- x
.
44 Cevap19065 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

689 Mesaj
21 Temmuz 2008; 23:02:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (CenGizHan) -- 6 Haziran 2013; 0:56:53 >

49 Mesaj
21 Temmuz 2008; 23:23:05 

Sağolasın bi gün oralara işim düşerse tavsiyelerin aklımda olacak.

Sen kendinle başa çıkamayınca, senin gibi aciz düşmana kim ehemmiyet verir?

190 Mesaj
12 Eylül 2008; 14:31:03 

bu bilgiye çok ihtiyacım vardı. teşekkürler arkadaş. Yani pasaportsuz girebiliriz değil mi kıbrısa? tabii o kağıtla

Onun sevdası onurumdur...

5025 Mesaj
12 Eylül 2008; 15:40:58 

harbiden ya iyiki anlattın bu olayı pasaportu kıbrıs için kullanmak gereksiz bence

1510 Mesaj
12 Eylül 2008; 19:42:27 

anlatım için teşekkürler.. peki isim önemli mi? yani bi pasaporta bi yıl içinde birden fazla telefon kaydettiremiyoruz olayı bunda da war mı yoksa bi yıl içinde bi kaç kez gidip telefon alıp gelebilir miyiz?

Ilter Cengiz

1316 Mesaj
12 Eylül 2008; 19:51:15 

Dostum ama yanlış yapmışşsın o da şu kıbrısa giriş çıkış yaptı isen 4 tane mühür olan o evrakla yada pasaport şube müdürlüğünden alacağın giriş çıkış belgesi ile direkt olarak bir avea turkcell yada vodafone gitse idin 5 ytl karşılığı zaten kayıt altına alırlardı...

HTC HD2 , Samsung İnnov8 , Psp 3004 , Xbox 360, Dm800, Vestel Pixellence, Nokia E63, Acer 6395G

7071 Mesaj
12 Eylül 2008; 21:30:48 

quote:

Orjinalden alıntı: serkanbaba

Dostum ama yanlış yapmışşsın o da şu kıbrısa giriş çıkış yaptı isen 4 tane mühür olan o evrakla yada pasaport şube müdürlüğünden alacağın giriş çıkış belgesi ile direkt olarak bir avea turkcell yada vodafone gitse idin 5 ytl karşılığı zaten kayıt altına alırlardı...

aynen katılıyorum.Zaten sizin imzaladığınız kağıt pasaport yerine geçer.Türkiye ile KKTC arasında yapılan bir anlaşma var,kimlikle giriş çıkış yapılabileceğine dair.Siz ondan yararlanmışsınız.O kağıdı alıp herhangi bir türkcell abone merkezine başvursaydınız,5 ytlye kayıt ettirebilirdiniz.

1316 Mesaj
12 Eylül 2008; 21:42:19 

quote:

Orjinalden alıntı: serkanbaba

Ayrıca bu yazdığım olay tecrübe ile sabittir. Bizzat forumda satmış oldugum bir tane n81 8gb vardı onu bu şekilde kayıt ettirdim...

HTC HD2 , Samsung İnnov8 , Psp 3004 , Xbox 360, Dm800, Vestel Pixellence, Nokia E63, Acer 6395G

3993 Mesaj
14 Eylül 2008; 20:56:45 

Bilgiler için teşekkürler...

2330 Mesaj
16 Eylül 2008; 14:21:19 

quote:

Orjinalden alıntı: kbrdy

anlatım için teşekkürler.. peki isim önemli mi? yani bi pasaporta bi yıl içinde birden fazla telefon kaydettiremiyoruz olayı bunda da war mı yoksa bi yıl içinde bi kaç kez gidip telefon alıp gelebilir miyiz?

Kıbrıs işimize geldiğinde yerli, gelmediğinde yabancı sayılıyor, telefon işinde de işlerine gelmediğinden 2 yılda bir telefon kaydettirebilirsiniz...

ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, Dell 2007FPW Ultrasharp 20.1" LCD Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60,Nokia N73, Iphone 3GS, Zopo ZP998, Xiaomi Red Rice Hongmi, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center

44 Mesaj
13 Şubat 2009; 23:24:53 

telefonu arabistandan getirtip kıbrısa giriş çıkış yapmış birinin pasaportuyla kayıta alabilirmiyim

44 Mesaj
13 Şubat 2009; 23:58:32 

yani fatura gereklimi

44 Mesaj
16 Şubat 2009; 16:38:37 

????????????????????

865 Mesaj
30 Mart 2009; 16:44:58 

Kısmetse cuma günü ben de kıbrıstan bir telefon getirmeye çalışacağım

Sonucu yazarım

* 1-ADİOS la puanlarınız süreli de olsa SİLİNMEZ. * 2-ADİOS 'ta kampanyalar birleşiyor, müşteri hizmetlerini arayıp şu şunla birleşir mi diye sorup durmayınız. * 3-ADİOS ta Soyadı tutan birinden puan aktarımını dilekçe ile yapabilirsiniz. * 4-ADİOS ta kişiye özel (Harcama sözüne) puanlar en geç bir sonraki ayın 20-25 i arası yatmaktadır. * 5-ADİOS la puanlarınız süreli de olsa SİLİNMEZ. Valla silinmez billa silinmez.

187 Mesaj
31 Mart 2009; 0:36:04 

faturaya gerek yok arkadaslar sadece her yıl 1 tane tel kayıt ettırebılıyosunuz pasaportunuza..

SAMSUNG GALAXY S III

2 Mesaj
6 Nisan 2010; 17:47:47 

arkadaslar ben de kıbrısa gezmek amaclı gıtmeyı dusunuyorum. gelırkende tabıkı bır cep telefonu getırecegım. bıldıgım kadarıyla hudut gecıs belgesı verıyorlarmıs galıba onunla getırebılıyormusuz ve sadece 1 tane. pekı daha once kıbrıstan telefon alan arkadaslar bana orada onerebılecegınız bır magaza varmı? malum ılk defa gıdecegım.

282 Mesaj
6 Nisan 2010; 21:27:19 

kıbrıs la türkiye arasında tellerin fiyat farkı yüzde kaç acaba?

7071 Mesaj
7 Nisan 2010; 14:10:47 

kıbrıs la türkiye arasında tellerin fiyat farkı yüzde kaç acaba?
BEn 5130 xpressmusic telefonu ekimde 240 liraya almistimeski telefonumu takasla 60 liraya saydilar ve bu model toplamda 190 liraya geldi
Ancak fiyat farki turkiye ile fazla yok.Hayal kirikligina ugrayabilirsiniz.Ancak bu tip kampanyaya rastlarsaniz ucuzxa cihaz almaniz mumkun.
Ben gazimagosadan sukru cep shoptan almistim.Gulseren kavsagina yakın simit dunyasi vardir onun karsisinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sungur 13 -- 7 Nisan 2010; 20:46:31 >

2 Mesaj
7 Nisan 2010; 14:40:01 

bu bahsettıgın sukru cep shop standart bır telefoncu mu? yoksa bı abone merkezı tarzı bıyermı?

7071 Mesaj
7 Nisan 2010; 20:45:24 

ne kastettiğinizi anlamadım ama laneddayin bir telefoncu işte.Adam sadece telefon satıyor,çünkü burada telefoncular genelde bilgisayar falan da satarlar.Küçük bir dükkan zaten .

3419 Mesaj
7 Nisan 2010; 22:46:13 

eskiden kıbrısla türkiyenin arasında cok fark vardi ama artık cok fark yok e71 e 550 tl cekiyorlar. sıfırına. ama tek sıkıntı kayıt problemi. ikinci elde alırken çok çok ölü fiyatına alınıyor.

iPhone 5S 16 GB Gold
iPad Mini Retina 16Gb Wifi+4G Beyaz
Macbook Pro Retina 15"
Elektrik&Elektronik Mühendisi
Vodafone RED

1 Mesaj
19 Haziran 2011; 10:59:00 

Evet arkadaşlar hudut geçiş kağıdıyla kıbrıstan bende telefon getirdim.Tarih 10.06.2011 Türkiye'ye giriş yaptım.Telefonu kullanıyorum bu arada (Kıbrıs ta ve Türkiyede).Vodafone bayisine gittim hudut geçiş kağıdyla telefonu kayıt ettirmek istediğimi söyledim sonuç pasaport olmadan olmayacağıydı.Vodafone genel müdürlüğünü aradım biraz sitem ederek tabii.Bana tekrar vodafeno bayisine gitmemi evraklarımı vermemi ilgileneceklerini hudut geçiş kağıdıyla kayıt yaptırabileceğimi söylediler.14.06.2011 tarihinde evraklarımı bayiye verdim onlarda gerekli yerlere ilettiler.bu gün itibariyle hâlâ bir sonuç çıkmadı(19.06.2011) evraklar incelenmekteymiş hâlâ.Ve benim kıbrıstan getirdiğim telefon 18.06.2011 tarihi itibariyle servis dışı oldu.
Bu arada turkcell bayisinden bir tanıdık hatlarını turkcelle taşı derhal halledelim dedi.dediğinde ne kadar doğru bilemem ama gayet ciddi ve emin olarak söyledi.

Konu hakkında bir gelişme olursa sizleri haberdar ederim.Başından böyle konu geçen varsa bilgi paylaşırsa memnun olurum.

47 Mesaj
22 Temmuz 2011; 17:18:10 

Bugün kıbrıstan aldığım telefonu kaydettirmek üzere Turkcell İletişim Merkezine başvurdum. Fakat hudut geçiş belgesi ile işlem yapamayacaklarını emniyetten bir kağıt almam gerektiğini söylediler. Hudut geçiş belgesinin pasaporttan bir farkının olmadığını belirtmeme rağmen işlem yapmadılar. Çok saçma bir uygulama. İkinci sınıf vatandaş muamelesi yapılıyor.

740 Mesaj
3 Ekim 2011; 13:42:15 

bende bu ay kıbrısa gidicem.ve cep teline ihtiyacım var acıkcası..alsam kayıt derdi ne alemde son olarak? pasaporttum yok..bu yuzden nufus cuzdanla gitcem.bir arkadasım daha gelcek o da bir telefon alabilir mi acaba?ayda fotograf makinlarında fiyat farkı var mıdır???

dj.trust.06 > NİCKLİ ŞAHIS DOLANDIRICIDIR!!!KODLARIMI ALIP TAKAS KODLARINI VERMEMİŞTİR.BENDEN ÖNCEDE SORUNLAR YAŞAMIŞTIR.ŞAHSI İYİCE ARAŞTIRMADAN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN ÖZEL KİMLİK BİLGİSİ VERMEYİN!CANINIZ YANMASIN!!!

3419 Mesaj
3 Ekim 2011; 20:22:12 

arkadaslar kibrisda fiyatlar o kadar uygun degil bilginiz olsun

kayıt konusunda nüfüs cüzdaniniz ile giris cikiz yaptiginiz kagit var onunla kayit yaptirabilirsiniz sorun olmaz defalarca yaptirdim sorun olmaz... özellikle turkcell e gidin "yapamayız" diyecekler ama yapan bayiler var isi bilmediklerinden yapamayiz diyorlar....

saygılar

iPhone 5S 16 GB Gold
Macbook Pro Retina 15"
Vodafone RED

2340 Mesaj
9 Kasım 2011; 2:58:38 

Bende hudud geçiş kağıdıyla yaptıracktim ama neyse ki ona da gerek kalmadı timdeki arkadas sagolsun :D

Ayrıca 2yil da bir kere pasaport kaydı diye bir olayda yok yiyenim her gelişinde kaydettiriuorum hiç sıkıntı yok, telefonlar pert olacak hala kapanmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bizhy -- 9 Kasım 2011; 3:01:46 >

Apple Macbook Pro RETINA 13 i5 2,4 Ghz - 8GB Ram 256SSD - - - Apple iPad 2 Wifi 16GB - - - Apple iPhone 5 16GB + iPhone 4S 16GB - - - Chrysler 300C - 3.0 CRD / MiniCooper 1.6 Cabrio

48 Mesaj
17 Kasım 2011; 0:36:58 

öncelikler kıbrısta telefon fiyatları çok avantajlı değil ayrıca kıbrıstan alacağınız telefonu havalimanından çıkar çıkmaz turkcell vodafone bayilerine kayıt ettirebilirsiniz hudut çıkış kağıdı yoksa emniyet müdürlüğü pasaport dairesinde telefon işleteceğinizi söylemeniz halinde yurt dışı çıkış kağıdı alarak turkcell vodafone bayilerinden kayıt yapabilirsiniz ayrıca 2 yılda 1 tane telefon işletebilirsiniz 2. işlemenizden sonra er yada geç telefonunuz kapanacaktır

233 Mesaj
24 Kasım 2011; 0:35:42 

Amerikadan iki adet telefon gelcek fakat getirenlerin pasaportları dolu.Birini Kıbrısa girdiğim pasaportla kaydettirsem diğerinide beyaz kağıdla kaydettirebiliyor muyum? 1 ay içinde zaten iki kere kıbrısa gidip gelme durumundayım o yüzden tarih sorun olmaz.Girişlerimden birini Pasaport birinide kimlikle yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lbe -- 24 Kasım 2011; 0:38:54 >

'11 Giulietta 06 LBE 56
HTC Google Nexus One 4.0.3 MeDroid 'Ice Cream Sandwich'
HTC Sensation XE with beats audio

1 Mesaj
9 Ocak 2012; 0:55:35 

arkadaşlar simdi ben kıbrıstan telefon aldım ama bu yıl basında hediye etcektim ... hıç açmadım ve kaydettırmedim.. kıbrıstan donelide 6 ay falan oluyo.... şimdi hediye edemedim telefonu ve açtım yılbaşında... telefon bu gun kapandı... bu telefonu kaydettırme işlemini nasıl yapabilirim acil yardım istiyorum... şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonxkabus -- 9 Ocak 2012; 0:56:47 >

48 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:52:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Lbe

Amerikadan iki adet telefon gelcek fakat getirenlerin pasaportları dolu.Birini Kıbrısa girdiğim pasaportla kaydettirsem diğerinide beyaz kağıdla kaydettirebiliyor muyum? 1 ay içinde zaten iki kere kıbrısa gidip gelme durumundayım o yüzden tarih sorun olmaz.Girişlerimden birini Pasaport birinide kimlikle yapacağım

pasaporta ayrı beyaz kağıda ayrı olmaz olur derler ama bir müddet sonra kapanır

48 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:54:04 

quote:

Orijinalden alıntı: sonxkabus

arkadaşlar simdi ben kıbrıstan telefon aldım ama bu yıl basında hediye etcektim ... hıç açmadım ve kaydettırmedim.. kıbrıstan donelide 6 ay falan oluyo.... şimdi hediye edemedim telefonu ve açtım yılbaşında... telefon bu gun kapandı... bu telefonu kaydettırme işlemini nasıl yapabilirim acil yardım istiyorum... şimdiden teşekkürler...

en geç 1 ay içinde kayıt etmen gerekiyordu artık pasaport veya beyaz kağıda işletemezsin dogu bank ta bu işi yapan kişiler var ama ücret konusunda bilgim yok

84 Mesaj
25 Mart 2012; 19:54:36 

arkadaşlar bugün ingiltereden iphone geldi bana fakat getiren arkadaşın pasaportu yabancı pasaport olduğu için kaydettirmedim. şimdi de bu kıbrı olayını duydum. benim pasaportum yok. kıbrısa gidip dönsem o beyaz kağıtlarla kayıt ettirebilir miyim şimdi. bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi?

yok

233 Mesaj
25 Mart 2012; 22:34:46 

Evet kayıt ettirebilirsiniz

'11 Giulietta 06 LBE 56
HTC Google Nexus One 4.0.3 MeDroid 'Ice Cream Sandwich'
HTC Sensation XE with beats audio

806 Mesaj
5 Ağustos 2012; 12:37:08 

İletişim daire başkanlığıyla görüştüm. Yetkili kişinin bana anlattığını aynen aktarıyorum;

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti tarafından yurt dışı sayıldığı için yeni çıkan kanunla birlikte artık T.C. Kimliğinizle beraber verilen beyaz form ile telefonunuzu kayıt ettirebilirsiniz.

ILK SISTEMIM : INTEL 80386-SX 33MHZ / 1 MB RAM - 50 MB HDD - 256 KB OEM EKRAN KARTI - 1.44 FLOPPY - MONO EKRAN - ILK OLARAK MS-DOS 5.0 SONRA MS-DOS 6.22 VE WINDOWS 3.1

EN ÇOK OYNADIĞIM OYUNLAR : GOLDEN AXE - LOTUS - DANGEROUS DAVE -Heygidi günler hey. Tey Tey

1886 Mesaj
6 Ağustos 2012; 17:30:55 

selam...

btk çağrı merkezinden net bir yanıt alamadığım için buraya yazıyorum. çağrı merkezindekiler süper bilgili bir şekilde belgeler bize gelince bakarız dediler. hikaye şu:

annem ispanya'da çantasını ve dolayısıyla nüfus cüzdanı ile pasaportunu çaldırıyor. ülkeye giriş yaparken elinde hiçbir şey yok. havalimanındaki karakola gidiyor, h.limanı polisi üzerinde tc nosu ve adı soyadının yazdığı bir tutanak tutuyor ve ülkeye girişini de onaylıyor.

daha sonra önce vergi dairesine gidip, 100 tl yi ödüyor daha sonra da t.cell abone merkezine gidip durumu anlatıyor. t.cell abone merkezi olmaz bi şey deyip, ödeme yaptığı 100 tl lik fişin aslını ve karakol tutanağının da aslını btk'ya gönderiyor.

şimdi... pasaportsuzluktan dolayı bir sıkıntı yaşar mıyım? 6 ay sonra telefonum kapanır mı?

48 Mesaj
8 Ağustos 2012; 15:34:54 

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

selam...

btk çağrı merkezinden net bir yanıt alamadığım için buraya yazıyorum. çağrı merkezindekiler süper bilgili bir şekilde belgeler bize gelince bakarız dediler. hikaye şu:

annem ispanya'da çantasını ve dolayısıyla nüfus cüzdanı ile pasaportunu çaldırıyor. ülkeye giriş yaparken elinde hiçbir şey yok. havalimanındaki karakola gidiyor, h.limanı polisi üzerinde tc nosu ve adı soyadının yazdığı bir tutanak tutuyor ve ülkeye girişini de onaylıyor.

daha sonra önce vergi dairesine gidip, 100 tl yi ödüyor daha sonra da t.cell abone merkezine gidip durumu anlatıyor. t.cell abone merkezi olmaz bi şey deyip, ödeme yaptığı 100 tl lik fişin aslını ve karakol tutanağının da aslını btk'ya gönderiyor.

şimdi... pasaportsuzluktan dolayı bir sıkıntı yaşar mıyım? 6 ay sonra telefonum kapanır mı?

yaşamazsınız ama keşke pasaport şubesinden btk ya hitaben annenizin yurt dışı çıkışlarını gösteren yazı isteseydiniz ama herhangi bir şekilde sorun çıkmaz çıkarsa eğer giriş çıkış yazısı alıp tekrar kayıt yapılabilir

1886 Mesaj
8 Ağustos 2012; 15:37:29 

quote:

Orijinalden alıntı: modus61

yaşamazsınız ama keşke pasaport şubesinden btk ya hitaben annenizin yurt dışı çıkışlarını gösteren yazı isteseydiniz ama herhangi bir şekilde sorun çıkmaz çıkarsa eğer giriş çıkış yazısı alıp tekrar kayıt yapılabilir

bilgi için teşekkürler...

bu arada dün btk'ya yazdığım mail şu şekilde:

Sayın yetkili,

Yurtdışından satın alınan ve yolcu ile yurtiçine gelen mobil telefonlara ait imei kayıt işlemi ile ilgili bir sorum var.

Annem xxxx yurtdışından xxxx imei nolu bir telefon alıp, yurtiçine giriş yapmıştır. Kendisi yurtdışında çantasını çaldırdığı için yurtiçine pasaportu ve nufus cüzdanı olmadan girmiştir.

Yurtiçine girişi sırasında havaalanı polisi kendisinin adı, soyadı, tc numarası ve yurtiçine giriş tarihi bilgilerinin yer aldığı bir tutanakla yurtiçine girişini belgelemiş ve elektronik sisteme de yurtiçine girdiğine dair gerekli bilgi girişini yapmıştır.

Söz konusu bu tutanağın aslı vergi dairesine verilen 100 TL lik kayıt ücretine ait fişin aslı ile birlikte Turkcell Abone merkezine kurumunuza gönderilmek üzere teslim edilmiştir.

Yukarıda da anlatıldığı gibi kayıt için kurumunuza gönderilen belgeler içerisinde pasaport fotokopisi ya da pasaporta dair bir belge yoktur. Bunun yerine yurtiçine girişini ispatlamak için havalimanı polisinden alınan bu belge/tutanak kurumunuza tarafımızca gönderilmiştir.

Sözü geçen yurtiçine girişi ipatlar nitelikteki bu resmi belgenin aslı ve 100 TL'lik ödeme fişinin aslı imei kaydı için yeterli midir ve imei numarası verilen telefonun kaydı kurumunuzca yapılacak mıdır?

Konu hakkında tarafıma bilgi verilmesi için gereğini arz ve rica ederim;

Saygılarımla...

250 Mesaj
16 Ekim 2012; 22:30:28 

bırılerı nnet olarak yazabılırmı kıbrısa pasaport ıle gırıs cıkıs yapıldıgında dondukten sonra turkcell de kayıt yapabılırmıyız?

3419 Mesaj
17 Ekim 2012; 12:28:34 

Yaparsınız hocam neden yapmayasiniz ben yedi yıl kaldım neredeyse 50 cihaz kaydettim kıbrıs'tan gelen arkadaşlarımdan çoğunda pasaport bile yoktu giriş çıkış belgesi ile beyaz kağıt ile kayıt yaptırdım ama yeni yasa ile hiç kayıt yaptırmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 5S 16 GB Gold
Macbook Pro Retina 15"
Vodafone RED

740 Mesaj
17 Ekim 2012; 15:05:57 

hocam ben nufus cuzdanımla giriş yapacam.ve oradan tel alacam.pasaportum yok yani.nasıl kayıt ettiricem.bilen yok mu yeni durumlar???

saygılar

dj.trust.06 > NİCKLİ ŞAHIS DOLANDIRICIDIR!!!KODLARIMI ALIP TAKAS KODLARINI VERMEMİŞTİR.BENDEN ÖNCEDE SORUNLAR YAŞAMIŞTIR.ŞAHSI İYİCE ARAŞTIRMADAN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN ÖZEL KİMLİK BİLGİSİ VERMEYİN!CANINIZ YANMASIN!!!

3367 Mesaj
18 Ekim 2012; 0:19:24 

Eğer yeni uygulamalar ve/veya 2012 başından sonra Kıbrıs için özel bir kısıtlama getirilmediyse, KKTC'ye giriş çıkış yapıp Türkiye'ye döndükten sonra kayıt yaptırabilirsiniz. Öncelikle KKTC'ye TC Pasaportu ile giriş yapmanızı tavsiye etmem; pasaportunuzda KKTC giriş ve çıkış damgaları varsa bu daha sonra Yunanistan'dan vize almanızda sorun çıkartabilecektir. Pasaport yerine TC Kimliğinizi kullanabilirsiniz. KKTC'ye giderken, (TR'den ayrılırken) Pasaport Polisinden KKTC için bir form alıyorsunuz; üzerini dolduruyorsunuz. Bunun üzerinde sadece KKTC için geçerli damgalama yerleri mevcut. KKTC'den dönüşte TR'ye girerken de son damgalatmayı yapıp bu formu pasaport polisinde bırakmayıp yanınıza alıyorsunuz. TR'de TK'na müracaat aşamasında üzerinde Türkiye'den çıkış, KKTC'ye giriş, KKTC'den çıkış ve TR'ye giriş damgaları olan bu formu "pasaport" yerine ibraz ediyorsunuz!...

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. (Evinde 2 ayrı ADSL hattında halen AirTies Air 5050 & Apple Time Capsule ve Zyxel P-660HN-F1Z kullanıyor. Kullandığı WIN / MAC mobil, masaüstü ve dizüstü donanımların konfigürasyonlarını yazmak epeyce uzun süreceğinden "kimse bilmesin" daha iyi!...Mobil telefonda Android'e de geçmek üzere...

845 Mesaj
6 Haziran 2013; 0:45:53 

arkadaşlar bu durum hala geçerli mi?

pasaportumla kıbrıstan iphone alsam kayıt ettırebılıyorum degıl mı turkıyede?

FLED

682 Mesaj
12 Haziran 2013; 18:29:09 

Ben 3 hafta kadar önce eşimin telefonunu Kıbrıs'dan döndüğümüz beyaz giriş çıkış kağıtları ile Turkiye.gov.tr adresinden yaptım.Sistemde de kayıtlı görünüyor oldu yani.

Kağıtların süresi dolmamışken kendimde Almanya'dan HTC ONE M7 getirttim.
Gidip harcı yatırdım.
Turkiye.gov.tr'deki arayüz değişmiş.
Daha önceden pasaportla giriş yapan
Kıbrısdan gelmiş Türk vatandaşı diye 2 seçenek varken. (2.seçeneği seçiyordum)

Şimdi
Pasaportla giriş yapan
Pasaport dışında bir belge ile yurda giriş yapan

diye 2 seçenek çıkıyor.
Mecburen alttakini seçiyorum (Üsttekini seçince pasaport türleri ve pasaport seri no çıkıyor)

2.Seçeneği seçtiğimde ise

şu seçenekler çıkıyor.

0

Mecburen seyehat belgesini seçiyorum.
Fakat bize verilen kağıtta (Yurda giriş çıkış yapılan)
Seri no yok.
0

Birçok varyasyon denedim.
(Tc Kimlik numaram-Nüfus seri sıra no,giriş çıkış yapılan kaşelerdeki nolar vs)
Hepsinde de sonuç

Yurda giriş kontrolü başarısız.

ibaresi çıkıyor ve onaylamıyor.
Varmı yardımcı olabilecek birisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdalm -- 12 Haziran 2013; 18:30:17 >

682 Mesaj
13 Haziran 2013; 1:53:45 

Forumlar sağolsun valla :)
Bilgi paylaşıldıkça güzel
Sorunum aşağıdaki şekilde çözüldü.

Alıntıdır:Abi şimdi Pasaport dışında belgeyi seçiyorsun. Oradan Nüfus Cüzdanı'nı da seçiyorsun. Belgenin ait olduğu ülke olarak Türkiye seçiyorsun. Daha sonra giriş tarihini doğru bir şekilde giriyorsun son olarak Giriş yapılan NO kısmına nüfus cüzdanındaki 6 haneli numarayı(fotoğrafın altındaki NO yazan kısım ) yazıyorsun. Bunları yaptıktan sonra kayıtın sorunsuz hallolması lazım.

108 Mesaj
26 Temmuz 2013; 22:24:01 

Bende hala yurda giriş başarısız yazısı çıkıyor.

ZzZzZzZzZz
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.281