Şimdi Ara

## 99$'lık Netbook Detaylarıyla Birlikte Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 99$'lık Netbook Detaylarıyla Birlikte Ortaya Çıktı ##

Hong Kong merkezli Jointech firması pazarın en ucuz netbook'unu hazırladı. Firmanın JL7100 adını verdiği 99$'lık yeni model ARM 9 tabanlı olmasının yanında Windows CE 5 işletim sistemiyle geliyor. Fiyatı gündem yaratmayı başaran netbook malesef aynı etkiyi teknik özellikleri söz konusu olduğunda gerçekleştiremiyor. 800x480 çözünürlüğünü destekleyen 7" ekrana sahip olan ürün 225 x 165 x 36mm boyutlarında ve 680 gram ağırlığında. 64MB'lık sistem belleği ve 64MB'lık depolama alanı ile yıllar öncesinin sistemlerini hatırlatan Jointech JL7100'ün depolama kapasitesini arttırabilmek için harici bir USB depolama cihazı kullanılması gerekiyor. Öte yandan SD kart slotuna sahip olmayan ultra-taşınabilir netbook, 4 saatlik pil ömür sunuyor. Siyah, Pembe, Beyaz ve Gökyüzü Mavisi olmak üzere değişik renk alternatiflerine sahip olan pazarın en ucuz netbook'u nasıl bir satış performansı gösterecek bu zamanla göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Temmuz 2008; 11:56:38 >

• artık okullarda kitap defter yerine laptop kullanılmalı fiyatı kitap defter kalem çanta fiyatına geliyo zaten
  • bnu ben armouruma takarım flexinin bulundugu yere- dızustunu acarım tam duz olacak sekılde ,oraya yere dık olarak yerlestırrım - o 70-80 dolarlık fan kontrolculerının yerıne kulanırım her turlu hemde 7'' ekran

(fıkrın her hakkı saklıdır-modıfıye bolumunde yakında)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 28 Temmuz 2008; 11:38:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

artık okullarda kitap defter yerine laptop kullanılmalı fiyatı kitap defter kalem çanta fiyatına geliyo zaten

evet o şekilde kullanımı olabilir. ama bu özelliklerle taşınabilir media player'lardan farksız.
  • çok basit olmuş özellik açısından ama ucuz fiyatından dolayı her yere girmeye hazır...
  • okullarda kullanılabilir.
  • quote:

artık okullarda kitap defter yerine laptop kullanılmalı fiyatı kitap defter kalem çanta fiyatına geliyo zaten

Deftere yazı yazmak herzaman geçerli olmalı. Şuan bilgisayar kullanan 20 yaş altı insanlara bakın hepsi çivi yazısı gibi yazı yazıyor imla kuralları düzgün anlatım dedinizmi zaten yerlerde sürünüyor. Dediğiniz ancak yüksek öğretimde olursa olur bana göre. Hele birde ileride edebiyat dersinde smile falan atmaya başlarlar tam rezillik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 28 Temmuz 2008; 13:12:51 >
  • quote:

Bunu bende düşünmüştüm
  • işe yaramaz depolama alanı sıfır ram ne yahu 64 mb hafıza dışardan arttırılsa ne olur zorluk insanlara hadi sd card falan olsa en azından görünmez bi yere taılmaz bu şekilde işe yaramaz bi makina configürasyon berbat eee pc kadar olması gerekmezdi elbet ama en azından 256 mb ram 2 yada 4 gb alan ve sd card girişi olmalıydı
    sınıfta kaldı bence tabii:))
  • hadi be bakalım bizim piyasada ne kadar olcak eee artık yüzde 200 kazanırlar
  • 400 liraya eeepc alirim bununla ne diye ugrasayim
  • gereksiz bişi yorum yok millet performans için bitaraflerını yırtarken bunları üretmenin ne anlamı var bilmiorum

• Deftere yazı yazmak herzaman geçerli olmalı. Şuan bilgisayar kullanan 20 yaş altı insanlara bakın hepsi çivi yazısı gibi yazı yazıyor imla kuralları düzgün anlatım dedinizmi zaten yerlerde sürünüyor. Dediğiniz ancak yüksek öğretimde olursa olur bana göre. Hele birde ileride edebiyat dersinde smile falan atmaya başlarlar tam rezillik olur.

Aynen katılıyorum. Kalem ve defter şart olmalı. Bu anca yüksek öğretim için gecerli olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

400 liraya eeepc alirim bununla ne diye ugrasayim

400 lıraya 3 tane bu notebook tan alırsın amacta o zaten
  • N95'in donanımı bundan daha iyi.
  • asus, eee pc 200$ olacak dedi üzerinden 1 yıl geçince anca şu zaman 299$'a düştü.şimdi bu da en az 200$ olur.gerçekten 99$ olursa donanım eksiklikleri göz ardı edilebilir.sonuçta amaç internete girmek.300 ytl ye dijital çerveçe satılan dünya da çok da garip değil.
  • En azından şarjı uzun gidiyomuş
  • ne zaman gelecek bu fiyata bu ürünler yahuu?
  • konu hortladı yine
  • Bi ara Meb anlaşma sağlıyacak diyolardı Böyle Netbook ları okulda kullanmak için
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.