Şimdi Ara

Avrler ve ses formatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Onumuzdekı sene bu zamanlar yenı bır eve ve kendı salonuma kavusacagım. Komsu problemım olacak ve ısten eve gelınce gunun yorgunlugunu ps3, film ve muzık dınleyerek atacagım.

Her zaman musterılerıme de dedım kendıme de dıyorum evınızın en onemlı yerı dogru yada yanlıs gelebılır ama tvnızın oldugu bolumdur. Orda uyuya kalır orda mısafır agırlar orda muhabbet edersınız.

Bu sebeple sımdıden ev masrafaları arasına karısmaması ıcın avr ve 5.1 hop alacagım. Alıs surecım eylul ayından aralıga kadar olan surec.

Herseyı bı kerede degıl parca parca alacagım.

En onemlısı dinledigim ses dogal sesler olmali, bangir bangir bir muzik dinlemeyecegim, dusuk ses seviyelerinde guzel ses duymak istiyorum,
    fiyat olarak cok cok ust segment bir urun olmamali, avr+kolon uyumu oldukca onemli

Baslıgı ses formatları dıye acmamın sebebı de sanırım kullanıcıların pek dıkkat etmeden nasıl olsa hepsı aynı dıyerek aldıkları ses formatları.

Acıkcası thx benım ıcın hıcbır onem tasımıyor oncelıkle bunu soyleyerek baslamalıyım.

Hdmi oldukca onemlı ps3 dvd ve projeksıyon olarak sıralarsak en az uc gırıse ıhtıyacım var. buna uydu eklenme ıhtımalı de oldukca kuvvetlı.

Bu bılgıler ısıgında sanırım su ara en mantıklı gorunen alet onkyo 606

farklı urunlerı karılastırırken ses formatlarını ıncelerken bırbırlerını tutmadıgını gordum ornegın sony ve onkyo farklılar.

Bu sebeple hangı formatların oncelıklı oldugunu neye gore secım yapmak gerektıgını ve bır amfıyı flat olmaktan cıkaran seyın ne oldugunu merak edıorum.

Bu bılgıler ısıgında hop ve avr tavsiyelerinizi bekliyorum..

Harcıyacagım toplam rakkam maxımum 5000YTL olacak.

Sony STR-DA3300ES :

DTS® HD/DolbyTruHD/Dolby® Digital+ YOK/YOK/YOK
    LPCM (2CH/5.1CH/7.1CH) HDMI™ üzerinden VAR/ VAR/ VAR
    Dolby® Digital/DTS® VAR/VAR
    Dolby® Digital EX VAR
    DTS®-ES™ (MATRIX6.1/DISCRETE6.1) VAR (VAR/VAR)
    DTS® 96/24™ VAR
    DTS® NEO:6™VAR
    Dolby® Prologic VAR
    Dolby® Prologic II VAR
    Dolby® Prologic IIx VAR
    Dolby® Dual Mono VAR
    96k/24Bit PCM VAR
    Sinirsel Ses VAR

Onkyo 606

DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus Decoding
    Supports Deep Color , x.v. Color, Lipsync, Dolby TruHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD
    DTS®-ES™ Discrete/Matrix, DTS® Neo:6, DTS® 96/24, Dolby® Digital EX™, Dolby® Pro Logic® IIx Decoding

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 26 Temmuz 2008; 20:18:42 >

• bunlar yoksa olmaz dostum .

DTS® HD/DolbyTruHD/Dolby® Digital+
  • Doğru yere geldin ama sanrım yanlış zamanda Bu aralar yukarıda söylediğin konular ve sorular burada çok konuşuluyor.Ancak şu an Orta segmentte Onkyo 606 ve Yamaha 663 dışında senin ve ben dahil olmak üzere bir çok kişinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir receiver yok.O yüzden alternatifin bollaşması için Eylül ayını beklemek gerekiyor.Sony 2400ES,Sony 3400ES geliyor.Pioneer 1018, Harman Kordon 255 ve 355 geliyor. Bu durumda tavsiyem satın alma eylemine geçmeden biraz daha beklemen. Bu arada hep beraber burada yenilikleri takip ederiz
  • Bende bekleyıs sırasında bı arastırma yapma nıyetıyle baslıgı actım zaten.. Ekım oncesı alım yapmayı planlamıyorum. hem urunler pıyasaya gırmıs hem de fıyatlar normal hale gelmıs olur.

Asıl problem hoparlor ve avr uyumu bunu saglamak ıcın uyumlar hakkında yorumları beklıyorum. Hafta ıcı konuyla ılgılı yorumların artacagını umuyorum. Beraber beklıycez bakalım
  • bağlayın pc ye power dvd 8 olay bitmiştir .bütün formatlar çözülür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.