Sizce Daihatsu Terios mu yoksa Suzuki Grand Vitara 1.6 (3 kapı) mı?
26 Cevap26662 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

16 Mesaj
21 Temmuz 2008; 4:56:52 

Arkadaşlar merjhabalar,

Terios 1.5 ve Vitara 1.6 arasında bir tercih yapmam gerekiyor. Özellikle bu iki araç hakkında bilgisi olanlardan yorumları bekliyorum. Şimdi den teşekkürler...

32 Mesaj
21 Temmuz 2008; 13:05:51 

TERİOS KULLANMIŞ BİRİ OLARAK TAVSİYEM TERİOS OLURDU.TERİOSUN 4 KAPILI OLMASI AVANTAJLI VE DAHA HOŞ GÖRÜNÜYOR.İKİSİNİNDE MOTOR TEKNOLOJİSİ AYNI VVT BİR FARK YOK.TERİOSTA DAHA BİR JEEP HAVASI VAR.SANA TAVSİYEM BU ARAÇLARI ALACAKSAN UZUN SÜRE KULLANMALISIN.YOKSA SATARKEN ÇOK ZARAR EDERSİN.TERİOS TOYOTAYA AİT BAŞKA ÜLKELERDE TOYOTA RUSH DİYE SATILIYOR.AMA ŞÖYLE BİR SIKINTI OLUYOR.İNSAN ARACA BİRAZ SOĞUK BAKIYOR VE BU İNSANIN HEVESİNİ KIRIYOR.DAİHATSU DEĞİLDE TOYOTA DİYE SATILSA GÖRÜŞLER ÇOK DEĞİŞİR.BENCE HER YÖNDEN TERİOS DAHA KULLANIŞLI.BAŞKA SORUN OLURSA YARDIMCI OLABİLİRİM

2398 Mesaj
21 Temmuz 2008; 13:15:34 

Arazide VITARA daha iyi tercih sana kalmış .

Şeker Beyazı 2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5

2783 Mesaj
21 Temmuz 2008; 16:54:05 

Arazide vitara yıllardır kendini yeterince kanıtlamış çok çok sağlam araçlardır. Terios daha kozmetik bir araç göze daha çok hitap ediyor ama ben olsam araziye çıkacaksam Vİtara, şehirde doanacaksam terios...

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

16 Mesaj
21 Temmuz 2008; 18:33:35 

quote:

Orjinalden alıntı: haf

TERİOS KULLANMIŞ BİRİ OLARAK TAVSİYEM TERİOS OLURDU.TERİOSUN 4 KAPILI OLMASI AVANTAJLI VE DAHA HOŞ GÖRÜNÜYOR.İKİSİNİNDE MOTOR TEKNOLOJİSİ AYNI VVT BİR FARK YOK.TERİOSTA DAHA BİR JEEP HAVASI VAR.SANA TAVSİYEM BU ARAÇLARI ALACAKSAN UZUN SÜRE KULLANMALISIN.YOKSA SATARKEN ÇOK ZARAR EDERSİN.TERİOS TOYOTAYA AİT BAŞKA ÜLKELERDE TOYOTA RUSH DİYE SATILIYOR.AMA ŞÖYLE BİR SIKINTI OLUYOR.İNSAN ARACA BİRAZ SOĞUK BAKIYOR VE BU İNSANIN HEVESİNİ KIRIYOR.DAİHATSU DEĞİLDE TOYOTA DİYE SATILSA GÖRÜŞLER ÇOK DEĞİŞİR.BENCE HER YÖNDEN TERİOS DAHA KULLANIŞLI.BAŞKA SORUN OLURSA YARDIMCI OLABİLİRİM

Öncelikle yorumların için teşekkürler.
Ancak araçta özellikle beğendiğin yada özellikle şikayetin olan yanlar varmı. Birde yakıt sarfiyatı ne durumda?

506 Mesaj
21 Temmuz 2008; 19:24:02 

Suzuki Grand Vitara özellikle arazi alanlarında daha iyi bir araba..

32 Mesaj
21 Temmuz 2008; 22:51:20 

ARACIN BEĞENDİĞİM TARAFLARI YÜKSEK OLMASI,TASARIMI,DİFRANSİYEL KİLİDİNİN OLMASI,İSTEDİĞİN YOL ŞARTINDA KULLANMA ÖZELLİĞİ.BEĞENMEDİĞİM YÖNLERİ OTOMATİK VİTES ALACAKSAN EĞER İSTER İSTEMEZ ŞEHİR İÇİNDE FAZLA YAKMASI AMA BUDA NORMAL BENCE HEM SÜREKLİ DÖRT ÇEKER HEMDE KLASİK OTOMATİK VİTES SİSTEMİ VAR.BİRDE ÖN KOLSOLDA BELLİ BİR ZAMAN SONRA TIKIRTI GELMESİ.ARAŞTIRDIM GENELLİKLE TERİOSLARDA OLUYORMUŞ.SERVİS MASRAFLARIDA DÜŞÜK VE SORUN ÇIKARMAYAN BİR ARAÇ.TABİ BURDA ÖNEMLİ OLAN SENİN ARAÇTAN BEKLENTİLERİN.İSTEDİKLERİNİ BU ARAÇ KARŞILIYORMU BU ÖNEMLİ.BİRDE HERKES SUZUKİYİ ARAZİDE İYİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ.BENCE BU EZBER VE 5 KAPILI VİTARA İÇİN GEÇERLİ 3 KAPILI MODELİ İÇİN DEĞİL.TABİKİ TERİOSLA KARŞILAŞTIRDIĞIN ZAMAN

16 Mesaj
22 Temmuz 2008; 0:15:10 

quote:

ARACIN BEĞENDİĞİM TARAFLARI YÜKSEK OLMASI,TASARIMI,DİFRANSİYEL KİLİDİNİN OLMASI,İSTEDİĞİN YOL ŞARTINDA KULLANMA ÖZELLİĞİ.BEĞENMEDİĞİM YÖNLERİ OTOMATİK VİTES ALACAKSAN EĞER İSTER İSTEMEZ ŞEHİR İÇİNDE FAZLA YAKMASI AMA BUDA NORMAL BENCE HEM SÜREKLİ DÖRT ÇEKER HEMDE KLASİK OTOMATİK VİTES SİSTEMİ VAR.BİRDE ÖN KOLSOLDA BELLİ BİR ZAMAN SONRA TIKIRTI GELMESİ.ARAŞTIRDIM GENELLİKLE TERİOSLARDA OLUYORMUŞ.SERVİS MASRAFLARIDA DÜŞÜK VE SORUN ÇIKARMAYAN BİR ARAÇ.TABİ BURDA ÖNEMLİ OLAN SENİN ARAÇTAN BEKLENTİLERİN.İSTEDİKLERİNİ BU ARAÇ KARŞILIYORMU BU ÖNEMLİ.BİRDE HERKES SUZUKİYİ ARAZİDE İYİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ.BENCE BU EZBER VE 5 KAPILI VİTARA İÇİN GEÇERLİ 3 KAPILI MODELİ İÇİN DEĞİL.TABİKİ TERİOSLA KARŞILAŞTIRDIĞIN ZAMAN

Fazla yakmaya tam olarak kastettiğin nedir? Yani bana rakamsal bir veri söleyebilirmisin. Birde sürekli 4 çeker mi yoksa ihtiyaç duyduğu anda mı 4 çekere mi geçiyor?Yorumların için teşekkürler.

2783 Mesaj
22 Temmuz 2008; 10:28:08 

Aslında şöyle 10 yaşlarında bir araç alıp

http://www.sahibinden.c...keyword=ford%20explorer
http://www.sahibinden.c...playitem&keyword=blazer

üstünden artacak 15-20 bin ytl yi de bankaya atıp çıkarsa ki çıkmaz keyfe keder masrafları karşılardım... Eğer gerçek arazi aracı peşindeyseniz... En azından motor sesi, fısır fısır süzülüşleri, arazideki güçleri... 2008 vitara ve terios dan çok üst seviyede olsa gerek...

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

32 Mesaj
22 Temmuz 2008; 11:07:34 

YOL BİLGİSAYARINA GÖRE ŞEHİR İÇİNDE 12-13 LT ARASI GÖSTERİYORDU.UZUN YOLDA EN DÜŞÜK 7.5-8 LİTRE ARASI GÖRDÜM.ARAÇ SÜREKLİ DÖRT ÇEKER OLARAK İLERLİYOR.SANA TAVSİYEM GOLD MODELİNİ ALMAN VE AKSESUAR YAPTIRMAN ARAÇ O ZAMAN KENDİNİ GÖSTERİYOR.AKSESUARLAR ÖN DEMİR,YAN BASAMAK,ARKA TAMPON ALT TRİMİ VE EGZOZ UCU OLABİLİR.

16 Mesaj
22 Temmuz 2008; 12:03:55 

quote:

YOL BİLGİSAYARINA GÖRE ŞEHİR İÇİNDE 12-13 LT ARASI GÖSTERİYORDU.UZUN YOLDA EN DÜŞÜK 7.5-8 LİTRE ARASI GÖRDÜM.ARAÇ SÜREKLİ DÖRT ÇEKER OLARAK İLERLİYOR.SANA TAVSİYEM GOLD MODELİNİ ALMAN VE AKSESUAR YAPTIRMAN ARAÇ O ZAMAN KENDİNİ GÖSTERİYOR.AKSESUARLAR ÖN DEMİR,YAN BASAMAK,ARKA TAMPON ALT TRİMİ VE EGZOZ UCU OLABİLİR.
[/

Bu vermiş olduğun değerlere bana çok yüksek gelmedi. Açıkçası şuan kullanmakta olduğumuz Megane II 1.4 araçta hemen hemen aynı değerlerde yakır tüketiyo.
Sen aksesuarları Servistemi yaptırdın yoksa dışarda biyerdemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryptonite1905 -- 22 Temmuz 2008; 12:30:20 >

8710 Mesaj
22 Temmuz 2008; 12:24:59 

terios daha iyi olur bence 3 kapi vitara satmakta 2. elde zordur

2013 Fiesta 1.5 titanium x

32 Mesaj
22 Temmuz 2008; 13:31:03 

AKSESUARLARI SERVİSTE YAPTIRDIM.ORJİNAL OLSUN DİYE.EKSOZ UCUNA BİLE 110 YTL VERDİM.SEN İSTERSEN 20-30 YTL TAKTIRABİLİRSİN.BEN TİTİZ OLDUĞUM İÇİN YAPTIRDIM.SERVİS DIŞINDADA YAPTIRABİLİRSİN.MALİYETİ UCUZ OLUR.BENİMKİ BUYDU

0

Ekteki dosya (1)

16 Mesaj
23 Temmuz 2008; 2:28:30 

Arkadaşlar hiç mi Grand Vitara 3k kullanan yok yaw? Onunla da ilgili yorumlara ihtiyacım var.

11327 Mesaj
23 Temmuz 2008; 9:23:08 

Her türlü suzuki ama çok değer kaybediyor bu tip araçlar

"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

"Para" ile "İman" Ters Orantılıdır...

Katılım zamanı: 7 Aralık 2005
İmzamı lütfen çalmayın! Kullanmak istiyorsanızda nezaketen bari bir izin isteyin...

16 Mesaj
6 Ağustos 2008; 18:45:06 

Hiç suzuki kullanıp yorum yapacak olan yokmu arkadaşlar??

331 Mesaj
6 Ağustos 2008; 22:46:20 

bana kalırsa öncelikle aracı ne için aldığınız önemli bikere....

asıl amacınız ağır ofroad ise bu iki araçta size yaramaz diyorum gidin cj bakın niva bakın ağır arazide bunların dediği olur....

ama yok şehir içinde kullanıcam arada bir patika kır gezilerine çıkacam diyorsanız olay şu bu iki araçta aynı değerde araçlar yani aynı işi görür olması ama dahiatsu 4 kapılı olmasından dolayı bence daha kullanışlı olacaktır....

genede seçim sizin ikiside oldukca güzel araçlar....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

24 Mesaj
8 Ağustos 2008; 10:24:40 

İkisinide detaylı incelemiş biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle suzuki grand vitara, öncelikle çok daha kaliteli bir araç, performansı çok çok iyi, donanım seviyesi terios'a oranla çok iyi, sadece kendi görüşüm değil nerdeyse tüm yurtdışı kaynaklı test merkezlerinin testlerinde sınıfının en iyi suv aracı boşuna seçilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi factory -- 8 Ağustos 2008; 10:23:15 >

Hakan

16 Mesaj
8 Ağustos 2008; 11:05:15 

quote:

Orjinalden alıntı: factory

İkisinide detaylı incelemiş biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle suzuki grand vitara, öncelikle çok daha kaliteli bir araç, performansı çok çok iyi, donanım seviyesi terios'a oranla çok iyi, sadece kendi görüşüm değil nerdeyse tüm yurtdışı kaynaklı test merkezlerinin testlerinde sınıfının en iyi suv aracı boşuna seçilmiyor.

Bende suzuki yi daha çok beğendim ancak kafama takılan birşey var. İkinci el satılılarda çok fazla Suzuki 1.6 3 kapı var ve kilometreleri de çok düşük acaba alanların memnun olmadığı bişeyler mi var diye kafamda soru işareti oluştu

2983 Mesaj
8 Ağustos 2008; 14:36:41 

Grand Vitaranın 1,6 çok yaktığı, kasanın ağır geldiği bu forumda gözüme çarpmıştı.
Mesela http://forum.donanimhab...vitara//tm.htm#24280783
Ayrıntılı bilgi için buyur
http://forum.donanimhab...=0&submitbutton=+Tamam+

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

2 Mesaj
11 Eylül 2008; 19:47:22 

Selam
Suzuki yıllardı arazide kendini kanıtlamıştır.Yeni çıkan modellerde sonderece konforlu vede özelliklidir.Ben çok istedim SUZUKİ almayı fakat kısmet olmadı.
Şimdi KİA SERONTO aldım . Amma gözüm ve gönlüm hala SUZUKİ de.

12142 Mesaj
11 Eylül 2008; 20:16:15 

Suzuki

Ps3 Games : Cod Ghost & Battlefield 4 & Gt 6 & The Last Of Us & Gta V & Gta EFLC

Iphone 5S 16 Gb Gold & Logitech Touch Lapdesk & Edifier Prisma 2+1 & Hp x2301 Monitör & Sony PlayStation 3 500Gb SuperSlim & Lenovo Z510 ( SATILIK )

Zalman Z3 Plus 500w & Amd X4 955 3.2 Ghz & Powercolor 4850 Hd 1 Gb 256 bit & Asus M4A78LT & Kıngston 4 Gb Ddr 3 1333Mhz & Samsung 500 Gb Hdd & Logitech K120 & Logitech M185

605 Mesaj
13 Eylül 2008; 0:48:00 

Terios la ilgili her türlü fotoğraf-döküman-kullanıcı yorumlarına bu link.ten ulaşabilirsin..
http://www.daihatsuaskina.com/forum/terios.html

Öncelikle her ikisi de Japon zaten..Suzuki nerede üretiliyor bilmiyorum ama Terios kesinlikle Japonya da üretiliyor onu biliyorum..
Suzuki biraz daha malzeme kalitesi olarak üst düzey iç mekanda!Fakat fiyatı da Terios a oranla cazibesiz!3kapılı modelinin dahi sıfırı 42000 ytl den başlıyor..Terios 1,5 in fiyatları ise Silver modeli 37000 den başlıyor!42000 e ise üst donanım seviyesi olan Gold alınabiliyor!
Unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de bu arada;Terios un özel olarak kendisi için ayarlanmış, geliştirilmiş BRC marka lpg sistemiyle donatılmış olarak satılıyor olması! ;) Karar senin dostum..Dilerim seni mutlu edecek bir karara varırsın!

Yüreğimizden geçenler; adımlarımıza dökülmeli..!

Daihatsu Sirion 2004 1.3lt 102hp

135 Mesaj
13 Eylül 2008; 15:23:35 

suzuki Grand vitara yı zorlu arazi şartlarinda kullanma fırsatı buldum. Aşırı yağmurlu bir günde stabilze yoldan, çamurdan,yağmurdan, su birikintilerinden, tümseklerden, geçtim ve neredeyse tam bir off road deneyimi oldu .
Bu arada gittiğim yer Turkcell baz istasyonu kurulacak olan ve daha önce hiç gitmediğim. sadece GPS ile yönümü bulmaya çalıştığım ve pek te yolları kullanmadığım bir güzergahtı.

Arabanın beni en çok rahatsız eden tarafı ise 80 km den sonra çok çabuk savrulması, stabilitesi sıfır asfaltta bile 100 yapmaya korkuyordum
ama araziye girince canavarlaşıyor gerçekten de arazide dolaşmaktan hiç bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum. kullandığım arac tüplüydü ve performans sorunu yaşamadım.

yardımcı olabildiysem sevinirim.

"Ne dostlarımız tahmin ettiğimiz derecede iyidir; Ne de düşman saydıklarımız tahmin ettiğimiz derecede kötü." "Beni böyle değerlendiriniz." || TOSHIBA SA30 - 303 [KG]http://500px.com/kgserdengecti[KG]

1 Mesaj
27 Eylül 2008; 23:45:57 

teriosun malzeme kalitesi çok kötü ön yolcu hava yastığı bölmeleri her teriosta içine göçük durumda

1 Mesaj
4 Kasım 2011; 23:18:13 

selam arkadaşlar: 2007 - 2009 model arası, 20 - 40 bin km lerde bir daihatsu terrios almayı düşünüyorum, çokfazla araba kullanan biri değilim, senede ortalama 5 bin km yaparım, arabada hıza meraklı biri de değilim, çünkü racing motosiklet kullanıyorum... daha önce daihatsı terrios kullancısı olan birine sormak istediğim soru şudur; 1.3 ve 1.5 motor güçleri arasında bariz farklar varmı, arabayı av merakım yüzünden alıyorum ve h sonları şile taraflarına gidiyorum, eğimi 50 - 60 derece olan rampaları 1.3 motorla çıkabilirmiyim ? ayrıca otomatik vitesmi tavsiye edersiniz ? düz vitesmi ? off road olarak kullanacağım mesafe ise 1 km yi geçmez, şimdiden teşekkürler

1181 Mesaj
28 Mayıs 2014; 15:38:41 

2011 terios 1.3 almak istiyorum 30.000 TL fiyat var.
iki sey sormak istiyorum
1. Motor gücü 1.3 yeterli midir?
Hafta sonlari arazide hafta ici istanbulda kullanacagim.

2. Dusundugum Arac cok temiz, sizce Fiyat uygun mudur,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

insanlar özgür olmayi hayal ederler, aslında özgür olmak bir hayal değil KARARLILIKTIR. Yavuz Selim Tastekne
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Sizce Daihatsu Terios mu yoksa Suzuki Grand Vitara 1.6 (3 kapı) mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.141