Şimdi Ara

## HP 22' Boyutundaki Yeni LCD Monitörü LP2275w'yi Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## HP 22' Boyutundaki Yeni LCD Monitörü LP2275w'yi Duyurdu ##

Yaygın olarak kullanılan TN panelli LCD monitörler bir yana PVA panel kullanan monitör sayısı da artıyor. Bugün haberini verdiğimiz Hyundai'nin 24" boyutundaki LCD monitöründen sonra sektörün en büyüklerinden HP de PVA panel kullanan 22" boyutundaki yeni modelini duyurdu. Firmanın LP2275w olarak adlandırdığı geniş ekran formundaki yeni monitörü aynı boyuttaki pek çok model gibi 1680x1050 çözünürlüğünü destekliyor. Yatay ve dikey olarak 178°'lik görüş açısı sunabilen monitörün tepki süresi ise 6ms olarak belirlenmiş. 1000:1 karşıtlık ve 300 kandelalık parlaklık değerine sahip olan HP LP2275w VGA ve DVI konnektörlerine ek olarak DisplayPort desteği de sunuyor. Ağustos ayında kullanıma sunulması beklenen monitörün fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• PVA ve TN paneller arasındaki fark nedir arkadaşlar ?

Merak ettim.
  • oo iyi yavvv PVA panelde geliyor artık bu seriden bir lcd almak isterim ama 24" olanı olursa iyi olur birde bakalım fiyatı ne kadar uçuk olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

PVA ve TN paneller arasındaki fark nedir arkadaşlar ?

Merak ettim.

dikey görüş açısı problemi yok benim bildiğim kadarıyla fazlasıda vardır elbet;)
  • hp nin bir foto makinesini aldım, yaşadığım sorunlardan o gün bugündür hp'ye karşı soğuğum. ama yazılanlara bakılırsa monitörleri kaliteli gibi görünüyor
  • Bence çok kaba görünüyor + Hp monitörler pahalı baya yinede alıcısı çıkar
  • Hp'nin monitörlerine nedense bi türlü ısınmış deilim Ama bu da ısınılmayacak gibi deil yahu
  • arkadaşlar panel çeşidi ve markası önemli oluyor LCDlerde, HP nin ürettiği panel yok...
    Panel üreticileri belli firmalar, birkaçı şu şekilde; samsung, lg-philips, optronics vs...
    hp benq hyundai gibi firmalar panelleri alıp logoyu basıyorlar...
    tabiki kendilerinden kattıkları birşeyler vardır...
  • tn panellerin neredeyse tamamı her renk için 6 bit kullanır ve bir renk için monitore 4 renk kanalı kullanılır, yani tn paneller en fazla 24 bit renk derinliği sunabilirler ve gamut denilen renk paletinin %72 lık kısmındaki renkleri verirler, bazı istisnalar var, ben 24" hp kullanıyorum tn panel , 8 bit olduğunu iddia ediyor ama yine de pva kadar iyi renk veremiyor. Tn paneller her açıdan ayrı renkleri veremez, ve dikey gorus açısı çok kotudur, örnek vermek gerekirse tek renk bir duvar kağıdı kullanırsanız, ekranın her yerinde aynı renk tonunu goremezsiniz, ustler daha koyu gorunur. Bunun nedeni dikey gorus açısının çok kotu olmasıdır. Ama tn paneller daha hızlıdır ve ucuzdur.

PVA paneller ise gerçek 8 bit paneldir yani 32 bit renk derinliği sağlayabilirler. Gamut renk paletinin %92 ve ustunu verebilirler, her açıdan renklerin tonlarını bozmadan gosterirler. Ama pahalıdırlar ve tn panele göre biraz yavaştırlar. Eğer ucuz bir pva panel alırsanız, aldığınız panelde rahatsız edici derecede ghosting problemi olabilir

quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

PVA ve TN paneller arasındaki fark nedir arkadaşlar ?

Merak ettim.

• vallaa çok kaslı görünüyor monitör...arkadaş da farklarını söylemiş öğrenmiş olduk sağol.
  • husNUKE verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum .
  • degerler berbat neden bunu alalim ki gider samsung alirim ustelik cok cirkin insan az tasarima para yatirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 25 Temmuz 2008; 17:03:37 >
  • Haber için teşekkürler Tasarımı beğenmedim kötü duruyor.
  • Office monitörleri gibi..ama PVA olması güzel tabi..
  • Gamut panelle değil paneli aydınlatan ışık kaynağıyla ilgilidir. Mesela şu an kullandığım Samsung 226CW monitör, tn panel kullanıyor ama geliştirilmiş CCFL lambası olduğu için %97 gamuta sahip. Aynı şekilde LED aydınlatmalı LCD ekranlar da daha yüksek gamuta sahipler ve renkleri daha doğru verebiliiyorlar.
  • takoz
  • ben hp kullanıyorum 24 hdmı super bence ama samsung alırım dıyen arkadas samsungu alırsan ıncecık seyle atsıyor kendını kırılıyor ve catlıyor cabucak su ana kullandım genelde hepsını ve benq 24 ıle hp ının kalıesınde monıtor cıkmadı
  • İyi akşamlar

PC-Monitörlerin neredeyse %90 kadarı "TN" dir!

1-En ucuz panel olmaları!
    2-Response-time olarak en düşük değerde olmaları

bu panelleri özellikle PC monitörü olarak cazip kılmaktadır!!!

Selamlar
  • 997 mb vardi ondan geçtim samsung t220 aldım ve pişmanım, crt nin gözünün yağına 2 yumurta kırıp yemek lazım yemişim estetik görüntüyü, ne yüksek çözünürlük var nede eski monitörümdeki renk cümbüşü...
  • Lcd ye göre çok kalın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.