Şimdi Ara

Honda Civic 1.4is 1996-2001 Benzin ve LPG Tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
54.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle neden diğer devasa başlık altına yazmadığımı belirteyim. Orası artık verimli olmaktan çıktı, takip edilmiyor, faydalı olmuyor maalesef. Model bazlı başlıklar daha kullanılabilir bana göre. Ha o diğer başlığın tüm sayfalarını da okudum neredeyse, bunu da belirteyim.

98 Civic 1.4is Otomatik 3 Kapı kullanıcısıyım. Sıralı Sistem LPG ile tüketimim şehir içi 8.4 lt civarında gibi görünmekte. Klima zaman zaman açıktı, ancak sanırım çok kullanmadım bu son ölçümde.

Şehir dışını ölçünce yazacağım. Siz de tüketimlerinizi paylaşırsanız bu araç için veri arayanlar için faydası olur. LPG taktırdığımdan bu yana benzin ölçmedim, ölçüp onu da yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolet -- 23 Temmuz 2008; 13:25:16 >

• Bende 99 Model 1.4 is Otomatik sedan kullanıcısıyım. İstanbulda şehir içi yakıt tüketimi: 0,27 ytl yani km de 7,89 litre yapıyor. (Benzin 3,42 iken). Yakın zamanda Manisaya gidip geldim. Araç full dolu iken (3 kişi + Bagaj ağzına kadar dolu + klima sürekli açık) 0,23 ytl yaktı. Ortalama hız 100-120 km arasındaydı.
  • Benim araç 1,6 / 98 model.Şehir içi 9 lt lpg yakıyor 100 km'de.Şehir dışı ortalama 100-120 km hızla araçta 5 kişi bagaj dolu klima açık 7.9 lt lpg yakıyor..
  • >Bir sorum olacak..Klima açıkken araç rolantisi 700-800 devirde iken hafif yükseliyor..Ancak 900 devir civarına gelen rolanti gaz verip bıraktığımda 200-300 devire düşüp tekrar 800-900 devire gelmiyor..Durur vaziyette 200-300 devirde bir müddet durduktan sonra yavaş yavaş 400-500 devir aralığına geri geliyor..Ama açılışta gördüğüm 900 devire bir daha gelmiyor..Bazen de gaz verip bırakınca devir birden dibe vurup geri toparlıyor...Sizdede buna benzer durumlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava -- 24 Temmuz 2008; 16:31:30 >
  • aynı durum bandede mevcut, klima açık giderken ışıklarda durduğum zaman devir baya bi düşüyor hatta aracı kaldırırken bile zorlanıyorum bu durumda.

quote:

Orjinalden alıntı: brava

>Bir sorum olacak..Klima açıkken araç rolantisi 700-800 devirde iken hafif yükseliyor..Ancak 900 devir civarına gelen rolanti gaz verip bıraktığımda 200-300 devidüşüp tekrar 800-900 devire gelmiyor..Durur vaziyette 200-300 devirde bir müddet durduktan sonra yavaş yavaş 400-500 devir aralığına geri geliyor..Ama açılışta gördüğüm 900 devire bir daha gelmiyor..Bazen de gaz verip bırakınca devir birden dibe vurup geri toparlıyor...Sizdede buna benzer durumlar var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erciiment

aynı durum bandede mevcut, klima açık giderken ışıklarda durduğum zaman devir baya bi düşüyor hatta aracı kaldırırken bile zorlanıyorum bu durumda.

quote:

>Bir sorum olacak..Klima açıkken araç rolantisi 700-800 devirde iken hafif yükseliyor..Ancak 900 devir civarına gelen rolanti gaz verip bıraktığımda 200-300 devidüşüp tekrar 800-900 devire gelmiyor..Durur vaziyette 200-300 devirde bir müddet durduktan sonra yavaş yavaş 400-500 devir aralığına geri geliyor..Ama açılışta gördüğüm 900 devire bir daha gelmiyor..Bazen de gaz verip bırakınca devir birden dibe vurup geri toparlıyor...Sizdede buna benzer durumlar var mı?

Garip ama, böyle olmaması lazım..Hele yokuş yukarı ise durduğumuz yer dediğiniz gibi araba nerdeyse stop edecek..Çok garip..Bu gibi bir durumla başka karşılaşan var mı acaba..Yada bizim arabalaramı has..

• quote:

Orjinalden alıntı: kontrolet

Öncelikle neden diğer devasa başlık altına yazmadığımı belirteyim. Orası artık verimli olmaktan çıktı, takip edilmiyor, faydalı olmuyor maalesef. Model bazlı başlıklar daha kullanılabilir bana göre. Ha o diğer başlığın tüm sayfalarını da okudum neredeyse, bunu da belirteyim.

98 Civic 1.4is Otomatik 3 Kapı kullanıcısıyım. Sıralı Sistem LPG ile tüketimim şehir içi 8.4 lt civarında gibi görünmekte. Klima zaman zaman açıktı, ancak sanırım çok kullanmadım bu son ölçümde.

Şehir dışını ölçünce yazacağım. Siz de tüketimlerinizi paylaşırsanız bu araç için veri arayanlar için faydası olur. LPG taktırdığımdan bu yana benzin ölçmedim, ölçüp onu da yazacağım.

Bu topicte pek takip edilmiyor gibi.Koca forumda 2 kişiden başka kimsede klima problemi yok galiba.

• quote:

quote:

Öncelikle neden diğer devasa başlık altına yazmadığımı belirteyim. Orası artık verimli olmaktan çıktı, takip edilmiyor, faydalı olmuyor maalesef. Model bazlı başlıklar daha kullanılabilir bana göre. Ha o diğer başlığın tüm sayfalarını da okudum neredeyse, bunu da belirteyim.

Bu topicte pek takip edilmiyor gibi.Koca forumda 2 kişiden başka kimsede klima problemi yok galiba.

Konuyu tüketim değerleri için açmıştık. Bir de ntu ve benim araçlar otomatik olduğu için bu konuda söyleyecek bir şeyimiz yok. Civic sahipleri zamanla keşfedecektir bu konu başlığını.

• Yanlız şöyle bir durum daha var ben bu sorunu geçen sene yaşamıyordum, 2 ay evvel avans ayarı yaptırdım serviste ondan sonra başladı sanki, birde elektrikli cam kumandaları ile ilgili sorun yaşayan varmı acaba?
  • Konu benzin ve lpg tüketimi için açılmış. O yüzden ben sadece tüketim değerlerimi yazdım.
    quote:

quote:

• quote:

>Bir sorum olacak..Klima açıkken araç rolantisi 700-800 devirde iken hafif yükseliyor..Ancak 900 devir civarına gelen rolanti gaz verip bıraktığımda 200-300 devire düşüp tekrar 800-900 devire gelmiyor..Durur vaziyette 200-300 devirde bir müddet durduktan sonra yavaş yavaş 400-500 devir aralığına geri geliyor..Ama açılışta gördüğüm 900 devire bir daha gelmiyor..Bazen de gaz verip bırakınca devir birden dibe vurup geri toparlıyor...Sizdede buna benzer durumlar var mı?

Aracımı bu sorun için servise götürdüğümde araç rolanti ayarında yapılan düzenleme ile sorunum ortadan kalktı.Eskiden zor toplayan, klima açıldığını çekişteki düşüklük ile bariz belli eden aracın bu durumlarından eser kalmadı.Klima açıldığında devir 1000 çizgisine yükselip durur vaziyette ise en fazla 700' lere kadar salınım yapıp sabitleniyor.Ayrıca belli belirsiz soğutan aracımda şu an klimanın son kademesinde araç içerisinde titremeden 5 dakika kalmak mümkün değil.Belki faydalanan olur.Saygılar.

• bu tür bi sorun sadece rolantiden kaynaklanmaz, serviste başka ayarlar yapmışlardır, sana uzun uzun anlatmaktansa, kısaca rolanti ayarı demişlerdir
  • gözün aydın olsun dostum bende bir uğrasam olur o halde servise.

quote:

quote:

>Bir sorum olacak..Klima açıkken araç rolantisi 700-800 devirde iken hafif yükseliyor..Ancak 900 devir civarına gelen rolanti gaz verip bıraktığımda 200-300 devire düşüp tekrar 800-900 devire gelmiyor..Durur vaziyette 200-300 devirde bir müddet durduktan sonra yavaş yavaş 400-500 devir aralığına geri geliyor..Ama açılışta gördüğüm 900 devire bir daha gelmiyor..Bazen de gaz verip bırakınca devir birden dibe vurup geri toparlıyor...Sizdede buna benzer durumlar var mı?

Aracımı bu sorun için servise götürdüğümde araç rolanti ayarında yapılan düzenleme ile sorunum ortadan kalktı.Eskiden zor toplayan, klima açıldığını çekişteki düşüklük ile bariz belli eden aracın bu durumlarından eser kalmadı.Klima açıldığında devir 1000 çizgisine yükselip durur vaziyette ise en fazla 700' lere kadar salınım yapıp sabitleniyor.Ayrıca belli belirsiz soğutan aracımda şu an klimanın son kademesinde araç içerisinde titremeden 5 dakika kalmak mümkün değil.Belki faydalanan olur.Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: caucass

bu tür bi sorun sadece rolantiden kaynaklanmaz, serviste başka ayarlar yapmışlardır, sana uzun uzun anlatmaktansa, kısaca rolanti ayarı demişlerdir

5 YTL verdim ve sadece rolanti düzenlemesi yapıldı.İyi günler.
  • Dediklerine göre bu rolanti yüzünden kompresör sürekli devreye girip-çıkıyormuş.Devreye girdiğindede zaten düzensiz olan rolanti iyice düşüyormuş.Kompresör tam olarak devreye giremediği için soğutmada çok az oluyordu.Şimdi cola reklamındaki gibi.Bıırrrrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava -- 31 Temmuz 2008; 15:45:20 >
  • salt rolanti ayarı olacağına hala inanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

salt rolanti ayarı olacağına hala inanmıyorum

Sen bilirsin.Durum bundan ibaret.İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava -- 1 Ağustos 2008; 9:30:05 >
  • bu düzelmenin avans ayarından olması mümkündür...
  • 450 km lik İst - Manisa arası yaptığım yeni yakıt ölçüm değerim: km de 0.19 ytl :) ama arabada tek ben vardım. Bagajda ise ufan tefek eşyalar. Klima ara sıra açık. 70-80 km 120 nin üzerinde gittim. Bursa otobanda 170 i rahat gördüm geri kalan yolda hız ortalama hızım 90-100 arasındaydı.
  • Merhaba. Bende de 96 model civic 1.4 is 3 kapı otomatik var. Üzerinde sıralı sistem lpg var. Yağ, yağ filtresi , hava filtresi, buji vs. değişiminden sonra yaptığım ölçümde lpgnin litre fiyatı 2 ytl iken, 70 ytl lik gaz( tam depo) ile 410 km gittim. 60 km si şehir içi geri kalanı şehir dışı.Üzerinde performans egzost olmasına rağmen harika bir yakıt tüketimi gösterdi. Daha önce 350 km yi zor geçiyordum. Saygılar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.