Şimdi Ara

## Sparkle 15 Farklı GeForce 9500GT Modeli Hazırladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Sparkle 15 Farklı GeForce 9500GT Modeli Hazırladı ##

Sparkle GeForce 8500GT

GeForce 8 çatısı altında kullanıma sunduğu 8500GT modeli ile umduğunu bulamadığı belirtilen Nvidia, GeForce 9500GT ile ilgili segmentte etkili olmayı hedefliyor. Resmi lansmanının yarın yapılması beklenen GeForce 9500GT için üreticiler de son hazırlıklarını yapıyorlar. Gelen bilgilere göre GeForce 9500GT'nin sergileyeceği performanstan en az Nvidia kadar emin olan bir diğer isim ise Sparkle. Zira gelen bilgilere göre firma GeForce 9500GT tabanlı 15 farklı modeli lanse etmeye hazırlanıyor. Başta DDR2-DDR3 bellek kullanımı olmak üzere bazı açılardan farklılıklara sahip olan yeni modeller şu şekilde; SF-PX95GT512U2-HP, SF-PX95GT512U2-HP Passive, SF-PX95GT512U2-HP Passive Plus, SF-PX95GT512U2-HP Plus, SF-PX95GT1024U2-HP, SF-PX95GT1024U2-HP Passive, SF-PX95GT1024U2-HM Passive, SF-PX95GT512U2-HM, SF-PX95GT512U2-HM Passive, SF-PX95GT512U2-HM Passive Plus, SF-PX95GT512U2-HM Plus, SF-PX95GT1024U2-HM, SF-PX95GT256D3-HP, SF-PX95GT256D3-HP Passive, SF-PX95GT256D3-HM and SF-PX95GT256D3-HM Passive. Peki bu modelleri birbirlerinden ayıran temel farklılıklar neler. Fudzilla'nın bildirdiğine göre sonu HP ile biten modeller TV çıkışına, VGA ve HDCP destekli DVI konnektörüne sahip olacak. Sonu HM ile biten modellerin HDMI adaptörü ve S/PDIF desteği ile gelmesi beklenirken, Passive uzantılı modeller ise tahmin edebileceğiniz üzere pasif soğutma ile gelecekler. 550MHz gpu hızına sahip olan kartlardan DDR2 bellekli modeller 1350MHz shader ve 800MHz-1000MHz (sonunda + olan modeller için) bellek saat hızlarına, DDR3 bellekli kartların ise 1400MHz shader ve 1600MHz bellek saat hızlarıyla gelmesi bekleniyor. Sparkle'ın hazırladığı GeForce 9500GT tabanlı yeni modellerin fiyatları hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• satılıyor demek ki millet 4850 leri gtx leri konuşadursun alt ve orta segmentte ciddi anlamda bir kazanç yüzdesi var. özellikle de sistem üreticilerini düşününce bu sayıyı daha iyi anlayabiliyorum. ya da bilgisayarcıların 1 gb ekran kartı diye 8500gt takmalarını görünce...
  • haber için teşekkürler fx57.piyasada çeşitlilik yaratarak farklı müşteri gruplarını kendine çekmek.iyi bir strateji gibi görünüyor.bakalım tutacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iscanthere -- 28 Temmuz 2008; 13:48:51 >
  • alt segment de ati çok daha iyi nvidia dan diyebilirim tabi palit 8600GT sonic + tartısılmas giriş seviyesininn en iyisi
  • süper soğutucu
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

alt segment de ati çok daha iyi nvidia dan diyebilirim tabi palit 8600GT sonic + tartısılmas giriş seviyesininn en iyisi

yorumunuz kendi içindemi çelişiyor ben mi öle anlıyorum hem alt segmentte kart isteyene 8600 gt öneriyorsunuz hemde alt segmentin kralı ati diyorsunuz bune perhiz bu ne lahana turşusu
  • gereksız bır kart ve sparkle 15 farklı 9500 cıkararak bu gereksızlıgı katlıyor
  • İlk başta tuhaf gelebilir ama benim gördüğüm kadarıyla çoğunluk alt-orta sınıf kartlar kullanıyor sonuçta firmalar kar elde etmek içi varlar. Atinin 4*** serisinin alt ve orta sınıf kartları bakalım nasıl olacak.
  • Piyasada orta düzey kullanıcı çok.Özellikle Türkiye'de.Bilgisayar firmaları bu tip ekran kartlarını hazırladıkları paketlerde kullanıp peynir ekmek gibi satabiliyorlar.Çevremde bilgisayardan pek anlamayan ve bana fikir danışan çok insan oluyor(eş ,dost ,akraba) İlk sordugum soru ; "alacağın bilgisayarda oyun oynayacak mısın?" oluyor.Genelde "çok nadir" cevabını alıyorum.Bu tarz kişilere bu kartlar gayet iyi gider işte :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

Piyasada orta düzey kullanıcı çok.Özellikle Türkiye'de.Bilgisayar firmaları bu tip ekran kartlarını hazırladıkları paketlerde kullanıp peynir ekmek gibi satabiliyorlar.Çevremde bilgisayardan pek anlamayan ve bana fikir danışan çok insan oluyor(eş ,dost ,akraba) İlk sordugum soru ; "alacağın bilgisayarda oyun oynayacak mısın?" oluyor.Genelde "çok nadir" cevabını alıyorum.Bu tarz kişilere bu kartlar gayet iyi gider işte :)

senın tavsıyede bulunduğun kişiler bence bıraz pahalı olur çok nadır dıyenlere 9500 bence bıraz fazla ama fazla mal gözde cıkarmaz
  • Palit'in pasif sogutucularını hep sevmişimdir. Bu da süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

Piyasada orta düzey kullanıcı çok.Özellikle Türkiye'de.Bilgisayar firmaları bu tip ekran kartlarını hazırladıkları paketlerde kullanıp peynir ekmek gibi satabiliyorlar.Çevremde bilgisayardan pek anlamayan ve bana fikir danışan çok insan oluyor(eş ,dost ,akraba) İlk sordugum soru ; "alacağın bilgisayarda oyun oynayacak mısın?" oluyor.Genelde "çok nadir" cevabını alıyorum.Bu tarz kişilere bu kartlar gayet iyi gider işte :)

senın tavsıyede bulunduğun kişiler bence bıraz pahalı olur çok nadır dıyenlere 9500 bence bıraz fazla ama fazla mal gözde cıkarmaz

Hd destekli filmler iyice türemeye başlamışken fena gitmez

• Haber için teşekkürlerSoğutucusu iyimiş...
  • eğer fiyatı iyi olursa neden tutmasın? bal gibi tutar hemde. bikere sadece oyun oynamak için ekran kartı kartı alacak kaç kişi var? bu kartlar fiyatı makul olursa ofis bilgisayarları için bire-bir olur. mesela ben ofis için yil başında 15 tane yeni bilgisayar toplayacam, onlara 55 nm 9500 GT takmayi düşünüyorum.
  • Bilmiyorum...Demekki kart öle sandığımız kadar kötü değilki üstünde duruyorlar.
  • alıp slı yapılsa nekadar perf verir acaba?
  • herhalde iyi bişey...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.