Şimdi Ara

## DH Özel: Asus GeForce 9800GT TOP'un Görsel ve Detayları Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## DH Özel: Asus GeForce 9800GT TOP'un Görsel ve Detayları Ortaya Çıktı ##

Geçtiğimiz günlerde detaylarını verdiğimiz GeForce 9800GT Ultimate modelinin global anlamda ses getirmesinden sonra donanım dünyasının lider isimlerinden Tayvanlı Asus'un GeForce 9800GT tabanlı bir diğer yeni modeline ait detayları da elimize ulaştı. Firmanın fabrika çıkışı hız aşırtılmış modellerini konumlandırdığı TOP serisi dahilinde hazırladığı yeni modeli GeForce 9800GT TOP'un Nvidia'nın hazırladığı standart GeForce 9800GT modeline göre 3DMark Vantage'da %15 daha hızlı olduğu Asus tarafından özellikle belirtiliyor. Ultimate modeline göre daha düşük saat hızlarıyla gelen GeForce 9800GT TOP'un grafik işlemcisi 650MHz, paralel işlem birimleri 1625MHz ve bellekleri de 1940MHz'de görev yapıyor. 112 adet paralel işlem birimiyle gelen ve 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olan kart 512MB GDDR3 bellek ile donatılmış durumda. DirectX 10 ve PCIe 2.0 uyumlu olan öte yandan yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen kartın üzerinde aynı Ultimate modelinde olduğu gibi GeForce 8800GTS 512 modelinde kullanılan soğutucunun oldukça benzerinin kullanıldığını söyleyebilmek mümkün. Ağustos ayı içerisinde ülkemiz pazarında da kullanıma sunulması beklenen kartın fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• stokda kalan 8800GTS soğutucularını takıştırmışlar buna sürmüşler piyasaya bu karttan çok şey beklemeyin derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

stokda kalan 8800GTS soğutucularını takıştırmışlar buna sürmüşler piyasaya bu karttan çok şey beklemeyin derim

soğutucular kara kutu işte
  • hd 4850 den daha iyi bir f/p oranı olursa satar ama 250$ gibi bi fiyattan satılırsa bu kart yeni bir x800gt de bu soğutucuyu görürüz
  • Bu işler ile profosyonel uğraşanlara hitap eden bir kart değil.Şu an bilinçsizce iyi olsun güzel olsun diyenlere kakıtabilinecek bir model.
    Tabi fiyatı 200 ytl gibi bir fiyata bürünse tam bir f/p kartı olur ama o fiyata satmazlar.175+kdv gibi bir fiyat tahminim.9800gtx+ 199 -229 arası çıkıyorsa buda 175 gibi çıkar.
  • işin garibi,nvidia ağustos sonu gibi 9800GT'leri 55nm versiyonuyla revize edince üreticiler kutu üzerinde 55nm olduğunu belirticekler mi acaba.Zaten bu haliyle 8800GT'nin biosunun editlenip 9800GT yazılmasından bir de kenarına ufaktan hybrid power chipi yerleştirilmesinden başka bir şey değiller.

55nm,standart hızları olan 600-1500-1800 olan bir 9800GT'nin tdp'si 90-95W civarı olucaktır,o haliyle de arada sırada oyun oynayan beni kendisine çeker,tabi fiyatı 140$+KDV civarı olursa
  • nVidia 'nın tr fiyatlarına bir bakalım :

1-) ASUSTEK 9600GT(256Bit)512MB DDR3 TV DVI 16X : 190$
    2-) ASUSTEK EN8800GT(256Bit) 512MB TV DVI 16X : 220$
    3-) ZOTAC GTX 260(448Bit) 896MB DDR3 TV DVI 16X : 380$

AMD / ATI TR Fiyatları :

1-) SAPPHIRE ATI HD4870(256Bit)512MB DDR5 AVIVO 16X : 299$
    2-) SAPPHIRE ATI HD4850(256Bit)512MB DDR3 AVIVO 16X : 199$

nvidia 9600 ile AMD / ATI 4850 arsında sadece 9$.

nVidia bu rakkamlarla satış payını AMD 'ye devredecek doğrudan. Şahsi düşüncem tabi. Bu fiyatlarla gidip Geforce almam.
  • bu kartı galiba kimse referans tasarım çıkarmıycak baksanız aherkes özelleştirilmiş duyuruyo benim bildiğim ilk referans tasarım çıkar herkes dener referansın ne gibi bi eksisi varsa onu düzelten bi özelleştirilmiş çıkar nvidia eski köye yeni adet getirmeye çalışıyo
  • 9800 gt top ultimate... bu pazarlama mantıgını yiyen var mı acaba ? ya adamlar resimle bile ne kadar oynamış bariz ortada.sadece yüzde 7 lik artış. bunu gözüyle farkedebilecek kişi kesinlikle pskiyatrik sorunları olan birisidir. aradaki fiyat farkı ?

• 8800 gt nin aynısını dayıyorlar bu nasıl mantık ya hybir power mıdır ne zıkkımsa 55nm revizyonunda koy hızlarıda arttır biraz fiyatıda dusur söle 220 tl kdv dahil alınası bir ka olsun öle cıkarmanın ne anlamı var
  • bır cok kişi 8800gt nin aynısı olan bu 9800gt yi alıcaktır sıft ismi 9800gt diye sizde göreceksinzi
  • eee bakalım ne kadar satacak
  • Seri ilk çıktığında ATI' nin Nvidia karşısında konumlandırılabilecek performanslı bir kartı yoktu ve çoğu kullanıcı buna bende dahil Nvidia nın isim değiştirip piyasaya sürme mantığını buna bağlıyordu. Şimdi bakıyorum da Nvidia' nın karşısında gayet performanslı ve fiyat bazında anormal derecede iyi ürünler olmasına karşın yine isimlendirme politikalarında aynı şekilde gidiyorlar. Bu nasıl iştir anlamadım. Tamam 55nm yi güzel de kartı baştan aşağı elden geçirseniz hani daha iyi olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

eee bakalım ne kadar satacak

Ben satsa satsa en fazla 200 tane satar diyorum
  • çok iyi bi kart olduğunu düşünmüyorum ben
  • quote:

Picture of the ASUS 9800 GT Ultimate Emerges, Looks Familiar
    Donanimhaber released the first picture of the ASUS GeForce 9800 GT Ultimate, which should be released very soon. In many aspects the GPU is at most part a re-branded 8800 GT with its 512MB GDDR3 memory, 112 Stream Processors and identical core/memory clockspeeds. The Ultimate model from ASUS however features much higher parameters, 725MHz core, 2000MHz memory and 1750MHz shader clocks. The picture shows the card to have a cooler similar to that of the GeForce 8800 GTS 512M. It remains to be seen if the GPU uses the newer 55nm silicon fabrication process.

Tebrik ederim, yurtdışı siteler bile bizim siteden alıntı yapmış.
  • bu özel haber için tşk ler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.