- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Nasıl Prof. olunur?
32 Cevap18889 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3773 Mesaj
29 Temmuz 2008; 2:19:17 

Arkadaşlar okul bu sene bitiyor. Allah kısmet ederse ben okumaya devam etmek istiyorum. Gittiği yere kadar ama sanırım önceleri okulda asistan olmak gerekiyormuş ve o da torpile bakıyormuş. Ben şimdi asistanlığa seçilemezsem okumaya devam edemem mi? Valla gece gece kafama takıldı uyku tutmuyor...

1154 Mesaj
29 Temmuz 2008; 3:21:38 

asitanlığa secilemezsen paranla yüksek lisans yapacaksın
sonra yine seçilemezsen paranla doktora yapacaksın
sonra da ünivler de açılan kadrolara yar doç kadrolarına müracaat edeceksin (torpil hala geçerli bu arada) bi de yar doç kadroları geçicidir.
daha sonra gerekli makaleleri ve kitabını yazıp doçentliğe başvuracaksın
jüride eserlerden ve sözlüden geçersen doçent olacaksın
daha sonra yine doçentlik kadrosu bekleyeceksin (torpil hala geçerli)
doçentlik kadrosu alabilirsen (zannedersem) 5-6 yıl bekledikten sonra (yine torpille) üniv prof kadrosu açarsa prof olabilirsin
dememe gerek var mı bilmem ama ingilizce hepsinde de gerekli

CLS 550

116 Mesaj
29 Temmuz 2008; 3:29:12 

quote:

Orjinalden alıntı: miraculous

sonra da ünivler de açılan kadrolara yar doç kadrolarına müracaat edeceksin (torpil hala geçerli bu arada) bi de yar doç kadroları geçicidir.
doçentlik kadrosu alabilirsen (zannedersem) 5-6 yıl bekledikten sonra (yine torpille) üniv prof kadrosu açarsa prof olabilirsin

[font="Trebuchet MS"]torpil, torpil, torpil...

éàï îùç÷

3773 Mesaj
29 Temmuz 2008; 3:32:44 

quote:

Bilgiler için teşekkür ederim dostum. Para sorun değil. Hem çalışır hemde okurum. Neticede yapmadığımız şey değil. İngilizceden yana da korkum yok ama bu torpil sakat bişey. Lanet olsun hiç te tanıdığım yok bu tip kadrolarda.

7157 Mesaj
29 Temmuz 2008; 3:55:52 

Anlatıldığı kadar torpil sokmak gerekmez,belirlediğin anabilim dalının başkanı olan hocayla aranı iyi tutarsın,sürekli yanında bulunur işini gücünü görürsün,araştırmalarda amelelik yaparsın,zaman gelir yalakalık yaparsın,arkandan atarlar ses çıkaramazsın,başarılı olman için ikiyüzlü olman gerekir vb vb...Bahsedildiği gibi mükemmel kültür ortamları yoktur.Karakterinden ve kendinden nefret etme,her şeyde olduğu gibi okumada da durmasını bil

Torpilden ziyade okul ortamı dışardan görüldüğü gibi değil,buna odaklan ;)

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

1154 Mesaj
29 Temmuz 2008; 4:47:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Anlatıldığı kadar torpil sokmak gerekmez,belirlediğin anabilim dalının başkanı olan hocayla aranı iyi tutarsın,sürekli yanında bulunur işini gücünü görürsün,araştırmalarda amelelik yaparsın,zaman gelir yalakalık yaparsın,arkandan atarlar ses çıkaramazsın,başarılı olman için ikiyüzlü olman gerekir vb vb...Bahsedildiği gibi mükemmel kültür ortamları yoktur.Karakterinden ve kendinden nefret etme,her şeyde olduğu gibi okumada da durmasını bil

Torpilden ziyade okul ortamı dışardan görüldüğü gibi değil,buna odaklan ;)

arkadaş benim değinmediğim konuları da söylemiş

CLS 550

3189 Mesaj
29 Temmuz 2008; 8:41:59 

şöyel söyleyim benim bölüm başkanım proftu ama nasıl prof
34 yaşında profluğu almış biri olarak ailesinden kısaca söz edeyim size gerisini siz düşünün

babası yökte prof muş, babasının babasıda yökte profmuş haliyle bizim bu adamada aileden gelenek olsa gerek çok kısa sürede profluğu alabilmiş

4132 Mesaj
29 Temmuz 2008; 8:55:57 

hem çalışıp hem okumak biraz zor...Tezli yüksek lisans yapman gerekecek hayellerin için, bakalım çalışacağın yer haftanın belli günşeri saatleri ders için çekip gitmene izin verecek mi

bi izin koparabilsem bende Selçuk Ün. de yapacam Y.lisansı ama hem sanayiiden oraya girmek dert, hemde izin alabilmek ayrı dert

I can feel the flame

347 Mesaj
29 Temmuz 2008; 9:00:41 

Hocam bu arada hangi bölümü bitirdin?

İki şey kalitesiz insanın özelliğidir.
1-) Sürekli şikayet etmek
2-)Dedikodu yapmak.
İnsanlar hakkında sürekli kötü düşünenler bilmezler ki kötülük ve şer onların tâ en derinlerine işlemiştir!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Temmuz 2008; 9:20:35 

1.üniversitede okurken tüm hocalarla aran iyi olacak
2. derslerınde başarılı olacaksın ve bılgısayar desteklı çalışacaksın
3. hocalarının işlerine kişisel olarak yardımcı olacaksın
4.hocalarla arandaki mesafeyi süper bir şekilde koruyacaksın
5.derslerine iyi çalışıp alese süper bir şekilde hazırlanacaksın
6.alesten 85 civarı bir puan alıp o süper ingilizcenle de kpdsden 70 civarı birşey alacaksın(dokuz eylül mezunu 56 alabiliyor)
7.herşeyi tamamladıktan sonra tez yazacaksın(eksiksiz ve orjinal konu olan bir tez)
8.tezinin kabul olması ıcın hocaları yalıycaksın
9.aşırı yalamaya gelmezler ani patlama gösterebilirler ü
10.tezin kabul olduysa doktoraya başlayacaksın ve harika bir ingilizcen olacak
11.yurt dışına gidip gezip tozup araştırma yaptım diyeceksin
12.doktoran hocalar sayesinde kabul olacak
13.kadro bekleyeceksin ve binbir torpil ve yalakalıkla kadroya yerleşeceksin
14.kadro aldıktan sonra kadroda onceden olan hocalarla ıyı gecıneceksın profları yalayacaksın her işlerine sen koşacaksın
15.rektörle ıyı gecıneceksın
16.rektörün sevdiği adamı sevecek ,sevmediği adamı da sevmeyeceksin
17.bunları tamamladıgında doçsun
18.5 yıl içinde hızla prof olmazsan 5.yılda otomatikman profsun

HAYIRLI OLSUUUUN.....

Bu arada Bu anlattıklarım sadece ama sadece Türkiyede geçerlidir.

Tez kısmına kadar tecrübeyle sabittir.Gerisi de hocalarımla sabittir :)

2384 Mesaj
29 Temmuz 2008; 9:23:45 

quote:

Orjinalden alıntı: necrovirus

şöyel söyleyim benim bölüm başkanım proftu ama nasıl prof
34 yaşında profluğu almış biri olarak ailesinden kısaca söz edeyim size gerisini siz düşünün

babası yökte prof muş, babasının babasıda yökte profmuş haliyle bizim bu adamada aileden gelenek olsa gerek çok kısa sürede profluğu alabilmiş

Tarihte buna beşik ulemalığı deniyor ve bir milletin çöküşünün başlangıcı diyebiliriz.

^_^

3904 Mesaj
29 Temmuz 2008; 9:41:00 

genelde kaliteli üniversiteler master yahut doktorayı yurt dışında yapmıiş olmasını istiyorlar hocalarının. Mümkünse master'i yurtdışında yap.

3773 Mesaj
29 Temmuz 2008; 12:20:33 

İletişim fakültesindeyyim. 4. sınıfa geçtim. Bölüm rst.

2091 Mesaj
29 Temmuz 2008; 12:23:13 

Ben 19 mayıs üniversitesinde doçentim mesela.3 sene sonra da prof. olaağım

1154 Mesaj
30 Temmuz 2008; 1:11:19 

quote:

Orjinalden alıntı: HmB_SaL

ferit bey le aranız iyiydi sanırım
umarım yenisiyle de aranız iyi olur da prof kadrosu alabilirsiniz

CLS 550

2121 Mesaj
30 Temmuz 2008; 1:54:08 

arkadaşlar ben de mezun olunca İngiltere'de yüksek lisans yapmak istiyorum. genel olarak şartlar nelerdir tecrübesi olan var mı? üniversiteden üniversiteye aradıkları şartlar değişiyor zaten. ancak mesela orada yüksek lisansa başvurabilmek için burada ales'e girmek gerekiyor mu?

bölümüm ingilizce öğretmenliği. ingiltere'de yüksek lisans diğer ülkelerin aksine 1 yılmış. genelde okula ödediğimiz para da 9.000 euro civarı sanırım.

çok genel şartlar dışında neler isteyebilirler bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi löpçük -- 30 Temmuz 2008; 2:06:43 >

256 Mesaj
30 Temmuz 2008; 2:26:57 

quote:

Orjinalden alıntı: löpçük

arkadaşlar ben de mezun olunca İngiltere'de yüksek lisans yapmak istiyorum. genel olarak şartlar nelerdir tecrübesi olan var mı? üniversiteden üniversiteye aradıkları şartlar değişiyor zaten. ancak mesela orada yüksek lisansa başvurabilmek için burada ales'e girmek gerekiyor mu?

bölümüm ingilizce öğretmenliği. ingiltere'de yüksek lisans diğer ülkelerin aksine 1 yılmış. genelde okula ödediğimiz para da 9.000 euro civarı sanırım.

benim arkadaş işletme yüksek lisansı yapmaya gitti 11850 sterlin ödedi,, okul norwich business school uae
9000 euro avrupa birliği ve kendi vatandaşları için

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

1154 Mesaj
30 Temmuz 2008; 2:31:18 

quote:

Orjinalden alıntı: löpçük

ortalamanız 4 üzerinden 3,5 ve üzeriyse devlet bursuyla yurtdışında yüksek lisans yapma imkanı da var bunu da gözardı etmeyin

CLS 550

256 Mesaj
30 Temmuz 2008; 3:37:10 

quote:

ortalamanız 4 üzerinden 3,5 ve üzeriyse devlet bursuyla yurtdışında yüksek lisans yapma imkanı da var bunu da gözardı etmeyin

ama dönüşünde üniversitede hizmet zorunluğu var. onun maaşı da çok düşük.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

2581 Mesaj
30 Temmuz 2008; 3:41:38 

abim torpilsiz girdi. torpilin "T"si yoktu. ama ingilizce full. birazda şansa bakıyor

1154 Mesaj
30 Temmuz 2008; 4:01:55 

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

ama dönüşünde üniversitede hizmet zorunluğu var. onun maaşı da çok düşük.

hocam hizmet zorunluluğu var kabul maaşı da düşük o da kabul
yalnız şimdiki asistanlar ne alıyor 1.300 ytl bu da fazla bi rakam değil ki dönüşte de muhtemel bu civarda bi maaş alacaktır ama ileride yükselmesi için yurtdışında master yapması extra avantajlar sağlayabilir o kişiye

CLS 550

3904 Mesaj
30 Temmuz 2008; 4:06:39 

benim gördüğüm bu işten güzel ekmek yemek 40 yaşından falan sonra. Özel üniversitenin birine kapağı atcan. Sonra altına çekecen son model jipi

941 Mesaj
7 Aralık 2012; 9:35:16 

Hort gibi olucak ama bişey sorucam prof ların maaşları ne kadar ve çalışma saatleri nasıl ?

“Aptala akıllıca konuşun, size aptal diyecektir.” Euripides

3 Mesaj
13 Temmuz 2013; 0:15:35 

quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Hocam ne oldunuz prof oldunuz mu ?

Kendi akıl hastanem..Naber, ben ölüyüm ve benim gibi ölü olmayanı küçük görürüm..

1716 Mesaj
15 Temmuz 2013; 18:13:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Kasırqa34

Hocam ne oldunuz prof oldunuz mu ?

Henüz olmadı ama severim Hmb hocamı. Kendisi not konusunda çok bonkördür

85 Mesaj
15 Temmuz 2013; 18:21:05 

quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

hocam hizmet zorunluluğu var kabul maaşı da düşük o da kabul
yalnız şimdiki asistanlar ne alıyor 1.300 ytl bu da fazla bi rakam değil ki dönüşte de muhtemel bu civarda bi maaş alacaktır ama ileride yükselmesi için yurtdışında master yapması extra avantajlar sağlayabilir o kişiye

Hala oyle mi maaş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

hedef/boun-uluslararası ilişkiler

1154 Mesaj
16 Temmuz 2013; 2:57:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Üzgün Kaslı

Hala oyle mi maaş?

Ben istifa edeli iki yıldan fazla oldu. Sanırım şimdi 2200-2500 civarlarında.

CLS 550

289 Mesaj
17 Temmuz 2013; 1:06:01 

quote:

hocam emin olmamakla beraber devlet şuanda 3.5 değilde 3 arıyor diye biliyorum ha tabi ne kadar yüksekse o kadar seçilme ihtimali de yüksek olur

1154 Mesaj
17 Temmuz 2013; 9:31:05 

quote:

Orijinalden alıntı: this-is-it

hocam emin olmamakla beraber devlet şuanda 3.5 değilde 3 arıyor diye biliyorum ha tabi ne kadar yüksekse o kadar seçilme ihtimali de yüksek olur

Ben o mesajı yazalı 5 yıl olmuş
Baraj şimdi aşağı çekilmiş olabilir. Çektilerse de iyi yapmışlar bence.
Şimdi zaten o işlerden epey uzağım

CLS 550

712 Mesaj
17 Temmuz 2013; 9:34:23 

Torpil tabikide var . Ama hakediyorsan birgün kesinlikle orda olursun.

cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır

289 Mesaj
17 Temmuz 2013; 10:25:39 

quote:

Ben o mesajı yazalı 5 yıl olmuş
Baraj şimdi aşağı çekilmiş olabilir. Çektilerse de iyi yapmışlar bence.
Şimdi zaten o işlerden epey uzağım

pardon hocam dikkat etmemişim mesajın eski olduğunu biliyorum tamamen uzak olduğunuzu artık

137 Mesaj
18 Ağustos 2014; 23:53:14 

quote:

Orijinalden alıntı: löpçük

Yapabildin mi yüksek lisans?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2121 Mesaj
31 Ağustos 2014; 21:42:53 

quote:

Orijinalden alıntı: neselihayalet

Yapabildin mi yüksek lisans?

üniversitede yazdığım bir post'tan 6 yıl sonra alıntı yapılması bana ilginç duygular yaşattı :)

Yüksek lisans yapmadım, veya yapamadım, artık hangisi uygunsa :)

mezun olmadan özel bir okulda iş buldum. devlete göre maddi imkanları çok daha iyiydi. bir yandan da özel dersler falan olunca bu konuya hiç yönelemedim. açıkçası para tatlı geldi.

mesleki olarak yüksek lisansın yerini tutmasa da, CELTA yaptım ve internet üzerinden bir çok sertifikalı online eğitim bitirdim, şu anda da biri halen devam ediyor.

yine de ileride yüksek lisans yapma hevesimden vazgeçmedim ancak artık online yapmayı planlıyorum. birkaç üniversitenin online programına baktım, 11.000 sterlin gibi fiyatlar var. gelirimi ve oraya vereceğim parayı düşününce online yapmak daha mantıklı geliyor. ingilizce öğretmenliği üzerine değil de, eğitim yönetimi üzerine yapmayı planlıyorum. ancak bunun için de daha ortalama 1 yılım var.

şu anda aldığım online eğitim bitince google'ın "google educator" sertifikası için çalışacağım. sonrasında başlayabilirsem ona başlarım.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.512