Şimdi Ara

Sizce Daihatsu Terios mu yoksa Suzuki Grand Vitara 1.6 (3 kapı) mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
46.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Terios 1.5 ve Vitara 1.6 arasında bir tercih yapmam gerekiyor. Özellikle bu iki araç hakkında bilgisi olanlardan yorumları bekliyorum. Şimdi den teşekkürler...

• TERİOS KULLANMIŞ BİRİ OLARAK TAVSİYEM TERİOS OLURDU.TERİOSUN 4 KAPILI OLMASI AVANTAJLI VE DAHA HOŞ GÖRÜNÜYOR.İKİSİNİNDE MOTOR TEKNOLOJİSİ AYNI VVT BİR FARK YOK.TERİOSTA DAHA BİR JEEP HAVASI VAR.SANA TAVSİYEM BU ARAÇLARI ALACAKSAN UZUN SÜRE KULLANMALISIN.YOKSA SATARKEN ÇOK ZARAR EDERSİN.TERİOS TOYOTAYA AİT BAŞKA ÜLKELERDE TOYOTA RUSH DİYE SATILIYOR.AMA ŞÖYLE BİR SIKINTI OLUYOR.İNSAN ARACA BİRAZ SOĞUK BAKIYOR VE BU İNSANIN HEVESİNİ KIRIYOR.DAİHATSU DEĞİLDE TOYOTA DİYE SATILSA GÖRÜŞLER ÇOK DEĞİŞİR.BENCE HER YÖNDEN TERİOS DAHA KULLANIŞLI.BAŞKA SORUN OLURSA YARDIMCI OLABİLİRİM
  • Arazide VITARA daha iyi tercih sana kalmış .
  • Arazide vitara yıllardır kendini yeterince kanıtlamış çok çok sağlam araçlardır. Terios daha kozmetik bir araç göze daha çok hitap ediyor ama ben olsam araziye çıkacaksam Vİtara, şehirde doanacaksam terios...
  • quote:

Orjinalden alıntı: haf

TERİOS KULLANMIŞ BİRİ OLARAK TAVSİYEM TERİOS OLURDU.TERİOSUN 4 KAPILI OLMASI AVANTAJLI VE DAHA HOŞ GÖRÜNÜYOR.İKİSİNİNDE MOTOR TEKNOLOJİSİ AYNI VVT BİR FARK YOK.TERİOSTA DAHA BİR JEEP HAVASI VAR.SANA TAVSİYEM BU ARAÇLARI ALACAKSAN UZUN SÜRE KULLANMALISIN.YOKSA SATARKEN ÇOK ZARAR EDERSİN.TERİOS TOYOTAYA AİT BAŞKA ÜLKELERDE TOYOTA RUSH DİYE SATILIYOR.AMA ŞÖYLE BİR SIKINTI OLUYOR.İNSAN ARACA BİRAZ SOĞUK BAKIYOR VE BU İNSANIN HEVESİNİ KIRIYOR.DAİHATSU DEĞİLDE TOYOTA DİYE SATILSA GÖRÜŞLER ÇOK DEĞİŞİR.BENCE HER YÖNDEN TERİOS DAHA KULLANIŞLI.BAŞKA SORUN OLURSA YARDIMCI OLABİLİRİM

Öncelikle yorumların için teşekkürler.
    Ancak araçta özellikle beğendiğin yada özellikle şikayetin olan yanlar varmı. Birde yakıt sarfiyatı ne durumda?

• Suzuki Grand Vitara özellikle arazi alanlarında daha iyi bir araba..
  • ARACIN BEĞENDİĞİM TARAFLARI YÜKSEK OLMASI,TASARIMI,DİFRANSİYEL KİLİDİNİN OLMASI,İSTEDİĞİN YOL ŞARTINDA KULLANMA ÖZELLİĞİ.BEĞENMEDİĞİM YÖNLERİ OTOMATİK VİTES ALACAKSAN EĞER İSTER İSTEMEZ ŞEHİR İÇİNDE FAZLA YAKMASI AMA BUDA NORMAL BENCE HEM SÜREKLİ DÖRT ÇEKER HEMDE KLASİK OTOMATİK VİTES SİSTEMİ VAR.BİRDE ÖN KOLSOLDA BELLİ BİR ZAMAN SONRA TIKIRTI GELMESİ.ARAŞTIRDIM GENELLİKLE TERİOSLARDA OLUYORMUŞ.SERVİS MASRAFLARIDA DÜŞÜK VE SORUN ÇIKARMAYAN BİR ARAÇ.TABİ BURDA ÖNEMLİ OLAN SENİN ARAÇTAN BEKLENTİLERİN.İSTEDİKLERİNİ BU ARAÇ KARŞILIYORMU BU ÖNEMLİ.BİRDE HERKES SUZUKİYİ ARAZİDE İYİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ.BENCE BU EZBER VE 5 KAPILI VİTARA İÇİN GEÇERLİ 3 KAPILI MODELİ İÇİN DEĞİL.TABİKİ TERİOSLA KARŞILAŞTIRDIĞIN ZAMAN
  • quote:

Orjinalden alıntı: haf

ARACIN BEĞENDİĞİM TARAFLARI YÜKSEK OLMASI,TASARIMI,DİFRANSİYEL KİLİDİNİN OLMASI,İSTEDİĞİN YOL ŞARTINDA KULLANMA ÖZELLİĞİ.BEĞENMEDİĞİM YÖNLERİ OTOMATİK VİTES ALACAKSAN EĞER İSTER İSTEMEZ ŞEHİR İÇİNDE FAZLA YAKMASI AMA BUDA NORMAL BENCE HEM SÜREKLİ DÖRT ÇEKER HEMDE KLASİK OTOMATİK VİTES SİSTEMİ VAR.BİRDE ÖN KOLSOLDA BELLİ BİR ZAMAN SONRA TIKIRTI GELMESİ.ARAŞTIRDIM GENELLİKLE TERİOSLARDA OLUYORMUŞ.SERVİS MASRAFLARIDA DÜŞÜK VE SORUN ÇIKARMAYAN BİR ARAÇ.TABİ BURDA ÖNEMLİ OLAN SENİN ARAÇTAN BEKLENTİLERİN.İSTEDİKLERİNİ BU ARAÇ KARŞILIYORMU BU ÖNEMLİ.BİRDE HERKES SUZUKİYİ ARAZİDE İYİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ.BENCE BU EZBER VE 5 KAPILI VİTARA İÇİN GEÇERLİ 3 KAPILI MODELİ İÇİN DEĞİL.TABİKİ TERİOSLA KARŞILAŞTIRDIĞIN ZAMAN

Fazla yakmaya tam olarak kastettiğin nedir? Yani bana rakamsal bir veri söleyebilirmisin. Birde sürekli 4 çeker mi yoksa ihtiyaç duyduğu anda mı 4 çekere mi geçiyor?Yorumların için teşekkürler.

• Aslında şöyle 10 yaşlarında bir araç alıp

http://www.sahibinden.com/120_200_km_emsalsiz_bir_aracWQQaXQQ3990710WQQpXQQdisplayitem&keyword=ford%20explorer
    http://www.sahibinden.com/satilik_sahibinden_chevrolet_blazer_s10WQQaXQQ6183519WQQpXQQdisplayitem&keyword=blazer

üstünden artacak 15-20 bin ytl yi de bankaya atıp çıkarsa ki çıkmaz keyfe keder masrafları karşılardım... Eğer gerçek arazi aracı peşindeyseniz... En azından motor sesi, fısır fısır süzülüşleri, arazideki güçleri... 2008 vitara ve terios dan çok üst seviyede olsa gerek...

• YOL BİLGİSAYARINA GÖRE ŞEHİR İÇİNDE 12-13 LT ARASI GÖSTERİYORDU.UZUN YOLDA EN DÜŞÜK 7.5-8 LİTRE ARASI GÖRDÜM.ARAÇ SÜREKLİ DÖRT ÇEKER OLARAK İLERLİYOR.SANA TAVSİYEM GOLD MODELİNİ ALMAN VE AKSESUAR YAPTIRMAN ARAÇ O ZAMAN KENDİNİ GÖSTERİYOR.AKSESUARLAR ÖN DEMİR,YAN BASAMAK,ARKA TAMPON ALT TRİMİ VE EGZOZ UCU OLABİLİR.
  • Orjinalden alıntı: haf

YOL BİLGİSAYARINA GÖRE ŞEHİR İÇİNDE 12-13 LT ARASI GÖSTERİYORDU.UZUN YOLDA EN DÜŞÜK 7.5-8 LİTRE ARASI GÖRDÜM.ARAÇ SÜREKLİ DÖRT ÇEKER OLARAK İLERLİYOR.SANA TAVSİYEM GOLD MODELİNİ ALMAN VE AKSESUAR YAPTIRMAN ARAÇ O ZAMAN KENDİNİ GÖSTERİYOR.AKSESUARLAR ÖN DEMİR,YAN BASAMAK,ARKA TAMPON ALT TRİMİ VE EGZOZ UCU OLABİLİR.
    [/

Bu vermiş olduğun değerlere bana çok yüksek gelmedi. Açıkçası şuan kullanmakta olduğumuz Megane II 1.4 araçta hemen hemen aynı değerlerde yakır tüketiyo.
    Sen aksesuarları Servistemi yaptırdın yoksa dışarda biyerdemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryptonite1905 -- 22 Temmuz 2008; 12:30:20 >
  • terios daha iyi olur bence 3 kapi vitara satmakta 2. elde zordur
  • AKSESUARLARI SERVİSTE YAPTIRDIM.ORJİNAL OLSUN DİYE.EKSOZ UCUNA BİLE 110 YTL VERDİM.SEN İSTERSEN 20-30 YTL TAKTIRABİLİRSİN.BEN TİTİZ OLDUĞUM İÇİN YAPTIRDIM.SERVİS DIŞINDADA YAPTIRABİLİRSİN.MALİYETİ UCUZ OLUR.BENİMKİ BUYDU

Sizce Daihatsu Terios mu yoksa Suzuki Grand Vitara 1.6 (3 kapı) mı?
  • Arkadaşlar hiç mi Grand Vitara 3k kullanan yok yaw? Onunla da ilgili yorumlara ihtiyacım var.
  • Her türlü suzuki ama çok değer kaybediyor bu tip araçlar
  • Hiç suzuki kullanıp yorum yapacak olan yokmu arkadaşlar??
  • bana kalırsa öncelikle aracı ne için aldığınız önemli bikere....

asıl amacınız ağır ofroad ise bu iki araçta size yaramaz diyorum gidin cj bakın niva bakın ağır arazide bunların dediği olur....

ama yok şehir içinde kullanıcam arada bir patika kır gezilerine çıkacam diyorsanız olay şu bu iki araçta aynı değerde araçlar yani aynı işi görür olması ama dahiatsu 4 kapılı olmasından dolayı bence daha kullanışlı olacaktır....

genede seçim sizin ikiside oldukca güzel araçlar....

• İkisinide detaylı incelemiş biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle suzuki grand vitara, öncelikle çok daha kaliteli bir araç, performansı çok çok iyi, donanım seviyesi terios'a oranla çok iyi, sadece kendi görüşüm değil nerdeyse tüm yurtdışı kaynaklı test merkezlerinin testlerinde sınıfının en iyi suv aracı boşuna seçilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi factory -- 8 Ağustos 2008; 10:23:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: factory

İkisinide detaylı incelemiş biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle suzuki grand vitara, öncelikle çok daha kaliteli bir araç, performansı çok çok iyi, donanım seviyesi terios'a oranla çok iyi, sadece kendi görüşüm değil nerdeyse tüm yurtdışı kaynaklı test merkezlerinin testlerinde sınıfının en iyi suv aracı boşuna seçilmiyor.

Bende suzuki yi daha çok beğendim ancak kafama takılan birşey var. İkinci el satılılarda çok fazla Suzuki 1.6 3 kapı var ve kilometreleri de çok düşük acaba alanların memnun olmadığı bişeyler mi var diye kafamda soru işareti oluştu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.