Şimdi Ara

## Hyundai 24' Boyutundaki Yeni Monitörü W241D'yi Kullanıma Sunuyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Hyundai 24' Boyutundaki Yeni Monitörü W241D'yi Kullanıma Sunuyor ##

24" boyutundaki monitörlerin sayısı her geçen biraz daha artıyor. Hazırladığı CRT ve LCD monitörler ile ülkemizde de popüler popüler olan Hyundai, BenQ'den sonra 24" boyutundaki LCD monitörüyle haberlerimize konuk olan bir diğer üretici olmayı başarıyor. Firmanın W241D kod adını verdiği monitörü 1920x1200 çözünürlüğünü destekliyor yani Full HD uyumluluu bulunuyor. Yüksek kalitede PVA panelin kullanıldığı belirtilen ürün monitörün tepki süresi 6ms, dinamik karşıtlık oranı ise 3000:1 olarak belirlenmiş. 500 cd/m² parlaklık değeri ile gelen Hyundai W241D, 178°/178° görüş açısı sunmakta. Farklı kullanım alanları ve uygulamar için Pivot yapıda hazırlanan monitör yatay dikey olarak kullanılabiliyor. DVI, HDMI ve VGA konnektörlerine sahip olduğu belirtilen ayrıca 3 watt'lık çift hoparlör ile donatıldığı bildirilen Hyundai'nin yeni monitörü yurt dışında yaklaşık 480 Avro'luk etiket fiyatı üzerinden kullanıcılar ile buluşuyor.

• Çok güzel ama pahalı malesef
  • Ben 500 cd/m² parlaklığa dikkat çekmek istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: izzetguntalaz

Ben 500 cd/m² parlaklığa dikkat çekmek istiyorum.

evet ama hız artmış bu sefer6
  • hundai braksın bu işleri bence
  • arkadaşlar panelin PVA olmasından dolayı o özelliklere sahip olduğunu unutmayın lütfen...
    tn panel olsa 2ms olurdu mutlaka, tek bir dez avantajı olur piyasaya göre pahalı kalır...
    daha profesyonel kullanıcılar tercih edecektir...
  • İyi güzel monitör ama hem pahalı hem de çapraz döndürmeye ne gerek var anlamıyorum.
  • hyundai'nin bir kaç değişik LCD ve CRT monitorunu kullandım.hepsinden de cok memnnun kaldım.senelerce en ufak sorun cıkartmadılar.hyundai'nin kalitesinden hiç şüphem yok fakat fiyatları hep pahalı oluyor malesef
  • bu paraya pc toplanır : )
  • Çok şık duruyo gerçekten. Ama fiyat
  • Özelliklerine göre gayet iyi bir fiyatı var.Eşdeğer özelliklere sahip diğer markalar daha pahalı...Sonuçta ucuz tn panel kullanılmamış bu fiyata yansıyor tabiki...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZbrCED

İyi güzel monitör ama hem pahalı hem de çapraz döndürmeye ne gerek var anlamıyorum.

Dikey konuma getirip bir gokdeleni daha rahat cizip ve isleme yetenegine sahip olabilirsin yada facebook un hepsini tek sayfada gorebilirsin

SAYGILARLA
  • quote:

İyi güzel monitör ama hem pahalı hem de çapraz döndürmeye ne gerek var anlamıyorum.

Bu özelliği genellikle grafikerler kullanır, dik çizimlerde (mizanpaj, afiş tasarımı vs.) pivot özelliği ekran alanından optimum düzeyde faydalanılmasını sağlar... LCD'ler, daha iyi renk veren CRT'lere karşı grafiker müşteri kitlesi açısından ancak bu şekilde avantaj sağlayabilir... Bir de, pivot özelliği genelde renkleri doğru gösterme oranı TN panellerden daha yüksek olan PVA panellerde kullanılır(Bu üründe olduğu gibi). Bir grafiker için renk tanımlamasının nisbeten başarısız olduğu TN panele sahip bir ekranın dönebilmesi bi' şey ifade etmez... O yüzden TN panelli bi' LCD ekranda pivot özelliğine gereksiz denebilir aslında...

(Pivot LCD'lerin fiyatlarının yüksek olması çok normal. Bunun başlıca sebeplerinden biri ekranın dönmesine ve bazı modellerde duvara asılabilmesine olanak tanıyan ayağın yüksek maliyetli olmasıdır.)

PVA panelli bir LCD'nin denenerek alınmasını öneririm. Geçmişte yaşadığım Philips 190p7 tecrübem bana ders oldu. Çok yüksek ergonomiye(pivot, duvar askısı, ince kenarlar) ve çift DVI girişe sahip olmasına rağmen (bu özelliklere sahip bi' LCD daha görmedim), Philips 190p7 aşırı derecede yüksek hayalet etkisi nedeniyle iade edilmekten kurtulamadı. Aman dikkat diyorum, paranızla rezil olmayın...

Ayrıca, fotoğrafta çapraz gözüküyor ama bunu 90 derece döndüğünü vurgulamak için yapmışlar... tabii ki o şekilde çapraz durmasının bi' anlamı yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McNee -- 25 Temmuz 2008; 22:10:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: McNee

quote:

Bu özelliği genellikle grafikerler kullanır, dik çizimlerde (mizanpaj, afiş tasarımı vs.) pivot özelliği ekran alanından optimum düzeyde faydalanılmasını sağlar... LCD'ler, daha iyi renk veren CRT'lere karşı grafiker müşteri kitlesi açısından ancak bu şekilde avantaj sağlayabilir... Bir de, pivot özelliği genelde renkleri doğru gösterme oranı TN panellerden daha yüksek olan PVA panellerde kullanılır(Bu üründe olduğu gibi). Bir grafiker için renk tanımlamasının nisbeten başarısız olduğu TN panele sahip bir ekranın dönebilmesi bi' şey ifade etmez... O yüzden TN panelli bi' LCD ekranda pivot özelliğine gereksiz denebilir aslında...

(Pivot LCD'lerin fiyatlarının yüksek olması çok normal. Bunun başlıca sebeplerinden biri ekranın dönmesine ve bazı modellerde duvara asılabilmesine olanak tanıyan ayağın yüksek maliyetli olmasıdır.)

PVA panelli bir LCD'nin denenerek alınmasını öneririm. Geçmişte yaşadığım Philips 190p7 tecrübem bana ders oldu. Çok yüksek ergonomiye(pivot, duvar askısı, ince kenarlar) ve çift DVI girişe sahip olmasına rağmen (bu özelliklere sahip bi' LCD daha görmedim), Philips 190p7 aşırı derecede yüksek hayalet etkisi nedeniyle iade edilmekten kurtulamadı. Aman dikkat diyorum, paranızla rezil olmayın...

Ayrıca, fotoğrafta çapraz gözüküyor ama bunu 90 derece döndüğünü vurgulamak için yapmışlar... tabii ki o şekilde çapraz durmasının bi' anlamı yok...

"yüksek hayalet etkisi" ni bilen birisi açıklayabir mi? bu da PVA panelli LCD lerin dezavantajı mı yoksa?

• güzel ama artık bana 24 ler az gelmeye başladı 28 yada 30 luk furyası başlasa artık
  • profosyoneller için yapılmış bir ekran
  • Yüksek hayalet etkisini aşağıdaki linkte görebilirsiniz...

http://www.youtube.com/watch?v=WdJ7wpq8eP4

videodaki monitör bu başlıkta anlatılan Hyundai W241D'dir.
    Gerçekten bu monitör de pek tahammül edilebilir değil...
  • dvd izlemek için süper
  • fiyat pahalı kalite düşük çok kötü
  • Ghosting Etkisi ile tepkime süresinin bir ilişkisi var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.