Şimdi Ara

PİONERR VSX-416 ALICAM HERALDE veya vsx-515

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VALLA BU ÜRÜN FİYAT PERFORMANS OLARAK İYİ GİBİ 443 YTL .ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM .BİLEN TANIYAN DİNLİYEN VARSA TAVSİYE BEKLİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 25 Temmuz 2008; 20:18:45 >

• Pioneer'i Teknika hoca tavsiye ediyor ama bu model hakkında ne der bilmiyorum

Bu arada nereden buldun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theraptorx -- 25 Temmuz 2008; 16:18:28 >
  • doğubankta var başka modellerde 515 modeli de iyi hatta daha iyi ama hep eski modeller türkiyrdekiler
  • 415 kullanıyorum. aynı anfı yanlız senın alacagın anfı 100w bendekı 80w fıyat ıyı benım ıkı sene once aldıgım 415ın fıyatına daha yenı dusmus. alacagın anfı gırıs modellerınden.
  • Bahsettiğin model Pioneer'in en düşük modeli. Ama eski model değil.

Diğer markalardaki düşük modellerle kıyasladığında, ses rengini beğeneceğin bi anfi. Pioneer'in düşük model A/V Receiverleri, diğer markaların aynı kategorideki cihazlarına nazaran Stereo'da çok daha başarılı.

Malumunuz bu işler bütçe meselesi. Ne kadar para o kadar köfte. Ancak şunu da özellikle söyliyeyim, eğer alım gücü olup da, düşük bütçeyle bu işlere girmek isteyenler olursa onlara da alabilecekleri en üst modelleri seçmelerini öneririm. Yoksa, 3-5 ay geçmeden, daha üst modellere yönelmek isteğiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu tüm markalar için geçerli.
  • teknika bildigim kadarıyla pionerr 415 2005 416 2006 417 2007 418 de 2008 senesi oluyo kendi sitesinde 418 yeni diye geçiyor ondan söyledim yanlışmıyım emin degilim ama biraz daha araştırınca 515 modeline yöneldim ne dersin 515 için.
  • VSX-416 benim de gozledigim seceneklerden. Bir ust secenek ayni sitede Pioneer VSX-515 var 500 YTL..
    teknika'ya da bir sorum var, ust modellere gittikce bana sanki sadece ozellikler ve kanal sayisi vb. artiyor gibi geliyor. Ses kalitesi de ciddi sekilde artiyor mu? Ozellikle orta bir volume'da..
  • valla arcadia pioneeri sen soktun aklıma heralde alacam pioneer ama hangi modeli işte dedğim gibi bu modeller son modeller degil sonların sonu 7 ve 8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 25 Temmuz 2008; 20:16:48 >
  • senin butun sorularin benimde kafamda dolasiyor :)
  • http://www.pioneer.co.uk/uk/products/archive/VSX-515-S/index.html linki burdan da veriyim. pioneer araba teybinde kolonlarında bile bence 1 numaradır.sony ile arasında çok fark vardı . teknik degerleri detaylı bilen ler linki bi incelerse iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 25 Temmuz 2008; 20:28:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Bahsettiğin model Pioneer'in en düşük modeli. Ama eski model değil.

Diğer markalardaki düşük modellerle kıyasladığında, ses rengini beğeneceğin bi anfi. Pioneer'in düşük model A/V Receiverleri, diğer markaların aynı kategorideki cihazlarına nazaran Stereo'da çok daha başarılı.

Malumunuz bu işler bütçe meselesi. Ne kadar para o kadar köfte. Ancak şunu da özellikle söyliyeyim, eğer alım gücü olup da, düşük bütçeyle bu işlere girmek isteyenler olursa onlara da alabilecekleri en üst modelleri seçmelerini öneririm. Yoksa, 3-5 ay geçmeden, daha üst modellere yönelmek isteğiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu tüm markalar için geçerli.

aslında teknika arkadaş üstü kapalı en guzel yorumu yazmış ve acıklamış.yanlız diğer markalardaki düşük model demiyelimde giriş modelleri ile kıyaslandıgında diyelim streo konusuna katılmamak elde degıl cıhaz streoya gectıgınde odanın havası bariz bir şekilde değişiyor. ayrıca teknıka arkadasın atladıgı bır ozellıgıde bu gırıs modelı anfınin gece dınleme konumu. o dusuk seste ne muzıkte ne fılmde hıc bır detayı atlamıyor buda apartman kullanıcıları ıcın cok onemlıdır. ayrıca analog cıkışlarının olması ise yenı nesıl ses formatlarını boyle gırış modelıyle kullanım ımkanı verıyor. mesela ben bd30 ıle analog baglantıda sıkıstırılmamıs sesın keyfını suruyorum. aslında teknıka arkadasım bız buna dusuk model veya gırıs modelı dıyoruz ama haksızlık edıyoruz nedenmı cunku ev kullanıcısı ıcın ılk etapta butun seslerı desteklıyor kullanma ımkanı verıyor.

• ANALOG OGİRİŞ OLMASI SÜPER ZATEN BEN PC YEDE BAĞLIYORUM POWER DVD 8 SAYESİNDE ZATEN BÜTÜN SES FORMATLARINI DESTEKLİYO
  • Vallahi bende Pioneer 1018'i bekleyeyim diyorum ama diğer taraftan git VSX-515'i al kurtul diyorum.Açıkcası yeni nesil formatlarından çok, sesin kalitesi önemli benim için
  • quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

Vallahi bende Pioneer 1018'i bekleyeyim diyorum ama diğer taraftan git VSX-515'i al kurtul diyorum.Açıkcası yeni nesil formatlarından çok, sesin kalitesi önemli benim için

aynen. ses kalitesi ve 5 kanal ariyorum o kadar. malesef ses kalitesi konusunda fikir sahibi olmak spec listteki ozelliklere bakmak kadar kolay diil.
    ses ve video kaynagim pc olucak zaten. receiver gorunumlu dsp ve islemcilerden olusan bir kutuya tonla para istiyorlar bana hitap etmiyor.
  • 1019AH'yi bekle!

Beklemene değecek çok iyi bir cihaz çünkü. Her anlamda iyi bir cihaz.

quote:

Vallahi bende Pioneer 1018'i bekleyeyim diyorum ama diğer taraftan git VSX-515'i al kurtul diyorum.Açıkcası yeni nesil formatlarından çok, sesin kalitesi önemli benim için
  • Özellikle 1017-1018 modellerinden sonrakiler de tabiki ses kalitesi artmaya başlıyor. Hem Akustik kalibrayon özellikleri açısından, hem de üst modellerde kullanılan besleme devresi, çıkış türü (Mos-Fet gibi.) açısından ses kalitesi artıyor.

Bu arada 515 eski model. Bence 1 ay daha bekleyip 418'i al. Yeni seri. Eli kulağında 18'li seriler gelmek üzere.

İlgilenenler için Pioner'in kendi sitesinden modelleri ve özellikleri inceleyebilirler. Ürünleri yanyana dizerek kıyaslama yapmanıza da olanak sağlıyor.

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/overview.html

quote:

Orjinalden alıntı: DHArcadia

VSX-416 benim de gozledigim seceneklerden. Bir ust secenek ayni sitede Pioneer VSX-515 var 500 YTL..
    teknika'ya da bir sorum var, ust modellere gittikce bana sanki sadece ozellikler ve kanal sayisi vb. artiyor gibi geliyor. Ses kalitesi de ciddi sekilde artiyor mu? Ozellikle orta bir volume'da..

• quote:

Orjinalden alıntı: teknika

1019AH'yi bekle!

Beklemene değecek çok iyi bir cihaz çünkü. Her anlamda iyi bir cihaz.

quote:

Teknika hocam, en son 1018AH'yi konuşuyorduk, 1019 nereden çıktı

• Yahu pardon yaa. Klavye'nin azizliği.

Anla işte yaşlanmışız artık. Uyarmasan 1099'a kadar çıkardık artık.

Pioneer 1018AH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 26 Temmuz 2008; 10:59:34 >
  • 1018 ah yi bekliyelimde fiyatı ne olcak 400-500 ytl arası recevır alcaz sonuçta pahalıysa bi anlamı yok.zaten bende pc den baglıyorum creative x-fi var optic analog normalde adam gibi temiz ses vermiyen sony dav-800 hcinemamı bağladım ses kartıyla kullanınca arada dağlar kadar fark var. onun için dedim 515 yermi diye bide 418 yeni ama 5 e göre alt sei değilmi bide 418 in 515 e göre artısı ne yamaha 361 ile 363 arasında hdmi farkı var.pineerde ne fark var sonuçta 5 4 den büyük bi seri eskide olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 26 Temmuz 2008; 11:12:33 >
  • 1018'i senin için yazmamıştım. Karıştı heralde.

Senin soruna gelince;

Pioneer VSX-515

6 Channel A/V Receiver with Auto MCACC Setup (Black)

Main Features VSX-515-K

Output Power per Channel 100W

Impedance at Output Level 8 Ω

Number of Channels 5

Signal / Noise Ratio 88 / 64 dB

Input Connections 5.1 x multi-channel, 3 x audio, 2 x coaxial, 1 x optical, 3 x RCA A/V

Output Connections 1 x AV

Tuner Pre-set Stations 30

MCACC Yes

Power Consumption (in use / standby) 300W / 0.5W

Weight 9.5 kg

Pioneer VSX-418

5 Channel AV Receiver with Auto Level Control (Black)

High quality amplification.
    The VSX-418 is designed and built to reproduce high performance, precise audio in your home.

Amplify the soundtracks from your film collection; the VSX-418 reproduces 5.1 surround sound from the most popular surround formats.

Whether you’re listening to your CD collection or your MP3 player (the system has a front-in mini-jack), what you hear is enhanced and improved. The system has an Advanced Sound Retriever function, which up-converts compressed audio to CD-quality audio; ensuring that you benefit from quality sound, regardless of the original source.

The VSX-418 also features Auto Level Control, which automatically keeps dynamic content fluctuations at a constant level. This means that you don’t have to constantly reach for the remote to restore the volume when you change sources; the system will keep it all under control for you.

This amplifier is also available in silver.

Main Features VSX-418-K
    Output Power per Channel 130W

Impedance at Output Level 8Ω

Number of Channels 5

Signal / Noise Ratio 88 / 64 db

Input Connections 3 x composite, 1 x digital optical, 2 x digital coaxial, 5.1 x multi-channel (DVD)

Output Connections 1 x composite

Tuner Pre-set Stations 30

Remote Control Glow-key preset remote control

Power Consumption (in use / standby) 280W / 0,5W

Weight 7,9 kg

Dimensions (W x H x D) 420 x 158 x 348 mm

Surround Sound Formats VSX-418-K
    Dolby Digital Yes

Dolby Pro Logic II Yes

DTS Yes

DTS 96/24 Yes

WMA 9 Pro Yes

Surround Modes 12+2

Power Output VSX-418-K
    Power output per channel 130W

Condition 1 kHz, 1%THD, 8Ω

Rated Power Output 130W per channel

Input (Sensitivity/Imp.): LINE 335 mV / 47 kΩ

Frequency Response: LINE 5 Hz to 100 000 Hz

Signal-to-Noise Ratio: LINE (DIN) 88 /64 dB

Power Requirements AC 220 - 230V, 50/60Hz

Construction VSX-418-K
    Direct Construction Yes

Amplifier Specifications VSX-418-K
    Pioneer Hybrid Amplification Yes

DSP design Advanced Digital Core Engine

Digital Signal Processor Freescale 180 MIPS Processing DSP

D/A Converter 192 kHz / 24-bit

Tuner Specifications VSX-418-K
    Radio Data System (RDS) Yes

Random Preset Stations 30

Usable Sensitivity (Mono) 13,2 dB

Sensitivity Mono 20,2 dB

Sensitivity Stereo 38,6 dB

Signal-to-Noise Ratio Mono (DIN) 73 dB

Signal-to-Noise Ratio Stereo (DIN) 70 dB

Stereo Separation at 1 kHz 40 dB

Input & Output connections VSX-418-K
    Front Mini Jack Yes

Audio/Video Output Yes

Composite Input/Output 3/1

Digital Audio Input 3 (assign)

Digital Optical Input/Output 1/-

Digital Coaxial Input/Output 2

Large speaker terminals Front : Large , Other (Clips)

Multi-Channel Input 5.1 ch

Speaker A/B Yes, A only

Audio Features VSX-418-K
    Phase Control Yes

Sound Retriever Yes

Auto Level Control Yes

Virtual Surround Back Yes

Midnight Listening Mode Yes

Stream Direct Yes

Auto Surround Yes

Bass/Treble Tone Controls Yes

Loudness Yes

Surround Sound Formats VSX-515-K

Dolby Digital Yes

Dolby Digital EX Yes

Dolby Pro Logic Yes

Dolby Pro Logic II Yes

Dolby Pro Logic IIx Yes

DTS Yes

DTS-ES Matrix 6.1 Yes

DTS Neo: 6 Yes

DTS 96/24 Yes

WMA 9 Pro Yes

Surround Modes 11 + 1

Power Output VSX-515-K

Power output per channel 100W

Condition DIN, 1kHz, 1%, 8 Ω

Rated Power Output 100W + 100W

Input (Sensitivity/Imp.): LINE 200 mV / 47 kOhm

Frequency Response: LINE 5 - 100 000 Hz, +0 / -3 dB

Signal-to-Noise Ratio: LINE (DIN) 88 / 64 dB

Power Requirements AC 220 - 240 V, 50/60 Hz

Construction VSX-515-K

Dimensions (W x H x D) 420 x 158 x 402.5 mm

Amplifier Specifications VSX-515-K

Pioneer Hybrid Amplification Yes

DSP design Advanced Digital Core Engine

Digital Signal Processor Motorola 180 MIPS New Engine

D/A Converter 192 kHZ/24-Bit

A/D Converter 96 kHz/24-Bit (2-channel)

Tuner Specifications VSX-515-K

Radio Data System (RDS) Yes

Random Preset Stations 30

Usable Sensitivity (Mono) 13,2 dBf, IHF (1,3 µV / 75 Ohm)

Sensitivity Mono 1,1 µV

Sensitivity Stereo 50 µV

Signal-to-Noise Ratio Mono (DIN) 62 dB

Signal-to-Noise Ratio Stereo (DIN) 58 dB

Stereo Separation at 1 kHz 40 dB

Input & Output connections VSX-515-K

Multi-Channel Input 5.1 ch

Digital Audio Input 3 (assign)

Digital Coaxial Input 2

Digital Optical Input 1

RCA Audio/Video Inputs 3 A / 3 AV

Audio/Video Output 1A / 1AV+1V

Composite Input/Ouput 3/2

Pre-amp Output Yes (SW)

Speaker A/B A only

Audio Features VSX-515-K

Quick Set-up Room Size / Seat Position

Midnight Listening Mode Yes

Bass/Treble Tone Controls Yes

Loudness Yes

Video Features VSX-515-K

Input (Sensitivity/Impedance) 1 V p-p / 75 Ohm

Remote Control VSX-515-K

Type SR

Source Control DVD, Satellite tuner

Interface VSX-515-K

Sleep Timer Yes

quote:

Orjinalden alıntı: nickelx

1018 ah yi bekliyelimde fiyatı ne olcak 400-500 ytl arası recevır alcaz sonuçta pahalıysa bi anlamı yok.zaten bende pc den baglıyorum creative x-fi var optic analog normalde adam gibi temiz ses vermiyen sony dav-800 hcinemamı bağladım ses kartıyla kullanınca arada dağlar kadar fark var. onun için dedim 515 yermi diye bide 418 yeni ama 5 e göre alt sei değilmi bide 418 in 515 e göre artısı ne yamaha 361 ile 363 arasında hdmi farkı var.pineerde ne fark var sonuçta 5 4 den büyük bi seri eskide olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 26 Temmuz 2008; 11:28:46 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.