- x
Realtek HD audio sürücüsünde sorun yaşayanlar buraya bi göz atın
62 Cevap174004 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

241 Mesaj
29 Temmuz 2008; 11:42:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma daha yeni format attım ve ses sürücüsünü yüklerken bildiğiniz hatayı verdi. forumdaki fikirleri denedim ama işe yaramadı. şans eseri birinden öğrendim bende işe yaradı umarım sizde de yarar. faklı yerlerde aynı sorundan muzdarip arkadaşlara da rastlayınca yazmak istedim. inş işinizi görür.

öncelikle problem microsoftun uaa driverindan kaynaklanıyor zannedersem. yapılacak işlemlerse şöyle;

Öncelikle; Sistem Özellikleri => Donanım => Aygıt Yöneticisi ' ne girin.

Sistem Aygıtlarına tıklayıp listeleyin, "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"'ya sağ tıklayıp önce "devre dışı bırak" sonra da "kaldır" deyin.

bundan sonra Realtek HD Audio Driver ı kurabilirsiniz. Kolay gelsin

301 Mesaj
29 Temmuz 2008; 12:32:04 

eyvallah sağolasın .
bende böyle bi sorun yaşamıştım ama nasıl halletim unuttum

1881 Mesaj
29 Temmuz 2008; 12:37:16 

Ama bu hatayı da neden verdiğini bilmek gerekir. Eğer kurulum öncesi bir program veya sürücü kurup bilgisayarı yeniden başlatmayıp, realtek i kurunca hata alırsın. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

1st Galactic Empire
Imperial IT Officer

241 Mesaj
29 Temmuz 2008; 18:34:25 

Rica ederim. hatayı neden verdiğini gerçekten bende merak ediyorum. sürücüleri kurarken sinir olmama rağmen her seferinde reset atıyorum. Gene de her seferinde ses sürücüsü bunu yapıyor. Mantıklı açıklamasını bilen varsa öğrenmek isterim

50 Mesaj
1 Ağustos 2008; 13:57:25 

arkadaşlar bendede sorun veriyor ancak sistem aygıtlarının içinde "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio" diye bir kısım yok

50 Mesaj
1 Ağustos 2008; 14:17:39 

arkadaşlar 4 gündür uğraşıyorum ancak ben hiç bir şey yapmadan sorunum kendi kendine çözüldü. probleme çözüm ararken bir anda sağ altta yeni donanım bulundu uyarısı verdi. restart atıım ses kartı çalışmaya başladı. nasıl oldu anlamadım.

1158 Mesaj
1 Ağustos 2008; 18:52:33 

Teşekkürler... Keşke eski pc olduğunda görseydim bunu çok uğraşmıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihalyuz -- 1 Ağustos 2008; 18:51:34 >

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)

1 Mesaj
16 Ağustos 2008; 3:09:46 

arkadaşlar selam yeni pc aldım asus anakart üzerinde realtek alc883 on board ses kartı var pc ye format attıktan sonra ana kart cd sinden tanıttım haporlör jack girişinide taktım realtekhd audıo yöneticisinde hprlr sesi dışında başka bir ses çıkmıyor mp hata veriyor sistem sesleride yok lütfen acil yardım ederseniz sevinirim

52 Mesaj
10 Eylül 2008; 0:44:53 

i$e yaradı.. eywallah

sir winston soft

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2008; 15:21:04 

bende öyle bir seçenek yok...

1562 Mesaj
16 Eylül 2008; 16:34:47 

Sevgili Arkadaşlar ;

Problem windows xp'nin yamasından kaynaklanıyor

Bir dahaki formatlarınızda kb888111 yamasını kurar iseniz

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio bu aygıtıda devre dışı bırakmamış olursunuz

4 gün sonra kendiliğinden düzeldi diyen arkadaş oto uptade etmiş o şekilde gelmiş :)

kolay gelsin

Gerçek inanılmak istenilendir.

64 Mesaj
18 Eylül 2008; 8:11:05 

quote:

Orjinalden alıntı: umiitt

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma daha yeni format attım ve ses sürücüsünü yüklerken bildiğiniz hatayı verdi. forumdaki fikirleri denedim ama işe yaramadı. şans eseri birinden öğrendim bende işe yaradı umarım sizde de yarar. faklı yerlerde aynı sorundan muzdarip arkadaşlara da rastlayınca yazmak istedim. inş işinizi görür.

öncelikle problem microsoftun uaa driverindan kaynaklanıyor zannedersem. yapılacak işlemlerse şöyle;

Sistem Aygıtlarına tıklayıp listeleyin, "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"'ya sağ tıklayıp önce "devre dışı bırak" sonra da "kaldır" deyin.

kaç saat ugraştıktan sonra nette aramak aklıma geldi...

rap falanda yok ki veriyim ayarı yaa.. Allah razı olsun..

185 Mesaj
18 Eylül 2008; 8:58:00 

Arkadaşım Butün Donanımlar Artık O Senin Kaldırmak İstedigini Destekliyor + Yazılımı Öyle Senin Dedigin Bu Yazılım kullanmayın demen sacma

ama bilgin için teşekkür ederim

Davut GENÇ

13 Mesaj
7 Ekim 2008; 0:09:59 

Arkadaşlar ben yeni konu açmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın...
Arkadaşlar bilgisayarıma windows XP kurulu. Bir yerden duymuştum, bir dosya varmış onu windows XP' ye kurunca mesela black edition yaması onu kurunca black edition gibi oluyormuş. Yani bildiğime göre black edition yamasıymış. black edition format CD' si değil. Arkadaşlar bilen varsa eğer (BLACK EDITION YAMASI) r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linkini verebilir mi lütfen Şimdiden TEŞEKKÜRLER HERKESE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karablt23 -- 7 Ekim 2008; 0:06:37 >

4138 Mesaj
7 Ekim 2008; 2:12:29 

quote:

Orjinalden alıntı: karablt23

Arkadaşlar ben yeni konu açmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın...
Arkadaşlar bilgisayarıma windows XP kurulu. Bir yerden duymuştum, bir dosya varmış onu windows XP' ye kurunca mesela black edition yaması onu kurunca black edition gibi oluyormuş. Yani bildiğime göre black edition yamasıymış. black edition format CD' si değil. Arkadaşlar bilen varsa eğer (BLACK EDITION YAMASI) r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linkini verebilir mi lütfen Şimdiden TEŞEKKÜRLER HERKESE...

[font="Comic Sans MS"]TEMA VE SKIN MERKEZİ inceleyin.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

84 Mesaj
11 Ekim 2008; 21:01:42 

arkadaşım kankim abim sin ne diyeyim ben sana allah razı olsun senden emeğine sağlık
bukadar yalakalık yeter
ama çok uğraştırdı beeee

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ekim 2008; 21:45:35 

Her şeyi yaptım sonda driveri kurarken reset atıyor pc

3674 Mesaj
16 Ocak 2009; 18:10:30 

bunun windows 7 driveri var mı?

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

34 Mesaj
28 Şubat 2009; 22:13:12 

beyler dediğiniz herşeyi yaptım ama bir türlü olmadı.bende format attıktan sonra resetlemeden pc yi ses kartını tanıttım. setuptan deilde direk aygıt yöneticisinden tanıttım neyse bu buldu cd den yükledi falan..sora bi yüklendi ama sorunlu (!) var yanında ve ses çıkmıyo. sora setuptan yükliyeyim dedim olmadı yüklendmiyo Realtek HD audio. benim sürümü 2.31 R1.65 sora netten 2.70 R2.17 yi indirdim yine olmadı yüklerken hata veriyo yüklenemedi diyo.

sora bi arkadaş yukarda devre dışı bırakıp kaldır demiş aynısını yaptım devre dışı bıraktıktan sonra kaldır diyorum kaldırılamıyor diyo.:S:S

bi yardım ederseniz sevinirim biraz uzun oldu kusura bakmayın sinir oldum çünkü...... :@ :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklord_emin -- 28 Şubat 2009; 22:39:00 >

şalskhfşasdg

4 Mesaj
11 Mart 2009; 21:37:19 

umitt kardeş ALLAH sende binlerce kez razı olsun çok teşekkür ederim. valla ALLAH seni inandırsın 2 gündür sürücüyü yüklemeye çalışıyordum. çok çok sağolasın.........

KARAKARTAL

37 Mesaj
13 Mart 2009; 6:44:34 

arkadaşlar bende de stereo karışımı yok acaba bu olaydan mı vista kullanmayı pek bilmiyorum ama devredışı kalmış aygıtları göster diorum yok olmuyor başka çareler lazım benim sny vaio ya fw235j/h kullanıyorum lütfen yardım edin 3 gün oldu pc yi alalı yok herşeyi denedim msn den müzik dinletemiorum sadece mikrofon var kayıt yerinde ...bi program lazım bana galiba ?

yalo

6881 Mesaj
17 Mart 2009; 1:37:50 

quote:

Orjinalden alıntı: dragonball

Sevgili Arkadaşlar ;

Problem windows xp'nin yamasından kaynaklanıyor

Bir dahaki formatlarınızda kb888111 yamasını kurar iseniz

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio bu aygıtıda devre dışı bırakmamış olursunuz

4 gün sonra kendiliğinden düzeldi diyen arkadaş oto uptade etmiş o şekilde gelmiş :)

kolay gelsin

Böyle bişeyi kuruncada sistemden ses gelmiyor!

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

11 Mesaj
17 Mart 2009; 16:20:13 

arkadaslar burada yazan herseyi yaptim ama control paneli acilmiyor ve ses gelmiyor pc den//bi fikri olan war mi?tum guncel drıverları denedım..xp kullanıyorum.anakartım msı k9agm2.ses kartım realtek 7.1 hd

382 Mesaj
17 Mart 2009; 17:25:58 

bu nasıl bi sorun anlamadım bi ton adam malesef bu sorunu yasıyor ben gunlerce ugrastım herseyi yaptım gene olmadı hatta benim sorunum daha ilginc burda yazılanlarıda yaptım daha farklı seylerde yaptım her defasında sonuc aldım ses gelmeye basladı fakat ertesi gun yine gitti bir türlü kalıcı çözüm bulamadım en sonunda harici ses kartı (ç)aldım arkadasımdanda çözdüm sorunu

11 Mesaj
18 Mart 2009; 22:20:30 

kardes bende anlayamadim ya en sonunda isletim sistemini degistirip deniyecem belki bir faydasi olur

2376 Mesaj
16 Mayıs 2009; 18:46:38 

sürücülerini nerden bulabiliriz...!

Sakın Tıklama

I Love You

2828 Mesaj
16 Mayıs 2009; 19:59:31 

Bende hep bios yüzünden disable oluyordu başkada sorunum olmadı ama aklımda bulunsun teşekkürler.

@ScORphY

Dostum anakartını ve modelini buraya yazarsan yardımcı olabilirim online değilsemde arkadaşlar ilgilenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [eReN] -- 16 Mayıs 2009; 20:01:32 >

Bazıları takım "tutar", bazıları ise takım tutar.

http://www.youtube.com/watch?v=nv0ORkLX7sQ

84 Mesaj
16 Mayıs 2009; 23:51:05 

http://www.realtek.com....nTypeID=3&GetDown=false son sürüm ses sürücüleri için ziyaret edebilirsiniz.karşınıza gelen kutucukta ''I accept to the above '' kutucugunu işaretleyip next e tıklayınca sürücülerin oldugu sayfa açılacaktır

3 Mesaj
28 Temmuz 2009; 12:59:22 

selam bende dun bu srounla karsılastım tam 12 saat uğrastım ve sorunu buldum sorun şu ki yanlış drıver takıyorsunuz şimdi bilgisayarı yeniden başlatın yeni donanım bulundu yazısı cıkınca ileri tıklatın otomatik olarak yukleme yazısını tıklamadan once ekran kartı cd sini takın ve bekleyin bendede bu sorun vardı ekran kartı cd sini takınca oldu veya soyle yapın bilgisayarı yazısını sağ tıklatın özelliklerden donanımı tıklayın ve aygıt yoneticisini tıklayın sarı işaretli yani ? sarı olarak gorunur onu iki kere tıklatın sorun gider tıklamadan önce ekran kartı cd sini takın ve otomatik olarak yukle tıla hemen yuklicek ve sorun kalkar ortadan benim ekran kartı ati 2400hd pro

1 Mesaj
8 Eylül 2009; 14:24:40 

arkadaslar bende bu problemle 1 hafta uğraştım sonunda http://support.microsoft.com/kb/888111 burdaki işlemleri yapıp çözdüm..inşallah faydası olur ...

3 Mesaj
4 Kasım 2009; 19:22:08 

ya benimde micrafonumda ses kaydetmek istedigim zaman kayıt etmiyor ama winapla ne caliyorsa veya herhangi bir wep sayfasında izledigim klip veya mp3 algılıyor şaşırdım yardim pls

821 Mesaj
4 Kasım 2009; 19:29:45 

Bendede DVD izlerken ses sorunu var. Nasıl çözerim?

ARİF BALCI - ANKARA

22 Mesaj
12 Ocak 2010; 12:03:27 

Arkadailar bendeki sorundaçok ilginç.
bende de asus P5QPL-Am anakart var bundada ses kartı çalışyordu windows7 kurdum yine çalışıyordu bir akşam ave geldim oglan dedi baba ses yok.
Çok ugraştım olmadı anakartı aldığım bilgisayarcıya gittim ama onlarda düzeltemedi.
Bende arka panalde veya ön panalde takılı jack yok diyor.
normal driverler tamam saatin yanında çalıyor görünüyor ama ses yok.akılı jackı algılamıyor.
Aldığım yer servise gönderelim dedi ama ordan gelmesi uzun sürer evde pc lazım.
yardım edin lütfennn

Seni Sensiz Yaşamak Gücüme Gidiyor

1 Mesaj
1 Şubat 2010; 14:22:54 

Allah razı olsun senden yta cıldırmak üzereydim kafaya koymuş bilgisayarı balkondan atacaktım.Cok saol

1 Mesaj
3 Şubat 2010; 14:14:28 

Arkadaşlar Bana ReaLtek 'i yüklemem için Link Verebilir msniz.Ayrıca High definition audiyi nerden yükleyebilirim
...

3673 Mesaj
28 Şubat 2010; 12:43:20 

arkadaşlar en son cıkan driverı 243 ü kurdum olmadı yine.kafayı yicem ya :S

844 Mesaj
28 Şubat 2010; 13:35:51 

http://www.realtek.com.tw/downloads/

buradan son sürümünü indir. burada bütün ses kartı driverlerini bulabilirsiniz

ANTİ TÜRK DİZİLERİ

858 Mesaj
5 Mart 2010; 13:26:14 

Bende de Bir Aralar Bu Sorunu Veriyordu SP3'e Geçince Sorun Düzeldi . Aygıt Yöneticisinde "Unknown Device" Diye Çıkıyordu , Teşekkürler

CominGSoon

2 Mesaj
6 Mart 2010; 23:40:28 

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var .

REALTEK HD AUDİO KARTIM VAR . FİLİM YADA MİZİK AÇTIĞIMDA BAŞTA HERŞEY NORMAL GİBİ AMA İNSANLAR KONUŞMAYA BAŞLAYINCA ANLIYORSUNUZ SORUNU ÇÜNKİ İNSAN SESLERİ HİÇ ÇIKMIYOR. DAHA ÖNCE HİÇ BAŞIMA GELMEMİŞTİ AMA FORMATTAN SONRA BÖYLE OLDU KAREOKE SEÇENEKLERİ NORMAL.

4 Mesaj
30 Mart 2010; 20:19:04 

SES SÜRÜCÜSÜNDE HATA VERİO (realtek high definition audio bus ) bazen muzık calmıyor . ses aygıtları ozellıklerınden uzerıne gelıp once kaldırıyorum sonra tekrar etkınlestırıyorum anca o zaman duzelıooo :( bu kabus oldu artık :D bunu nasıl düzeltebilirim

14 Mesaj
20 Nisan 2010; 12:58:53 

Bazı arkadaşlar Realtek High Definition Audio Driver'ını nereden bulabileceğini sormuş. Aşağıda vereceğim linkten indirebilirsiniz.
Windows 7 ve Windows Vista driver'ları da mevcuttur.

Realtek HD Audio Driver

Program download

1 Mesaj
12 Mayıs 2010; 1:57:48 

Merhaba arkadaşlar ben win. vista kullanıyordum ve format atıp win.7 kurdum ses driver ınıda sorunsuz kendi kurup çalıştırdı ancak realtek high definition audio nun yönetici programını kurmadıgı için ses sistemimde 5+1 i seçemiyorum ve indirdiğim yeni driver da da bi değişiklik olmadı acaba sadece bu yönetici program için farklı birşey mi yüklemem gerek? nasıl halledebilirim bu sorunu

3 Mesaj
12 Mayıs 2010; 10:35:42 

bir buçuk saattir okuyorum elinize yüreğinize sağlık gerçekten arkadaşlar

444 Mesaj
12 Mayıs 2010; 10:42:10 

bu sorunla karşılaşan çok arkadaşımız vardı.bu bilgi iyi oldu

23 Mesaj
12 Temmuz 2010; 22:24:54 

Slm.. Creative T7900 ses sistemim var 7+1 ama kullanamıyorum. Realtek HD Audio yöneticiside 5+1 seçebiliyorum. önceden XP kuruluyken 7+1 seçeneğide vardı format atıp Vista kurunca kullanamaz oldum... ne kadar realtek HD varsa kurdum ama 7+1 i seçemedim bitürlü... yardım ederseniz çok sevinirim. teşekkürler....

gkhn

23 Mesaj
13 Temmuz 2010; 20:41:31 

arkadaşlar yardım edebilecek kimse yokmu

gkhn

20 Mesaj
6 Kasım 2010; 22:55:09 

dostum ustunden 2 yıl gecmiş konuyu acalı ama cok sagol valla senin dedigin yöntemi yaptım bi restar yaptım ses duzeldi eyw saol

19 Mesaj
23 Temmuz 2011; 16:31:00 

eyvallah kardeş çok sğol işime yaradı

2170 Mesaj
29 Ağustos 2011; 1:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: umiitt

teşekkürler dostum çok işime yaradı amuda kalkarak çoşacağım şimdi

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

31090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bjk__murat
29 Ağustos 2011; 1:50:45 

kaldırmak yerine KB888111 in içinden commonfiles klasörünü çıkartın.aygıt yöneticisinden soru işaretli olan UAA için bu klasörü gösterin %100 bulur ve tanır ses gelir pc ye. sonra realtek i sorunsuz yüklersin . hala sorun yaşayan varsa bana pm atsın onun yerine ben yapacağım ona uzak bağlantıyla

15165 Mesaj
7 Eylül 2011; 7:37:18 

Merhaba arkadaşlar.

Dün çalışan 5.1 analog sistem bugun çalışmamaya başladı. Sadece yerini değiştirdim ama bugun çalışmıyor. Sorun yazılımsal değil. Anakarta ses jack larını tyakıp çıkarınca algılıyordu eskiden realtek bütünleşik ses kartı , ama şimdi orası pasif durumda ve takıp çıkardığım jack ları algılamıyor. Biosta herhangi bir ince atar bulamadım sizin yorumlarınız nelerdir ? Bana ses kartı yolu mu görünüyor ?

35 Mesaj
7 Eylül 2011; 9:01:22 

Bunu yapınca microfon'da düzelir mi arkadaşım ?

Gün gelecek , öldürmediğim her yahudi için bana küfür edeceksiniz.

1185 Mesaj
24 Eylül 2011; 17:45:52 

bende windosw 7 kurdun. bütün programları otomatik olarak yüklemesine karşın ses ile ilgili bir donanım yüklememiş. ses yok açıkçası. biri bana da yardımcı olursa cok sevinirim

52.DZ.HV.SVN.B.K.LIĞI UZUNADA/İZMİR

7 Mesaj
20 Aralık 2011; 14:05:32 

Allah razı olsun bilgileri veren arkadaştan format attım sesdeki sorunu cözemedim cızırtıdan kullanamıyordum pcyi anlattıgınız bilgilerle çözdüm sürücü bozulmus demekki bmmde

1 Mesaj
28 Aralık 2011; 17:33:34 

Merhaba ArkadasLar .. Benimde Bir Sorum Olucak Hemen Hemen 7,8 Aydir Leptopumun Sesinden YararLanamiyorum .. Harici Ses Karti Kullaniyorum Ama ondada konusamiyorum anca duyabiliorum .Oncelikle SoyLe Acikliyayim ... Microsoft UAA Bus Driver For High Definition Audio Sorunu Veriyor ...Bazen Aygıt Yöneticisinde Bulunuyor Görüyorum ve kayboluyor oldugunda ise üzerinde ünlem işareti oluyor .Ne Kadar Driver Warsa Yükledim ... Sabahlara Kadar Ugrastim Ama Olmadi .Lütfen Yardım Edin .. SöyLediginiz o bütün seyleri yaptim biri pcme girip halledemzmi lutfen ... Windows SP3 Perfeck Kullaniyorum ... Ama Derseniz Bunda Calismaz Sunu Kur Cd'ler Hazir Hemen Atabilirim Formati... simdiden tskler altta resimde koydum ..
0

23 Mesaj
14 Nisan 2012; 10:37:23 

ya arkadaşlar bende programı yüklemeden önce cızırtı yapmıyordu fakat şimdi korkudan şarkı bile açamıyorum çok fena cızırtı yapıyor.Programı kaldırıyorm cızırtı kesiliyor.Bir yardım edin lütfenn

Herkes hayal eder biz yaşarız ;)

14 Mesaj
17 Temmuz 2012; 12:38:55 

2008 de açılmıs ama bana uzak baglantıyla yardım edebilcek acil :S :S 2 haftadır çaresini arıyorum

75 Mesaj
17 Eylül 2012; 15:38:38 

Format attıktan sonra ses gelmeme durumunu bende yaşıyorum.

Biri eski biri yeni 2 bilgisayarım var. Eski bilgisayarda bu sorunu yaşamıyorum ve formattan sonra ses otamatikman oluyor (realtek'i kurunca) ama yeni olanda 2 defadır yaşadım-yaşıyorum. Daha önce yeni olan bilgisayarda'ki 1. sorun oluştuğunda, ertesi gün kendiliğinden düzelmişti ama şimdi 10 gün oldu, hala sorun devam ediyor. Format cd.si, exporer 6.

Kurumdan sonra 7,ye yükseltiyorum sonra çıkan 8,e yükseltme ile, exporer 8 yapıyorum. Eski olanda hiç problem yaşamıyorum ama yeni olanda devam ediyor.

Burada'ki arkadaşlarımızın verdiği tüm yöntemleri denedim ama ne yaptım'sa olmuyor.

Not: Mesaj değişimin nedeni, imla ve harf hatası düzeltmek.