Şimdi Ara

Laptop Açılmıyor(ACİL YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar acer laptopumu açıyorum normal acer yazısı geliyor sonra windows xp yazısı geliyor, siyah ekran geliyo imleçli ve otomatik restart atıyor..Sürekli aynı biostan load default dedim saveledim ve tekrar açtım yine aynı.. Lütfen yardım..!!!!!!

• Arkadaşlar k.bakmayın flood tapıyorum..Ama acil!!!!
  • muhtemelen windows gitmiş hocam,güvenli moddan dene,açılmıyorsa format...
  • Güvenli moodada aynısı oluyo windows ekranı gidiyo 1 anlık mavi ekran geliyo ve restart
  • o zamn format hocam,sistem dosyaların gitmiş...
  • Arkadaş acer laptopuna format şart girbi gözüküyor
  • merhabalar. yaklaşık 6 ay önce asus marka notebook aldım. son derece titizlikle kullanıyor iken dün en son kapattıktan sonra bir daha açılmadı. yani sağ üst köşedeki güç düğmesine basıyorum. işlemci hiç çalışmıyor sadece cd sürücüsünü bir iki saniye okumaya çalışıyor sonra da kapanıyor. en son kullandığımda bios güncellemesi yapıyor du ben de yarıda kesmiştim ondan olabilirmi acaba ?. yardımcı olursanız sevinirim. SORUN NE OLABİLİR? eğer bios yüklemesi yapmam gerekiyorsa nasıl yapıcam. ?* bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kerim32

merhabalar. yaklaşık 6 ay önce asus marka notebook aldım. son derece titizlikle kullanıyor iken dün en son kapattıktan sonra bir daha açılmadı. yani sağ üst köşedeki güç düğmesine basıyorum. işlemci hiç çalışmıyor sadece cd sürücüsünü bir iki saniye okumaya çalışıyor sonra da kapanıyor. en son kullandığımda bios güncellemesi yapıyor du ben de yarıda kesmiştim ondan olabilirmi acaba ?. yardımcı olursanız sevinirim. SORUN NE OLABİLİR? eğer bios yüklemesi yapmam gerekiyorsa nasıl yapıcam. ?* bilgi verirseniz sevinirim.

Bios güncellemesi yarıda kesilir mi hiç?

Teknik servise filan götür.

• peki kendi imkanımla yapabileceğim bir şey varmı?
  • Windows uçmuş hocam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kerim32

merhabalar. yaklaşık 6 ay önce asus marka notebook aldım. son derece titizlikle kullanıyor iken dün en son kapattıktan sonra bir daha açılmadı. yani sağ üst köşedeki güç düğmesine basıyorum. işlemci hiç çalışmıyor sadece cd sürücüsünü bir iki saniye okumaya çalışıyor sonra da kapanıyor. en son kullandığımda bios güncellemesi yapıyor du ben de yarıda kesmiştim ondan olabilirmi acaba ?. yardımcı olursanız sevinirim. SORUN NE OLABİLİR? eğer bios yüklemesi yapmam gerekiyorsa nasıl yapıcam. ?* bilgi verirseniz sevinirim.

hoca tebrikler bios update yaparken yarıda kestim diyebildiğine göre bu işi yapmamış yada tam bilgi sahibi olmamışsın demekki. neyse geçmiş olsun servise götür bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: albartos

Arkadaşlar acer laptopumu açıyorum normal acer yazısı geliyor sonra windows xp yazısı geliyor, siyah ekran geliyo imleçli ve otomatik restart atıyor..Sürekli aynı biostan load default dedim saveledim ve tekrar açtım yine aynı.. Lütfen yardım..!!!!!!

herhengi bi düşme olayı olmadı demi yani zarar görmedi laptop. hiren's boot cd ile açılıyomu bakarmısın eğer donanımsal bişey yoksa bu yolla açılır daha sonra bas formatı gitsin
  • Formattan başka çözüm görülmüyor maalesef...
  • ya neden direk format diyorsunuz ki?
    şu windowsu açılmayan arkadaşa sesleniyorum.
    bilgisayar açılırken güvenli modda açabilmek için f5 ya da f8 e basıyosundur. o ekranda bir hata oluştuğunda baştan başlatmayı devre dışı bırak gibi bir seçenek olacak.onu seç.bu sefer reset atmayacak bir mavi ekranla karşılaşacaksın.o ekrandaki hata kodlarını not et buraya yaz ona göre formatsız çözümünü sana söyleyelim.
    5dklık bir onarma ile kurtarılabilme olasılığı yüzde 90.zaten onarma ile kurtarılamazsa format da işe yaramaz sorun donanımsaldır.

diğer bilgisayarı hiç açılmayan arkadaşa gelince senin bilgisayarı dikkatli kullanman böyle mi oluyor?o bilgisayara yazılımsal olarak yapabileceğin en kötü şey bios update sırasında işlemi yarıda kesmektir,daha kötü birşey yapamazdın.

hiç kasma direk servise götür ama sor önceden kaç paraya yaparlar diye
    ayrıca bios updatei yarıda kestiğini falan söyleme.açılmıyor pc diye söylersin.yoksa senin için çok sancılı olur (:

• bunu anladım ama bios yüklemesini ben yapabilir miyim. onu soruyorum .. servise götürmek istemiyorum. yani bunun için ne yapılabilir?
  • iyi günler laptop açılmıyor acil yardım konusunun altına izliyeceğimiz adımları yazmışsınız bende
    hata kodunu buldum şu mavi ekranda çıkan
    onu yazarsak yardım edebileceğinizi söylemişsiniz
    bu arada ie gözatma geçmişini silerken kitlendi pc reset attım ondn sonra açılmadı mavi ekran geldi reset attı habire
    neyse hata kodu

*** STOP :0x00000024 (0x00190203 , 0x89B1139 (( c ye benzeyen küme işareti )) 8 , 0x ((küme işaretlerinde c ye benzeyen simge :s ))0000102 , 0x00000000

şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taygunsahin -- 16 Haziran 2010; 15:12:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.