Şimdi Ara

## Intel'den 2.93GHz'lik Yeni Mobil İşlemci; Core 2 Duo T9800 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den 2.93GHz'lik Yeni Mobil İşlemci; Core 2 Duo T9800 ##

Geçtiğimiz günlerde 6 yeni mobil işlemcisi ile birlikte yeni nesil mobil platformu Centrino 2'yi duyuran Intel önümüzdeki günlerde yüksek saat hızıyla ilgi görmesi beklenen çift çekirdekli yeni bir mobil işlemcisini daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 2.93GHz'lik saat hızına sahip olacağı belirtilen Core 2 Duo T9800, Centrino 2 lansmanı ile duyurulan T9600 modelinden daha hızlı, X9100 modelinden ise daha yavaş olacak. 1066MHz FSB hızını destekleyecek Core 2 Duo T9800, 6MB seviye 2 belleğe sahip olacak ve 35 Watt'lık ısıl güç tasarımı ile gelecek. Öte yandan firmanın Ağustos ayı içerisinde endüstrinin ilk dört çekirdekli mobil işlemcisi olacağı ifade edilen Core 2 Quad X9300 modelini kullanıma sunmaya hazırlandığını da hatırlatalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Temmuz 2008; 12:25:39 >

• duymuştum bu işlemcileri artık notebooklar bi nevi pilli masaüstü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 25 Temmuz 2008; 20:02:38 >
  • oyun oynamak isteyen oc yapmak isteyen kullanıcı notebook seçmesi saçma olur
  • İntel gaza bastı gidiyor.

Ama notebooklarda oyun oynanmaz diye bir şey yok. Masa üstü performansı vermese de artık pek de geride kalmıyorlar.

Tabi ki notbooklardan 500$ 'lık vga performansı beklemek de yanlış. Yine de yeterli bence.
  • Bunların çıkması çok iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

oyun oynamak isteyen oc yapmak isteyen kullanıcı notebook seçmesi saçma olur

Senin yorumların hep sacma zaten..
  • dizüstü bilgisayarlar için harici ekran kartları var.Bu işlemcilere sahip bi dizüstüyle bi de güzel bi harici ekran kartı da alırsan çok rahat oyun oynarsın
  • quote:

• bu işlemçiler yakında pil ömrü geliştirici çalışmalrın hızlanmasına yardımcı olacaktır herhalde
  • NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR ACİLEN MONTLA ZIÇMALARI LAZIM
  • güzel ama inşallah ısınma sorunu olmaz
  • Bunu çıkarıyolar da... Isı ve pil sorununa da bi çare bulsalar tam olcak
  • Dual değil Quad değil İşlemcisi Cell olsada ben notebook a para vermem ...

Pilli aletten ne olur , alıcaksanda alıcaksın en ideal , orta altı ucuz bi model , internet , msn ,dvd yazma cd yazma...

Fazla bile ona
  • Altımda Toshiba'nın 17'' lik sağlam bir modeli olmasına karşın ben bile tatmin olamıyorum. Biraz daha gelişmesi lazım ama bence gerçekten bir ihtiyaç. Misal ben şehirdışına çıkıcam ama bir bilgisayarım yok ama bilgisayara ihtiyacım var. Anlamadığım nokta şu: evinden o laptopu çıkartmayan insanlar neden laptop alırlar hiç anlamam.
  • 3,00 ghz yapsalardı daha iyi olurdu

Notebook'larda artık hız sınırlarını zorlayacak gibi.
  • 3ghz sınırına dayandı mobil işlemciler
    uzun lafın kısası çok muhteşem hız ekstrem sistemlerde hemen yerini bulacaktır.
  • quote:

ewt çok pahalı olabiliyor ısınma olayıda var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.