- x
teknik lise ile endüstri meslek lisesi arasındaki fark nedir???
11 Cevap26173 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

463 Mesaj
25 Temmuz 2008; 22:21:22 

arkadaşlar ben şişli endüstri meslek lisesinde okuyorum şimdi size ciddi bir sorum var ben endüstri meslek lisesine gidicem elektrik elektronik bölümüne şimdi teknik lisedeki elek-elekt okuyan çocukla aynı diplomayımı alıcam arkadaşlar lütfen yardım arasındaki fark nedir lütfen gerçekten bilmiyorum

1448 Mesaj
25 Temmuz 2008; 22:31:13 

diploma farklı olur.teknik okursan teknik lise endüstri okursan endüstri diploması alırsın.teknik olmak daha iyidir.ama üniversiteye gitmek istiyosan endüstride kalmanı öneririm.teknik lise sana bişey kazandırmaz.
ben teknik lise bitirdim.bu yıl büyük ihtimalle marmara üniv.elektrik öğrt. giricem.teknik okumasam geçen sene girerdim büyük ihtimalle.teknik lisede kültür dersleri diye tabir edilen Türkçe matematik biyoloji kimya fizik gibi dersler var ama endüstride onların çoğu yok.ve onlara zaman ayırıp süper bi diploma notuyla okulu bitirirsen okuldan gelen puan yüksek olur.üniversiteye girme olanağın artar.ama ben liseden sonra okumam diyosan tekniğe gidersin.işe başvurduğun zaman endüstriden mezun olanı değil seni tercih ederler.

herhangi bi sorun olursa yol gösterebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lèon -- 25 Temmuz 2008; 22:30:25 >

Tek Kişilik Terör Örgütü

463 Mesaj
25 Temmuz 2008; 22:34:13 

öncelikle allah razı olsun abi ben 2 yıllık üniversitede okumak istiyorum elektrik elektronikten elektroniği okumak istiyorum yani endüstri meslek lisesi dahamı iyidir diyorsun abi

463 Mesaj
25 Temmuz 2008; 22:38:56 

çünki abi ben erenköyde oturuyorum emeklerimin boşuna gitmesini istemiyorum sabah 5 te kalkıp 128 e biniyorum mecidiyeköydende şişliye yürüyorum 2yıllık üniversite okuma hayalim var endüstriyemi gideyim

324 Mesaj
25 Temmuz 2008; 22:54:01 

hocam şimdi iki yıllık istiyosun bu sene sınavsız geçiş son diye biliyorum yani sen öss puanına göre giriceksin 2 yıllığa endüstri meslek lisesine gittiğini var sayalım senin son sene günde 3 gün stajın olucak bu staj çalışmana engel olabilir staj olmadığında da dersler sıkıştığı için günlük 11 saat ders saati vardı bizim okulda tamam dersler kolay ama staj işi bozuyo zaten staj mesai saatleri içerisinde stajdan sorada yorgun olucan öss çalışılmaz. geçelim teknik liseye burda dersler zor ama stajını yaz ayları içerisinde 200 saat ve 160 saat olarak yapıyosun yani toplam 40 gün filan sürüyo ben hepsini 1 yazda bitirmiştim. staj bitincede dersane başlıyo zaten son sene olunca hocalarda çok sıkıştırmıyo tölerans gösteriyo mümkün olduğunca ve biz matematik dersini neredeyse hiç işlemeyip tamamen öss ye yönelmiştik. tabi iki yıllıktan sonrada senin seçimin etkili olcak bunuda göz ardı etme

100 Mesaj
25 Temmuz 2008; 23:07:42 

teknik lise 2 yıllık yüksek okul için için avantajdır...

yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz biLmem ama kahvaLtının mutLuLukLa bir iLgisi oLmaLı

1448 Mesaj
25 Temmuz 2008; 23:25:00 

2 yıllık istiyosan teknik lise avantajlıdır.çünkü anadolu teknik anadolu endüstri teknik ve endüstri sıralamasıyla 2 yıllığa kabul edilirsin

Tek Kişilik Terör Örgütü

0 Mesaj
29 Eylül 2008; 11:18:04 

beyler size ayrı bir soru sormak istiyorum şimdi ben kocaeli gölcükte oturuyorum ama izmite gidiyorum her gün okul için yarım saatlik yol ve anadolu teknik lisesinde okuyorum bizim gölcüktede endüstri meslek lisesi var ben bnm okuldan kaydımı aldırır endüstriye geçersem ne olur lise 1 öğrencisiyim yardım edebilirmisiniz

1745 Mesaj
29 Eylül 2008; 12:42:29 

up..
girdik bari üst sırlara taşınsın

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

0 Mesaj
29 Eylül 2008; 16:45:25 

neyy

708 Mesaj
29 Eylül 2008; 16:50:46 

teknik lise tekniker olursun (amele derler)endüstri den tekniker bile olamassın teknikeleri öncelikle teknik lise çıkışlıları tercih ederler, ama adam gibi çalışırsan teknik liseden mühendis bile olabilrsin edit:zordur biraz

6683 Mesaj
9 Temmuz 2014; 12:17:09 

Hocam aslında yazmayacaktım zaten eğer çalıştıysan iki sene evvel mezun olman gerek, inşallah öyle bir hata yapmamışsındır, o değilde zaman nasıl geçiyor sen şu an okuduysan üniversite nin iki yılını yedin, okumadıysan askerliği yedin hey gidi hey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: miccheck007

XperiaL
Kitapsever

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » teknik lise ile endüstri meslek lisesi arasındaki fark nedir???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.180