- x
PENTAX K100D SUPER BODY + 18-55 + 50-200 LENS
35 Cevap2702 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

50 Mesaj
22 Temmuz 2008; 13:45:02 

http://www.hepsiburada....00301&productid=bd99446
Arkadaşlar forumda en çok tavsiye edilen bu cihaz bu fiyata alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captainzodiac -- 22 Temmuz 2008; 13:44:49 >

11767 Mesaj
22 Temmuz 2008; 13:49:31 

http://www.fotozeynep.c...wproduct&productid=1924

burda daha ucuz

ayrıca optimum(media markt ta daha da ucuz oldugu söyleniyor)

eğer bakmaya gidersen bi fiyat listesi oluşturursun bizimle paylaşırsın özellikle K10D yi bakarsan sevinirim

tabi istanbul'daysan ve gidiceksen bana baya uzakta yerleri

"Bir avuç kömür için, Bir ömür verenlere..."

2852 Mesaj
22 Temmuz 2008; 14:16:21 

@S.T.A.L.K.E.R senin verdiğin linktekinin ucuz olmasının nedei tek objektif vermesi.diğerinde 2 objektif veriliyor.

2005 Nissan Primera Tekna + 2005 Renault Modus 1.6 BVA Dynamique Stil Paket
www.nissanclubtr.com

11767 Mesaj
22 Temmuz 2008; 14:18:46 

ben sadece makina için fiyat verdim ikinci lens dahil değil farkındayım ama not düşmedim okuyunca görücektir nasıl olsa diye

birde makina madiamarkt ta body+kit lens le daha ucuza satılıyor 799 felan diye duymuştum en son forumdan bi arkadaş aldı

hepsi buradanın sundugu fiyatta gayet uygun ama daha ucuza bulunuyor mesela ankaradaki arkadaş gibi 800 diyelim ist da 850 felan yada 900 desek kalan 400ytl oluyor

sigma 70-300 apo suz (bunu alırsa 100ytl cebe giriyor)

http://www.fotozeynep.c...wproduct&productid=1099

apo lu model(bunu alırsa +50ytl daha fazla cepten cıkıyor)

http://www.fotozeynep.c...wproduct&productid=1098

tabi bunlar bi öneri arkadaşın keyfine kalmış

buda pentax
50-200

http://www.fotozeynep.c...wproduct&productid=1673

ürünü istanbulda bulursa 800-850 ytl gibi bir fiyata kalan 450-400 ytl ye bu lenslerden birini rahatlıkla alır sitelerde biraz daha pahalı ucuza bulacağı yerlerde olucaktır dışarda büyük ihtimal bu devirde 1ytl bile çok gerekli artık para paradır dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.T.A.L.K.E.R -- 22 Temmuz 2008; 14:24:55 >

"Bir avuç kömür için, Bir ömür verenlere..."

5183 Mesaj
22 Temmuz 2008; 14:20:46 

Pentax k100d super + 18-55 lens 799 YTL

Hepsi burada pahalı geldi..

50 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:29:28 

Arkadaşlar ben İzmir'deyim.Dediğiniz yerden internet üzerinden alabiliyormuyum taksitle acaba?Bir de bu 18-55mm lens benim işimi görür mü?Doğum günlerinde evde yaz tatilinde vs gibi ortamlarda arada sırada fotoğraf çeken biriyim.Ama tabi kullanıp yavaş yavaş tecrübe sahibi oldukça lens ihtiyacım ilerde belki olur.En azından bu lens benim işimi ne kadar görür bu şekilde amatör bir kullanıcı olarak?Slr-like makine işine girmeden d-slr ye adım atmak istiyorum.Alternetif olarak nikon d40 nasıldır bu cihaza göre?teknosada fiyatı nakit 799 ytl.
Bir de son sorum şu:Pentax hangi ülkenin malı acaba?Cahilliğime verin.Saygılar

5183 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:37:41 

Merhaba,

Media Markt'tan internet üzerinden alışveriş yapamazsın. İstanbul,Ankara,Mersin ve Eskişehirde şubeleri var. Burada oturan arkadaşların varsa yardımcı olsunlar. MediaMarktta 799 YTL, dışarıda en ucuz 1050 YTL'ye bulmuştum. (K100D Super)

Ben de K100D Super'i almadan önce bir hayli araştırdım. Nikon D40 yerine Pentax tercih etmelisin. 18-55 lens başlangıç için neden yetmesin ki? Kendini geliştirdikçe farklı lensler alabilirsin.

50 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:45:58 

Peki hangi kartlara taksit yapıyorlar 12 ay bilginiz var mı acaba?Yani 799 u kaça hangi karta bölerler?

768 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:50:06 

Media Marktta world carda 5 taksit, maksimum carda 3 taksit yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldier-down -- 22 Temmuz 2008; 17:37:07 >

Yeni Ford Focus: 2008 - HB - Trend - A/T - Benzinli - Avalon Gri
Pentax K100D Süper + 18-55mm Kit Lens
Nokia E65
TOSHIBA A300D-125 AMD TURX2 TL-60 2.0GHZ-2048MB-200GB-895MB

5183 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:58:09 

Bende Bonus vardı sağolsunlar vade farklı taksit yapıyorlar

5183 Mesaj
22 Temmuz 2008; 16:04:06 

Makinemi almadan önce açtığım konu, faydalı olabilir...

http://forum.donanimhaber.com/m_24836145/tm.htm

2126 Mesaj
22 Temmuz 2008; 16:15:33 

mediamarkt'a gitmek farz oldu

Satılık Kutulu Adobe Premiere Pro CS5

50 Mesaj
22 Temmuz 2008; 16:52:24 

Eskişehirdeki arkadaşımı aradım yarın gidip bakacak.Yorumlardan bir tanesinde bu cihazın ıso değerinin 200'den başladığı yazılmış.Bunun ne gibi bir dezavantajı var acaba?

401 Mesaj
22 Temmuz 2008; 20:40:43 

ben burada optimum mm'de 799 ytl olduğunu okumuştum (18-55). haftasonu beylikdüzü mm'ye gittim almaya orada 777 ytl'idi, hoş bi sürpriz oldu :) . sorduğumda "ümraniye mağazasında daha da başka bir fiyat olabilir" dediler. yurtdışı fiyatlarıyla kıyaslayınca bile oldukça cazip bence.

bu arada mm'de "k100d" yok zaten galiba ama alacağınız modelin "k100d" değil "k100d super" olmasına dikkat etmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycanata -- 22 Temmuz 2008; 20:42:17 >

Samsung Galaxy S4

Sony 46HX850

3. Nesil Ipad (16 GB WI-FI)

Leica D-Lux 6

2126 Mesaj
22 Temmuz 2008; 20:49:48 

evet ümraniye mağazasında 999 ytl

50 Mesaj
22 Temmuz 2008; 20:51:10 

Arkadaşlar bir akrabam profesyonel denecek kadar fotoğraf işiyle uğraşıyor ve de benim kafamı karıştırmış bulunuyor.Dslr işinin masraflı iş olduğunu ve bunun altından kalkamayacağımı bunun yerine lumix fz18, lumix fz50 ya da nikon p80 almamı söylüyor.Bende yarım saattir bu 3 cihazla ilgili yorumları ve çekilen fotoları inceliyorum.İyice kafam karıştı şimdi.Sonuçta sürekli foto çeken biri değilim ve de özel günlerde yaz tatillerinde ya da denizde havuzda vs gibi ortamlarda foto çeken biriyimdir.Tabi ilerde ne olur bilinmez.Şimdi bu ilk etapta 18-55mm lens benim ihtiyaçlarımı gidermez mi?Yoksa dslr işine hiç bulaşmayayım mı?

401 Mesaj
22 Temmuz 2008; 20:54:02 

aradaki farka kılıfını, filtresini ve de sd kartını alırım
çok dengesiz. bikaç ay önce de yine mm'den 849'a aldığını yazmıştı birisi. mm açıldığı ve yağmalandığı günde 600 küsurdu sanırım.

Samsung Galaxy S4

Sony 46HX850

3. Nesil Ipad (16 GB WI-FI)

Leica D-Lux 6

2126 Mesaj
22 Temmuz 2008; 20:55:57 

sen body ve lens fiyatlarında gözünü gezdir, gözün keserse artık seçim sana kalır ama yok bu kadar yatırım yapamam diyorsan slr-like almanda fayda görüyorum

50 Mesaj
22 Temmuz 2008; 22:12:11 

Lens fiyatlarını inceliyorum yaklaşık 1 saattir.Bu nedir böyle?Valla her biri neredeyse fotoğraf makinesi fiyatına.Şimdi iyice kafam karıştı.Of ya ben bu kadar para harcayamam ki bu işe. 2 senede bir bir lens alabilirm anca taksitle falan

5183 Mesaj
22 Temmuz 2008; 23:42:52 

Pentax K100d super + 18-55 lens : 799 YTL
SIGMA 70-300 APO DG Lens : 300 YTL
Kaliteli bir tripod : 150 YTL

Toplam maliyet: 1250 YTL

Bence bunlar seni uzun süre idare eder. Unutmamak gerekir ki bunların hepsini bir arada almana gerek yok.

Paran olduğunda yavaş yavaş tamamlarsın

3806 Mesaj
23 Temmuz 2008; 9:41:48 

quote:

Orjinalden alıntı: captainzodiac

Arkadaşlar bir akrabam profesyonel denecek kadar fotoğraf işiyle uğraşıyor ve de benim kafamı karıştırmış bulunuyor.Dslr işinin masraflı iş olduğunu ve bunun altından kalkamayacağımı bunun yerine lumix fz18, lumix fz50 ya da nikon p80 almamı söylüyor.Bende yarım saattir bu 3 cihazla ilgili yorumları ve çekilen fotoları inceliyorum.İyice kafam karıştı şimdi.Sonuçta sürekli foto çeken biri değilim ve de özel günlerde yaz tatillerinde ya da denizde havuzda vs gibi ortamlarda foto çeken biriyimdir.Tabi ilerde ne olur bilinmez.Şimdi bu ilk etapta 18-55mm lens benim ihtiyaçlarımı gidermez mi?Yoksa dslr işine hiç bulaşmayayım mı?

Akrabanız cok dogru soylemis. Siz anı fotografı agırlıklı calısacaksınız. O yuzden SLR-Like en isabetli secim olacaktır. Objektif degisme ihtiyacı ve tasıması, degisirken sensor tozlanma derdi, fotografcılık bilgisi olcusunde iyi fotograf alınması gibi, fiyatların yorması gibi bir suru etken var.
Basarılı SLR-Like makinalar bulunmakta. Hemde tam kontrollu ve fotografcılıgı iyi ogretecek cinsten makinalar. Bu makinalarla fotografcılıga bulasıp iyice fotografcılık terimlerini, uygulamasını iyice ogrendikten sonra D-SLR makianalra gecis cok daha isabetli. Cunku D-SLR zahmetli makinalardır bas cek tarzı yaklasılınca fotograftan soguma sozkonusu olur.

SLR-Like makinalar makro,genis,tele iceren tek objektif tasırlar. Objektif degisme ve tozlanma derdi yasanmaz. Onceden tanımlanmıs ayarlarla fazla ayrıntıya girmeden iyi netice almanızı saglar. İsterseniz tam kontrolu ele alarak daha ileri duzey calısmanızı saglar. Canlı onizleme imkanı verir. (Simdi D-SLR makinalara konsada buyuk sensorde cok saglıklı degildir bu.) Ayrıca SLR-Like lar videoda ceker.

SLR-Like ta mesela fuji s6500 cok basarılıdır. Sensor ve objektif uyumu cok iyidir. Fotograflar canlı ve keskindir. Video kaliteside zoom lu calısır ve surekli netleme pozlama yapar. Bence sizin durumunuz icin cok daha uygun. Baktınız fotografcılık hosunuza gitti birseyler ogrenmeye basladınız merakınız arttı o zaman objektif, body, filtre, grip, flash,tripot vs gibi ekipmanların dunyasına dalarsınız. Yoksa para harcamaktan baska isinize yaramaz. Bahsettiginiz fz50 de slr-like liderlerindendir. Birde s9600 var. İkisinin birbirine gore artı ekisi bulunmakta. Kullanım amacına gore secim yapılması lazım. Digerleri bir alt kategori dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 23 Temmuz 2008; 9:50:25 >

50 Mesaj
23 Temmuz 2008; 12:56:01 

Hocam değerli açıklamalarınız için teşekkür ederim.Şimdi ne yapacağıma nasıl karar vereceğim onu bilemiyorum işte.Ancak şu varki video çekiminde fotoğraf makinesini kullanmaya ihtiyaç duymadığımdır.Yani fotoğraf makinesiyle video çekimi yapılmayacak.Bazen köye gittiğimde doğa çekimleri falan yapan ve merakı olan da bir kişiyim.Of ya hangi yönde karar versem

3806 Mesaj
23 Temmuz 2008; 14:08:39 

quote:

Hocam değerli açıklamalarınız için teşekkür ederim.Şimdi ne yapacağıma nasıl karar vereceğim onu bilemiyorum işte.Ancak şu varki video çekiminde fotoğraf makinesini kullanmaya ihtiyaç duymadığımdır.Yani fotoğraf makinesiyle video çekimi yapılmayacak.Bazen köye gittiğimde doğa çekimleri falan yapan ve merakı olan da bir kişiyim.Of ya hangi yönde karar versem

Fotografcılıga meraklıysanız ve ileriye tasıyacaksanız k100d super kit lensleriyle gayet iyi makinadır rahatlıkla alabilirsiniz. Giris seviyesinde o altyapı o fiyata baska markada yok. Meshur k10D modelinin bazı ozellikleri eklendiginden iddeası dahada artmıstır. 18-55 ve 50-200 mm fiyat performans gayet begenilen kit lensler.
Ayrıca k100d superin bir avantajı daha var. APS-C boyutunda ccd ve 6 mp cozunurluk. Bu su demektir ccd canlılıgı ve cmos noise performansı bir arada. 800 asa da cok temiz fotolar uretir. Ayrıca meraklıysanız diyafram,enstantene,iso, netlik olcum cesitleri, pozlama olcum cesitleri, beyaz ayarı, poz telafisi,raw vs gibi kavramları ogrenecek D-SLR daha keyifli olacak ve cok daha iyi sonuclar alacaksınız. Fotograf makinası ne cekecegini bilmez, ona bilginiz olcusunde ayarlarla ne cekecegini siz anlatacaksınız ve oda altyapısının izin verdigi olcude max verim verecek.

Hatırlatma icin giris seviyesinde k100d superin digerlerine gore avantajı:

Kalitesi iyi kit lens
3 boyutlu calısan titresim onleme ile 4 stop a kadar telafi (digerleri 2 boyut)
9 adet cross type sensor (digerleri 1 adet)
11 nokta netleme (digerleri 7 adet)
patentli nano teknolojili sensor kaplama ve temizleme sistemi (digerleri bu kadar etkili degil)
Buyuk sensor az mp daha fazla iso performansı
Kalem pil ve lityum pil kullanma secenegi
Geriye dogru tum pentax lenslerle uyumluluk. Daha ne olsun. Kompakt makina fiyatına boyle bir d-slr.

Ama basayım ceksin benim ayar yapmakla yada objektif degismekle, tasımakla isim olmaz oyle bir dunya aksesuarda almam cok para ayıramam falan derseniz SLR-Like almalısınız.

S9500 SLR-Like sahibiydim ve bana cok sey ogretti o makina. Ondan oncede s7000 vardır. Fotografcılık konusunda bayagı birseyler ogrendim ve belli bir zaman sonra artık s9500 bana yetmedi. Neleri yetmedi derseniz kucuk sensorun yuksek asadaki kalitesizligi, alan derinliginin zayıf olusu, netleme hızı, f4 den sonra keskinligin bozulması, raw formatındaki yavaslıgı, jpg leri asırı sıkıstırması, 28-300 gibi bir aralıgın pek iyi is cıkarmaması vs gibi seyler beni sınırlamaya basladı. Ama tam kontrollu olusu bir pro gibi kullanıma izin vermesi buyuk avantaj sagladı. Makinayı a dan z ye ogrenip sınırlarını goruncede D-SLR ye gecis kacınılmaz oldu tabi. Ama elime birden D-SLR alsaydım belkide kullanım zorlukları detayları, objektif fiyatları, aksesuarların cesitliligi icinde bogulacak ve soguyacaktım. Simdi K10D sahibiyim ve bu makinanın ayrıntılarını neler yapabilecegini SLR-Like gore ustunluklerini cok daha net goruyor biliyorum. Asama asama gidince cok daha fazla sey ogrenilip, tecrube sahibi olunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 23 Temmuz 2008; 14:22:35 >

50 Mesaj
23 Temmuz 2008; 16:11:08 

@ikarahal değerli yorumların için ne kadar teşekkür etsem azdır.Çok çok çok sağolasın.Kafamda iyice netleşti artık ne alacağım.Mantık olarak slr like en mantıklısı.Ama aklım hep d-slr de olacağı için duygusal davranıp d-slr alayım diyorum.

3806 Mesaj
23 Temmuz 2008; 18:05:22 

quote:

@ikarahal değerli yorumların için ne kadar teşekkür etsem azdır.Çok çok çok sağolasın.Kafamda iyice netleşti artık ne alacağım.Mantık olarak slr like en mantıklısı.Ama aklım hep d-slr de olacağı için duygusal davranıp d-slr alayım diyorum.

O zaman K100d super hic dusunmeden alacagınız model olsun. Sebeplerini yukarıda yazdım.
K100D superin 200 asadan baslaması hic dert degil. Cunku noise cok dusuk zaten. Ben K100D superi 2 hafta kullandım. Noise acısından K10D den daha iyi.
K100D super 18-55 ile gayet iyi neticeler veriyor. Duruma gore telesinide alırsınız.
Bu makinanın hakkını vermek icin fotografcılık konusunda mumkun oldugunca bilgi toplayın ve ogrenin. Pratik yapın. İlk ele aldıgınızda fotografcılık bilginiz iyi duzeyde bile olsa iyi netice almakta zorlanırsınız. Cunku makinanın karakteristik ozelliklerini, nelerde guclu nelerde zayıf oldugunu bilmeniz gerekir.
Once fotografcılık bilgisi, sonra makinayı iyi tanımak gerisi ısık ve kompozisyon.

50 Mesaj
24 Temmuz 2008; 15:47:21 

Arkadaşım Eskişehirdeki mediamarkta gidip az önce beni aradı.Pentax k100d super yokmuş.Pentax k100d varmış.Onun da fiyatı 1.200 ytl imiş. Oha dedim ya.Bu iş yatar arkadaşlar.Bize yurtdışından fz18 ya da fz50 almak düşer gg den.

3806 Mesaj
24 Temmuz 2008; 17:17:51 

quote:

Arkadaşım Eskişehirdeki mediamarkta gidip az önce beni aradı.Pentax k100d super yokmuş.Pentax k100d varmış.Onun da fiyatı 1.200 ytl imiş. Oha dedim ya.Bu iş yatar arkadaşlar.Bize yurtdışından fz18 ya da fz50 almak düşer gg den.

Fz50 yada Fuji s9600 modellerine bak. Onlar SLR-Like sınıfında urunler. Fz18 bir alt sınıf ve 18x le bastan kaybediyor. Oyle bir aralıktaki lens cok sey vermez. Yada fuji s6500 de lens+sensor uyumu cok iyi olan noise performansıda iyi seviyede bir urun. Objektiften zoom ve netleme var fz18 den daha iyi. Piyasayı biraz daha arastırın bence k100d super almak icin. Olmadı bence sırasıyla fuji s9600, fz50, s6500.
Fuji s9600 un fz50 den ustunlukleri: 28mm genis acı olması, noise performansının daha iyi olması, sensorun daha buyuk olması, macronun daha iyi olması, usb 2.0 olması ve kalem pille calısabilmesi seklinde sayılabilir.

50 Mesaj
24 Temmuz 2008; 17:31:21 

@ikarahal arkadaşım o kadar çok yardımcı oldunki ne söyleyeceğimi bilemiyorum.Pentax'ı İstanbul'dan falan araştırtıp aldıracak kimsem yok açıkcası.Sadece Eskişehir'de arkadaşım vardı orda da yok zaten.Gittigidiyor üzerinden de getirecek kimse yok.Birkaç kişiye mesaj attım ama millet takmış canon nikon lumixe.Başka marka getirmiyorlar nedense.Neyse biraz daha araştırayım bakalım.Teşekkürler,saygılar.

3806 Mesaj
24 Temmuz 2008; 18:08:49 

quote:

@ikarahal arkadaşım o kadar çok yardımcı oldunki ne söyleyeceğimi bilemiyorum.Pentax'ı İstanbul'dan falan araştırtıp aldıracak kimsem yok açıkcası.Sadece Eskişehir'de arkadaşım vardı orda da yok zaten.Gittigidiyor üzerinden de getirecek kimse yok.Birkaç kişiye mesaj attım ama millet takmış canon nikon lumixe.Başka marka getirmiyorlar nedense.Neyse biraz daha araştırayım bakalım.Teşekkürler,saygılar.

İnternetten magazalardan satın alın. SLR-Like makinayada ortalama 1000 ytl vereceksiniz.
Mesela http://www.fotozeynep.com/ dan Pentax-K100D Super Body Kit + SMC D-FA 18-55 mm F/3.5-5.6 + 2 GB SD Kart Hediyeli 1,040.43 YTL KDV Dahil. Ustelik aynı fiyattan 12 ay taksit var.

1655 Mesaj
7 Ağustos 2008; 16:21:03 

İzlenimlerim sonucunda 2.elde hiç tutulmayan bir makine.
İnsanlar zaten sıfırını alırken tereddüt ediyor. 2.el olarak çok komik rakamlar fiyat biçiliyor.
Bu nedenle aldıktan sonra makine değiştirmeyecek olanlar tercih edebilir.

Yaşına hürmeten senin ey dünya , demedim bir şey yaptıklarına

3806 Mesaj
7 Ağustos 2008; 17:25:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Zaba

İzlenimlerim sonucunda 2.elde hiç tutulmayan bir makine.
İnsanlar zaten sıfırını alırken tereddüt ediyor. 2.el olarak çok komik rakamlar fiyat biçiliyor.
Bu nedenle aldıktan sonra makine değiştirmeyecek olanlar tercih edebilir.

Malesef marka bagımlısı ve bilgisizlik sonucu bunlar cıkıyor karsımıza.
Pentax ilk SLR makinayı icad eden ve 2 nci buyuk optik ureticisi olarak 80 yıllık bir gecmise sahip.
Canon, nikon dan daha koklu bir firma. K100D superde fiyatına gore adı gibi super bir urun gercekten.
Eger pro anlamda calısıp bol objektif ve aksesuar alacaklar icin belki sıkıntı olabilir ama bir kac objektif alıp yıllarca kullanacaklar amator kesim icin hic suphesiz en iyi alternatiftir. Ustelik geriye dogru uygun fiyatlı tum pentax objektiflerle uyumlu. Sigma, tamron gibi firmalarda pentax icin objektif uretiyor. Pek sıkıntı yok aslında sadece canon, nikon gibi 1 gunde degilde 2 gunde ulasılıyor donanıma o kadar.

Aslında bu fırsat 2nci elde fiyatlar uygun, gidipte uyduruk kompakt yada slr-like alana kadar aynı fiyata bir k100D super almak cok daha isabetli olur. K100D superin 800 asası eski s9500 um 100 asası kadar temiz fotograflar uretiyordu. Kit lenside oldukca iyi sayılır. Gercekten cok iyi makina k100D super.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 7 Ağustos 2008; 17:26:10 >

14779 Mesaj
12 Kasım 2008; 16:17:13 

şu topiği bi canlandırayım bari arıyorum :)

Nikon D200 + Tamron 17-50mm f2.8 + Sigma 150mm f2.8 + Sigma 100-300mm f4 + Kenko 1.4x TC & Automatic Extension Tubes

2320 Mesaj
12 Kasım 2008; 16:21:39 

bir artı da benden o zaman

E8200@4.00Ghz(8x500) - MSI P35 Neo2-FR - 2x1Gb Kingston HyperX 900 - Saphire HD2600XT GDDR3 - 320Gb WD Sata2

Pentax K10D - Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II - Pentax SMC-DA 50-200 mm f/4-5.6 ED - Pentax SMC M 50mm f/1.4

3914 Mesaj
12 Kasım 2008; 17:24:46 

Sugarboy iyi hortlatmişsin Maşallah
http://www.sahibinden.c...04040WQQpXQQdisplayitem
Makina benimdir.

1903 Mesaj
12 Kasım 2008; 17:53:57 

K100d süperin az ışıklı ortamlarda AF nasıl k100d (süper olmayan) deneyen bi arkadaşım AZışıklı ortamlarda AF ın yapmakda zorlandığını söyledi K100D süper de nasıl ayrıca gövdede AF motoru varmı

Hayat Bir Yansımadır Siz Gülümserseniz Herşey Gülümser

2320 Mesaj
12 Kasım 2008; 18:00:39 

gövdede AF motoru mevcut k100d ve k100ds de, ayrıca gövdede SR mevcut.

E8200@4.00Ghz(8x500) - MSI P35 Neo2-FR - 2x1Gb Kingston HyperX 900 - Saphire HD2600XT GDDR3 - 320Gb WD Sata2

Pentax K10D - Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II - Pentax SMC-DA 50-200 mm f/4-5.6 ED - Pentax SMC M 50mm f/1.4

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.508