Şimdi Ara

## Nvidia GeForce 9600GT'yi de 55nm Üretim Sürecine Dahil Ediyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia GeForce 9600GT'yi de 55nm Üretim Sürecine Dahil Ediyor ##

AMD-ATi'den sonra Nvidia da grafik işlemcilerini 55nm üretim sürecine dahil ediyor. GeForce 9800GTX+ ile başlayan ve GeForce 9500GT ile devam edecek sürece son eklenen model ise GeForce 9600GT oldu. Gelen bilgilere göre firma GeForce 9600GT'nin 55nm versiyonu için herhangi bir isim değişikliği yapmayacak. Hatırlanacağı üzere 55nm G92b gpu'sunu kullanan ve arttırılmış saat hızları ile gelen GeForce 9800GTX modelini Nvidia GeForce 9800GTX+ olarak isimlendirmiş. Haberimize konu olan ve Expreview tarafından yayınlanan görseller Nvidia'nın önde gelen partnerlerinden biri olan Galaxy'e ait. Açıklanan bilgilere göre GeForce 9600GT'ye güç veren ve G94-300-A1 kod adını taşıyan 65nm G94 gpu'sunun aksine 55nm G94 gpu'su G94-300-B1 kod adını taşıyor. 650MHz/1625MHz/1800MHz'lik gpu, shader ve bellek saat hızlarıyla gelmesi beklenen 55nm GeForce 9600GT için üreticilerin fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarına sahip özelleştirilmiş modellerini kullanıma sunmaları da bekleniyor.

## Nvidia GeForce 9600GT'yi de 55nm Üretim Sürecine Dahil Ediyor ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ısıt ısıt koy önümüze bakalım kım ne yapcaksa
  • şu anda 4850 nedeniyle gözden düşmüş olsa da bir 9600gt kullanıcısı olarak kartımdan çok memnunum...

psu ya çok yüklenmeyen/ısınmayan/driverları sorunsuz/oc kapasitesi olan ve kullanımı rahat bir kart

55nm de eminimki daha yüksek hızlara ulaşabilecek ve psu ya daha az yüklenen bi kart olacaktır
  • 9600gtnın belırlı bır kapasıtesı var yanı yuksek hızlara cıkması önemli ama sınırı var bunun tek güzel yanı daha az güç çekmesı olabılır
  • klasik nvidia kandırmacası
  • Confusion ın soylediklerine tumu ile katılmakla birlikte,bu pilav daha cok su kaldırır diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Palatine -- 28 Temmuz 2008; 15:25:53 >
  • Fiyatı da ucuzlarsa neden unutulsun ki.. Sonuçta aynı kesime hitap etmiyor 9600gt ve 4850
  • çok farklı kesımlerede hıtap etmıyor yanı
  • nvidia galiba gtx den sonrada g92 yi revize edip koyar bu gidişle bu ne ya iyice sömürmeye gidiyor iş bi yenilik göstersinler 8800 gt hop 55 nm 9800 gt gtx 280 hop gt200b diye yeniden 9800gtx hop 9800 gtx+ yeter artık adam gibi bişiler yapsın artık
  • 55 nm O.C potansiyelini biraz olsa arttırabilir. Tabi bir de enerji tüketimi açısından faydası olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

şu anda 4850 nedeniyle gözden düşmüş olsa da bir 9600gt kullanıcısı olarak kartımdan çok memnunum...

psu ya çok yüklenmeyen/ısınmayan/driverları sorunsuz/oc kapasitesi olan ve kullanımı rahat bir kart

55nm de eminimki daha yüksek hızlara ulaşabilecek ve psu ya daha az yüklenen bi kart olacaktır

eet güzl yorum ...sorunsuz valla benim 65nm zotac 9600gtm fanı %35 ama oyunlarda 60 -65 arsı baktım...ısı sorunuda yoık.perf harika
  • 8800GT'yi 55 nm devrine geçirmeleri bence daha mantıklı.En azından 9600'den daha performanslı 8800...
  • Herkez şunu bekliliyor Nvidia dan.. Bi kart yap. ATI yi ez.. Ama ATI dersine iyi çalışmış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: büyük adam

8800GT'yi 55 nm devrine geçirmeleri bence daha mantıklı.En azından 9600'den daha performanslı 8800...

9800GT yolda zaten arkadaşım
  • lan en güzel adamlar kartı 55nm yapıp maliyeti azaltacak buda size indirim olarak geri dönecek düşük bütçeli arkadaşlar bayram edecek millet gitmiş yine nvidia ya yüklenmiş yine kazıkçı lafları yine lar
    şerefsizim bu forumda ekmek çıksada nvidia yı kötülesek diye tetikte bekleyenler var
  • quote:

Orjinalden alıntı: LAVMAN

lan en güzel adamlar kartı 55nm yapıp maliyeti azaltacak buda size indirim olarak geri dönecek düşük bütçeli arkadaşlar bayram edecek millet gitmiş yine nvidia ya yüklenmiş yine kazıkçı lafları yine lar
    şerefsizim bu forumda ekmek çıksada nvidia yı kötülesek diye tetikte bekleyenler var

aynen katılıyorum ya.millete neyse sürekli nvidia-intel kötüleniyo sanki amdyi kurtarıcaklar batmaktan?ne gzl olucak 9600gt ler 100 usd cıvarı al 2 tane sli bak keyfine ama anlayana tabi?insanlar alışmış sağdan soldan duyduklarını satmaya...
  • talibi cıkar
  • çok geç kaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: kayaer07

klasik nvidia kandırmacası

Ne gibi bir kandırmaca var, anlatın bakalım?

İsmi değişmememiş, çekirdekteki G94-300 kısmı bile değişmemiş. Nasıl bir kalıp bulacaksınız bu sefer?
  • Alt+tab sorununu çözsünler önce...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.