Şimdi Ara

## Hitachi'nin Yeni Kamerası Blu Ray, Sabit Disk ve SDHC Karta Kayıt Yapabiliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
3.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Hitachi'nin Yeni Kamerası Blu Ray, Sabit Disk ve SDHC Karta Kayıt Yapabiliyor ##

## Hitachi'nin Yeni Kamerası Blu Ray, Sabit Disk ve SDHC Karta Kayıt Yapabiliyor ##

Japonya merkezli Hitaachi hazırladığı yeni kamerasını duyurdu. Daha önce kullanıma sunulan DZ-BD9H modelinin devamı olarak hazırlanan DZ-BD10H bir önceki modelden %20 daha küçük olmasına rağmen benzer özellikleri kullanıcılarına sunabiliyor. Boyutunda küçülmesindeki en önemli etkenlerden biri olarak ürün üzerinde 60GB yerine 30GB depolama alanı sunabilen sabit diskin kullanılması gösterilebilir. 7 Megapiksel çözünürlüğünde CMOS sensöre sahip olan olan kamera 10x yakınlaştırma yapabilen optik lense ve 2.7" boyutunda ekrana sahip. Görüntü dengeleyiciye de sahip olan Hitachi DZ-BD10H eklenen yeni bir özellik sayesinde 5 farklı yüzü aynı anda tanımlayabiliyor. Geleneksel CCD sensörlere nazaran geliştirilen ışık hassiyetine sahip sensör ile daha iyi görüntü kalitesi sunmayı hedefleyen Hitachi'nin yeni kamerası sahip oluğu 30GB'lık sabit diskle 4 saat 45 dakika'lık 1920x1080 AVCHD video kaydı yapabilmesinin yanında Blu Ray medya ve SDHC bellek kartı ile video çekim süresi ciddi şekilde geliştirilebiliyor. Çekilen görüntüleri HDMI üzerinden HDTV'ye aktarabilen kamera CES desteği sayesinde televizyonun görüntüsünü otomatik olarak kontrol edebiliyor. 6 Ağustos'dan itibaren ilk etapta Japonya'da kullanıma sunulacak olan Hitachi DZ-BD10H'nin yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 1500$ seviyesinde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Temmuz 2008; 19:35:36 >

• Teşekkürler şu saniyede 1200fps özelliği varmıdır acaba bayılıyorum o tür çekim yapabilen kameralara
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Teşekkürler şu saniyede 1200fps özelliği varmıdır acaba bayılıyorum o tür çekim yapabilen kameralara

60-70 fpsden yukarısı gözle algılanamaz ki 1200 fps ne farkeder gözle görünürlük akıcılık açısından yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: engin_9091

quote:

Teşekkürler şu saniyede 1200fps özelliği varmıdır acaba bayılıyorum o tür çekim yapabilen kameralara

60-70 fpsden yukarısı gözle algılanamaz ki 1200 fps ne farkeder gözle görünürlük akıcılık açısından yani

cekimi agır izleyince anlarsın farkı
  • quote:

quote:

Saniyede 1200fps, şu genelde belgesellerde gördüğümüz akıcı, atlamasız yavaş çekim şeklinde görüntüler elde edilmesinde kullanılıyor. Tabii, 1920x1080 çözünürlük için hemen hemen imkansız bu hızda çekim yapmak, ancak düşük çözünürlüklerde mümkün. Casio'nun yeni bir yarı SLR fotoğraf makinesi (Casio Exilim Pro EX-F1 modeli) çözünürlüğü düşük olsa da 300, 600 ve 1200 kare/saniye (fps) çekim yapabiliyor...
    (http://mobil.milliyet.com.tr/mobil/Default.aspx?aType=ArticleDetail&articleID=993)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemanigation-2 -- 24 Temmuz 2008; 22:30:42 >

• baya bir kart tanıyormuş ama iş kart tanımakla bitmiyor
  • fiyatı normal mi acaba bana pahalı geldi de
  • quote:

Orjinalden alıntı: icemanigation-2

quote:

quote:

Saniyede 1200fps, şu genelde belgesellerde gördüğümüz akıcı, atlamasız yavaş çekim şeklinde görüntüler elde edilmesinde kullanılıyor. Tabii, 1920x1080 çözünürlük için hemen hemen imkansız bu hızda çekim yapmak, ancak düşük çözünürlüklerde mümkün. Casio'nun yeni bir yarı SLR fotoğraf makinesi (Casio Exilim Pro EX-F1 modeli) çözünürlüğü düşük olsa da 300, 600 ve 1200 kare/saniye (fps) çekim yapabiliyor...
    (http://mobil.milliyet.com.tr/mobil/Default.aspx?aType=ArticleDetail&articleID=993)

euro 2008 de kullanılıyordu 1200 fps kameralar topun direğe çarpıp esnediği görülebiliyordu

• ne gereksiz kamera blu-ray e yazsa ne olacak blur ray e verecegim parayla hafiza karti alirim ki 30 gb hdd yeterde artar bile x10 zoom berbat bir deger bana x40 yetmiyor sirf blue ray var diye 1500 dolar verilmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraculous
    fiyatı normal mi acaba bana pahalı geldi de

bence gayet ucuz bu cihaz için. sadece hdd'ye kayıt yapan HD kameralar 1700 dolar civarlarında. hitachi sana birde bluray artı SDHC kart desteği vermiş daha ucuza.

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie
    ne gereksiz kamera blu-ray e yazsa ne olacak blur ray e verecegim parayla hafiza karti alirim ki 30 gb hdd yeterde artar bile x10 zoom berbat bir deger bana x40 yetmiyor sirf blue ray var diye 1500 dolar verilmez

blueray medya şimdi pahalı ancak yakın gelecekte dvd parasına inecek. 1 liraya bluray medya alacaksın. adamda sana şimdiden bu desteği sağlayan kamera yapmış. 40x optik zoom'mu var senin kameranda da 10x a berbat diyorsun? 10x civarı optik zoom civarı bu segmentte standarttır. 1500 dolar fazla ise sana senin makinanın modelini yazda bilelim.

• Gerçekten güzel bir kameraya benziyor.Tahmin edilen fiyatlarda da gelirse ben piyasa oldukça rekabetçi olacağına inanıyorum...Bekliyip görüceğiz artık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orjinalden alıntı: miraculous
    fiyatı normal mi acaba bana pahalı geldi de

bence gayet ucuz bu cihaz için. sadece hdd'ye kayıt yapan HD kameralar 1700 dolar civarlarında. hitachi sana birde bluray artı SDHC kart desteği vermiş daha ucuza.

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie
    ne gereksiz kamera blu-ray e yazsa ne olacak blur ray e verecegim parayla hafiza karti alirim ki 30 gb hdd yeterde artar bile x10 zoom berbat bir deger bana x40 yetmiyor sirf blue ray var diye 1500 dolar verilmez

blueray medya şimdi pahalı ancak yakın gelecekte dvd parasına inecek. 1 liraya bluray medya alacaksın. adamda sana şimdiden bu desteği sağlayan kamera yapmış. 40x optik zoom'mu var senin kameranda da 10x a berbat diyorsun? 10x civarı optik zoom civarı bu segmentte standarttır. 1500 dolar fazla ise sana senin makinanın modelini yazda bilelim.

senin hayal gucun epey gelismis 1 liraya blu-ray i 10 sene sonra gorursun ben sony kullaniyorum dvd yazma ozelligi oldugu halde kullanissiz oldugu icin surekli karta kayit yapiyorum 1500 dolar verilmez dedim cunku o ulkemizdeki satis rakami degil normal hd ler 2000 lira bunu 5000 e satarlar japonyada oslam 1500 dolar guzel fiyat ama ben yasadigim eyre bakiyorum

• Ülkemize gelinceye kadar artık 3000$ olur bu
  • DZ-BD9H ı incelemiştim. tam bir fiyasko aletti. yanis sony sr1 bile ondan iyi diyebilirim. zaten çuvalladı ilk seride hitachi..veridği ürünün çoğu geri döndü..tam bir facia idi
    .
    .bu camcoder her zımpırtısi iel bire bir canon hg10 iel aynı 6.1-61mm q43 f1.8
    1920x1080 çekmez bu alet ..şöyle çeker 1440x1080 compress edilmiş olarak ..hee dvd ye enydi blue raye atınca hepsi hd olur zaten yazınca 1920x1080 olur zaten
    inanmıyan var ise alsın hg10 u alsın bunu yan yana koysun..zaten tüm hd camler blue ray formatında kayıt yapar. 1440x1080 pixel=blue ray format
  • quote:

senin hayal gucun epey gelismis 1 liraya blu-ray i 10 sene sonra gorursun ben sony kullaniyorum dvd yazma ozelligi oldugu halde kullanissiz oldugu icin surekli karta kayit yapiyorum 1500 dolar verilmez dedim cunku o ulkemizdeki satis rakami degil normal hd ler 2000 lira bunu 5000 e satarlar japonyada oslam 1500 dolar guzel fiyat ama ben yasadigim eyre bakiyorum

seninde hayal gücün hiç gelişmemiş diyeceğim ama bu işi hayal gücü ile ilgisi yok. 10 sonra bluray yerine başka bir optik teknolojisi gelir be. dön bakalım 10 sene öncesine 1998 yılında optik teknolojisi olarak ne vardı, medyası kaçaydı, şimdi o teknolojinin medyası kaçaymış? 10 senede bilgisayar endüstrisi kendisini kaça katlar acaba bir düşün bakiyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.