Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
14
Favori
463.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kime sorsak mesleğini beğenmiyo rekabettenmidir nedir yani bu konuya gerçekten objektif bi açıklama gerekli bende bu bölümü düşünüyorum kafama takılan sorular var ve kimse doğru düzgün bi cevap yazmamış okuyanlar bitirenler zorluklarından bahsetmişte her bölüm zor yani önemli olan geleceği nedir iş garantisi nedir yani mühendis olabilirken neden bu bölümü tercih edelim ki mühendisliklerin durumlarıda sizin bahsettiğiniz durumlardan farkı yok hatta yinede çalışanlardan bahsediyorum iş bulmuşsunuz bu benim için bi artı sayılır ortada bir sürü boş dolaşan mühendis varken merak ettiğim en önemli konu şimdi bu bölümde bi ygs ile alan var bide mf3 le alan var aralarındaki fark nedir yani bi fark olmalıki böyle bi ayrım yapılmış olsun sırf ikinci bölümden öğrenci almak için açılmışsa diyeceğim bişey yok yakında bi hastanenin fizik tedavi bölümünü ziyaret edicem ordan edindiğim bilgileri buraya aktarıcam inşallah bu bölümü düşünenler için yardımcı olur lütfen bu bölümü okuyan veya mezun olanlar bizlere yardımcı olsunlar

• b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assazey -- 7 Ağustos 2012; 1:09:00 >
  • Değerli arkadaşlar, vaktim kısıtlı olduğundan dolayı sorularınıza cevap veremiyorum.. Bana görüntülü toplu konferans yapabileceğimiz bir sistem önerirseniz.. O sistem üzerinden önceden belirlemiş olduğumuz saatler arasında sizlere bilgi verebilirim.. Önerisi olan arkadaş varsa bana ulaşsın
  • Ygs puani ile 4 yillik fizyoterapi bolumune gidebilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lancelott61

sana şöyle bır cevap vereyım kardesım ben 2.5 senelık fızyoterapıstım kamuda devlette alımlar neredeyse bıtme noktasına geldı ozel sektorde 2000 tlye calısan fızyoterapıst arkadaslarım var asgarı ucret 1300 oldu ! onun ıcın (mezun olacagınız 4 sene sonrasını da dusunursek) işsiz kalacagınız bır meslek olur bu hataya asla dusmeyın benden solemesı abım dıyetısyen hacettepe mezunu ve oda aynı seylerı soyluyor kendı meslegı ıcın karar sızın!

Tıp ya da dis kazanamayan herkesi issizlik mi bekliyor yani hocam bu mudur? 2.5 senelik fzt missiniz mezun oldugunuz universiteyi ve maasinizi sorabilir miyim. Isterseniz soylemeyebilirsiniz tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeocuTarık

İşin ciddiyetini kavramamışsın sen bi sakatlanda görelim zırva mıymış değil miymiş :)))

Sen daha benim yazımı kavrayamamışsın ki. Ben fizik tedaviye zırva demedim, bir çok fizik tedavi merkezlerindeki uygulanan tedavi şekilleri zırva dedim. En basit bir örnek vereyim. Bir yerde buz koyup üstüne elektrikli cihaz bağlıyor, diğer yer "buza gerek yok, buz sadece sakatlanma sonrası 1 gün içinde faydalı olabilecek bir şey" diyor ve bunla birlikte elektrik cihazını farklı şekilde bağlıyor. Birinden biri zırvalık olmak zorunda.
  • konu silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niqotin -- 19 Eylül 2019; 20:1:19 >

• deli para var bi onu biliyorum o işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: niqotin

daha bilmediğin çok şey var
    şaka bi yana düşünen arkadaşlar varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim

ben yazmayı dşnyrm ilk kaçbinden alıyor acaba
  • Ben

Ama 17.000 oldum çok zor ya

Yine de yazacağım ama gideceğim yer belli gibi; Boğaziçi Kimya Öğretmenliği
  • ya buraya say1 den giriliyor dimi ordan giriliyorsa anadolu lisesinden oraya girmek çok zor ve salakca olmuyor mu? tıpa filan girer adam?
  • quote:

güncel

hem isteyene bilgi vereceğim diyorsun hem de güncelleyip duruyorsun, görende kafana takılan bir soru var da cevap arıyormuşsun sanacak.
  • herkes bölüm için parası bol diyor, ben maaşları söyliyeyim istanbulda özel hastanelerde 2.5 milyar ücretle çalışıyorlar haftaiçi her gün 8-18 arası, 3 milyar üstü veren yerlerde maaş almada sorun oluyor, işe gelince ağır iş, sağlıkta insanlarla uğraşmak gerçekten zor, yaşlı, özürlü vs hastalarla uğraşacaksınız, maaş olarak da bir mühendisin iki katı ücretle işe başlıyorlar, ama ilerde yükselme durumları zayıf çünkü bu işin uzman doktorları da var.
  • fizik tedavi tejnikerliği nasıldır
  • quote:

kardeş fizik tedavi teknikerliği yeni açılan bir bölüm o yüzden mezun oldukları zaman statüleri noluyor tam bilmiyorum ya :(
    ben 4 yıllık fizik tedave ve rehabilitasyon bölümünde okuyorum mezun olduğun zaman fizyoterapist ünvanını alıyorsun

Hemşirelerinde fizyoterapist olma ihtimali var.Böyle bir yasa üzerinde çalışıyorlar sanırsam.Bilgin var mı o konuda?
  • benim say1 sıralamam 11700.yazmayı düşünüyorum çok ufak bi ihtimal de olsa ..
    hocam görülen dersler nelerdir? özel sektörde maaş aralığı nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

benim say1 sıralamam 11700.yazmayı düşünüyorum çok ufak bi ihtimal de olsa ..

11700. olmuşsun gidip de fizyoterapist mi olacan, yaz eczacık diş hekimliği iyi bir mühendislik,fizyoterapistlik popüler bir meslek, yani zamanı gelince tozlu raflara kaldırılacak, 5 sene öncesinn puanlarına bak bir de şimdinin puanlarına, pişman olursun ilerde sakın yazma.Ama kızlar yazsın onlar 2.5 milyarlık işi biraz zor bulurlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

quote:

11700. olmuşsun gidip de fizyoterapist mi olacan, yaz eczacık diş hekimliği iyi bir mühendislik,fizyoterapistlik popüler bir meslek, yani zamanı gelince tozlu raflara kaldırılacak, 5 sene öncesinn puanlarına bak bir de şimdinin puanlarına, pişman olursun ilerde sakın yazma.Ama kızlar yazsın onlar 2.5 milyarlık işi biraz zor bulurlar.

Fizyoterapistlik yeni yeni popüler olmaya başladı zaten.. Yeni çıkan kanunla artık bütün sağlık kuruluşları fizyoterapist bulundurmak zorunda.. Fizyoterapist başına düşen hasta sayısı da kanunda belli.. Çok hasta almak isteyen kuruluşlar çok fizyoterapist almak durumunda. Ne kadar fizyoterapist o kadar çok hasta o kadar çok para. Bu yüzden her yerde ftr uzmanları ve ftr doktorları aranmakta. FTR diploması bile 2500-3000 YTL ediyor ayda. Bilip bilmeden konuşup kendinizi daha fazla batırmayın

Not: Ben nerden mi biliyorum? Annem 22 yıllık uzman fizyoterapist

• quote:

Orjinalden alıntı: se[R]pentine

FTR diploması bile 2500-3000 YTL ediyor ayda. Bilip bilmeden konuşup kendinizi daha fazla batırmayın

diploması 3000 ytl ediyor diyen sensin, sen kendini batırma, burdan gençleri yanlış bilgilendirme, insanların geleceğiyle oynama
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

quote:

hocam bilmeden konuştuğun belli gerçekten
    benim say2 sıralamam değil,say1 sıralamam 11700.
    diş hekimliği ve eczacılık say2 ile alan yerler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.