- x
Kuş kovma teknikleri nedir?
23 Cevap13419 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

513 Mesaj
23 Temmuz 2008; 6:42:00 

Arkadaşlar yeter artık her sabah saat 5 de başlıyorlar 8-9-10 a kadar değişik değişik
kimisi psikopat takılıyo gguugk gukk guguguukk gukkk diye panjurların üstüne balkonlarda çatılarda ses yapıyorlar.
bi başka grup halinde kanat çırpıp ses çıkararak da uçuyolar.
sonra cik cikciler geliyo guguk guk yine kanat sesleri .

acayip sinir oluyorum. uyku uyuyayamıyorum.

geceleri sıcak olduğu için pencere açık olduğu için sesleri daha iyi duyuyoruz mecburen ama bu kadar da olmaz.

geceleri de geç uyuyabiliyoruz malum dışarda maganda çok motor gücü yüksek kıytırık motor arabalar 00.00 dan sonra daha az yakıyo herhalde :Q

bu konu ile ilgili ne yapılabilir bi yöntemi var mı şu kuşları kovalamak için.

mcgayver gibi birşeyler yapıp kurtulmak istiyorum.

donanimhaber

865 Mesaj
23 Temmuz 2008; 9:25:15 

Yaşadığım yerde çarşıdaki çınar ağaçlarına tüneyen kargalar aşağıda kaldırım yapanların üstlerini bir güzel yapıyorlardı... Sonra belediye ağaçlara CDler bağlamışlar, ve çözümü bu şekilde bulmuşlar, bir dene istersen...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4 Mesaj
23 Temmuz 2008; 9:38:23 

Kocaelide cd bağlıyolar ama ben kıyamıyorum boş cdlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rafael van der Vaart -- 23 Temmuz 2008; 9:37:34 >

Bazen ...
GÜÇ , bir sıfat değildir...
Evsiz barksız , beş parasız , en zorda , tüm dünyayı ayağa kaldırmaktır...
Üstünde sade bir parçalı formayla, kolaycasına...

281 Mesaj
23 Temmuz 2008; 9:40:48 

Ajdarın resmini koy

1514 Mesaj
23 Temmuz 2008; 9:44:37 

vodkalı ekmek ver. Kafayı bulunca hayvanlar uzaklaşıyor oradan

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Temmuz 2008; 9:54:40 

havalı tüfek

161 Mesaj
23 Temmuz 2008; 10:27:28 

bi tane kafesin içine yem doldur sonra kapısını kaldırıp iple bağla, bi iki tanesi içeri girip yemleri yemeye başladığı zaman ipi bırakıp kapıyı kapat. sonra kuşları serbest bırak. bir daha oraya kuş yaklaşmaz...

DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası

http://bencizdim.deviantart.com/ Fotoğraf kalitesinde MS Paint çalışmaları

513 Mesaj
28 Temmuz 2008; 0:27:37 

arkadaşlar mesajlarınıza gece gece koptum :D

cd olayını bende duymuşltum.
1-2 tane perdeye taktım 1 tanede astım pek bi faydası olmadı
çok asmam lazım herhalde big ün onu da yapacam.

mesajların içinde ajdarın resmi en etkili çözüm gibi şu an :d

donanimhaber

706 Mesaj
28 Temmuz 2008; 0:31:15 

quote:

Orjinalden alıntı: sierra

vodkalı ekmek ver. Kafayı bulunca hayvanlar uzaklaşıyor oradan

3829 Mesaj
28 Temmuz 2008; 0:53:13 

Hatırladığım kadarı ile 40-45 KHZ ses yayını yapan ultrasonic bir devre yeterli olacaktır. Pahalı bir devre olmaz. 5-10 ytl tutar en fazla. Bu arada o guguuuk guk sesini çok seviyorum nedense.

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
-REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....

1540 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:03:16 

google da kuş kovucu diye arattır

4007 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:07:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Resident

Hatırladığım kadarı ile 40-45 KHZ ses yayını yapan ultrasonic bir devre yeterli olacaktır. Pahalı bir devre olmaz. 5-10 ytl tutar en fazla. Bu arada o guguuuk guk sesini çok seviyorum nedense.

Köpekleride rahatsız etmesin. Bizim köpekten korkan eski komşu vardı. Geçen istanbuldan gelmişler 1 gün bizde kaldılar. Köpek kovucu almış ses yapıyor. Uzaktan pek anlaşılmıyor sesi ama kulağının dibine sokup basınca tiz sesi duyabiliyorsun. Köpek ise kaç katını duyuyor o sesin ve çok uzaktan. Nasıl, işliyomu falan diye bizim köpeğe yapalım dedik. Önce bi basıp bıraktık kafayı yan yatırıp acayip acayip bakmaya başladı. Sonra biraz daha bastık iyice yatırdı kafayı. Sonra deli gibi etrafta koşmaya kaçıştırmaya başladı. Etkileride kötüymüş. Onların komşusunun köpeğine yapıyorlarmış galiba sürekli. Hayvan herşeyden kaçar olmuş. Kulağında da işitme kaybı olmuş galiba.

Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
Son, başlangıçtı...

558 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:11:29 

Yazıktır ellemeyin hayvancıklara ya. Kulaklarını kapat sesten rahatsız oluyorsan. Börtü böcek hariç hayvanlara acırım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Temmuz 2008; 1:12:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Köpekleride rahatsız etmesin. Bizim köpekten korkan eski komşu vardı. Geçen istanbuldan gelmişler 1 gün bizde kaldılar. Köpek kovucu almış ses yapıyor. Uzaktan pek anlaşılmıyor sesi ama kulağının dibine sokup basınca tiz sesi duyabiliyorsun. Köpek ise kaç katını duyuyor o sesin ve çok uzaktan. Nasıl, işliyomu falan diye bizim köpeğe yapalım dedik. Önce bi basıp bıraktık kafayı yan yatırıp acayip acayip bakmaya başladı. Sonra biraz daha bastık iyice yatırdı kafayı. Sonra deli gibi etrafta koşmaya kaçıştırmaya başladı. Etkileride kötüymüş. Onların komşusunun köpeğine yapıyorlarmış galiba sürekli. Hayvan herşeyden kaçar olmuş. Kulağında da işitme kaybı olmuş galiba.

Yazık yav o köpek korkmak için mi geldi o dünyaya

1764 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:21:41 

@Haplo;

Köpek kovucunun markası DAZER miydi ya da BARK mıydı veya başka bir şey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakikiVisco -- 28 Temmuz 2008; 1:49:15 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3698 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:22:41 

Pist hop şş len de git höyyttt gibi sesler çıkartıyorum camdan

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2420 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:27:31 

bırak dursunlar

6436 Mesaj
28 Temmuz 2008; 1:46:19 

Havaalanlarının kullandığı kuş kovuculardan al.. biraz pahalıya gelebilir ama garanti olur...

WELCOME TO BIRD-X.COM!

Since 1964, Bird-X has produced innovative bird control and bird repellent products and now offers the most comprehensive line of pest bird repellents in the world. We are the global leader in humane, non-lethal and eco-friendly bird repellents for pest pigeons, gulls, Canadian geese, sparrows and other animal pests.

Our state-of-the-art laser, ultrasonic / sonic repellents, bird spikes, exclusion netting and taste aversions scare away birds and animal pests for good.

Bird-X bird repellents are non-lethal, humane and are environmentally safe.

They deter:

∙ pigeons ∙ sparrows ∙ starlings ∙ Canadian geese · woodpeckers ∙ rodents ∙ animals ∙ and other bird and yard animal pests

All of our pest control products are the result of decades of scientific study and field testing.

Contact one of our pest control experts for a FREE consultation to help you solve your bird or pest problem: (800) 860-0473, solutions@bird-x.com

0

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

92 Mesaj
10 Ekim 2010; 16:34:44 

Arkadaşlar, konu eskimiş ama yeni başlık açmak istemedim.

Bu internette 150 TL civarında satılan kuş kovucular var. Onlardan alıp bir tane bahçeye koysam, yan bahçede sabah erkenden öten horoza nasıl bir etkisi olur sizce? Horoz da kuş nihayetinde.

Benim mesajlarımda, benim dahi çözemediğim bir tılsım, gizli bir etki vardır... En çok tartışılacak konunun altına dahi bir mesaj yazsam, benim mesajımı okuyan kimsenin içinden o konuyu cevaplamak gelmez... Benim mesajlarım genelde en altta kalır ve benim mesaj yazdığım başlığın bereketi kaçar... Yazdığım cevaplar da iyi niyetli, bilgilendirmeye yöneliktir aslında... Ama dediğim gibi vardır adı koyulamayan bir ilginçlik...

5174 Mesaj
10 Ekim 2010; 16:52:53 

Kardeş bizimde başımızda böyle bir sorun var tek yolu o horozu kesmek başka şekilde olmuyor bugüne kadar 2 tane horozumuzu bu yüzden kestim özellikle küçük kardeşin ve yiğenin varsa onlar çok korkuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 10 Ekim 2010; 16:55:30 >

b€$t@mi; Tonight your soul sleeps, but one day you will feel real pain,
    maybe then you will see me as I am,
    A fragile wreck on a storm of emotion

3 Mesaj
10 Ekim 2010; 16:56:43 

al eline bi sapan bi kaç tane sık bidaha oraya gelmezler

931 Mesaj
2 Temmuz 2013; 10:38:13 

Balkonda pahalı organik buğdaydan organik buğday çimi yetiştiriyorum. Buğday çimi suyu elde edip içiyor ve satıyorum. CD'ler işe yaramadı, sanırım kuşlar evrim geçirmişler. Şimdi korkuluk yapacağım. Apartman balkonunda korkuluk garip kaçacak ama umurumda değil. O da olmazsa kuş kovucu veya file yöntemlerini deneyeceğim. Bir özelliğim varsa azimli oluşum ve yılmamamdır. An itibariyle 1 kg ucuz buğday koydum. Bakın onu yiyin, saksılardaki organik buğday için toprağı eşelemeyin gibisinden. Bir de toprağı yerlere döküyorlar. Liderlerini gönderseler anlaşma yaparım, bakın size bedavadan her ay 2 kg hazır buğday, ama saksılarımdan uzak durun diye. Hayvanları severim, tavşan, kuş falan beslerim ama bu konu ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 2 Temmuz 2013; 10:39:31 >

Hayatta önemli olan hiç düşmemek değil, her düşüşten sonra ayağa kalkabilmektir.

187 Mesaj
2 Temmuz 2013; 10:39:00 

Onlara cirilink cirilink cirilink anniyeeeeaaa derseniz susarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

195 Mesaj
2 Temmuz 2013; 10:42:03 

Kuslarda senden rahatsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir dinin doğal olması için akla, fenne,ilme ve mantığa uygun olması lazım.Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur .MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
EVCİL HAYVANLARLA İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI SORABİLİRSİNİZ
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kuş kovma teknikleri nedir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.336