- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Vücut (Body) çalışmanın zararları?
61 Cevap37259 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1134 Mesaj
28 Temmuz 2008; 17:51:37 

İlaç kullanmadan çalışmanın bir zararı var mı? Sanki daha önceden cinsellikle alakalı bir zararı olduğunu okumuştum ama şüphede kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_virtue -- 28 Temmuz 2008; 18:32:34 >

3349 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:03:20 

sadece boy uzamasını engeller benim bildiğim
van dam a da sormuşlardı cinsel hayatın nasıl diye '' filmlerde herkesin kahramanıyım , yatakta da karımın kahramanıyım'' demişti

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

25 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:09:08 

hiç bir zararı yoktur, antremanına göre farklı durumlar olabilir

mesela boy uzamasını yavaşlatabilir yani hormonların gelişmesini yavaşlatır.. benim bildiğim başka bi zararı yok, bideeeee BAĞIMLILIK yapar..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Temmuz 2008; 18:15:16 

Fazla zorlamazsan sorun yok..Bnce hafif şekil versen yeter arkadaşım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pugulli61 -- 28 Temmuz 2008; 22:14:35 >

923 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:17:15 

quote:

Orjinalden alıntı: the_virtue

İlaç kullanmadan çalışmanın bir zararı var mı? Sanki daha önceden cinsellikle alakalı bir zararı olduğunu okumuştum ama şüphede kaldım.

yaşın kaç ?

Uzaklaştırılmış
28 Temmuz 2008; 18:19:04 

Hayvan gibi de beslenirsen, hayvan gibi biri olabilirsin. Tek eksiği bu heralde bir de zaman olayı var tabi.

1063 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:21:07 

aşırı yapınca özellikle el bileklerinde ağrı oluyor.

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.

1299 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:22:24 

quote:

Orjinalden alıntı: istblacken

aşırı yapınca özellikle el bileklerinde ağrı oluyor.

Neyi

3237 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:24:29 

Yapıp bıraktıktan sonra vücudun tabiri caizse b.k gibi oluyor hocam ben body i bıraktıktan sonra 8 ay içinde 25 kilo aldım 2 yıl oluyo yeni yeni toparlıyorum kiloyu

923 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:24:33 

quote:

yaşın kaç dedim ama cevap vermedin.ufak yaştaysan başlama.

bu spor yaşın küçükse, bilinçsiz yaparsan ciddi zararlar verebilir.

onun dışında ilaç kullanmadan çalışırsan zararı olmaz.kullanırsan olur.

ilaçla ne işin var senin. Amacınız spor yapmak değil mi nedir bu herkesteki ilaç merakı ?

1134 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:32:50 

quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

yaşın kaç dedim ama cevap vermedin.ufak yaştaysan başlama.

bu spor yaşın küçükse, bilinçsiz yaparsan ciddi zararlar verebilir.

onun dışında ilaç kullanmadan çalışırsan zararı olmaz.kullanırsan olur.

ilaçla ne işin var senin. Amacınız spor yapmak değil mi nedir bu herkesteki ilaç merakı ?

Yaşım 17 oldu.İlaç merakım yok sadece danışmak için sordum.Zaten beni çalıştıran bir hocam var şuan.Çok zorlamıyor zaten beni yavaş yavaş yaptırıyor.Forumda başka tecrübesi olanlara sormak istedim.Kalıbım var biraz boyum kısa 1.70 boyum var.Kilom 80 tosun gibiyim.Her gün yürüyüp koşuyorum ve sonra body yapıyorum.

536 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:34:47 

ilaç kasları şişiriyor ama yan etkileride var çabucak kas yapiim hava atiim kızlara derse ilaç kullanır ama ben tavsiye etmem herşeyin doğalı iyidir.

923 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:35:06 

quote:

Yaşım 17 oldu.İlaç merakım yok sadece danışmak için sordum.Zaten beni çalıştıran bir hocam var şuan.Çok zorlamıyor zaten beni yavaş yavaş yaptırıyor.Forumda başka tecrübesi olanlara sormak istedim.Kalıbım var biraz boyum kısa 1.70 boyum var.Kilom 80 tosun gibiyim.Her gün yürüyüp koşuyorum ve sonra body yapıyorum.

o zaman çok ağır girmediğin sürece sorun yok. Ve yine söylüyorum ilaçlara bulaşma ne şimdi ne ilerde merak bile etme

Uzaklaştırılmış
28 Temmuz 2008; 18:39:17 

bır arkadas gıtmek ıstedı bızde gıtme dedık ama o devam ettı.
ılac aldı vede sısmanladı kılo ladı..
ayrıca alet calısa calısa boyu kısa kaldı..yanı boy 1.60 larda kaldı..
ama kaslar o bıcım olmus..
ayrıca kısır olmus yanı cocugu olmuyor ama bunu sorun etme..tüp bebek yaparsın..arkadas o sekılde yaptı sonrada ikizleri oldu..
tüp bebek yapan zaten en az ikizleri oluyor yada üçüz falan..
fazla sorun olmaz sana..
bu olay 8 yıl once olmustu..
2 yıl bady ye gıttı,haftada 3 gun.

1217 Mesaj
28 Temmuz 2008; 19:03:12 

quote:

Orjinalden alıntı: anqelistic

mesela boy uzamasını yavaşlatabilir yani hormonların gelişmesini yavaşlatır.. benim bildiğim başka bi zararı yok, bideeeee BAĞIMLILIK yapar..

Yok daha neler. Aksine büyümeye olanak sağlayan tüm hormonları salgılatır. Testosteron , Growth ve insülin bunların başlıacaları.

1340 Mesaj
28 Temmuz 2008; 19:10:35 

Uzamayı engellemez daha da uzatır.hiç olmadı barfikste asılı kal o bile uzatır.Hiç bir zararı olmaz.Ben 17 yaşıma girdim ve vücut geliştirme yapıyorum.İnsan daha mutlu oluyor.İlk başlarda zevksizdir ama gelişimi gördükçe zevk alır insan.Boyu kısaltır diyenlere de diyecek bir şey yok zaten.

3311 Mesaj
28 Temmuz 2008; 19:13:23 

Eğer ergenlik çağını girmeden yaparsan kalp büyümesi boy uzamasını durdurma gibi şeylere yol açıyor.

Only fools are enslaved by space and time (Sadece aptallar zaman ve mekanın esiridir)Eski Kullanıcı Adı: sorry_for_kill_you

2135 Mesaj
28 Temmuz 2008; 19:14:21 

yürüyüs seklini degistirir..
agirliklara önm verirsen boyunun uzamasini engeller..

Und ein letzter Gruß an deinem Grab, von mir dein Freund und Kamerad.
Es bleibt die Erinnerung, ein letzter Gruß an deinem Grab,
von mir dein Freund und Kamerad, es bleibt ein Blick zurück.

|||||||||| ReichIII |||||||||| Youtube |||||||||| Burak1337 ||||||||||

10680 Mesaj
28 Temmuz 2008; 19:19:02 

Boy uzaması tamamen genetik, aile de yoksa ne yaparsan yap uzamassın.

Ayrıca Body zararlı olsa, bu kadar büyük bir sektör olmaz.
Bile, bile kimse kendini ateşe atmaz.

Hatasız kul, bugsız oyun olmaz. (Oyuncular Kulübü)
Yalnızlık beni hayatım boyunca izledi. Barlarda ,arabalarda ,kaldırımlarda, dükkânlarda... Kaçış yok. Ben Tanrı'nın yalnız adamıyım. (Taxi Driver)
Hayatta önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilme dayanıklılığını gösterebilmendir. (Rocky)
Eğer haberler doğru olsaydı, onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazdık. (Anonim)

1134 Mesaj
28 Temmuz 2008; 20:46:42 

quote:

Orjinalden alıntı: sorry_for_kill_you

Eğer ergenlik çağını girmeden yaparsan kalp büyümesi boy uzamasını durdurma gibi şeylere yol açıyor.

Girmeden derken bitirmeyi mi kast ettin anlamadım? Ben orta 1 e başladığımda ergenliğe girmiştim 1,68 civarı boyum galiba.3 gün gündür yapıyorum.

15739 Mesaj
28 Temmuz 2008; 20:53:21 

ilaç demek yanlış olur besin takviyesi diyelim.

vücudundaki yağları yaktıktan sonra protion tozu alabilirsin ama önce bedeni hazırlaman lazım yoksa faysdasını göremezsin.

bu arada bubları almadanda vücudunu geliştirirsin bu ürünler karaciğeri biraz zorlar onun için bol bol su içmen lazım.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

3922 Mesaj
28 Temmuz 2008; 20:57:16 

insanın boyu kimi zaman 20 ye kadar uzar. Ben olsam acele etmezdim eğer sırık değilsen

1458 Mesaj
28 Temmuz 2008; 21:30:23 

ergenlikten sonra istediğin kadar çalış boyunu kısaltmaz. Sağlık açısından ise hem fiziksel olarak çok daha kuvvetli olursun hem de bedenin hastalıklara karşı bariz bir direnç kazanır. Normalde kışın her ay hasta olan adam orta vadede body building ile belkide bütün kışı hiç hastalanmadan geçirecek kadar bir dirence sahip olabilir.

Kısacası düzgün bir hoca gözetiminde çalışırsan her türlü karlı çıkarsın. Bıraktından sonra ise yağ torbası oluyorsun vs. olayları yalan. Zaten kıçını serip bilg başında oturan adam her türlü göbek sahibi olacaktır. Bünyen kilo almaya müsaitse spor yapıp yapmaman kilo almana sebep değil. Bi tek o mükkemmel kaslı vücudunb yavaş yavaş bi yağ torbasına dönmesi, zayıf bi insanın o hale gelmesinden daha çok koyduğu için insanlar psikolojik olarak body yaptıktan sonra bırakırsan şöyle olursun böyle olursun bıdı bıdı saçma şeyler söylüyorlar o ayrı....

5 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:10:40 

Arkadasım Body yaparsan

1)Bıraktımı vücutta sarkıntılar kilo alma vb leri olur
2)Çok hassas olur ve en ufak bir şeyde aglayacak duruma gelirsin

nedeni;

Body de sinirler kasla birlikte vücutta belirginleşiyor.Sinirler bize acı hissi verdiginde sinirlerin vücutta top top cıkması en ufak bir darbede mükemmel bir acıya neden olur.
3)İlaç kullanırsan çok fazla kas cıkar ve bu sefer toparlanman imkansız gibi olur.

emre

1277 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:15:47 

body boy kısaltmaz ama bildiğim kadarıyla squad diye bir hareket vardı onda yük direk omuzlara bindiği için boy kısaltır barfiks çek sürekli

Uzaklaştırılmış
5 Nisan 2009; 12:18:36 

quote:

Orjinalden alıntı: pugulli61

Fazla zorlamazsan sorun yok..Bnce hafif şekil versen yeter arkadaşım..

Öle yapcam be Yeterki kızlara güzel gözüksün vucüdum

862 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:19:04 

Body deki 5. ayım şunları şöyle diyim,

Body cinsel yaşamı deiştirir
Boy kısaltır
vs
vs
vs
Bunlar uydurma arkadaşlar cinsel yaşamı filan etkilemiyo , boyda kısaltmıyo uzatmıyoda ene gittiğin için boyun kısa duruyo sadece boy fılan kısaltması yok sacmalamayın

FENERBAHÇE'NİN büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz...

Uzaklaştırılmış
5 Nisan 2009; 12:20:54 

Hiç İspatlayabilecek Yokmu Bodynin Boy Uzamasını Engellediğini Veya Engellemediğini

403 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:32:13 

hiç bir zararı yok

125 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:32:26 

Body boyu kısaltmaz aksine uzatır bunu hoca söyledi ve gerçekten de hocanın boyu 1.85 var .. ben 1 aydır gidiyorum kilolar gitti sayılır 82 'dim 77 oldum boyum 1.87 var omuzlar bileklerim baya gelişti tavsiye ederim ama fazla zorlamamak gerekiyor kendini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HassDeutsch -- 5 Nisan 2009; 12:34:15 >

paradise falls a land lost in time ..

Uzaklaştırılmış
5 Nisan 2009; 12:38:11 

3 aydır gidiyorum boy 180 kilo 68 (e düştü)

521 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:39:25 

quote:

Orjinalden alıntı: ajan0744

Arkadasım Body yaparsan

nedeni;

Body de sinirler kasla birlikte vücutta belirginleşiyor.Sinirler bize acı hissi verdiginde sinirlerin vücutta top top cıkması en ufak bir darbede mükemmel bir acıya neden olur.
3)İlaç kullanırsan çok fazla kas cıkar ve bu sefer toparlanman imkansız gibi olur.

Bu gerçekse olay bitmiştir arkadaş

And Gearbox Software continues its scandal...

2133 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:40:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

Boy uzaması tamamen genetik, aile de yoksa ne yaparsan yap uzamassın.

Ayrıca Body zararlı olsa, bu kadar büyük bir sektör olmaz.
Bile, bile kimse kendini ateşe atmaz.

Bu kadar emin olma bu konuda.Sigara ve alkol de zararlı ama sektörün büyüklüğü belli.

Yani sektör büyüklüğü ile zararı karşılaştırmak yanlış.

Body building doğru yapıldığında,iyi beslenildiğinde,steroid kullanılmadığında yararlıdır.Ama fazla kas kütlesi= fazla güç değildir.Kasların ideal hacimleri vardır.O hacmin üstüne çıkılırsa steroid ve aşırı antrenmanla kas verimsizleşir.
Ayrıca çok hacimli kaslar da inanılmaz enerjiye ihtiyaç duyar.Pahalı protein tozları vs. kullanılması gerekir.Eğer yeterince beslenilmezse düşük vücut yağ oranından dolayı kaslar hacim kaybetmeye başlar.
Bu yüzden iyi görünecek ve günlük ihtiyaçlarınıza yetecek kadar kas geliştirin,eğer şovlara çıkıp strip klüplerinde striptizci olmak istiyorsanız o ayrı tabi

Intel DQ67EP m-ITX| Core i7-2600| Zalman CNPS20LQ AIO| Crucial 4GB 1600| Zotax GTX570 Synergy| Samsung V300 60GB SSD| Seagate Green 2TB | Coolermaster Elite 130 m-ITX| Samsung Syncmaster T260 26''| Creative Gigaworks G500

390 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:40:47 

eyer belli bir süre yapıp bırakıcaksan kesinlikle hiç bulaşma derim, çok fazla fedakarlık isteyen bir spor
body yaparken antremandan önce karbonhidratlar ,sonrası protein , lif li gıdalarla beslenmek gerek idmanlarda harcadıgın efora göre gram hesabıyla beslenmek bu işin doğrusu. kafan bozuldu bıraktın ama yemek alışkanlıgını bırakmadın ee ne olucak tabikide yağlanırsın.

herkezin bünyesi aynı deyil, her resimde gördüğün vucud sende olmaz herkezdede damar fışkırması olmaz
ilaç diye tabir ettiğiniz ama besin takviyesi olarak bilinen hapları içerek büyük beklenti içine girmek yanlış

belli hareketler dışında(Squat tarzı) yaptıklarınız boy uzamasına zararı olmaz ölebişey olsaydı basketciler ağırlık çalışmazdı , zaten yapabiliceğinizde fitnesdir ama siz body sanarsınız

100 YIL

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
Gazi M.Kemal Atatürk ...

862 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:42:06 

quote:

Arkadasım Body yaparsan

nedeni;

Yanlış yazmısın.Bodyı bıraktıktan sonra ruzgar eserse yurudugun yolda bazuka yemiş gibi acı hissediceksin.Hey Allah'ım ya İnanmayın şöyle seylere.Çok fazla calısırsan ılerde bırakıcan sarkar ama normal calısırsan mesala sole 1 sene en fazla bısey olmaz ama 3 4 sene calısırım dıyorsan kolay gelsın ve ılerde sarkar bırakınca

FENERBAHÇE'NİN büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz...

6159 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:42:14 

Şınav çekmenin zararı varmıdır?

1250 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:42:37 

quote:

Orjinalden alıntı: by_rappe

body boy kısaltmaz ama bildiğim kadarıyla squad diye bir hareket vardı onda yük direk omuzlara bindiği için boy kısaltır barfiks çek sürekli

evet boy kısaltan hareket budur omuzlara fazla yük bindirmemek gerek.. başka da bi zararı yoktur

GALATASARAY SK

4038 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:42:40 

quote:

Orjinalden alıntı: __right_

Hiç İspatlayabilecek Yokmu Bodynin Boy Uzamasını Engellediğini Veya Engellemediğini

16 yaşımdan beri body yapıyorum. Boyum 187 (Yaş şimdi 21)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 5 Nisan 2009; 12:42:52 >

1269 Mesaj
5 Nisan 2009; 13:10:58 

boy uzamasını yavaşlatmaz hatta uzatır, bacak antremanın zayıf olur her gittiğinde barfiks çalışırsın boyun mis gibi uzar tabi genlerde çok öenmli bu işte

179 Mesaj
5 Nisan 2009; 13:23:29 

quote:

Orjinalden alıntı: ColdShadow

ergenlikten sonra istediğin kadar çalış boyunu kısaltmaz. Sağlık açısından ise hem fiziksel olarak çok daha kuvvetli olursun hem de bedenin hastalıklara karşı bariz bir direnç kazanır. Normalde kışın her ay hasta olan adam orta vadede body building ile belkide bütün kışı hiç hastalanmadan geçirecek kadar bir dirence sahip olabilir.

Kısacası düzgün bir hoca gözetiminde çalışırsan her türlü karlı çıkarsın. Bıraktından sonra ise yağ torbası oluyorsun vs. olayları yalan. Zaten kıçını serip bilg başında oturan adam her türlü göbek sahibi olacaktır. Bünyen kilo almaya müsaitse spor yapıp yapmaman kilo almana sebep değil. Bi tek o mükkemmel kaslı vücudunb yavaş yavaş bi yağ torbasına dönmesi, zayıf bi insanın o hale gelmesinden daha çok koyduğu için insanlar psikolojik olarak body yaptıktan sonra bırakırsan şöyle olursun böyle olursun bıdı bıdı saçma şeyler söylüyorlar o ayrı....

Bundan başka söylenecek söz yok herhalde. Hep derler vücut geliştirme sporu nankördür. Ama asıl insan nankördür. Kas kütlesini inşa ettikten sonra korumak daha da önemli.

Adam akıllı ve disiplinli bu sporu yaparsan ;

- Beslenme alışkanlığın tamamen değişir. Yağlı besinlerden uzak duracağından , kalp-damar vs. yağlanmaları sorunun olmaz ileride.

- Çevik,antremanlı ve zinde bir vucutta mutluluk hormonu daha fazla salgılanır. Bu da hayatına pozitif etki eder.

- Psikolojik olarak kendini iyi hissetme (vücut konusunda) hususunu saymıyorum bile.

- İlaç denen besin takviyeleri, halk masallarında anlatılanlar gibi zarar vermez. Bir günde alacağın protein tozu, o gün içinde yiyeceğin yağlı fast food gıdalarından daha fazla zarar vermez emin ol.

- Cinselliği fevkalade düzeyde arttırır. (tecrübeyle sabittir)

- Antremanda kardioya ( koşu, bisiklet ) da yer verirsen, vücuttaki toksinleri de atmış olursun.

- Bırakırsan kasların yağa dönüşmez. Kas miktarı azalır, üzeri yağla kaplanır. Tabi beslenmeye bağlı.

Bu liste uzar gider.... Ama en önemlisi, bu spor layıkıyla yapıldığı zaman insan hayatını disiplin altına alır, düzenler. Sporla birlikte hayatındaki birçok konu düzene girer.

-

Foto$oP deLisi

1121 Mesaj
5 Nisan 2009; 13:31:10 

8 aydır gidiyorum 4 cm kısaldım
hedefim 12 cm kısalmak
birde 6 aydır çavuşla konuşmuyoruz

bırakın bunlar yalan
8 ayda yağlarımı yaktım daha 5-6kilo daha vermem lazım
Erdem bizim salona gelip bilgi alabilirsin

4388 Mesaj
5 Nisan 2009; 14:02:20 

ilaçsız ek iğnesiz falan çalışınca vücut çalışmanın vücuda zararını bırakın aşırı derecede yararı olur, yapmadan etmeden söyleyenler vücut geliştirmeyi halter kaldırmak sanırlar, zaten 1 ay adam gibi çalışan farkı hisseder, daha diri olduğunu daha enerjik olduğunu kolay yorulmadığını daha güçlendiğini hisseder, önemli olan programlı düzgün çalışmak

5043 Mesaj
5 Nisan 2009; 14:37:49 

cinselliğe zararı olsaydı o biçim filmlerde kaslı adamları oynatamazlardı.adamlar hayvan gibi yapıyorlar

Uzaklaştırılmış
5 Nisan 2009; 15:24:39 

Up

2791 Mesaj
6 Nisan 2009; 23:01:56 

quote:

Orjinalden alıntı: ax

cinselliğe zararı olsaydı o biçim filmlerde kaslı adamları oynatamazlardı.adamlar hayvan gibi yapıyorlar

379 Mesaj
6 Nisan 2009; 23:51:30 

quote:

arkadaş hadi biz bunu burda okumamış olalım sende yazmamış ol başka yerlerde de sakın ama sakın böyle yorumlar sıvama milleti de kendine güldürme......

yada boşver sıva bu tip yorumlar sen milleti eğlendirmiş olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeverS@yNever -- 6 Nisan 2009; 23:52:15 >

TURKS dont fight like heroes, heroes fight like TURKS

3991 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:24:04 

yabancı vücut dergilerinden alınma bir kaç söz,
u are what u eat,
sen ne yiyorsan osundur,
spor,dengeli beslenmenin ne zararı olabilir ki?
no pain no gain,
acı yoksa kazanç ta yoktur,
tabi ağır kilolar altında kendinizi heder etmeyin hemen,yoksa ameleler gibi olursun,az kilo çok tekrar yapmak daha iyi.

TV:samsung 51f5570, MEDIA PLAYER: popcorn hour a-110 wn-100 wd 1 tb caviar green power, himedia q10-II......AMFİ:yamaha rx-v467, yamaha a-s300, bots av-711,HOPARLÖR:dali zensor 1 X4,dali zensor center,dali e12f sub, wharfedale dfs-21,Pioneer SHM-50,KABLO:techlink,ixos....PC:acer as5740g notebook,zyxel P-660HN-F1Z 802.11n kablosuz modem,edifier m3300sf,Creative Gigaworks T3, MOBILE MUSIC : fiio x1, iriver h120 20gb, apple ipod 160gb classic, sandisk sansa clip plus 8gb, sennheiser cx300,PHONE: dark evo p60, PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FH20 14.1MP .... video cant kill radio:)....

Uzaklaştırılmış
7 Nisan 2009; 0:56:55 

eğer uzama dönemindeysen (yani22 yaşından küçüksen) tek kötü yanı boyu kısaltır ya da uzamanı engeller

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2009; 17:10:49 

BEYLER BEN 13 YAŞINDAYIM 07.10.1995 DOĞUMLUYUM.HERGÜN ŞINAV MEKİK BARFİX ÇEKİYORUM BOYA BİR ZARARI OLURMU YOKSA UZAMASINA YARDIMCI OLURMU BOYUM 175.VE BİLEN VARSA BOY UZAMASI 21 YAŞINA KADAR SÜRÜYORMUŞ BENİM BOYUM DAHA KAÇ CM UZAR VEYA OLUR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

1504 Mesaj
17 Ağustos 2009; 17:19:48 

kas ıyıdır calıs bence

69 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:34:41 

quote:

Orijinalden alıntı: asasking12

BEYLER BEN 13 YAŞINDAYIM 07.10.1995 DOĞUMLUYUM.HERGÜN ŞINAV MEKİK BARFİX ÇEKİYORUM BOYA BİR ZARARI OLURMU YOKSA UZAMASINA YARDIMCI OLURMU BOYUM 175.VE BİLEN VARSA BOY UZAMASI 21 YAŞINA KADAR SÜRÜYORMUŞ BENİM BOYUM DAHA KAÇ CM UZAR VEYA OLUR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

şınav-mekiğin bi zararı olduğunu hiç duymadım bilmem(şahsi düşüncem zararı olmaz),,,ama barfix kesinlikle yararlıdır ve 13 yaşında 175 cm bence çok iyi ben o yaşlarda çok az spor yaptım 7.sınıfın başında 175-sonunda 176 öyle öyle son 2 yıldır doğru düzgün spor yapıyorum(spor salonu -basket) ve boyum 182 cm (9.sınıf bitti 10'a geçtim)

Bence daha uzarsın tabi ama DNA'yada bağlı ama ben annemden 17-18cm babamdan 6 cm uzunum ki henüz 16 yaşındayım
böyle git lise 2'de bi spor salonuna yazılır 18 yaşında kızların bakmaya para ödeyeceği bi vücut yaparsın

104 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:49:06 

Cahillik gerçekten kötü.
Birde bilmiş gibi konuşmazmısınız

Doğrusu ne peki diye sormayın.En azından bodyforum.tr ye bir göz atın.

Hayat cesareti olanındır.