Şimdi Ara

## GeForce GTX 280+ (55nm GT200b) için Gözler NVISION '08 Etkinliğinde ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce GTX 280+ (55nm GT200b) için Gözler NVISION '08 Etkinliğinde ##

Nvidia'nın 25-27 Ağustos tarihleri arasında San Jose, Kaliforniya'da düzenleyeceği NVISION '08 etkinliği yapılacak lansman ve konferanlar ile grafik endüstrisinin gidişatına etki edebilir. Daha önceki haberlerimizde Microsoft'dan Kev Gee'nin NVISION '08'de başta Shader Model 5.0 olmak üzere çalışmaları devam eden DirectX 11 ile gelecek tessellation ve multithreaded rendering gibi teknolojilerden bahsedeceğini ve DirectX 11'e yönelik temel bazı detaylara ışık tutacağını ifade etmiştik.

NVISION 08'i yakından takip etmemize neden olacak bir diğer önemli gelişme ise Nvidia'nın merakla beklenen 55nm GT200b gpu'su olabilir. 1.4 milyar transistöre sahip olan ve 65nm üretim teknolojisine sahip olan GT200 gpu'sunun üretim verimliliğinin düşük, maliyetinin ise yüksek olmasından ötürü GT200 için en kısa sürece 55nm üretim teknolojisine geçmek isteyen Nvidia'nın Eylül ayında kullanıma sunulması beklenen 55nm GT200b gpu'su ve GeForce GTX 280+ olarak isimlendirilmesi ihtimaller dahilinde olan yeni modelini NVISION '08 etkinliğinde lanse edebileceği bildirilirken buna dayanak olarak firmanın daha önce organizasyon çerçevesinde yapılmakta olan Lan Party etkinliğinde yeni grafik işlemcilerini duyurmuş olması gösteriliyor.

65nm'den 55nm üretim sürecine dahil olan G92b GPU'sunu kullanan ve isminin sonuna "+" eklenerek pazara sunulan GeForce 9800+ modelinden sonra Nvidia'nın yeni bir "artı" hamlesi GeForce GTX280+ olacak gibi görünüyor. Yeni modelin gpu, shader ve bellek saat hızlarının satılmakta olan GTX 280 modelinden daha yüksek olması beklenirken 55nm geçiş ile birlikte düşen maliyetlere paralel olarak fiyatın da yine mevcut modele göre daha rekabetçi olması bekleniyor. Nvidia'nın rakip AMD-ATi'nin R700 kod adıyla geliştirilen çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeline yanıt olarak pazara sunacağı GeForce GTX 280+ (ismi farklı da olabilir), Eylül ayına yani okula dönüş dönemi olarak bilinen süreç dahilinde kullanıma sunulacak ve Sonbahar ile birlikte yeni bir rekabet başlayacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• pek bir beklentim yok umarim nvidia surpriz yapar amd indirim yapar :)
  • 4870x2 nin karşısında hiç şans tanımıyorum 4870x2 bu kartıda ezecektir sinek gibi
  • 55nm ile üretilen gtx280ler eylülde piyasaya çıkacaksa Nvidianın bir an evvel elindeki eski gtxleri gazlaması lazım... Bu yüzden gtx280lerin fiyatlarını belki daha da düşürebilir...
  • 4870x2 ye karsi cikmiyor oyle olmasi sacma olurdu biri cift islemci biri tek 55nm sayesinde indirim yapacaklar
  • Bir zamanlar AMD 2500+ bartonu 3200+ yapmak çok popülerdi, + lı AMD işlemciler kullanırdık hey gidi günler, şimdi nvidia + dönemine girdi
    tessellation ATI nin dx10.1 ile gündeme gelmişti ama demek ki dx11 için bu teknolojiyi kullanacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenova -- 22 Temmuz 2008; 18:24:31 >
  • Ve gözler Nvidia ' da..
  • hemende yok 4870x2 bun ezerde gecer diyorsunuz nerden biliyorsunuz vahiy mi geldi.ya millet nostradamus kesildi başımıza ya.gtx280+ değilde bence daha değişik 1 isimli gelecek ve çok daha ii olacak AL BENDE NVIDIA 4870X2 yi gecicek diyorum banada vahiy geldi.hani peygamberim ya töbestağfrullah
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

4870x2 ye karsi cikmiyor oyle olmasi sacma olurdu biri cift islemci biri tek 55nm sayesinde indirim yapacaklar

Teki çifti değil, fiyatına göre karşılaştırma yapılır..
  • Çıksında bencmarklarda görcez 4870x2 yi geçip geçmediğini
  • gelsin test sonuçlarına bakalım fiyatına bakalım ondan sonra
  • son tırmanışları nvidia nın hehehe
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

4870x2 ye karsi cikmiyor oyle olmasi sacma olurdu biri cift islemci biri tek 55nm sayesinde indirim yapacaklar

Teki çifti değil, fiyatına göre karşılaştırma yapılır..

fiyat herşeyden önemli tabii benim için öle en azından...
  • quote:

hemende yok 4870x2 bun ezerde gecer diyorsunuz nerden biliyorsunuz vahiy mi geldi.ya millet nostradamus kesildi başımıza ya.gtx280+ değilde bence daha değişik 1 isimli gelecek ve çok daha ii olacak AL BENDE NVIDIA 4870X2 yi gecicek diyorum banada vahiy geldi.hani peygamberim ya töbestağfrullah

vahiy gelmesine gerek yok ki arkadaşım. gtx280 gpu'sunu 65 yerine 55nm ile üretince %50 prf. farkımı oluşacak? daha az ısınacak daha az güç tüketecek fakat çok daha hızlı olamıyacak çünki gpu çok çok büyük 55nm ilede fazla küçülecek bi gpu değil. tüm bunlara sebep 4870 x2'nin karşısında prf. olarak tutunması zor helede fiyatlar aynı olursa "4870 x2 daha ucuz demiyorum aynı fiyat olursa diyorum" gtx280 elde patlayan en büyük fiyaskolardan biri olacakdır.

• valla tek +'sı dx11 olabilir o da satışlar için....offf şu r700 gelse artık ya .....ya kart geliyorum diyo vahiye ne gerek var...nVIDIA tek gpu ile zor başeder r700 ile ....ama adamlar çift gpu da yapmıyolar ki iki kartı kaynaklıyorlar husahduhasdkjhasjkhdjkhasjkdhasd
  • quote:

Orjinalden alıntı: HELLZONE

hemende yok 4870x2 bun ezerde gecer diyorsunuz nerden biliyorsunuz vahiy mi geldi.ya millet nostradamus kesildi başımıza ya.gtx280+ değilde bence daha değişik 1 isimli gelecek ve çok daha ii olacak AL BENDE NVIDIA 4870X2 yi gecicek diyorum banada vahiy geldi.hani peygamberim ya töbestağfrullah

ne yani bu kartın 4870x2 yi geçebilmesi için en az %50 hızlı olması lazım gt280 den hiç kafan basıyomu bi 55 nm ye geçti diye %50 hızlanabileceği bi kartın
  • İki yiğit çıkacak meydane bakalım hangisi olacak Performans oranında liderane bekleyip göreceğiz ailece
  • ya bu tesellation tam olarak ne demek? Hep lafı geçiyo ama bi din kardeşimiz ne olduğunu biraz etraflıca anlatabilir mi?
  • işte ben buna asıl amiral rekabeti derim
  • yaa anlayamadığım bişey var bu 55nm olamaz foto daki gpu dana gözü kadar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.