Şimdi Ara

## Gigabyte G45 Yonga Setli Yeni Anakartı EG45M-DS2H'yi Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte G45 Yonga Setli  Yeni Anakartı EG45M-DS2H'yi Duyurdu ##

Anakartın dünyasınınn önde gelen isimlerinden Gigabyte, Intel'in enetgre grafik işlemcili G45 yonga setini kullanan yeni anakartını duyurdu. Firmanın EG45 serisi dahilinde hazırladığı GA-EG45M-DS2H kod adlı yeni anakart özellikle IGP yani entegre grafik işlemcisi ile dikkat çekiyor. Zira anakartın üzerinde yer alan Intel'in X4500 HD kod adlı entegre grafik işlemci DirectX 10 desteği sunmasının yanında Cleear Video teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Intel'in şimdiye kazar hazırladığı en güçlü (3DMark 2006'da 1100+ puan civarında skora imza atabildiği belirtiliyor) entegre grafik işlemci olarak tanımlanan X4500 HD'nin grafik yükünü üstlendiği anakart Gigabyte'ın Ultra Durable 2 prensipleri çerçevesinde hazırlandı. Intel'in LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileriyle kullanılabilen yeni model Micro-ATX formundaki yapısıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Dört adet DDR2 DIMM slotu üzerinden 1066MHz'e kadar bellek desteği sunabilen GA-EG45M-DS2H, pasif soğutması ve kullanılan katı kapasitörleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Harici ekran kartı kullanmak isteyenler için bir adet PCIe 2.0 uyumlu PCIe x16 slotuna sahip olan yeni model üzerinde ayrıca iki adet PCI ve bir de PCIe x1 slotları yer alıyor. VRD 11.1 desteğiyle Intel'in kullanıma sunacağı yeni revizyon işlemcilere ön destek sunabilen GA-EG45M-DS2H, Dinamik Enerji Tasarruf teknolojisini -DES- destekliyor ve donanımsal olarak 4 vitesli faz geçişi yapabiliyor. Ayrıca kullanılan entegre Trusted Platform Module (TPM) modülü sayesinde donanımsal veri güvenliği sağlamayı da hedefleyen Gigabyte GA-EG45M-DS2, çift bios ve gigabit ethernet gibi özelliklere sahip olan anakart yüksek tanımlı ses desteği sunabilen ALC889A ses yongasıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Özellikle HTPC'ler ve ofis sistemleri için hazırlanan Gigabyte GA-EG45M-DS2'nin kullanıma sunulacağı tarih ve fiyat konusundaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Temmuz 2008; 9:29:44 >

• 780g çipsetli igp 3200 ekran kartlı anakartlar çok satılınca intelde boş durmamış. ama amd nin yerini bu konuda dolduramaz. HTPC ler konusunda 780g ler çok sattı. ondan sonra zaten amd nin gxleri geldi. piyasada bu alanda rekabet oldu denilebilir.
  • AMD nin 790GX ile karşılaştırma yapılırsa aradaki farklar nasıl olur acaba.. Kafamda IGP li bi makina toplama projesi var ama 790GX mi EG45 mi daha karar veremedim. 790GX grafik olarak çok iyi performans verdiği söyleniyor ama AMD işlemciler bu aralar ölü taklidi yapıyorlar.. G45 inde işlemci desteği ve intel tabanlı olması artısı gibi geliyor bana.. Biraz daha bekliyeyim ben...
  • Benim anakartın kopyası gibi
  • Güzel iş çıkarmış Gigabyte her zamanki gibi. Asıl merak ettiğim bu entegre X4500 GPU ların oyun performansı nasıldır acaba. Bu konu hakkında bir test felan yapıldı mı? bilen varmı?
  • Side port muydu neydi o grafik kartı ram i tümleşik olan modeller yaygınlaşmıyor nedense.

Anladığım kadarıyla bu chipset te sistem ram inden kullanıyor grafik ram ini.

Bu çok kötü.
  • İntel 'in onboard vga 'larından performans beklemek yanlış.

AMD bu konuda çok daha başarılı. 690G onboard vga'lı anakartımla hemen hemen her oyunu oynuyorum. 780, 790 G 'leri düşünemiyorum bile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

AMD nin 790GX ile karşılaştırma yapılırsa aradaki farklar nasıl olur acaba.. Kafamda IGP li bi makina toplama projesi var ama 790GX mi EG45 mi daha karar veremedim. 790GX grafik olarak çok iyi performans verdiği söyleniyor ama AMD işlemciler bu aralar ölü taklidi yapıyorlar.. G45 inde işlemci desteği ve intel tabanlı olması artısı gibi geliyor bana.. Biraz daha bekliyeyim ben...

Intel tabanlı bir HTPC düşünüyorsanız GeForce 9300/9400 çipsetli anakartları bekleyin derim.
  • X4500 HD bence yinede iyi iş bu oyun makinası değil ki!!!
  • ben bu kartı alırım tam böle bişe arıyodum inşallah hemen gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bordoomavii -- 26 Temmuz 2008; 13:20:35 >
  • Gigabyte yine anakartı süslemiş. Gerek Satalar olsun gerek diger özellikler.
  • intel onboard lar çok ısınıyor, geçenlerde oyun oyunuyorduk makine 2 dakika sonra reset attı.Amd ler reset atmıyor
  • amd nin 780g si için üretilen ve çok satılan ma78gm-ds2h anakartın
    kolonlanmış hali gibi olmuş.
  • Fiyat 115 -130 usd arasında olur ( 130 usd üstüne 1 usd artırırlarsa almayın )

tahmini : 120 en idalidir

78 usd Biostar 780G anakart satılıyor geri kalan parayı işlemciye yatırırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 2 Ağustos 2008; 18:58:39 >
  • Aldım ben bunu. 4 gündür kendisiyle ilişki içindeyiz :)
    Şurada da konu açtım ama sanırım yanlış yere mi açtım ! Taşınmak istiyorum
    -
    http://forum.donanimhaber.com/m_27589385/mpage_1/key_//tm.htm#27651362
    -
    Bakın...
    -
    Anakart özelliklerinde fark ettiğim bir olay var. PCI-Ex ekran kartı portunda x4 yazıyor !!! Yani diğer onboard grafik çipsiz anakartlardaki gibi PCI-Ex x16 değil. Bu ne anlama geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 7 Kasım 2008; 15:39:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.