Şimdi Ara

ikinci öğretim nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
43.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serhatcn

yani sorun olmaz diyosunuz peki yazıyorum o zaman teşekkürler 1300 ytl yıllık

idare edecez artık

1300 ytl yıllık derken? Hangi ünverste ve bölümü yazdın acabaa? Ayrıca ikinci öğretimlerin birinci öğretimlerden puanı oldukça düşük. Bu 2 yıllık okul anlamına gelmiyor değilmi? 4 yıllık olsun yani. Ben ünversteye hazırlanıyorum. Açıkçası belli başlı yerler düşünüyorum. Özeli de düşünebilirim. Fakat beni zorlayan biyer olsun istemiyorum. Fikirlerinizi yazın lütfen
  • ayrıntılı bilgi verebilecek var mı?ikinci öğretim yazmayı düşünüyorum.ama hiç bilgim yok.ayrıca bütün üniversitelerde yurtlar yakın oluyo mu gece ulaşım sorun olur mu? bu arada erciyes makine üni ikinci öğretim düşünüyorum

• İkinci öğretim gibisi yok
    Akşam serinliğinde okul okuyorsun
    Gece 4'e kadar müzik ,sohbet,...
    öğlen 12 de kalkıp kahvaltını yaparsın
    4 yıl rahat geçer merak etme

Gece ulaşım sorun olmaz merak etme hepsi planlanır.
    Yurtlar genelde kampus yakınlarında olur bildiğm.
  • arkadaşın yazdığı gibi.İkinci öğretimde harclar daha fazla bide
  • quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

İkinci öğretim gibisi yok
    Akşam serinliğinde okul okuyorsun
    Gece 4'e kadar müzik ,sohbet,...
    öğlen 12 de kalkıp kahvaltını yaparsın
    4 yıl rahat geçer merak etme

Gece ulaşım sorun olmaz merak etme hepsi planlanır.
    Yurtlar genelde kampus yakınlarında olur bildiğm.

ikinci öğretimim ve mutluyum
  • Dersler akşam 5'te başlar. Harcı sabahçıların 2 katı kadardır. Bunların dışında bir fark yok.
  • yani sorun olmaz diyosunuz peki yazıyorum o zaman teşekkürler 1300 ytl yıllık

idare edecez artık
  • ikinci öğretimi şaha kaldıran arkadaşlarım ne kadar harç ödüyorsunuz
  • ben de ikinci öğretim düşünüorm ama yerden yere vuruolar bu bölümü
  • bazı zorlukları olsada üniversitenin en guzelidir ikinci ogretim

@rizabardakci239

500-600 falan
  • 2.öğretim iyidir mis gibi akşam okula gidiceksin işte.Öğlene kadarda uyursun.
  • Her okulda akşam değildir ama

mesela ben gazi'de 2. öğretimdeyim saatleri çok geç değil

10.20'de başlayan dersimiz de var 5te başlayan dersimiz de var.

Genelde 11.00 13.00'da falan başlıyor.

2. öğretimdeyim mutluyum. Sabahın köründe kalkma derdi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::Banner::: -- 8 Haziran 2009; 14:28:30 >
  • ben yıldız teknikteyim 2. öğretimim ama derslerimin %90ı birinci öğretimden. bizde birinci öğretimden seçebiliyosun istersen. sadece harç fazla ödüyosun
  • ah be ikinci öğretim.dersler 5-6 gibi başlar peşpeşe 9-10 da biter
    bazen 12 olurdu derse ve yılla bakar.ilk yıllar erken biterdi.
    uyumakta cabası.birinci öğretim sabah 8 de başlar akşam 5 e kadar çekilirmi be .bune ?
  • 1.öğretimlerde örneğin ders sabah 9'da başlar.9-11 ders vardır sonra ara 13-15 bi ders daha.2.öğretimde 17'de başlar 21'de biterO da en uzun yani hocalar sıkılıyor zaten
  • konuyu yaklaşık bir sene önce açmıştımharç dışında memnunum
  • ben birinci öğretimdeyim ve gayet memnunum.1. öğretim 155 tl 2. öğretim 580 tl ödüyor bizim okulda(esogü) nerdeyse 4 misli.O nedenle 1. öğretimden parasal olarak memnunum ayrıca dersler sabahtan olmasıda benim için bir avantaj çünkü öğleden sonraları işlerimi hallediyorum.Gerçi benim için okul nerdeyse bitti o yüzden kafam rahat bide.Şimdi ünivde ikinci öğretim yazmayı düşünenlere tavsiyem 1. öğretim yazın. .O verdiğiniz paranın az olması bile önemli bişey bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 8 Haziran 2009; 18:47:42 >
  • Bence belli başlı şehirler dışında ikinci öğretim iyi değil. Hem maddi açıdan hem de gün yüzü görmüyorsunuz resmen. Dersler akşam başlıyor. Zaten öğleye kadar da uyursunuz. Şurada 2-3 saat gündüz görüyorsunuz
  • Dersler o kadar da geç başlamıyorum. Bizim statik dersimiz sabah 10 da başlıyor mesela. Yani üniden üniyi değişir. O başlama olayı.
  • uludağ da 5 te başlıyordu hele ki bazı dersler 7.30 da olurdu tam bir kabus hiçbirşey yapamazsınız tam günün ortasında ders var ben sabah derslerine giriyordum hocalardan rica edip yoksa bütün günümü yiyordu...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.