Uzamak Ve Kas Yapmak İstiyorum
88 Cevap40959 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

108 Mesaj
25 Temmuz 2008; 15:14:22 

Arkadaşlar Şuan Ben 14 yaşındayım uzamak ve kas yapmak istiyorum hergün süt içiyorum ve mekik çekiyorum çektiğim mekik sayısı değişiyor bazen 50 tane bazen 400 tane çekiyorum 2 aydan beri yapıyorum ama hiç karın kasım oluşmadı benim spor salonuna gidecek imkanımda yok bana sağlıklı evde yapılacak bir program söylermisiniz hep boyumu uzatıp hem de kas yapmak istiyorum.
Boy:1.60
Kilo:54

Yardımcı olursanız çok sevinirim birde bende göbek var onu nasıl düzeltcem

İçki Nedir Bilmezdim $imdi Bir Ayya$ oldum, Kederle Izdırapla ben Arkada$ Oldum

485 Mesaj
25 Temmuz 2008; 16:54:06 

boy uzatmak istiyorsan ağırlık çalışmıcaksın kas içinde şınav ve mekik çek bol bol da zıpla :)
umarım istediğin vücuda ulaşırsın ..

108 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:00:02 

Sağol mekik çekersem boyum uzarmı uzamazmı?

2208 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:03:51 

quote:

Orjinalden alıntı: 4anil

boy uzatmak istiyorsan ağırlık çalışmıcaksın kas içinde şınav ve mekik çek bol bol da zıpla :)
umarım istediğin vücuda ulaşırsın ..

Cevap fiyasko.

Yüksek farkındalık.

108 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:11:41 

Arkadaşlar beni düzgün bilgilendirin lütfen yardım edermisiniz?

108 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:17:33 

Yardım edermisiniz gerçekten çok lazım

729 Mesaj
25 Temmuz 2008; 18:38:59 

ben de seninle aynı duygularını paylaşıyorum yaş 15, boy 1.77. benim boyumun uzaması için yaptığım 3 şey var

süt içersen, sütün içindeki boy uzatma hormonları boyunun uzamasına yardım eder, kemiklerini geliştirir.

zıplama egzersizleri yapıyorum.

bi de bol bol güneşe çıkıyorum d vitamini alayım diye...

Strateji Oyunu Tutkunları

108 Mesaj
25 Temmuz 2008; 19:07:08 

Sağol kardeş

108 Mesaj
25 Temmuz 2008; 19:51:19 

Yaa Daha fazla bilgi lütfen

552 Mesaj
25 Temmuz 2008; 22:10:13 

basketbol oyna

Life!

61 Mesaj
26 Temmuz 2008; 1:36:49 

agırlık çalışma boyunun uzamasını engellemez yeterki usulune göre yap benim de yaşım 17 agırlık da çalıştım güreş te yaptım boyumda 1.88

Kadınlar araba gibidir... Ferrari isteriz ama kamyonetle başbaşa kalırız...

4278 Mesaj
26 Temmuz 2008; 1:48:22 

1.si boyunun uzamasını kafana takma bol bol süt iç basket oyna gerisini vücuduna bırak.zamanı geldimi uzarsın.
kas içinse mekik olarak hergün 50tekrar la 4set halinde çalış.yani 50x4 bi süre sonra baktın zorlamıyo 60 70 gidersin gidebilirsen.ayrıca şınavıda aynı şekilde düzenli olarak çalış.tek seferde kaç şınav çekebiliyosan.15diyelim mesela 15x4 halinde çalış.kaslar hamlıgını attıkça 20x4 vs yaparsın.sürekli kendini zorla.2ay kısa bi süre salona gitmedikten sonra kolay kolay belli olmaz.salonda bile 3ay sonunda belirgin olmaya baslamıstı gelismeler bende.yinede bunları düzenli yaparsan 4-5 ay gibi bi sürede gelişmeyi gözle görürsün.

yaptın mı diye sorarsan hayır 3ay body ye gittim.digerlerini bu forumda okuyup salonda gördüklerimle birleştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 26 Temmuz 2008; 1:55:14 >

1298 Mesaj
26 Temmuz 2008; 5:17:00 

Bol süt içmelisin.Basketbola merak sar.Haftada imkanın varsa 3-4 gün oyna.Mekik ve şnava devam et,beslenmene dikkat et düzeni beslen.Protein almalısın.Ayrıca sigaradan uzak dur.Umarım herşey gönlünce olur.

Psn: HaktanOk

Galatasaray

108 Mesaj
26 Temmuz 2008; 7:42:04 

Sağolun arkadaşlar

587 Mesaj
27 Temmuz 2008; 12:31:21 

14 yasında 1.60 boy fena değil.30 yasında bu boyda olanlar var.Sen daha 18 , 20 yasına kadar uzayacaksın.Hiç merak etme 20 yasına geldiğinde boyun en az 1.75 olur belki 1.85 bilemezsin.
Ama bak bi dahaki yaza rahat 1.65-1.67 olursun bu önündeki 2-3 sene boyunun en çok uzayacagı seneler

619 Mesaj
27 Temmuz 2008; 13:21:53 

surda 5 sene kadar elınden geldıgınce ıyı beslen sutu eksık etme kos spor yap bacaklaırnı gelıstır kı buyume hormunun gelıssın erken yat erken kalk, bıraz arastır beslenme kosullarını sut urunlerını ve et urunleırnı eksık etme öglelerı meyva felan super gıder. genetık olsada bırazda bızım elımızde uzamak

108 Mesaj
27 Temmuz 2008; 17:53:52 

Sağolun arkadaşlar

3088 Mesaj
27 Temmuz 2008; 18:29:47 

bende 14 yasındayım..

1. Süt icmelisin
2. şınav falan cek hani agirlik calismasi icin şeyler olurya ondan al kol kaslarina yarar
3.Bide basket oyna.

benim boyum 1.72 kilom 63

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Temmuz 2008; 19:53:56 

biz 16 ya gircez 1.70 siz
quote:

Orjinalden alıntı: QuickPlay

bende 14 yasındayım..

1. Süt icmelisin
2. şınav falan cek hani agirlik calismasi icin şeyler olurya ondan al kol kaslarina yarar
3.Bide basket oyna.

benim boyum 1.72 kilom 63

3325 Mesaj
28 Temmuz 2008; 0:56:32 

Boy konusunu kafana takma benim kardeşimde kısa olmamasına rağmen biraz kafasına takıyor sonuçta boyunun olacağı miktar çok büyük ihtimalle anne ve babanın civarlarında olur benim boy anne babamın 5-6 cm üzerinde 181cm kardeşiminkide 170cm falan ama daha 16 yaşında. sporu ihmal etme şınav mekik çok güzel. kendine bir dumbell edinip omuz ve kol çalış ayrıca mutlaka barfiks çek çok faydasını görürsün. vücutta seni en güzel gösteren yerler boydanda ziyade omuzlar kollar ve göğüslerdir. kızların ilk önce dikkatini çeken şeylerdendir omuzlar.
ayrıca şu siteye göz at http://www.bodyforumtr.com/vbforum/

beslenme ile Antrenman ve Bodybuilding bölümlerine bak

Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Birgün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. YIldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

108 Mesaj
28 Temmuz 2008; 9:36:26 

Arkadaşlar Barfiks Hem Çekemiyorum Hemde Çekilecek Yer Yokk

108 Mesaj
28 Temmuz 2008; 9:39:22 

Kendi Kendime Zıplasam Da Bir Çaresi Olurmu?

6004 Mesaj
28 Temmuz 2008; 16:03:29 

Ağırlık çalışmak boyu kısaltmaz.Önemli olan vücuda yük bindirmemek.Özellikle omurgaya yani ayakta ağırlık çalışılmamalı.Gerisi hikaye isteyen vücut da yapar boy da...

4032 Mesaj
28 Temmuz 2008; 16:42:24 

quote:

Orjinalden alıntı: _Di_ab_lo_

Ya en azından zararı olmaz Git basket oynamaya orda potalara falan degmeye calıs.Barfiks icin yer bulamıyorsan borulara falan asıl yada okuldaki potalara asıl.Sütünü ihmal etme.

1025 Mesaj
28 Temmuz 2008; 16:47:35 

quote:

Orjinalden alıntı: _Di_ab_lo_

Halter kaldırmayacaksın sonuçta vücuda fazla yük bindirmedikten sonra boy uzaması durmaz.

123 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:07:35 

OTurarak ağırlık kaldırınca boy uzaması duruyormu ?

2216 Mesaj
28 Temmuz 2008; 18:22:02 

Öyle durduk yerde zıplamakla falan boy uzasaydı, herkes yapardı oh ne güzel.
Öncelikle yaşın genç, daha önünde uzun yıllar var, hem uzarsın hemde vucutta yaparsın.
İkisi içinde en önemli şeylerden biri beslenme elbet.
Doğru beslenmen gerek, öğünleride atlamaman lazım.
Süt ve yumurtayı eksik etme.(İmkanın varsa). Sütü yağsız iç, yumurtayıda genelde haşla.
Bu iki besinide ihmal etme.

Barfiks çekemiyorum demişsin, sen değil, sokaktan 20 tane adam toplasan onlarda çekemez, zor bir olay barfiks. Haklısın çekecek yer yok, belki eve barfiks sopaları var, pahalı değildir, ondan alıp eve monte edersin. Ya da çocuk parklarında bu asılarak ilerlenilen bir alet var, onlarda çalışabilirsin.
Zaten barfikste te zamanla kendini çekmeye başlarsın, önce sadece demire asılırsın, 5 sn kalabiliyorsan, bir sonraki gün 10-20 sn diye devam, 1 hafta sonra gelirsin 3 tane çekebilirsin, daha sonra gelişlerinde 1'er 1'er arttırsın.
Şnav ve mekiğide düzenli olarak yaparsan, gelişimi görürsün zaten.

Ve bence şimdi dersin okulunda yoktur, hergün sabahtan çık yüksek tempolu yürü, çok faydasını göreceksin.

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2008; 2:28:44 

Bol Bol Süt iç kola içiorsan en aza indirmeye calış sigaradan uzak dur ve spor yap. Bunları 18 yasına kadar yapsan en az 1.75 oLursun

3325 Mesaj
29 Temmuz 2008; 17:19:26 

barfiks için sana biraz light bir barfiks yolu anlatayım barfiks ihtiyacımı gidermeye çalışırken evde kendim uydurdum.

kenar kısımı sert olan (sandık,yatak,nispeten sert koltukların kenarları) bir yere geri geri yaklaş ve avuç içinin arka kısmını yatağın kenar kısmına koyup elinin kenar kalan kısmını yataktan aşağı doğru sallandır ve vücüdunun yükünü kollarına bindir sırtını olabildiğince dik tutarak kendini aşağı yukarı indirip kaldır. hem vücudunun tüm yükünü kaldırmıyorsun hemde herhangi bir alet kullanmamış oluyorsun.

Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Birgün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. YIldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2008; 17:55:59 

basketin pek yararini görmedim

2627 Mesaj
29 Temmuz 2008; 18:54:48 

Bence basketbol oynayıp bol bol yüzersen faydasını görürsün

http://www.youtube.com/watch?v=SEtxc8PZ5WY&feature=feedlik
http://www.youtube.com/watch?v=WSy5RSdcbU8
http://www.youtube.com/watch?v=Vnzofi_QltI

Uzaklaştırılmış
31 Temmuz 2008; 22:44:23 

yüzmeyi dene.Ssulak yerin insanları uzun olurmuş.

245 Mesaj
1 Ağustos 2008; 8:36:39 

Bol Bol süt iç ve barfiks çek

En büyük başarı hiç düşmemek değil, her düşüş sonunda kalkıp yola devam edebilmektir

18 Mesaj
3 Ağustos 2008; 0:42:08 

daha büyüme çağındasın boyun zaten uzar,mide kası için crunch(dizler kırık yarım mekik) ve laying leg raises(kanepeye belden aşağın boşta kalacak şekilde sırtüstü yat bacaklarını karnına doğru katla sonra tekrar ileri doğru uzat)İlk hareket( crunch) üst karın ,ikinci hareket de alt karın içindir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazycat -- 3 Ağustos 2008; 0:41:24 >

117 Mesaj
7 Temmuz 2009; 0:22:57 

Arkadaşlar mekik çekip karın kası yapmak boy uzamasını engeller mi?

2202 Mesaj
7 Temmuz 2009; 0:32:10 

ee nabtın 1 senede

1218 Mesaj
7 Temmuz 2009; 13:08:39 

Aynı şeyi bir daha yazayım o zaman.
Mr olympia müsabıklarından Moe Moussawi 14 yaşındaken 1,58 boyu vardı ve doktorlar büyümesinin durduğunu söylemişti. O da kendi tabiri ile "kısa kalacaksam enime uzarım" diyerek 14 yaşında vücut geliştirmeye başladı ve kısa sürede doktorların büyümen durdu dediği adam 18cm daha uzadı. Aynı şekilde Arnold Schwarzenegger de başladığında 15 yaşındaydı. Yani neymiş vücut geliştirme hormon salınımını tetiklediği için uzamayı engellemiyor aksine arttırıyormuş. zilyon kere aynı şeyi yazdım yine yazıyorum.

491 Mesaj
7 Temmuz 2009; 16:05:35 

Bol bol süt iç diyenleri bir kez daha düşünmeye davet ediyorum...

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

Uzaklaştırılmış
8 Temmuz 2009; 22:31:09 

[font="Times New Roman"]Süt iç,basketbol oyna,sigaradan uzak dur boyun kendi kendine uzar hiç merak etme sen akışına bırak.

768 Mesaj
8 Temmuz 2009; 23:31:11 

Boy uzamasına en çok yardım eden bence domuz etidir...

8 Mesaj
31 Ekim 2010; 13:12:31 

sa.arkadaşlar ben 16 yaşındayım boyum 174 cm 63 kiloyum evde kas yapmak için çalışıyorum 8 kglik 2 dambılım ve 3kglik 2 dambılım var her sabah 2 haşlanmış yumurta peynir süt falan yiyorum akşamları da tavuk balık et değişiyo tek çekiş 20 şınavdan günde 150 tane çekiyorum mekikte 50 te falan çekiyorum fakat kaslarımda ağrı olmuyo ayrıca tek çekişte 8 barfiksten günde 50 tane çekiyorum ama yaptıklarım ve beslenmem yeterli mi bilmiyorum kollarım falan kaslandı ama başka önerebilceğiniz bişey var mı acaba şimdiden tşk ederim :)

1 Mesaj
2 Temmuz 2011; 14:50:31 

benim yaşım 11 boyum 1.56 boyum iyi mi?
ve ayrıca boyumu biraz daha uzatmak istiyorum ne yapabilirim

295 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Hasanious
2 Temmuz 2011; 20:05:55 

Arkadaşlar Bende Tek Seferde 25 mekik 50 şınav çekebiliyorum

ama şu konuda sorunum var yağsız yediğim bişey yok

Bide sütü sevmiyorum ve yumurtadan nefret ediyorum

NAPCAm Benn :D

OZ-House M.D-Breaking Bad-Game of Thrones-Vikings-Behzat Ç-The Wire-Boardwalk Empire-The Sopranos-Sillicon Valley-True Detective

Yurtta sulh, anarchy in the U.K.
Spina Bifida hastası

66 Mesaj
18 Ağustos 2011; 4:40:20 

sütü sevmiyorsan peynir ya da yogurt ye.Bide yaşın kaç kilon fazlasa bol karbonhidradlı yiyecek ye.Bol bol kas yap denize girme imkanın varsa erkenden kalk ve gir deniz hem sakin olmuş olur.Çeke bildiğin kadar çek setler halinde mesela 10x10 şeklinde ağırlık al 5kg 10kg lik set tabi yaşında önemli besinine dikkat et kilon fazlasa diyet yap oruç tut mesela en güzel diyettir.FAzla kilolarını verince kas yap.

794 Mesaj
18 Ağustos 2011; 15:51:48 

quote:

Orijinalden alıntı: deimosuz

sütü sevmiyorsan peynir ya da yogurt ye.Bide yaşın kaç kilon fazlasa bol karbonhidradlı yiyecek ye.Bol bol kas yap denize girme imkanın varsa erkenden kalk ve gir deniz hem sakin olmuş olur.Çeke bildiğin kadar çek setler halinde mesela 10x10 şeklinde ağırlık al 5kg 10kg lik set tabi yaşında önemli besinine dikkat et kilon fazlasa diyet yap oruç tut mesela en güzel diyettir.FAzla kilolarını verince kas yap.

karbonhidrat = kas ? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4103 Mesaj
19 Ağustos 2011; 21:57:33 

quote:

Orijinalden alıntı: deimosuz

2 Mesaj
2 Eylül 2011; 18:55:50 

Arkadaşım benim yaş 18 1.90 boy var küçüken güreşde yapdım body de çalıştım vücudum spr bence sen en iyisi güreşe git 11 yaşındayken başladım daha o zamandan yaşıtlarıma göre kasım daha fazlaydı

0 Mesaj
1 Ekim 2011; 10:42:46 

Selam arkadaşlar.Ben 14 yaşındayım.Boyum 1,58iKilom 57 boyumu uzatmak ve kas yapmak ıstıyorum.Ayrıca 5 kg lık dambılım var bana bır program sunarmısınız.teşekkürle

0 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:53:12 

Merhaba abiler 13 yaşındayım
Boy:165
Kilo:51
Ama vücüdum çok yaglı karın ve kol kası yapmam için ne gerekiyor söyleyebilirmisiniz?
Şimdiden teşekkürler...

574 Mesaj
22 Kasım 2011; 19:23:46 

bende 19 yaşındayım boy 1.72 boy uzaması için doktora gidipte fayda gören varmı?

5 Mesaj
31 Aralık 2011; 22:05:42 

Bende arkadasın dedıgı gıbı 14 yasındaydım kas yapmaya calısıyorum ama zor oluyor oyle hemen olmuyor.Ilk once 2 adet 4 kg dambıl ıle calıstım yaklasın sene kadar sonra sınav cakmeye basladım toplam 15 tane sınav cekebılıyorum mekık ıse 40 50 adet cekıyorum.Ondan sonra 8 kg aldım bırden zorlamamak ıcın o zaman 20 yane fln cekıyodum. Sımdı 14 yasındayım 13 kg dambıl var yoplam 20 tane sınav 50 60 mekık cekıyorum ılk basta 1 tane bıle barfıks cekemezken sımdı 6,7 tane cok rahat cekebılıyorum.Kolumu ölçtüğümde 26 cm geldı sızce ıyı mı?
Su an:
Boy:1.63
Kilo:55

3981 Mesaj
31 Aralık 2011; 22:18:43 

18 yaşına kadar saçma hayaller içine girmeyin. Sporunuzu yapın. Gezin, tozun, koşun, hoplayın, zıplayın... Gelişiminizi tamamlayınca rötüş yaparsınız.

0 Mesaj
17 Ocak 2012; 12:42:28 

bu iş 2 dambılla olcak bişey değil malesef çok fazla emek istiyo ben 4 yıldır çalışıyorum hala bile istediğim kıvamda değil ki bi kızın kas yapısı erkeğe göre çok daha kolay gelişir :)öncelikle yağlarınızdan kurtulmaya bakın iyi bi danışman size yardımcı olucaktır yanlış yapılan sporlar omuzlarınızı daha geniş gösterebiliyor yada kocaman bi göbeğin altındaki kas kütlesinin bi sempatisinin olduğuna inanmıyorum .evde yapılabilcek şeyler maksimum fazladan mekik çekmektir bence

4022 Mesaj
17 Ocak 2012; 22:02:54 

Her gün süt içmek kalsiyum ağırlıklı beslenmek boy uzatır.

Ben eskiden geceleri yatmadan önce 1 bardak ayran içip öyle yatardım.O sayede 3-4 ay içinde boyum 10 cm falan uzamıştı.

0 Mesaj
18 Ocak 2012; 12:08:49 

bu kas tutkusu günden güne artıyo ama ergenlik dönemindeki gençler bu tutkuya kağılınca boyları kısa kalıyo fiziğinin güzel olması tabiki hrika bişey ama ya bi uzamn antrnor kontrolunda yada basketbol tenis yüzme gibi sporlarla altyapı oluşturulup üzerine bişeyler eklenebilir bunun içinde devamlı çalışmak şart
dikkat edersnizki mankenlerin çoğu eski sporculardır

0 Mesaj
28 Şubat 2012; 22:23:35 

arkadaşlar bende fitnessa gidiyorum 14 yaşındayım boyum 1.85 kilom 66
haftada düzenli olarak 3 kez fitnessa gidip ağırlık çalışıyorum evde de üst üste 25 şınav veya 90 mekik çekebiliyorum.ağırlık kaldırdığımdan dolayı boyumun uzaması durur mu ve başka öneriniz varmı ? Şu an baklavalar gözüküyor

69 Mesaj
29 Şubat 2012; 8:14:04 

Boy sadece genetikle uzar, diğer faktörler taş çatlasa 1-2 cm etkiler. Boy uzatmak için kendinizi paralamayın yani, yemeğinizi güzel yiyin vücudunuz yakıtsız kalmasın onun haricinde yapacak bişey yok.

Vücut geliştirenin boyu kısa kalır diye bi olay yok, ben 15 senedir yapıyorum 1.88 im, arnold schwarzeneger, ronnie coleman bakın bu adamlara uzun uzun adamlar, hiç bişey olmaz.

http://inciswf.com/1288477568.swf

0 Mesaj
23 Nisan 2012; 13:01:24 

KAS YAPMAK İSTİYORSANIZ GÜNDE 20 ŞINAV 20 MEKİK ÇEKİN .BEN ESKİDEN KASSIZDIM AMA BUNU YAPINCA KASLARIM ÇIKTI.

0 Mesaj
9 Temmuz 2012; 12:29:35 

arkadaşlar ben yaklaşık 5 aydır kas çalışıyorum ve kolumun hacmi 35 bana az gibi geliyor ne diyorsunuz ? ayrıca ben ne kadar gögüs çalışırsam çalışayım gögüsümün ucu sertleşmiyor ne tür bir çözüm önerirsiniz

0 Mesaj