- x
<<<DH Kara Taşımacıları Grubu>>> 5 YAŞINDA !
38654 Cevap2407919 Görüntüleme65 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: erntrkmen,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 0 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     623 [625] 627 628 629 630 631 632      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

15386 Mesaj
8 Haziran 2013; 23:35:09 

Evime hayırlısıyla varayim sohbete katilacagim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2725 Mesaj
9 Haziran 2013; 0:10:59 

@Platinium

Hocam eşek hoşaftan ne anlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atom239 -- 9 Haziran 2013; 0:40:23 >

Bu mesajda bahsedilenler: @Platinium

Çok yakan araba yoktur.Benzinin pahalı olduğu ülke vardır.

15386 Mesaj
9 Haziran 2013; 1:42:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Platinium
ford'a iş olsun diye sorduk fiyat yoksa dahada düşerlerdi muhtemelen. 3240'a 208 milyardan kapı açtılar bize 200'e kadar düştüler. ford'da iş ciddiye binse bir 10 milyar düşerdi heralde. 3229'da kesinlikle indirim alamadık. talep çok sanırım. 187 dediler öyle kaldılar hiç düşmediler.

cargo'nun kabin genişliğini geçtim ne direksiyonu, ne göstergesi, ne vites topuzu hiç birşey sağlamlık hissi vermiyor bana. kullanılan malzemeden mi yoksa kötü işçilikten mi neden bilmiyorum ben cargo kabininde oyuncak arabadaymış gibi hissediyorum. çok huzursuzlanıyorum o kabinden. dediğin gibi biz alışmışız kamyonun kalaslığına bende 1840 kullanınca bir hoş oluyorum sallanıp duruyor bu tır kısmı hiç sevmiyorum.

ben bu fotoğraf işini beceremiyorum dostlar kusurma bakmayın. zaten günlük hayatta 1110 kullanan biriyim ve 30 senelik ömrümde daha fotoğraf makinası sahip olmuşluğum yok. aslında hazır scania'yı yakalamışken facebook profili için bir kaç resim çekildim manitaları etkilemek için ama işe yaramadı. kadın milleti anlamıyor arabadan da erkekten de. işin gerçeği içinde olduğum fotoğrafıda bu kadar büyük bir forumda paylaşmak istemiyorum, bir ara elime iyi fotoğraf çeken bir telefon geçerse çeker koyarım birşeyler.

Aslında MERCEDES'in de kendini kasması biraz normal.
Piyasa şu an 3229 kaldırıyor. 3240 halen daha TR için "BENCE" lüks görülüyor. Ondan dolayı BENZ de psikolojik olsa gerek fiyatı dibe vuruyor.
Şahsen tam elimde 187 lira olsa bile, kendimi sonuna kadar zorlarım bir şekilde 13 bin lira bulup 3240'ı altıma çekerim.
Tiptroniği veya tam otomatiği ayrı konu, zaten bu fiyatı 2. elde çıkaracaksın ki ?

____

Dün IVECO videosu paylaştım ve o videoyu izlerken dikkatini çekti mi bilmiyorum ama Yeni FORD CARGO 1846T'nin devir saati göstergesi, IVECO HI-WAY'ın resmen yandan yemişi ya da en basiti kopyası.

Adamlar yıllarca TÜRK milletini gazladılar ve bundan en ufak bir rahatsızlık duymadılar. Bizim millet salak, o ayrı konu.

Fotoğraf konusunda canın sağolsun. AXOR'un direksiyonundayken yolda çektiğin fotoğraflarla yetineceğiz gari.

15386 Mesaj
9 Haziran 2013; 1:50:34 

90'lar gibisi var mıydı be ağalar ?

O ilk heyecanlar...

Hatta ve hatta PRO'ların ilk çıktığı zamanlar... 617'leri saymıyorum lanet arabalardı ama 620'ler BMC için güzel bir efsaneydi.
Sapsarı bir efsaneyi BALIKESİR'den teslim alıp, bu saatte araba dolu olup, şu an bırak kamyonu küçük bir motorsiklet bile yanaşmayacak bir yere çekmiştim. Ee o aralar herkeste araba yoktu, yüklü kamyonu bile evin önüne çekebiliyorduk, şimdi nereye çekiyorsun ?

Muhabbette nereye geleceğim ?

O BALIKESİR'den teslim aldığım PRO 620 ilk PRO'mdu, yeri ayrıdır.
O gece her saat başı cama çıkıp çıkıp o 620'nin kasasız halini incelediğim olmuştur.
Çok başka bir heyecandır sıfır arabayı kasasız bayiden teslim alıp da evin önüne getirebilmek.

Diyeceğim şu; 90'ların şarkılarını dinliyordum, aklıma o günler geldi.

Sizlerin de aşağıdaki şarkıyı dinleyip, 90'lara dönmenizi kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim dostlar.

Bahsettiğim 620'nin bugünkü hali... Sene 2000'de sonradan kırkayak oldu vs... Kimin inip bindiği belli değildi ama halen eski şirketimde bu şekilde çalışıyor.
Ne kadar eski iş ortağımla/patronumla aramdaki bağ kopsa da 620 rica-minnet sayesinde yazlığa koltuk taşıma görevi görüyordu.

0

0

Panjurdaki 822 yazısına aldanmamak gerek. 2001'de 0 km 822 aldım. Onun hakkında da müsait bir zamanda bir yazı paylaşacağım.

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 9 Haziran 2013; 2:06:23 >

322 Mesaj
9 Haziran 2013; 2:24:07 

Selamınaleykum Cümleten.. ERAY agam hoşgeldin resimleri döktürmüşsün yine canım çekti birazda ben paylaşım yapıyım dedim. Herkese kazasız belasız yolculuklar...

Antalya Seferi öncesi evin önünde alem yapıyoruz

0

Kul Kaderini Yaşar Gebzeli...

0

Buda BEN

0

Maziden...

0

Pozantı Baba Aksesuar eskilerin vazgeçilmezi...

0

ve artık Aydın- Gebze arası et taşımaya başladım okuldan fırsat kaldıkça birazdık küçüldük ama Mercedes bu işi biliyor...

0

MeVZu DeRiN ..!

15386 Mesaj
9 Haziran 2013; 2:28:10 

Şu aşağıdaki AXOR'un fotoğrafını paylaşırken HAKAN'ım ve MURAT'ım geldi aklıma. Ne alaka bilmem...

Merak etmeyin çok fazla edebiyat yapmayacağım.

Sanırım 4 kırmızıdan sonra eski dostlar geliyor akla ve onları öyle bir hasretle anıyorsun ki tarifi imkansız.
Bu forum, bu başlık başkadır abi, her zaman demişimdir. Ben zannetmiyorum ki bu forumda bir başlık altında(*VW kulübü, TOYOTA kulübü cart cuuurt) toplanan insanlar birbirlerinin evinde kalmıştır, birbirlerinden borç istemiştir.

Yahu misafir olarak gidiyorum, bu dostlar beni kendi yataklarına yatırıyor.
"Aga bu sigara parasını ben vereyim", "Hayır koy onu cebine". Yahu misafirperverlik budur ! Ben tırcı değilim, VOLVO F12'nin, SCANIA 143M 450 V8'in tadını bilmezdim ama bu dostlarla tattım bu duyguyu. Yemişim VOLVO'sunu, SCANIA'sını o ayrı konu ama o İSVEÇ malı makinalardaki muhabbet önemlidir benim için.

Çok özledim HAKAN ve MURAT'ı, anlatamam...
HAKAN'dır beni tek başıma turist yapıp, çantamı omzuma attıran ve İSTANBUL'da metrodan minibüse gezdiren insan ! Ayrı bir heyecandı.

Bitmedi abi ya, tam bitireceğim "TAMAM" tuşuna basacağım ama bitmiyor ! Bitmez de zaten. Bu dostluk benim için o kadar büyük ki, bir tek mesajla anlatılacak gibi değil...

HAKAN'ın düğünü olmadan 1 hafta önce İDO'da yerimi ayırtmıştım ama sürpriz bir şekilde İSTANBUL'a mermer işi çıktı ve tabii İDO'yu iptal ettim kamyonla geldim ama adresi bilmiyoruz. HAKAN da İSTANBUL'a geleceğimi ve adresi bilmediğimi biliyor. Ne yaptı o gün ? Gemiden indiğim gibi benimle irtibata geçip şuraya sap, buraya sap diyerek düğünün olacağı gün sabahın 7'sinde bana yol tarifi verdi. HAKAN'ın sayesinde taa B.ÇEKMECE'deki yeri buldum.

O gün MURAT arıyor, "Neredesin, arabayla gelip hemen alayım" diyor. Yeri tarif edemedim otobüsle AVCILAR'a bir şekilde gittim o ayrı konu.
Düğünde MURAT'la buluştuk, düğün salonuna girdiğimiz zaman bizim için ayrı bir gururdu.
Çünkü, yengemiz ve kart delikanlımız ! Çok ayrı bir gururdu bu özellikle benim için, çünkü bunu kimse bilmez, yenge ile HAKAN bu başlıkta tanıştı, benim açtığım başlıkta, EVET DH KARA TAŞIMACILARI GRUBU'nda... Çok ilginç değil mi ?

Olayın aslı, özeti bu fotoğraftır abiler, kardeşler...

0

Daha fazla olayın üzerine gitmeyeyim çünkü duygulandım ve İSTANBUL'daki dostların özlemini daha bir hissetmeye başladım.

HAKAN, bu yazımı görüyorsan selamlarını esirgeme.

0

*Bahsettiğim gruplar öylesine yazılmıştır.

15386 Mesaj
9 Haziran 2013; 2:35:01 

Kara jantlımın farklılığı...

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 9 Haziran 2013; 2:40:06 >

108 Mesaj
9 Haziran 2013; 2:45:39 

Selamünaleyküm iyi geceler

DH HAS KAMYONCULAR GRUBU
''ESKİ VABİSCİ''
''YENİ RENOCU''

15386 Mesaj
9 Haziran 2013; 2:52:46 

quote:

Orijinalden alıntı: scania_124_g

Selamünaleyküm iyi geceler

Aleykümselam AHMET kardeşim.

Nasılsın ? PREMIUM'lar nasıl ?

Var mı güncel fotoğraflar ?

108 Mesaj
9 Haziran 2013; 3:01:12 

Abi iyiyiz aynen devam premiumlar iyi abi çalışıyor 280 yaptık kilometreyi standart devam abi trakya istanbul :) abi sen bu taraflarına geldiğinde arayacaktın aramadın hiç?

DH HAS KAMYONCULAR GRUBU
''ESKİ VABİSCİ''
''YENİ RENOCU''

3485 Mesaj
9 Haziran 2013; 8:45:24 

quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

90'lar gibisi var mıydı be ağalar ?

O ilk heyecanlar...

Hatta ve hatta PRO'ların ilk çıktığı zamanlar... 617'leri saymıyorum lanet arabalardı ama 620'ler BMC için güzel bir efsaneydi.
Sapsarı bir efsaneyi BALIKESİR'den teslim alıp, bu saatte araba dolu olup, şu an bırak kamyonu küçük bir motorsiklet bile yanaşmayacak bir yere çekmiştim. Ee o aralar herkeste araba yoktu, yüklü kamyonu bile evin önüne çekebiliyorduk, şimdi nereye çekiyorsun ?

Muhabbette nereye geleceğim ?

O BALIKESİR'den teslim aldığım PRO 620 ilk PRO'mdu, yeri ayrıdır.
O gece her saat başı cama çıkıp çıkıp o 620'nin kasasız halini incelediğim olmuştur.
Çok başka bir heyecandır sıfır arabayı kasasız bayiden teslim alıp da evin önüne getirebilmek.

Diyeceğim şu; 90'ların şarkılarını dinliyordum, aklıma o günler geldi.

Sizlerin de aşağıdaki şarkıyı dinleyip, 90'lara dönmenizi kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim dostlar.

Bahsettiğim 620'nin bugünkü hali... Sene 2000'de sonradan kırkayak oldu vs... Kimin inip bindiği belli değildi ama halen eski şirketimde bu şekilde çalışıyor.
Ne kadar eski iş ortağımla/patronumla aramdaki bağ kopsa da 620 rica-minnet sayesinde yazlığa koltuk taşıma görevi görüyordu.

Panjurdaki 822 yazısına aldanmamak gerek. 2001'de 0 km 822 aldım. Onun hakkında da müsait bir zamanda bir yazı paylaşacağım.

benimde ilk kullandığım kamyon 620'dir. babam sıfır almıştı ben sana göre biraz daha küçüğüm tabi o sıralar daha ehliyet bile almamıştım sene 96 filan olması lazım.

o dönem ki kabin işçiliği şimdi ki proları bile mumla aratır. neye elini atsan elinde kalırdı. ama çok ciğerli arabalardı. 10 teker arabaya 32 ton mermer sarıp sürerdi babam. o zaman tonaj sıkıntısıda yok çok kahrını çekti yolların o araba. lastiklerin dayanabildiği kadar yükler sürerdi millet. şimdi 300-400 bg kırk ayakları en fazla 19 tonla sürüyoruz.

fotoğraf işine bir çözüm bulucaz artık. bir ara gidip bir telefon almayı düşünüyorum. alırsam çekerim tabi. yalnız benim sektör artık harfiyattan tanker sektörüne kaydığından genelde tanker fotorğrafları paylaşırım haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 9 Haziran 2013; 8:52:40 >

163 Mesaj
9 Haziran 2013; 9:53:55 

Keskin kartalın sahibi Naci Keskin bıçaklanarak öldürülmüş.allah rahmet eylesin.
http://www.bizbolulular...9&NACi_KESKiN_oLDuRuLDu

Guncelnet - Cesitli Konularda Yazilar

322 Mesaj
11 Haziran 2013; 1:55:48 

Bana ne anlıyorsun KAMYONCULUK tan diyenler sen hiç oturdun mu o dreksiyona, gecenin karanlığında sokak lambası bile olmayan bir yolda arabayı 8 e koyup gecelerden hıncını almak için karanlığın üstüne üstüne gittin mi, havale yüke özene bezene branda çektinmi, umutsuzca rampa aşağı 2 diş RETARDER çekip arabayı saldınmı sonsuzluga gidercesine, sonu olmadıgını bıldıgın halde sarıldınmı dreksıyona sımsıkı, mahalle arasına girerken aragaz çektinmi hayata saydırırcasına, uzun bir yol üzerine bir tesise girip arabana karşı yemek yedin mi o yıkanırken bakarak çayını yudumladın mı, arkandan sellektör yapan taksilere aldırış etmeden sol şerit kapattın mı azraille dans edercesine HERŞEYİ GEÇTİM SEN HİÇ BU MESLEKTEN EKMEĞİNİ KAZANDIN MI TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN BU MESLEKTEN VAZGEÇMEMEK EKMEK PARASI İÇİN... BEN BU MESLEKLE BÜYÜDÜM ŞU ANA KADAR BU MESLEKTEN HELAL PARAYLA BAKTIK EVİMİZE İŞİNE GELİRSE SEVERSİN İŞİNE GELMEZSE SEVMEZSİN AMA KAMYONCU DİYE KİMSEYİ KÜÇÜK DÜŞÜREMEZSİN ( TEK BİR KİŞİYE DEĞİL BÜTÜN BU MESLEĞİ KÜÇÜMSEYENE BENDEN GELSİN)

MeVZu DeRiN ..!

15386 Mesaj
12 Haziran 2013; 2:14:22 

PRO'da kabin işçiliği denilince benim aklıma nedense sigorta kutusunun altındaki saklama dolabı gelir.
Bozuk bir yola girdiğinde lap diye açılmasına alışmıştık.

Yalama olmayı başaran güneşliklerin yolda giderken kendiliğinden açılması... Neyse ki o konudaki çözümü ayakkabımdaki cırt cırtları söküp, güneşliklere yapıştırmakla bulmuştum.

2006 öncesi PRO'larda yatağa 2 kişi oturduğu zaman vitesin seriye geçmemesi.

Ne diyeyim valla, yıllarca gazlanmışık...

15386 Mesaj
12 Haziran 2013; 2:28:58 

quote:

Orijinalden alıntı: atom239
Tesekkur ederim hocam.

Ama arabalarin kilometresi bana dusuk geldi.Bizim arabalar bile 200.000 oldu.

Merak ettigimden soruyorum,yillik kac kilometre yapiyorsunuz?

Bu mesajı atlamışım kusura bakma.

Evet, çok düşük kilometredeydiler.
100.000 olmasa bile en fazla 150.000 km olanlar vardı.

150.000'lik çıtırları görüp, 850.000 km'lik danalarla karşılaşınca hemen kaçtık :))

TEMMUZ'dan HAZİRAN'a kadar yuvarlak hesapla 50.000 km yapmışım. Genelde deniz yoluyla çalışıldığı için düşük.

3485 Mesaj
12 Haziran 2013; 13:36:09 

quote:

PRO'da kabin işçiliği denilince benim aklıma nedense sigorta kutusunun altındaki saklama dolabı gelir.
Bozuk bir yola girdiğinde lap diye açılmasına alışmıştık.

Yalama olmayı başaran güneşliklerin yolda giderken kendiliğinden açılması... Neyse ki o konudaki çözümü ayakkabımdaki cırt cırtları söküp, güneşliklere yapıştırmakla bulmuştum.

Ne diyeyim valla, yıllarca gazlanmışık...

şu an kullandığım 2005 pro 827'de alt saklama dolabı değilde sigorta kutusu kapağı açılıp kapanıyor. setten geçsem yada bozuk yola girsem hemen açılıyor neyse ki yer çekiminin etkisiyle kendi kendine kapanıyor. dün bir arakdaş bindi yanıma yolda gittikçe açılıp kapanmasına deli oldu en sonunda çorabını çıkardı sıkıştırdı araya. ayakları kokuyor olsa atacaktım arabadan aşşağı.

yolcu güneşliğimde hafiften yalama olmuş arada aşşağı düşüyor, şöför güneşliğinde şimdilik problemimiz yok. bunun dışında gösterge tablosunda iğrenç bir plastik kaplama var ve soyulmakta sanırım daha koyu görünsün diye fabrikada atılmış plastik boya var üzerinde. hangi mühendis akıl etmişse allah belasını versin. direksiyonun olduğu yerde gaz vermedikçe dönmemesi gibi kronik bmc problemlerini saymıyorum.

senelerce aynı tasarımla araba yaptılar eyvallahta iç kabini bari geliştirseydiniz be arkadaş. gerçekten çok hevesleniyorum avrupa kamyonlarının kabinlerine. scania ayarında bir kabin beklemiyorum hadi de en azından bir axor kabini kadar genişlik, işlevsellik sağlayın. 17 sene dile kolay ya tavanı yükseltmekten başka hiç birşey eklemediler kabine. ne bileyim motor yükseltisini düşürülebilirdi, yada daf'lardaki gibi yatağa rahat geçiş için kırmalı vites topuzu koyulabilirdi, hadi makaslardan vazgeçmiyorsunuz bari motor sesini azaltmak için daha iyi bir egzos sistemi ve daha fazla yalıtım malzemesi koyulup daha sessiz bir kabin yapılabilirdi. direksiyona yükseklik ve ileri geri ayarı konabilirdi. hiç olmadı yalama olmayacak kalitede torpido gözü koyar insan. ilk nesil ile son nesil arasında direksiyon modeli bile aynı. tiksiniyorum bu iki kollu direksiyonlardan. motorları değiştirip ufak tefek rotüşlar yapmak dışında bir adım ilerleyemediler.

ford bile 1838 ve yeni 1846'ların gelişim süreci için mühendis ekipleri oluşturup kabinlerinde iyileştirilebilecek ne var diye şöförlerle sohbet etmeye gönderdi. ha ortaya çıkan yine beni tatmin etmedi ama adamlar en azından birşeyleri daha iyi yapmak için uğraşıyorlar.

bmc'nin iflasına sevinecek değiliz sonuçta yerli üreticidir ne zaman bir bmc görsem sevinirim memleketimin arabası diye ama bazen düşünüyorumda batmayıda hakettiler. otobüs işine gösterdikleri özenin yarısını kamyonlara göstermediler.

bugün şeytan dingilini indirmeden rampa ineyim dedim bu tanker işinde tonaj sıkıntısı olmadığından çok salıverdim kendimi yeniş yokuş fark etmeksizin seri kullanyorum kamyonu, biraz fazla hızlı yaklaşınca viraja frene fazla yüklendim heralde çekerlerin sol fren körüğünü patlattık. körleyeyim falan derken baya uğraştım. mazot döküp yakıcam şerefsizim bu arabayı scania'dan sonra zulüm gibi geliyor bana.

bu arada her depo dolduruşumda 300 litrelik depoya sallıyorum 20 lt benzin tam doluyken dilovası rampasını seri 6 ile çıkıyor namussuz. biraz daha artırsam mı benzini şurada 20 gün sonra gelir bizim axor o zaman kadar motoru yemez heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 12 Haziran 2013; 13:43:47 >

15386 Mesaj
12 Haziran 2013; 23:52:20 

Kadir cöpdemir in yeni reklamını gördünüz mü ? Man tgx ile Maximus yaglarinin reklamını yapiyor. Gayet orjinal bir reklam, bulursam koyayım.

7832 Mesaj
13 Haziran 2013; 1:52:02 

quote:

Forumda ılık dakikalar...

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

9 Mesaj
13 Haziran 2013; 19:25:32 

quote:

Kadir cöpdemir in yeni reklamını gördünüz mü ? Man tgx ile Maximus yaglarinin reklamını yapiyor. Gayet orjinal bir reklam, bulursam koyayım.

Reklamdaki araç man TGS yanlışlık olmasın

1135 Mesaj
13 Haziran 2013; 20:53:05 

quote:

Orijinalden alıntı: legend4545

Reklamdaki araç man TGS yanlışlık olmasın

yazılara aldanma o Araçlar TGX

http://www.youtube.com/watch?v=1dXqAYFL7_4

Man TG-A 18.413 (Euro 3) ReiS Akar Gideer..
=>50 FK 289

Maddi Destekten Yoksulluk Tazminatı İçin Buyrun;

DH Kara Taşımacıları Grubu FACEBOOK Hayran Sayfası Girişi

9 Mesaj
14 Haziran 2013; 20:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Reiss5050

yazılara aldanma o Araçlar TGX

http://www.youtube.com/watch?v=1dXqAYFL7_4

Yok abi sen yanlış gördün heralde basamak kapakları farklı TGX ve TGS nin
TGS BASAMAK(Reklamdaki)
0

TGX BASAMAK
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend4545 -- 14 Haziran 2013; 21:08:28 >

15386 Mesaj
15 Haziran 2013; 0:11:34 

Tamam legend, sensin....

2725 Mesaj
15 Haziran 2013; 0:22:53 

quote:

TGS BASAMAK(Reklamdaki)
0

TGX BASAMAK
0

İşsiz misiniz anlamıyorum ki.

Çok yakan araba yoktur.Benzinin pahalı olduğu ülke vardır.

1135 Mesaj
15 Haziran 2013; 2:04:54 

quote:

TGS BASAMAK(Reklamdaki)
0

TGX BASAMAK
0

Birisi XXL Kabin Diğeri XL kabin O araç TGX TGS dediğin Çekiciler TGA kabinli Yani LX kabin TR'de XL XXL TGS yok Bilader

=>50 FK 289

9 Mesaj
15 Haziran 2013; 10:41:19 

quote:

Birisi XXL Kabin Diğeri XL kabin O araç TGX TGS dediğin Çekiciler TGA kabinli Yani LX kabin TR'de XL XXL TGS yok Bilader

Haklısın abi kusura bakma ben basamaktan zannettimde

9 Mesaj
15 Haziran 2013; 10:46:39 

İZMİR DEVECİ NAKLİYAT'ın Yeni Kırkayak R500 ü [FOTOĞRAFLAR HALİL DEVECİ'YE AİTTİR]
0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend4545 -- 15 Haziran 2013; 13:52:34 >

322 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:38:39 

birader (Ç)alıntı fotograf eklemiyoruz formumuza eklersende nadir olmak kaydıyla alıntıdır diye not düşmüni rica ederiz.

MeVZu DeRiN ..!

9 Mesaj
15 Haziran 2013; 13:54:16 

quote:

Orijinalden alıntı: canberk erhal

birader (Ç)alıntı fotograf eklemiyoruz formumuza eklersende nadir olmak kaydıyla alıntıdır diye not düşmüni rica ederiz.

Kusura bakma abi bidahakine daha dikkat ederim :)

108 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:00:12 

quote:

Orijinalden alıntı: BmC_PrO_822

Konunun üstüne iyi gider :)

0

0

Sonunda kupaya körük koymayı akıl edebilmişler

0

VOLVO 520 (Plaka cuk oturmuş )

0

fotolar çok güzel kardeşim eline emeğine sağlık o resimde görmüş olduğum volvo 520 beygir euro 5 2006 model keskin kartal firmasına ait arabaydı patron 5 yaşına giren arabaları hep gönderiyor.Bunuda gönderdi kim aldıysa bimiyorum...maşallahı var orjinal alcoa jantlar fabrika çıkışı ben şimdi sana özellerini anlatmaya kalksam dışarı akşam olur.. :

108 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:10:04 

quote:

VOLKAN'ım merhaba.

Evet, en son konuşmamızın üzerinden 1 ay geçti aşağı yukarı.

O FORD CARGO takvim sorularının 4 tanesinin hepsi kolay, fakat bir tane zor ve şaşırtmalı bir soru var.

Yahu onu bunu bırak, sen şimdi o takvimi alıp da masanın üzerine mi koyacaksın allasen ?

evet eray abi biraz zordu ama ben ilk hafta katıldım 4 tane bildim videoyu izlemeden izlesem ne değişecek zaten biliyom herşeyini 2. haftaya girerken katıldım 5 nide bildim tebrikler deyince dondum kaldım ...

108 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:17:36 

quote:

Orijinalden alıntı: enternet

Keskin kartalın sahibi Naci Keskin bıçaklanarak öldürülmüş.allah rahmet eylesin.
http://www.bizbolulular...9&NACi_KESKiN_oLDuRuLDu

aynen kardeşim duyunca çok üzüldüm kelimeler boğazıma dizildi Allah belalarını versin yapanların naci babanın yemeğini yemek kısmet oldu bana çayını bol bol içerdim zaten garaja gider gelirken naci abim vefat etmeden önce yeni volvo aldı 2 tane birisi 540 beygir diğeri 750 beygir 750 yle bol bol resim çekindim 540 yoktu garajda...

108 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:20:15 

sükselim07 bana bi ulaşssan abi o mercedesin hangi serisini sormayı unuttum sana abi demiştin ama bulamadım bana onun resimleri lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer önder aydoğan -- 15 Haziran 2013; 14:21:22 >

Bu mesajda bahsedilenler: @Sükselim07

108 Mesaj
15 Haziran 2013; 14:37:19 

bu arada Selamünaleyküm ağalar görüşmeyeli nasılsınız beni sorarsanız iyiyim Eray abimi ve Muhammed Erol kardeşimi özledim hiç haber alamıyorum.. babam bizim 3230 a jant almış hiç sevmedim aynı tırların pilot lastiği gibi duruyor.Geniş jantmış önlastiği yemiyormuş güya üstünede 3232 nin kapağını takmış babam öyle işleri pek sevmezdi ama nasıl müsade ettiyse artık biemeyeceğim bu arada bizim patronun araba sayısı 3 oldu bahsetmeyi unutmuşum sizlere önce ilk arabayı 2003 te bmc pro 624 aldı geçen sene şasi olarak 38.000 bine verdi istanbula .2. arabayı yani bizim ortak olduğumuz arabayı aldı 2005 haziran ayında sonra ilk 3232 s yi aralık 2011 de aldı 2012 model o araca takıldı bu jant hiç yakışmadı açıkcası en son arabayıda 2012 aralıkta eskişehirde otokoçtan aldılar 2013 satmadılar ocak ayının 2. haftayı bekleyin demişler.Ağada sabır edemedi.Oda 2012 şimdi patronda 3 araba var 2005 3230 s ve 2 tanede 3232 s oldu bizim 3230 bayağı bi eskimiş 3232 le yolculuk yaptığıma alışamadım ama arabada eskiliğini belli ediyor.En son aldıkları 3232 de çift yatakta yok hep opsiyonel bıktım artık bu opsiyonellerden.Mayısın 3. haftası kayseriye gittim 1846 t tanıtım ve lansmanına çok güzel yapmışlar ama hep opsiyonel olunca biraz soğudum ne yalan söyleyeyeim eray abim kızacak bana ama adamlar bmc yi bile batırdı.. basamak kapağından tutunda aklınıza ne geliyorsa opsiyonel o kötü olmuş fotolar en kısa zamanda atacağım...bu arada bizim 3230 un km side bayağı bi devrildi 970.000 oldu :D alındığı günden beri İstanbul-Kırşehir Kırşehir-İstanbul çalıştı halende çalışıyor zaten gidiş 635 km patron birde işveren olduğu için arabalar hiç dinlenmedi...

108 Mesaj
16 Haziran 2013; 15:44:16 

bugünde forumda bi sessizlik mi hakim neeeee

1267 Mesaj
16 Haziran 2013; 16:04:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ömer önder aydoğan

bugünde forumda bi sessizlik mi hakim neeeee

Kimsecikler yok

1267 Mesaj
16 Haziran 2013; 16:36:14 

65 fotoğraf yükleniyor.
İnşallah yüklenme+metin yazımı akşama yetişir.

9 Mesaj
16 Haziran 2013; 21:51:11 

Manisa Yeniköy civarında yakaladığım 1846t İçine bakıcaktım ama malum bütün basamakları kapatmışlar eski scania özentisi ford
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend4545 -- 16 Haziran 2013; 22:49:31 >

1267 Mesaj
16 Haziran 2013; 23:32:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

65 fotoğraf yükleniyor.
İnşallah yüklenme+metin yazımı akşama yetişir.

Fotoları yükledim metinler ve buraya aktarma yetişmedi.
En güzeli cumaya yükleyeyimde gelecek haftasonu hareketlensin forum.
Amma da zormuş bu kadar fotoyla teker teker uğraşmak

15386 Mesaj
17 Haziran 2013; 1:56:37 

Fazla ilgilenemesek de aklimda forum. Yaz tam anlamiyla gelsin soyle hareketlenecegiz.

1135 Mesaj
19 Haziran 2013; 9:54:19 

Stajımıza Başlamış bulunmaktayız :) Gökay Lojistik 23 temmuz'a kadar Sonrası TGA'ya kavuşma vakti :) herkese hayırlı günler yolda olanlara kazasız belasız yolculuklar

Güne TGA'larla Baslayalım :)

0

=>50 FK 289

73 Mesaj
21 Haziran 2013; 23:18:42 

s.a
cargo mercedes lere takılan ortası boş bijon koruyucular var İstanbulda nereden bulabirim veya servisler satar mı sizce.Güzel duruyor araçlarda

683 Mesaj
24 Haziran 2013; 22:31:23 

Buradaki ortam güzelmiş bozulmaz inşallah Umarım kazasız belasız işlerinizi yürütebilirsiniz. İşiniz bana hep ilginç geliyor; farklı yerlere gidiyorsunuz ya hep

108 Mesaj
25 Haziran 2013; 13:59:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Akıncı

s.a
cargo mercedes lere takılan ortası boş bijon koruyucular var İstanbulda nereden bulabirim veya servisler satar mı sizce.Güzel duruyor araçlarda

evet servislerde bulabilirsiniz....

108 Mesaj
25 Haziran 2013; 14:00:57 

quote:

Stajımıza Başlamış bulunmaktayız :) Gökay Lojistik 23 temmuz'a kadar Sonrası TGA'ya kavuşma vakti :) herkese hayırlı günler yolda olanlara kazasız belasız yolculuklar

Güne TGA'larla Baslayalım :)

0

hayırlı uğurlu olsun Reiss5050 benimde staj temmuz 8 de başlıyo boluda scanıa yetkili servisi ve bayiisinde olacağım boluya gelecek olanları beklerim....

1135 Mesaj
27 Haziran 2013; 18:20:44 

quote:

hayırlı uğurlu olsun Reiss5050 benimde staj temmuz 8 de başlıyo boluda scanıa yetkili servisi ve bayiisinde olacağım boluya gelecek olanları beklerim....

Sağolasın senin okul bölüm ne bilader

=>50 FK 289

108 Mesaj
28 Haziran 2013; 20:21:52 

quote:

Sağolasın senin okul bölüm ne bilader

lisede elektrik elektronik okudum motora hevesim vardı üniversite 2 yıllık motor okudum 1 senede uzadı staj anca bu zamana kaldı boluya gelirseniz beklerim D100 ün hemen üzerinde çarıkcı trans scanıa volvo daf yetkili servisi... ayrıca eker lerin araba temiz olur arabalarının maşallahı var adamlar hep axora döndüler ama ilk manla başladılr bu işe...sen ne bölüm bitiridin...

1135 Mesaj
29 Haziran 2013; 1:25:38 

quote:

lisede elektrik elektronik okudum motora hevesim vardı üniversite 2 yıllık motor okudum 1 senede uzadı staj anca bu zamana kaldı boluya gelirseniz beklerim D100 ün hemen üzerinde çarıkcı trans scanıa volvo daf yetkili servisi... ayrıca eker lerin araba temiz olur arabalarının maşallahı var adamlar hep axora döndüler ama ilk manla başladılr bu işe...sen ne bölüm bitiridin...

Ben gecikmeli olarak üniye başladım Lojistik okuyorum son senem bu sene bilader

=>50 FK 289

331 Mesaj
3 Temmuz 2013; 19:20:42 

selam arkadaşlar dün yaşadığımız bu olaya şahit olacağım aklımdan bile geçmezdi pozantı ulukışla arasında konvoy halinde giderken karşımızdan gelen yabancı plaka bir tırdan bize doğru dolu suşişesi fırlatan bir o.ç bizim aynanın şöför camına doğru kırılıp katlanmasına sebebp oldu cam açık olduğu için şöför camımız kırılmadı ....
allah tan şişe camdan içeriye girmedi yoksa aracı kullanan arkadaşımı yaralayabilirdi....
konvoy ve neolduğunu anlayamamanın şaşkınlığını yaşarken haliyle duramadık bile zaten adam geçti gitti!!!!
akaryakıt yüklü tankere içinde su dolu petşişe fırlatan araç içinde şöförü yaralamaya çalışan aracıma zarar veren ve oradaki bütün insanların canına kasteden bu adi şerefsiz adamın Allah belasını vesin...

bakıyorum ankara adana otoyolu açılmış mis gibi gitmek dururken hala zor edip pozantı ulukışla yolunu kullanmaya çalışanları da bu arada kınıyorum....

tehlikeli madde taşıyan araçların otoyola girmesi yasak olmasa ulukışla pozantı yolunan asla gitmem....

ama yasal hızımızın 50 km olduğu ve peşimize takılan araçların uzun kuyruklar oluşturmasına istemeden sebep verdiğimizi fakat yanımızdan geçen araçların korna basmaları şöförlerin el kol işaretleri....
yetmiyomuş gibi karşımızdan gelen araçtan bize doğru dolu su şişesi fırlatmasına artık yeter noktasına geldiğini herkese anlatmak istiyorum ....
bu işe birilerinin elkoyması gerek ....
ya tankerlere açın otoyolu kensdi halimizde işimizi yapalım yada trafikmi koyuyon kantarmı koyuyon ne yapıyorsan yap şu kamyon trafiğinin otoyola akmasını sağlayıcı önlemler alınsın artık...........

ÇOK SÖYLEYECEĞİM VE YAZACAK ŞEYİM VAR AMA
ALLAH AKIL FİKİR VERSİN NE DİYİM DAHA BAŞKA BİRŞEY SÖYLEMEK İSTEMİYORUM

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

317 Mesaj
4 Temmuz 2013; 9:47:15 

0

0

0

Herkese iyi günler..

Sony Xperia™ Z2 | iPad Mini Retina | HP G6
Steam : lordimus1

Truck driving its not a job, its a lifestyle...

15386 Mesaj
4 Temmuz 2013; 12:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: murat067

selam arkadaşlar dün yaşadığımız bu olaya şahit olacağım aklımdan bile geçmezdi pozantı ulukışla arasında konvoy halinde giderken karşımızdan gelen yabancı plaka bir tırdan bize doğru dolu suşişesi fırlatan bir o.ç bizim aynanın şöför camına doğru kırılıp katlanmasına sebebp oldu cam açık olduğu için şöför camımız kırılmadı ....
allah tan şişe camdan içeriye girmedi yoksa aracı kullanan arkadaşımı yaralayabilirdi....
konvoy ve neolduğunu anlayamamanın şaşkınlığını yaşarken haliyle duramadık bile zaten adam geçti gitti!!!!
akaryakıt yüklü tankere içinde su dolu petşişe fırlatan araç içinde şöförü yaralamaya çalışan aracıma zarar veren ve oradaki bütün insanların canına kasteden bu adi şerefsiz adamın Allah belasını vesin...

bakıyorum ankara adana otoyolu açılmış mis gibi gitmek dururken hala zor edip pozantı ulukışla yolunu kullanmaya çalışanları da bu arada kınıyorum....

tehlikeli madde taşıyan araçların otoyola girmesi yasak olmasa ulukışla pozantı yolunan asla gitmem....

ama yasal hızımızın 50 km olduğu ve peşimize takılan araçların uzun kuyruklar oluşturmasına istemeden sebep verdiğimizi fakat yanımızdan geçen araçların korna basmaları şöförlerin el kol işaretleri....
yetmiyomuş gibi karşımızdan gelen araçtan bize doğru dolu su şişesi fırlatmasına artık yeter noktasına geldiğini herkese anlatmak istiyorum ....
bu işe birilerinin elkoyması gerek ....
ya tankerlere açın otoyolu kensdi halimizde işimizi yapalım yada trafikmi koyuyon kantarmı koyuyon ne yapıyorsan yap şu kamyon trafiğinin otoyola akmasını sağlayıcı önlemler alınsın artık...........

ÇOK SÖYLEYECEĞİM VE YAZACAK ŞEYİM VAR AMA
ALLAH AKIL FİKİR VERSİN NE DİYİM DAHA BAŞKA BİRŞEY SÖYLEMEK İSTEMİYORUM

Gerçekten çok ilginç bir olay.

Muhtemelen arkadaki konvoya bakarak, size o konvoyu oluşturduğunuz için -aracın tanker olduğunu farketmediğini farzediyorum" "aklınca" tepki göstermiş.

Terbiyesizlik hatta şerefsizlik...

____

Tankerlere otoban neden açık değil ki ? Halbuki çok saçma bir şey.
Araç kaza yaptığında otobanın kapanacağından mı korkuyorlar ?

Avrupa'da yaşayan arkadaşlara soralım. Avrupa'da böyle bir uygulama var mı ?

3485 Mesaj
4 Temmuz 2013; 23:16:54 

quote:

Gerçekten çok ilginç bir olay.

Muhtemelen arkadaki konvoya bakarak, size o konvoyu oluşturduğunuz için -aracın tanker olduğunu farketmediğini farzediyorum" "aklınca" tepki göstermiş.

Terbiyesizlik hatta şerefsizlik...

____

Tankerlere otoban neden açık değil ki ? Halbuki çok saçma bir şey.
Araç kaza yaptığında otobanın kapanacağından mı korkuyorlar ?

Avrupa'da yaşayan arkadaşlara soralım. Avrupa'da böyle bir uygulama var mı ?

otoban açıktırda yolda tünel varsa muhtemelen akaryakıt yüklü araçlara kapalıdır. o yüzden dağ yolunu dolaşıyorlardır.

2 ay öncesine kadar bilecik tünelide akaryakıt yüklü araçlara kapalıydı mecbur gülümbeyi tırmanıyorduk.

ben tanker işinde yeniyim gerçi ama bu hız sınırı işi gerçekten çok zorluyor insanı. kamyon duruyormuş gibi geliyor, yol bitmiyor, yetmezmiş gibi diğer araçlar devamlı taciz ediyor. henüz camıma pet şişe atılmadıysada üzerime yatıran bir kaç tırcı oldu. yediğimiz kornanın haddi hesabı yok. sanki keyfimizden 60'la gidiyoruz. 70 yapsan polis hemen yazıyor takografa cezayı. gerçekten zor meslek tankercilik.