Laptop Açılmıyor(ACİL YARDIM)
15 Cevap5944 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1332 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:00:32 

Arkadaşlar acer laptopumu açıyorum normal acer yazısı geliyor sonra windows xp yazısı geliyor, siyah ekran geliyo imleçli ve otomatik restart atıyor..Sürekli aynı biostan load default dedim saveledim ve tekrar açtım yine aynı.. Lütfen yardım..!!!!!!

| Corel Draw x5 | Adobe Photoshop CS5 | Adobe Illustrator CS5 | Adobe Flash Professional CS5 |
"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz..."
F. Sultan Mehmed

1332 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:35:52 

Arkadaşlar k.bakmayın flood tapıyorum..Ama acil!!!!

| Corel Draw x5 | Adobe Photoshop CS5 | Adobe Illustrator CS5 | Adobe Flash Professional CS5 |
F. Sultan Mehmed

1597 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:38:27 

muhtemelen windows gitmiş hocam,güvenli moddan dene,açılmıyorsa format...

Arıza Bilişim

1332 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:40:10 

Güvenli moodada aynısı oluyo windows ekranı gidiyo 1 anlık mavi ekran geliyo ve restart

F. Sultan Mehmed

1597 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:44:24 

o zamn format hocam,sistem dosyaların gitmiş...

Arıza Bilişim

284 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:49:00 

Arkadaş acer laptopuna format şart girbi gözüküyor

4 Mesaj
16 Ağustos 2008; 23:12:36 

merhabalar. yaklaşık 6 ay önce asus marka notebook aldım. son derece titizlikle kullanıyor iken dün en son kapattıktan sonra bir daha açılmadı. yani sağ üst köşedeki güç düğmesine basıyorum. işlemci hiç çalışmıyor sadece cd sürücüsünü bir iki saniye okumaya çalışıyor sonra da kapanıyor. en son kullandığımda bios güncellemesi yapıyor du ben de yarıda kesmiştim ondan olabilirmi acaba ?. yardımcı olursanız sevinirim. SORUN NE OLABİLİR? eğer bios yüklemesi yapmam gerekiyorsa nasıl yapıcam. ?* bilgi verirseniz sevinirim.

www.wordpressandmoney.com

4770 Mesaj
16 Ağustos 2008; 23:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: kerim32

merhabalar. yaklaşık 6 ay önce asus marka notebook aldım. son derece titizlikle kullanıyor iken dün en son kapattıktan sonra bir daha açılmadı. yani sağ üst köşedeki güç düğmesine basıyorum. işlemci hiç çalışmıyor sadece cd sürücüsünü bir iki saniye okumaya çalışıyor sonra da kapanıyor. en son kullandığımda bios güncellemesi yapıyor du ben de yarıda kesmiştim ondan olabilirmi acaba ?. yardımcı olursanız sevinirim. SORUN NE OLABİLİR? eğer bios yüklemesi yapmam gerekiyorsa nasıl yapıcam. ?* bilgi verirseniz sevinirim.

Bios güncellemesi yarıda kesilir mi hiç?

Teknik servise filan götür.

4 Mesaj
17 Ağustos 2008; 11:41:16 

peki kendi imkanımla yapabileceğim bir şey varmı?

1703 Mesaj
17 Ağustos 2008; 11:49:22 

Windows uçmuş hocam.

111 Mesaj
17 Ağustos 2008; 12:08:08 

quote:

Orjinalden alıntı: kerim32

hoca tebrikler bios update yaparken yarıda kestim diyebildiğine göre bu işi yapmamış yada tam bilgi sahibi olmamışsın demekki. neyse geçmiş olsun servise götür bence.

SerkaN SaN

111 Mesaj
17 Ağustos 2008; 12:10:29 

quote:

Orjinalden alıntı: albartos

Arkadaşlar acer laptopumu açıyorum normal acer yazısı geliyor sonra windows xp yazısı geliyor, siyah ekran geliyo imleçli ve otomatik restart atıyor..Sürekli aynı biostan load default dedim saveledim ve tekrar açtım yine aynı.. Lütfen yardım..!!!!!!

herhengi bi düşme olayı olmadı demi yani zarar görmedi laptop. hiren's boot cd ile açılıyomu bakarmısın eğer donanımsal bişey yoksa bu yolla açılır daha sonra bas formatı gitsin

SerkaN SaN

3454 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Reasonable
17 Ağustos 2008; 12:50:32 

Formattan başka çözüm görülmüyor maalesef...

You are weak. Why are you weak? Because you lack... hatred!!

11074 Mesaj
17 Ağustos 2008; 12:57:51 

ya neden direk format diyorsunuz ki?
şu windowsu açılmayan arkadaşa sesleniyorum.
bilgisayar açılırken güvenli modda açabilmek için f5 ya da f8 e basıyosundur. o ekranda bir hata oluştuğunda baştan başlatmayı devre dışı bırak gibi bir seçenek olacak.onu seç.bu sefer reset atmayacak bir mavi ekranla karşılaşacaksın.o ekrandaki hata kodlarını not et buraya yaz ona göre formatsız çözümünü sana söyleyelim.
5dklık bir onarma ile kurtarılabilme olasılığı yüzde 90.zaten onarma ile kurtarılamazsa format da işe yaramaz sorun donanımsaldır.

diğer bilgisayarı hiç açılmayan arkadaşa gelince senin bilgisayarı dikkatli kullanman böyle mi oluyor?o bilgisayara yazılımsal olarak yapabileceğin en kötü şey bios update sırasında işlemi yarıda kesmektir,daha kötü birşey yapamazdın.

hiç kasma direk servise götür ama sor önceden kaç paraya yaparlar diye
ayrıca bios updatei yarıda kestiğini falan söyleme.açılmıyor pc diye söylersin.yoksa senin için çok sancılı olur (:

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

4 Mesaj
18 Ağustos 2008; 0:36:03 

bunu anladım ama bios yüklemesini ben yapabilir miyim. onu soruyorum .. servise götürmek istemiyorum. yani bunun için ne yapılabilir?

1 Mesaj
16 Haziran 2010; 15:10:19 

iyi günler laptop açılmıyor acil yardım konusunun altına izliyeceğimiz adımları yazmışsınız bende
hata kodunu buldum şu mavi ekranda çıkan
onu yazarsak yardım edebileceğinizi söylemişsiniz
bu arada ie gözatma geçmişini silerken kitlendi pc reset attım ondn sonra açılmadı mavi ekran geldi reset attı habire
neyse hata kodu

*** STOP :0x00000024 (0x00190203 , 0x89B1139 (( c ye benzeyen küme işareti )) 8 , 0x ((küme işaretlerinde c ye benzeyen simge :s ))0000102 , 0x00000000

şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taygunsahin -- 16 Haziran 2010; 15:12:25 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptop Açılmıyor(ACİL YARDIM)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313