Şimdi Ara

VATAN BİLGİSAYARDAN ALINAN CREATİVE G 500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

vatan bilgisayardan 21.07.08 de creative gigaworks G 500 sipariş etmiştim, 23 ünde elime ulaştı.. Ancak üründen hiçbir şekilde ses gelmiyor.. 1 saat kurcalıyorum, bazen 3-4 dakika süreyle çalışıyor, ancak en ufak bir ses ayarı deşiminde vs. ses tekrar kayboluyor.. mp3 çalarla da denedim, pc ye de bağladım, farklı prizlerde de denedim, sonuç aynı.. Daha önce buna benzer bir sorunla karşılaşan var mı??

vatan bilgisayarı bugün arayarak haberdar edeceğim. sanıyorum ürünün anfisinde bir problem var.. ürünün iadesini yada değişimini talep edeceğim.. garanti sürecine girmeye çalışırlarsa da direk il hakem heyetleri sonra da mahkeme

ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar? fikirlerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deus-ex -- 26 Temmuz 2008; 21:55:55 >

• İnternet'ten aldıysan zaten belirli bir sürede kayıtsız şartsız iade etme hakkın var.Ancak eğer iade etmeyip, değiştirmek istiyorsan önce müşteri hizmetlerini bir ara
  • quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

İnternet'ten aldıysan zaten belirli bir sürede kayıtsız şartsız iade etme hakkın var.Ancak eğer iade etmeyip, değiştirmek istiyorsan önce müşteri hizmetlerini bir ara

ewt internetten aldım, ancak sonuçta ürünün kutusu açıldı, başka bir alıcıya satılma vasfı kalmadı.. Ayrıca uyduları olması gerektiği gibi kopuklerin içine tam yerleştiremedim, hasar gelmeyecek biçimde kutuya kopuksuz olarak yerleştirdim.. kumandanın vs. poşetlerini de atmışım, bulamadım.. bu durumda da koşulsuz iade etme hakkım var mı acaba bilginiz var mı?

cvplar için tşk ler..
  • İade et, servis filan derlerse de kabul etme. Teşhir ürünüdür büyük ihtimalle
  • quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

İade et, servis filan derlerse de kabul etme. Teşhir ürünüdür büyük ihtimalle

fikriniz için tsk ler..

ancak ürünün teşhir ürünü oldugunu sanmıyorum, gayet güzel paketindeydi.. üzerinde parmak izi dahi yoktu, zten ben çok dikkat ederim bu konulara.. ayrıca uydularının kablolarının uçları da kapalıydı yani kullanılmamış bir üründü diye tahmin ediyorum..

ama dediğniz gibi servisi kabul etmeyeceğim.. hatta önce bulunduğum şehirdeki il hakem heyetini telefonla arayıp yapmam gerekenler hakkında bilgi almak istiyorum.. umarım bir sonuca ulaşırız..
  • yapmanız gereken vatanı aramak onlar size kargoyu gönderecekler kargoya vereceksiniz ürünü değişim iade ne ise onu isteyeceksiniz eğer istanbulda oturuyor iseniz elden götürün daha hızlı olur değişim iade ne ise yaptırırsınız aynı gün yoksa 1 hafta sürer bi sorun yaşamazsınız vatandan o konuda içiniz rahat olsun bariz bir sorun zaten aşet çalışmıyor hemen işlemleri yaparlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamo99

yapmanız gereken vatanı aramak onlar size kargoyu gönderecekler kargoya vereceksiniz ürünü değişim iade ne ise onu isteyeceksiniz eğer istanbulda oturuyor iseniz elden götürün daha hızlı olur değişim iade ne ise yaptırırsınız aynı gün yoksa 1 hafta sürer bi sorun yaşamazsınız vatandan o konuda içiniz rahat olsun bariz bir sorun zaten aşet çalışmıyor hemen işlemleri yaparlar

yorumunuz içimi rahatlattı.. bakalım umarım dediğiniz gibi işlemler seri olur ve aksamaz.. ist da değilim şu an malesef.. sorun çok bariz dediğiniz gibi, umarım distributore yollamadan değişimi onaylarlar..

bu arada kargo ücretini benim mi karşılamam gerekiyor bu konuda da bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim..

ayrıca merak ettiğim bir konu daha var, bu ayıplı ürünler distributor tarafından çöpe mi atılıyor yoksa tekrar yurtdısına mı gonderiliyor??

cvplar için sağolun şimdiden..

• ayrıca bir konuda daha bilginize başvuracağım, ürünü tam olarak fabrikasyon şeklinde kutulayamadım tabiki.. hatta uyduları kopuklerine yerleştirmedim, ancak hiçbir zarar gelmeyecek şekilde kopuksuz olarak koyabildim kutuya.. acaba bu konuda bir sıkıntı olur mu nerde bunun kopukleri derler mi sizce??
  • Bende G500'ü Vatandan almıştım böyle bir sorun yoktu Allahtan

Allah Kolaylık Versin
  • quote:

Orjinalden alıntı: QuadroPLeX

Bende G500'ü Vatandan almıştım böyle bir sorun yoktu Allahtan

Allah Kolaylık Versin

saol kardeşim.. walla aletin kutusunu görünce insan uğraşmaya üşeniyor

siteye yazdıktan sonra biraz olsun rahatladım.. bakalım sonucları da teker teker yazacağım.. kimse mağdur olmaz diye umuyorum.. eyw
  • ewt arkadaşlar vatana dün kargo ile arızalı g500 ü gönderdim.. bugün telefonuma sms atmışlar;

........... M. hizmetleri formu ile ilgili ürününüz iade alınacaktır. Kutu ve aksesuarları getirmeniz rica edilir.

Ancak anlamadığım nokta kutu içeriği de aksesuarlar da full olarak gönderdim. Eksik herhangi birşey kesinlikle yok.. Acaba herkese böyle bir mesaj mı gönderiliyor yoksa hakkaten bi parçanın eksik falan olduğunu mu düşünüyorlar sizce?

Daha önce vatana bu şekilde iade yapan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deus-ex -- 26 Temmuz 2008; 21:50:31 >
  • öyle bir mesaj gelmedi bana arayın vatanı fatura isminizi isterler durumu anlatın bi gariplik varsa telefonda çıkar bana yollayın yenisini de bu kadar
  • aynısı bana da olmuştu. netten aldığım g500 2 gün sonra hiç ses vermedi. ankara vatana götürdüm değişim istedim değiştirdim. eve getirdim değiştirdiğim de 1 hafta dayandı. gittim bi daha değiştirdim o da 20 gün dayandı. artık bir düşün halimi o koca seti sürekli açıp, kurup, çalıştırıp bozulunca geri toplayıp vatana götürdüm. o kutuyu toparlama konusunda uzmanım artık creative den iş bekliyorum. bir de bir ağır ki meret gavur ölüsü gibi neyse en sonunda yetti artık dedim çünkü vatana götürürken getirirken ödediğim ulaşım masrafı setten pahalı oldu nerdeyse para iadesi istedim en sonuncuda kurtuldum. belki benim verdiğim setlerden birini sana vermişlerdir belli olmaz ama vatandaki g500 ler pek iyi değil ya da benim şansıma böyle oldu. en en en sonunda gittim z5500 aldım şimdilik rahatım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 27 Temmuz 2008; 12:50:03 >

• şans işte benim aldığım ürünlerin hepsi bu sene ayıplı çıktı malesef şans bilgisayar topladık bi powersupply sağlamdı birde anakart geri kalan komple değişti ben kendime s750 aldım oda öyle çıktı ses kartı aldım oda öyle ups aldım oda öyle ve vunlardan bazıları bi kaç kez değişti ama değişenlerde bozuk çıktı daha bi çok ürün uzayıp gidiyor hep şans ama vatan geri vermiyor biliyorum ama malesef ve malesef distirbitörler geri veriyor bazen tamir edildiğinde çalıştırıp tamir edildi sanıp kutuluyorlar geri satıyorlar bunu anlayabilirsiniz aldığınızda parmak izi bazı yerlerinde çizik özellikle setin giriş yerlerine bakın orada takılırkenki çizikler toz gibi şeyler vatan bu konuda en rahat firma 15 gün içerisinde götürürseniz hemen değişim iade ne ise yapıyorlar bu benim ankara şubesinde gördüğüm diğerlerindede böyledir ancak kargoyla telefon yoluyla görüşmede biraz zorluyorlar bazen epey telefon masrafı etmek zorunda kalıyorsunuz sinirlenip manevi olarka gördüğünüz zararda yanına kalıyor sizinki bariz bir arıza hemen yaparlar işlemleri 1 hafta vaktinizi alır buda en fazla bariz olduğu için elden aynı günde halledersiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.