Şimdi Ara

## ZOTAC GeForce 9800GTX+ Modelini Kullanıma Sundu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZOTAC GeForce 9800GTX+ Modelini Kullanıma Sundu ##

AMD-ATi'nin 199$'dan kullanıma sunduğu ve fiyat/performans oranıyla ciddi başarı elde ettiği Radeon HD 4850 modeli karşısında GeForce 9800GTX'in fiyatını aşağı çeken Nvidia'nın asıl cevabı ise yarın itibariyle raflardaki yerini alması beklenen GeForce 9800GTX+ olacak. Bilindiği üzere GeForce 9800GTX+, kullanımda olan GeForce 9800GTX modeliyle kıyaslandığında sahip olduğu iki önemli farklılık ile dikkat çekiyor. Bu farklılıklardan ilki üretim teknolojisi. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere GeForce 9800GTX+, 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92b gpu'sunu kullanıyor. İkinci farklılık ise arttırılan saat hızları. GeForce 9800GTX+ nanometrik küçülmenin de etkisi ile GeForce 9800GTX'den daha yüksek saat hızlarıyla geliyor. Grafik işlemcisi 738MHz'de, paralel işlem birimleri 1836MHz'de ve bellekleri de 2200MHz'de görev yapan GeForce 9800GTX+'ın gpu ve shader hızları GeForce 9800GTX'den daha yüksek. Nvidia'nın önde gelen partnerlerinden biri olan ZOTAC'ın GeForce 9800GTX+ modeli Uzakdoğu'da kullanıma sunulmuş durumda. Firmanın hazırladığı yeni model Nvidia'nın referans tasarımını baz alıyor ve standart saat hızlarıyla geliyor. 256-bit bellek veri yoluna ve 512MB GDDR3 belleğe sahip olan ZOTAC GeForce 9800GTX+ üzerinde 128 adet paralel işlem birimi yer alıyor. DirectX 10 ve PCIe 2.0 uyumluluğu da bulunan kart yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Nvidia'nın CUDA ve PhsyX teknolojilerine de destek veren model üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı yer alıyor. ZOTAC'ın GeForce 9800GTX+ modeli Japonya pazarında yaklaşık 210$'lık etiket fiyatıyla raflardaki yerini almaya başladı. Bu arada ZOTAC'ın GeForce 9800GTX+ AMP Edition modeline ait detaylara da forumlarımızda arama yaparak ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

• Atı alan üsküdarı çoktan geçti . şimdi nvidia fanatikleri alır bu kartı. çooook geç bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demerzell -- 28 Temmuz 2008; 19:28:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Demerzell

Atı alan üsküdarı çoktan geçti . şimdi nvidia fanatikleri alır bu kartı. çooook geç bence.

Aynen
  • arttırılan GPU ve shader hızları ne kadar bir kazanım getirecek acaba. 210$ güzel fiyat ama başarımının iyi olmasını bekliyorum rekabet açısından...
  • quote:

Atı alan üsküdarı çoktan geçti . şimdi nvidia fanatikleri alır bu kartı. çooook geç bence.

sadece şöle bir açıklama yapayım forumuda araştırırsanız bu herkes için geçerli 4850 nin 1650x1080 çözünürlükte nvidia ya fark attığı açıklanmış 1280x1024 aa af açık testlerde 8800 gt nin bile bazı testlerde öne geçtiği eğer oyunlarınızı 1280x1024 oynuyorsanız 8800gt nizi satıp alacak kadar bir fark yok deniyor yurtdışı bikaç forumdada bu tavsiyeler mevcut şimdi asıl detayı verelim en azından ülkemizde insanlar widescreen lcdler in 1440x900 çözünürlükleri hariç genel olarak en fazla 17 ve 19 inç lcd monitörlere sahip bu monitörlerin çözünürlükleri 1280x1024 biliyorsunuz bütün oyunlar bu çözünürlüklerde oynanacak. küçük bir detay daha vermek gerekir ise çok fazla ısınan 4850 ye oranla daha az ısınan 9800gtx+ amp ye daha fazla oc yapılacağı biliniyor umarım nedemek istediğim anlaşılmıştır kartın tr ye gelmesini ve satış fiyatını görmeyi bekliyorum ona göre trden veya kdv + gümrük gibi masrafları olmadan biraz daha zahmetli olarak yurtdışından alacağım istenirse karşılaştırmalı testlere katılırım bilgilendirme amaçlı herkese iyi forumlar.

içerik değişikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEGA -- 28 Temmuz 2008; 19:43:04 >

• 4850 den daha iyi değilki bu kart fiyatı neden hala 4850 den yüksek ?
  • nedenmi nvidia en kaliteli marka olduğu için pahalıya satıyolar fiyat konusu çok yüksek f/p oranları çok düşük olur
  • quote:

katılıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: NEGA

quote:

sadece şöle bir açıklama yapayım forumuda araştırırsanız bu herkes için geçerli 4850 nin 1650x1080 çözünürlükte nvidia ya fark attığı açıklanmış 1280x1024 aa af açık testlerde 8800 gt nin bile bazı testlerde öne geçtiği eğer oyunlarınızı 1280x1024 oynuyorsanız 8800gt nizi satıp alacak kadar bir fark yok deniyor yurtdışı bikaç forumdada bu tavsiyeler mevcut şimdi asıl detayı verelim en azından ülkemizde insanlar widescreen lcdler in 1440x900 çözünürlükleri hariç genel olarak en fazla 17 ve 19 inç lcd monitörlere sahip bu monitörlerin çözünürlükleri 1280x1024 biliyorsunuz bütün oyunlar bu çözünürlüklerde oynanacak. küçük bir detay daha vermek gerekir ise çok fazla ısınan 4850 ye oranla daha az ısınan 9800gtx+ amp ye daha fazla oc yapılacağı biliniyor umarım nedemek istediğim anlaşılmıştır kartın tr ye gelmesini ve satış fiyatını görmeyi bekliyorum ona göre trden veya kdv + gümrük gibi masrafları olmadan biraz daha zahmetli olarak yurtdışından alacağım istenirse karşılaştırmalı testlere katılırım bilgilendirme amaçlı herkese iyi forumlar.

içerik değişikliği

düşük çözünürlükte daha iyi diyosun yani?nede olsa herkesin widescreenmi?
    yok mesela benimki 19 ekran 1280-1024
    eğer 1280-1024 hangisi daha iyiyse onu alıcam
    4850 almaktan vazgeçecicem heralde şunun incelemesi bi yapılsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x1650Pro -- 28 Temmuz 2008; 20:02:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ggedik

nedenmi nvidia en kaliteli marka olduğu için pahalıya satıyolar fiyat konusu çok yüksek f/p oranları çok düşük olur

O kadar cahilce bir laf ki yorum yapmaktan su an vazgectim.

9800GTX+'nin overclock potansiyelini cok merak ediyorum. 9800GTX saglam OC oluyordu, bu daha saglam oluyordur muhtemelen.

Bu arada yurtdisindaki 9800GTX indirimleri malesef bize yansimadi ama bu yeni 9800GTX+ normal fiyatindan buraya gelecegi icin 9800GTX'ten ucuz olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet-bjk

quote:

quote:

içerik değişikliği

düşük çözünürlükte daha iyi diyosun yani?nede olsa herkesin widescreeni yok mesela benimki 19 ekran 1280-1024
    eğer 1280-1024 hangisi daha iyiyse onu alıcam
    4850 almaktan vazgeçecicem heralde şunun incelemesi bi yapılsa

ya hocam yurtdışında tom'S ta bile yapılmış bu karşılaştırmalar burda yapılanlarada bakın hep yüksek çözünürlükte ati kaç kişinin 17 veya 19 dışında monitörü var allahını seversen şimdi düşük çözünürlükte yapılan testlerde adamlar 8800gtniz bile varsa satmayın aralarındaki farka değmez diyor sen bide tutup 9800gtx+ ile karşılaştırıyorsun yapsınlar 1280x1024 testleride görücek hepsi sonra bir kişi hala şöle böle yazıcakmı merak ediyorum. şimdi ben 9800gtx+ amp alıcam 800 / 2400 yapıcam oc seviyorum 1280x1024 çözünürlükte oyunları açıcam karşımda bu çözünürlükte 8800gt nin bile bikaç testte geçtiği bi kart var böle konular açıldığında direk ss atıcam konuşma gereği duymıcam bile aynı olay his 3870 vs 8800gt olayındada oldu millet aldı aldı sonrada forumun ikinci elinde sattı zamanındada his ice 3 turbo 3870 alın gerisi yalan olur diyorlardı aramadan bak bulursun bide 8800gt den sonraki aynı kişilerin yorumlarını ara bak neler görüceksin

• Hala 9800 lermi konuşuluyo yaa yazık
  • @NEGA

Tamam anladık!
    1280x1024 için 8800GT varken HD4850 almak gereksiz diyorsun. (ki katılıyorum)
    Peki aynı çözünürlük için 9800GTX+ niye gerekli oluyor orasını çözemedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 28 Temmuz 2008; 20:08:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Atı Radeon

Hala 9800 lermi konuşuluyo yaa yazık

artık konuya cvp verme gereği duymuyorum belki anlayan insanlar gelirse seviyeli bi tartışma ortamında fikirler paylaşılır iyi forumlar arkadaşlar
  • 1280*1024 de aa ve af açınca durum ne oluyor?
  • Kim ne derse desin Nvidia biraz daha çalışması lazım Atı F/p herzaman bir numara kalacaktır (Kişisel yorumum Tartışmaya kapalıdır)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

@NEGA

Tamam anladık!
    1280x1024 için 8800GT varken HD4850 almak gereksiz diyorsun.

gereklilik konusunda yorum yapmadım sadece çok konuşulan 4850 vs 9800gtx+ konusuna en çok kullanılan 17 ve 19 inç monitörlerin 1280x1024 çözünürlüklerindeki sonuçları dile getirdim yani insanlar ''omu bumu bu şöyle o böyle muhauhauhau bu neya budamı çıktı gibi '' yorumlar yapıyorlarya araştırmadan bilmeden okumadan o yüzden hemyanlış bilgilendirmesinler hemde 3870vs8800gt olayındaki gibi rezil olmasınlar diye açıkladım zaten birkaç güne verdiğim çözünürlükteki performanslar tarafımdan gelecektir

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

@NEGA

Tamam anladık!
    1280x1024 için 8800GT varken HD4850 almak gereksiz diyorsun.

gereklilik konusunda yorum yapmadım sadece çok konuşulan 4850 vs 9800gtx+ konusuna en çok kullanılan 17 ve 19 inç monitörlerin 1280x1024 çözünürlüklerindeki sonuçları dile getirdim yani insanlar ''omu bumu bu şöyle o böyle muhauhauhau bu neya budamı çıktı gibi '' yorumlar yapıyorlarya araştırmadan bilmeden okumadan o yüzden hemyanlış bilgilendirmesinler hemde 3870vs8800gt olayındaki gibi rezil olmasınlar diye açıkladım zaten birkaç güne verdiğim çözünürlükteki performanslar tarafımdan gelecektir

Yani 1280x1024 gibi çözünürlüklerde 9800GTX+, HD4850'den daha iyidir mi diyorsun?

• Nvidia ya GDDR5 geldiği zaman alınır artık bunlar aynı çorbalar yoksa almaya gerek yok
  • Ben dahil etrafımdaki hiç bir arkadaşımda 19" den büyük ekran yok 1280*1024 max. verdiği çözünürlük benim ekranında.Yukarda bi arkadaşında bahsettigi gibi bu çözünürlükten yukarısını oynamıyorsanız gayet mantıklı bi kart.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.