler kısmına bakın bazılarında anti bakteriyel bir madde olan hatta cerrahi dikiş iplerinde bile kullanılan Triclosan maddesi bulunmaktadır. Triclosan'ın sudaki klorla birleşmesi sonucu kloroform gazı salgılanıyormuş geçen yıllarda bir yerden duymuştum gazetelerde çıkmıştı ama ne kadar doğru bilemem. Ben iş macunu alırken ya sensodynef alırım ya da içinde Triclosan bulunan herhangi bir diş macunundan alırım. İşimi sağlama almak içinde içme suyuyla çalkalarım ağzımı...

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2008; 11:59:27 

ipana kullanıyorum faydasını görüyorum

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2008; 13:16:30 

Bi firma misvaklı diş macunuyla fena sömürmüştü dinci milletimizi

398 Mesaj
5 Ağustos 2008; 18:23:53 

ipana (çay kahve) için özel olarak üretilen bir diş macunu var beyazlatma konusudna hepsinden iyi ben sigara ve yeterince kahve tükettiğimden butun diş macunlarını denedim en pahalısını bile ama en iyisi kesinlikle ipana dene farkını sende görürsün ama düzenli olarak dne...fiyatıda biraz pahalı dierlerine gore 1 ytl fln gibi...ama değicektir...

37 Mesaj
5 Ağustos 2008; 18:47:08 

sensodyne diş macunuyla birlikte gargarasını kullanabilirsin.. güzel temizliyor parlatıyor yalnız sensodyne içerdiği florür sebebiyle uzun süre kullanılabilecek bi macun değil..3 aydan sonra değiştirmek gerekiyor..

2171 Mesaj
7 Ağustos 2008; 10:57:34 

Diş fırçasının yanında diş beyazlatıcı kullanmayı deneyebilirsin

4463 Mesaj
7 Ağustos 2008; 17:24:58 

ipana

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

1147 Mesaj
7 Ağustos 2008; 21:24:05 

arkadaşlar size çok başarılı bi diş doktorunun bana söylediklerini yazayım: diş macunu tamamen boş bi olay ,asıl önemli olan diş fırçasıdır. sen güzel bi diş fırçasına hangi marka macunu sürersen sür yapcağı temizlik hepsinde aynıdır. demişti ve eklemişti macuna para vermeye gerek yok. yanlışsada ben bilmem ben aynen onun anlattıklarını yazdım

2323 Mesaj
8 Ağustos 2008; 8:40:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Phileo Sophia

demagoji yapmayalım.

Şimdi sen bana demagog olduğumumu söylüyorsun
@Karos N., Sensodyne bir merakla gittim aldım. fakat diğer macunlara benzemiyor. Naneli almıştım.( Yeşil - Beyaz kutusu ).
Yaaa macun hiç köpürmüyor. hiç ağzımda macun varmış yokmuş belli olmuyordu. dedim böyle macun olmaz olsun.
Acaba benim macunda mı problem vardı ? merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peçito -- 8 Ağustos 2008; 8:39:04 >

Uzaklaştırılmış
8 Ağustos 2008; 13:26:00 

quote:

@Karos N., Sensodyne bir merakla gittim aldım. fakat diğer macunlara benzemiyor. Naneli almıştım.( Yeşil - Beyaz kutusu ).
Yaaa macun hiç köpürmüyor. hiç ağzımda macun varmış yokmuş belli olmuyordu. dedim böyle macun olmaz olsun.

Efendim bu çamaşır deterjanı değildir ki çamaşır deterjanınında adi olanı çok acayip köpürür fakat temizlemez. Bu diş macunları genelde sabun gibi köpürmez macununuzda bir sorun yok...

104 Mesaj
8 Ağustos 2008; 13:51:20 

quote:

Diş macununun köpürmesini sağlayan madde Sodyum Lauryl Sulfat ve benzerleridir. Bu maddeler aynı zamanda deterjan özellikli olup vücuda çeşitli zararlı etkileri vardır. Günümüzde maalesef bu gibi köpürtücüleri içermeyen diş macunu, şampuan vs bulabilmek çok zor. Keşke bu maddelerden içeriğine koymasalar da köpürmese ama tüketici bilmeden köpük talep edince adamlar ne yapsın.

21 Mesaj
12 Mart 2009; 13:13:57 

TV'de izlediğim bir diş hekimi diyor ki: Diş macununu devamlı değişik marka kullanmanız daha yararlı.Çünkü hepsinden alacağımız birşey var. diye konuştu.Bende şu aralar Colgate TOTAL kullanıyorum ve memnunum daha 3.günde plaklar yok oldu ve dişlerim daha rahat beyazlıyor..
Ayrıca çay,kahve,sigara lekelerinden kurtulmak için sert kıldan üretilmiş diş fırçalarını kullanmanızı tavsiye ediyorum.Sert diş fırçaları lekeyi güzel çıkarıyor.3 ay geçince medium fırçalara dönebilirsiniz.Çünkü uzun vadede sert fırçalar diş etine zarar veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robinest -- 12 Mart 2009; 13:10:57 >

Türkiye'nin Online En Büyük Tekstil Mağazası
[image]http://img235.imageshack.us/my.php?image=sirketlogovm0.jpg[/image]

360 Mesaj
12 Mart 2009; 15:01:46 

Glister bu işin kralı

2640 Mesaj
12 Mart 2009; 22:00:53 

quote:

Orjinalden alıntı: oguzhan78

arkadaşlar size çok başarılı bi diş doktorunun bana söylediklerini yazayım: diş macunu tamamen boş bi olay ,asıl önemli olan diş fırçasıdır. sen güzel bi diş fırçasına hangi marka macunu sürersen sür yapcağı temizlik hepsinde aynıdır. demişti ve eklemişti macuna para vermeye gerek yok. yanlışsada ben bilmem ben aynen onun anlattıklarını yazdım

Tam bende bunu yazacaktım

ilave olarak ayda bir dıs fırcanızı degıstırın. Cunku dıslerı temızleyen dıs fırcasıdır bellı bır sure sonra ozellıgını kaybedıyor.

dis macunuda fırcaya boydan boya cekmeyın fındık kadar olsa yeter.

AYRICA COLA ıçmeyın
-------------------------
(Ç) ALINTI

Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok şeyi siz zaten daha
önceden biliyordunuz. (!) Ya da bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır. Yani markası ne olursa olsun, bir kutu Cola yeterli

Gelelim COLA ile ne gibi pratik işler yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı veya gazozu klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit helâ taşındaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN:
Arabanın tamponunu Cola''ya veya gazoza batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı veya gazozu kutup başlarına dökün ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CIVATAYI SÖKMEK İÇİN:
Kolaya veya gazoza batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN:
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir. Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği, yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen,yapışkan maddelerin çıkarılması için en iyi madde COLA’lı içeceklerdir. 2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur. Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.

Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10 günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır. Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...

Hindistan’da çiftçiler coladan ekstre yapıp haşerelere karşı kullanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkb -- 12 Mart 2009; 21:59:06 >

982 Mesaj
12 Mart 2009; 22:33:45 

lanet olası genlerim yüzünden dişlerimin doğal rengi sarımtırak gibi birşey.birde diş hassasiyeti var,soğuk bişey yediğmde fln oluyo.beyazlk için pek birşey diyemem ztn anca bu kadar oluyo ama hassasiyet için sensodyne kraldır.okdr

1205 Mesaj
13 Mart 2009; 22:20:08 

kesinlikle kesinkes colgate sensitive çok kazık bir fiyatı vardır ama süper dişlerin olur 11tl.ben colgate total kullanıyom o beyazlatır yada colgate gelişmiş beyazlık al arkadaşlar herkes kullandığı diş fırçasını yazabilirmi?

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
ECZACI

89 Mesaj
15 Mart 2009; 17:19:06 

Tam adını bilmiyorum ama Signal aldım geçen güzen 1 hafta oldum şimdiye kadar en memnun olduğum macundu.Yaklaşık 1 sene olarak colgate kullandım misvak vs. dahil güzeldi sonra ipanaya geçtim bana yaramadı fazla beyazlatmıyordu ve kalıcı değildi neyse şimdi signal kullanıyorum memnunum.;)

Göksel BEREKET

1497 Mesaj
15 Mart 2009; 23:45:33 

quote:

Orjinalden alıntı: IeIIXIIoI

Glister bu işin kralı

evet bende çok memnunum Glister'den

460 Mesaj
16 Mart 2009; 15:46:30 

dişlerimi tedavi ettirirken doktorum sensodyne F al onu kullan tedavi boyunca demişti.mesela sabah kalktığımda dişlerim ağrı yapardı bu macunla fırçaladıktan sonra ağrı kesilirdi.mucize gibi bir şeydi lakin dişlerim düzeldikten sonra bir daha kullanmadım.şimdi bu konuyu görünce hatırladım gidip tekrar alacağım bu macundan.en iyisi o.

DON'T BELIEVE THE TRUTH

1638 Mesaj
16 Mart 2009; 17:48:43 

Şimdi bu konuda gittikçe professional olmaya basladım ....

Dişlerini diş macunu ile beyazlatmak istiyorsan : Kesinlikle beyazlatıcı özelliğe sahip olanlardan al , aksi taktirde dişin o andaki beyazlığından 1 derece beyazlamaz.Önericeğim macunlar

Colgate ;

Normal dişler için : Colgate Gelişmiş Beyazlık

Hassas dişler için : Colgate Sensitive Beyazlık

Ek olarak eklemek istiyorum ;

-Sakın internette gördüğünüz amatör diş beyazlatma tekniklerini uygulamayınız ; Örnek :

1 limon sıkılır , içine 1 çay kaşığı tuz atıp karıştırılır.Daha sonra karışımın içine bir pamuk tamamen bulandırılır ve bu pamuk dişlik gibi ağzımızın içine konup üst dişte ve alt dişte 10ar dakika kalacak şekilde bekletilir daha sonra bunu 15 gün boyunca yapmamız ve sonunda dişlerimizin bembeyaz olacağı söylenir.

Size ne olacağını söyliyeyim ;

Bunu yaptım ve daha sonraki 2 gün yemek yiyemedim , dişime değen ekmeğin verdiği acı hiçbişeyde olamaz.Eğer bunu 15 gün yaparsanız ( ki sanmam)
dişlerinize yazık olur...

Şunu da ekliyeyim ; Bazı toz leke çıkarıcı ve beyazlatıcılar aşırı kullanıldığında diş minesine zarar verir . Beyazlatıcı diş macunlarıda aynıdır aşırı kullanılmaması hatta yapılabiliyorsa beyazlatıcı diş macunu ile birlikte sensodyne'nin de elde edilmesi ve daha sonra diş fırçalama esnasında önce sensodyne daha sonra beyazlatıcı diş macununun kullanılması daha iyi olur

(kanımca)

558 Mesaj
20 Mart 2009; 22:37:45 

Konuyu görünce aklıma geldi bu vidyoyu koyma ihtiyacı hissettim.

Ben Colgate kullanıyorum ama sanırım düzenli fırçaladıktan sonra hangisini kullandığının pek önemi yok.

698 Mesaj
21 Mart 2009; 14:11:34 

quote:

Orjinalden alıntı: oguzhan78

doğru söylemiş..

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..

3493 Mesaj
21 Mart 2009; 17:12:33 

quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

doğru söylemiş..

Guardiola yapma böyle, şimdi millet gidip en ucuz macunları alacak, firmalar 5-10 liralık hap yap para kap macunları satamayacak, ortada para dönmeyecek, iyice kriz artacak, olmuyo yani dimi

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

698 Mesaj
21 Mart 2009; 21:10:03 

doğru diyosun abi..

kokusu en güzel olan macun, en iyi macundur diyim o zaman..

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..