Şimdi Ara

## Unika'nın Özel Soğutuculu GeForce 9800GT Modeli Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Unika'nın Özel Soğutuculu GeForce 9800GT Modeli Hazır ##

GeForce 9800GT'nin 29 Temmuz itibariyle Nvidia tarafından resmen anons edilmesi bekleniyor. Mevcut bilgilere göre GeForce 9800GT iki dalga halinde gelecek. İlk etapta 65nm G92 gpu'sunu kullanan "isim değişikliği" yapılmış model, takip eden süreçte ise 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan dolayısıyla nanometrik anlamda küçültülen G92b gpu'sunun kullanıldığı ve Hybrid Power teknolojisinin desteklendiği yeni model gelecek. Asyalı donanım üreticilerinden Unika'nın hazırladığı GeForce 9800GT modeli ortaya çıktı. Çift slot kaplayan özel bir soğutucunun (daha önce Palit'in bazı modellerinde de görmüştük) kullanıldığı kart 65nm G92 gpu'sunu esas alıyor. 256-bit bellek veri yoluna ve 112 adet paralel işlem birimine sahip olan Unika'nın yeni kartı üzerinde 512MB GDDR3 bellek yer alıyor. Grafik işlemcisi 600MHz, paralel işlem birimleri 1500MHz ve bellekleri ise 1800MHz'de görev yapan PCIe 2.0 uyumlu ekran kartı DirectX 10 desteğiyle geliyor ve yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabiliyor. Çoklu ekran kartı kullanımı için SLI teknolojisini destekleyen öte yandan bir adet 6-pin güç girişine saihp olan Unika GeForce 9800GT'nin 150$'ın az altındaki etiket fiyatı üzerinden yurt dışı satışa sunulması bekleniyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 8800gt nin dengi kart olacağı kesin gibi ne kadar tutulur bilmiyorum.Bu kart niye çıktı onu da hiç bilmiyorum.
  • kartta inanılmaz yenilikler var HD4870 e rakip geliyo dermişim
  • yeni orta sınıfımız hayırlı olsun
  • fx57 ninde söylediği gibi palit soğucularının birebir aynısı. ayrıca bu marka ülkemizde satılmıyor sanıyorum
  • Palit süper benzeri bi soğutma üstünü şekil olsun diye siyah şeyle kaplamışlar gereksiz
  • Nvidia demek pazar araştırması yapmış kullanıcılara ne çıkarsak satarız havasındalar sanırım. Arz talep meselesi yoksa bu kartlar kolay kolay çıkmazdı.
  • COKKKKK gereksiz bir kart
  • Ne kadar çeşit okadar stok okadar indirim
  • Bu kart 55nm ve üretimi 8800 GT / 9800GTX den daha ucuza geliyor. Büyük ihtimal bunu 100/150 dolar fiyat aralığında piyasaya sürerler ve yine peynir ekmek gibi gider.

Performansı belli zaten. Saat hızlarını 750/1850/2200 falan yapsalar aslında çok süper olurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilir_kisi -- 24 Temmuz 2008; 17:16:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilir_kisi

Bu kart 55nm ve üretimi 8800 GT / 9800GTX den daha ucuza geliyor. Büyük ihtimal bunu 100/150 dolar fiyat aralığında piyasaya sürerler ve yine peynir ekmek gibi gider.

Performansı belli zaten. Saat hızlarını 750/1850/2200 falan yapsalar aslında çok süper olurmuş

ben 159$'dan aşşa gitmez diyorum
  • Fiyatı 170 $'dan fazla olursa satılmaz
  • eski winfast 6800 lere benzemiş
  • Güzel soğutma... Gereksiz kart 2008 yılının basından beri Nvidiaya gülüyorum 8800 GS ler sonra 9600 GSO oldu 4870 ile bas etmek için 9800 GTX+ hotladı... Sen git yeni nesil diye GX260-280 çıkart sonra geriye döne 9800GTX+ 9800GT çıkart çorba anasını satayım ne yaptıgı belli değil... Ama diyorum hep ATİ ye cvp verecem diye bunlar...
  • yalnış hatırmalıyorsam, 9800 gt modelleri firmaların elinde kalmış 8800gt leri eritmek içindi.Yani 8800 gt leri 9800 gt diye kakıtıyorlar.150 dolar altı fiyatı ülkemizdede geçerli olacaksa problem yok.Kimse isyan etmez.
  • farklı bir tasarımı var ama yine de... ALWAYS ATI,BE HAPPY

• Üstteki o siyah tenekeyi kaldırınca aynı palite benzer o kart.
  • Sogutmanın üstündeki cok gereksiz olmuş ve goruntuyu bozuyor. Orta sınıf bır kart
  • O sogutucu şekli felan Fiyasko desem çok mu haksızlık etmiş olurum?
  • Ben bu filmi daha önce izlemiştim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.