- x
Digitürk dcr dt 9001 modelinde sadece eutelsat w3 uydusunu mu kullanabiliriz?
15 Cevap26759 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

171 Mesaj
21 Temmuz 2008; 15:40:49 

Arkadaşlar,dijitürk'ün 9.9ytl'lik paketini aldık,tamam biliyorduk bütün kanallar 1 ay bedava,1 ay sonra kanallarda büyük boşluk oldu.kanallar yonulmuş tavuğa döndü.59 çivarı kanal kaldı.Bu uydu alıcısına türksat 1c uydusuna dönük bir çanak alıp bağlasak acaba türksat 1c uydusundaki bütün kanalları izleyeblirmiyim.koskocaman dijitürkte nasıl hamsi tv olmaz.nasıl kadırga tv olmaz çıldırdım yahu.bu uydu acısına bağlandımı türksat çanağı üyelik bozulur mu acaba.bozulmaz sa motorlu çanak anten alcam dijitürk paketindeki kanalları ayrı,normal türksat uydusundaki kanalları ayrı seyredecem.eğer öyle bişe varsa tabi.kısacası "dcr dt 9001 uydu alıcısını normal uydu alıcısı gibi kullanabilirmiyim?şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

171 Mesaj
22 Temmuz 2008; 18:58:27 

Hiç firki olan yokmu.bu konuda nolur yardım edin.

829 Mesaj
22 Temmuz 2008; 23:07:01 

diseq ile turksatı da digitürküde izleyebilirsin. Ama motor desteklemiyor cihaz.

258 Mesaj
23 Temmuz 2008; 8:38:38 

niye kullanamayasın ben kullanıyorum hem hotbird hemde turksat1c yi izleyebiliyorum. kumandadan opts tuşuna bak. uydu ismini secerek tarat kolay gelsin.

171 Mesaj
25 Temmuz 2008; 15:30:13 

quote:

Orjinalden alıntı: akdum

niye kullanamayasın ben kullanıyorum hem hotbird hemde turksat1c yi izleyebiliyorum. kumandadan opts tuşuna bak. uydu ismini secerek tarat kolay gelsin.

arkadaş bu cihazda diseqc 1.2 version var.İnternetten baya bir süre araştırdım dediğin gibi oluyomuş herhalde.eee bu motorlu çanağı takarsak menüden anten kurulumu yada başka ayarlarla oynamıycazmı çünkü sonuçta motorlu çanak belki bir ayarı vardır.dimi kardeş.

1234 Mesaj
5 Ağustos 2008; 19:38:56 

evet kullanabilirsiniz ben kullanıyorum şuan.disseq ile halledrsiniz.turksat 1 de olsun digiturk 2 de.uğraşın olmazsa yardımcı olurum.

4 Mesaj
18 Ağustos 2008; 21:45:54 

Bu konulara biraz yabancıyım arkadaşlar. türksat1c hotbird falan izlemek için neler yapmalıyım. Benim digitürkü bağlarken apartmanda merkezi bir sistem vardı kabloyu 2 dakikada bağladılar oldu bitti. Ekstra çanak mı taktırcam? Çanak takılcaksa nasıl bişi olacak? Ortalama ne kadara patlar? Bilgi verebilirmisiniz?

866 Mesaj
19 Ağustos 2008; 11:23:29 

Arkadaşlar ben dün üye oldum fakat uydu alıcısı 9002 yazıyor ve kullanma kılavuzunda diseq, motorlu çanak desteği olduğunu söylüyor. Turksat ve diğer uydular için 2. bir çanak şart mıdır? Şart ise motorlu çanak mı olması gerekiyor. Ayrıca 2. çanak bu uydu alıcısına nasıl bağlanacak?

Steam ID: orctzl
Origin ID: orctzl

236 Mesaj
19 Ağustos 2008; 22:46:10 

arkadaslar aynı seyı bende dusunuyorum 3 ay sonra taahutum bıtecek bu dıgıturkun antenını hangı uyduya cevıreyım kı kanal seyredeyım evde ayrıyetten merkezı sısteme baglı turksat vede hotbird var bunların dısında hangı uyduya cevırebılırım.
Bilfigim kadarı ıle dıgıturkun canak bıraz kucuk vede lnb sı farklı galıba bu durumda canagı vede lnb yı degıtırmemızmı gerekecek artı bu cevırdıgımız uydudakı kanallara *** girmek gerekırse bu receıverdan gırılebılırmı herkese saygı vede tesekkur

413 Mesaj
21 Ağustos 2008; 17:16:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ikarus-78

arkadaslar aynı seyı bende dusunuyorum 3 ay sonra taahutum bıtecek bu dıgıturkun antenını hangı uyduya cevıreyım kı kanal seyredeyım evde ayrıyetten merkezı sısteme baglı turksat vede hotbird var bunların dısında hangı uyduya cevırebılırım.
Bilfigim kadarı ıle dıgıturkun canak bıraz kucuk vede lnb sı farklı galıba bu durumda canagı vede lnb yı degıtırmemızmı gerekecek artı bu cevırdıgımız uydudakı kanallara *** girmek gerekırse bu receıverdan gırılebılırmı herkese saygı vede tesekkur

Kart olmadan DCR DT 9001 uydu alıcısı ile ve Türksata ayarlı tek çanakla şu anda 159 kanal izliyorum.Bazıları çift olabilir(Doğu-Batı gibi)Yalnız elle (manuel) ayarlamak zorunda kaldım.Çünkü otomatik aramada bir çok kanalı bulamadı.Halbuki sinyal kalitesi %85 in altına düşmüyor.Sanırım alet pek de kaliteli değil.Benim de digitürk aboneliğim yok.
Alıcıyı önce fabrika ayarlarına getirip sıfırladım.Sonra "OPTS" tuşu ile manuel aramaya geldim.Türksat güncel kanal listesinden frekans,polarizasyon ve sembol hızı değerlerini girerek arama yaptırdım.Biraz uzun sürüyor.Çünkü paketleri ve kanalları tek tek aratmak gerekiyor.(Paketleri paket olarak arıyor).Şifreli kanal ve radyo kanalları hariç 150-160 arası kanal izlenebilir.
İlk açılışta alıcı kartı tak uyarısı çıkartıyor ekrana ama "Back" tuşuna basarak yayınları izliyorum.
Bundan sonra digitürk abonesi olmayı düşünmüyorsan "dump" yöntemi ile yazılım yükletip kart yuvası devre dışı bırakılabiliyormuş.Ama ben denemedim.

[img]http://signatures.mylivesignature.com/54486/387/978606D82878BFBFA9AFEFC52CE43FAA.png[/img]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ağustos 2008; 17:56:00 

kullanabiliyorsun diye biliyorum ben

137 Mesaj
4 Eylül 2008; 0:05:16 

Aynı uydu alıcı bende de var.Hatta dgitürk'e üyeliğim hala devam ediyor ama ben türksat'a geçmek istediğim için cihazı fabrika ayarlarına getirdim ve çanağın yönünü Türksat'a çevirdim bu arada Bu arada digitürk'ün çanağını kullanmıyorum.85 lik bir çanak aldım ama sinyal seviyesi sütünu %41 den yukarı çıkmadı.Onun altındaki sinyal kalitesi sütunu ise 0 da duruyor.Ve manuelde otomatikde de hiçbir kanal bulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikogrk -- 4 Eylül 2008; 0:05:08 >

98 Mesaj
25 Eylül 2008; 13:45:50 

Ya arkadaşlar bende de şu 9.90 lık kampanyada verilen receiver'den var.Bizim binada çatıda çift çanak ayrıca birde digiturk çanağı var.Şimdi evde ben digiturk'u kullanıyorum.Sinema paketi ile.Bu receiverin arkasında 2 tane çanak bağlama giriçi var(BNC).Acaba bizim çatıdaki çanaklardan da birini bağlasam digitürkü bozmadan diğer yayınlarıda izleyebilirmiyim.Yani illa receiverde bi sürü ayar vs. veya digitürk izlerken receiveri ayarlayıp diğer kanalları izlerken farklı bi ayarlama mı yapmam lazım.Son olarak bozarmıyım ben bu aleti bu şekilde.

ozer kutlu
------------------------------------------------------
AMD 2500-Geforce 5200 8x 128mb 128bit-80 GB samsung Epox nforce2 8rda3I-17" samsung-512 ddr400 ram-bu kadar

1402 Mesaj
23 Eylül 2009; 20:30:03 

bu cihaza nasıl türksat yüklüyoruz..

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
http://www.facebook.com/MetinAbininYeri

1402 Mesaj
23 Eylül 2009; 20:36:13 

Galiba kimseler yok.. oysa çanak şu an önümde ve yardıma ihtiyacım var..

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
http://www.facebook.com/MetinAbininYeri

2373 Mesaj
13 Mart 2011; 20:14:10 

Konuyu bi hortlatalım bakalım :)
Bu cihaz bende de varda arkadaşlar servise verdim ben cihazı FTA ya çevirsin diye fakat ne star ne de kanal d nin türk yayınlarını izleyemiyorum.Kanal ekleme yapıyorum yine olmuyor bu iki kanal.yardımcı olabilecek olan var mı ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın » Digiturk » Digitürk dcr dt 9001 modelinde sadece eutelsat w3 uydusunu mu kullanabiliriz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250