Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
14
Favori
463.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    %50 12k
    %25 18k
    Ilk 3e yukaridaki gibi yazarsan %25lik 13.5k oluyo
    %25in ustune %25in %25 indirim var.Unkapanindaki kampuste tanitim gunleri var.fiyatlari daha detayli konusursunuz @Cmax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesapkitap -- 13 Temmuz 2015; 22:41:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesapkitap

Burssuz 24k
    %50 12k
    %25 18k
    Ilk 3e yukaridaki gibi yazarsan %25lik 13.5k oluyo
    %25in ustune %25in %25 indirim var.Unkapanindaki kampuste tanitim gunleri var.fiyatlari daha detayli konusursunuz @Cmax

Hocam istanbulda yaşamadığım için bu ek indirim olayını bilmiyordum

• Internet sitesinde de yaziyor.ara sor bence icin rahat etsin hem daha ucuz

• 23 YAŞINDA dgs ile başlayacam değermi dostlar ftr

• quote:

Orijinalden alıntı: Kako95

mf3den tercih yapıyosan değer bence

mf3 den tercıh yapıyorsa deger derken nasıl yani ne alaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerde5lirabulanadam

23 YAŞINDA dgs ile başlayacam değermi dostlar ftr

nereye yerleştin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerde5lirabulanadam

23 YAŞINDA dgs ile başlayacam değermi dostlar ftr

nereye yerleştin
  • yatay geçişlerinde taban puanı zorunluluğu var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerde5lirabulanadam kullanıcısına yanıt
    hocam onda ince bi pürüz var o dgs ile geçtiğin ftr değil fizyoterapi (ftr teknikeri oluyomuşsn heralde ) onunda farklılıkları var sanrm iyi araştrman lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulfly86

hocam onda ince bi pürüz var o dgs ile geçtiğin ftr değil fizyoterapi (ftr teknikeri oluyomuşsn heralde ) onunda farklılıkları var sanrm iyi araştrman lazım

Yatay geçişler üniversiteden üniversiteye göre degişiyor.
    Merkezi yerleştime ile geçiş yapacaksın taban puanı şartı var
    Diploma puanı ile ise gerek yok

Dgs zaten önlisans mezunlarının girdiği sınav. 2 sene okuyup zaten tekniker oluyor sınava girip duble tekniker mi olacak, fizyoterapist oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulfly86

yok hocam afyon fizyoterpi ve rehabilitasyon yazıyo aynı ygs den kazananlarla beraber okuyacam öyle birşey olsaydı hocalar ve ya okuyan tanıdığım var dgs ile o söylerdi
  • mf ve ya ygs ile yerleşme de hiç bir fark yok genelde mf ile alan üniversiteler biraz daha kaliteli oluyor o kadar hacettepe ve bazı özeller gibi
  • Lise son sınıfa geçtim hala mesleğime karar veremedim.Eczacılık düşünüyordum ama çevremdekiler geleceği yok,herkes diploma kiralıyo artık ne gerek var falan diyorlar.Açıkçası soğudum.Anestezi uzmanlığı,çocuk doktorluğu düşündüm.Sonra fizyoterapist olmayı düşündüm ve bu konuyu buldum.İnternette maaşı iyi işsiz klınmaz vb. güzel yazılar yazıyor ama bir abim kamuda maaşı düşük özelde de düşüyor.Bırakıyorum demiş(1. sınıftaymış) bu yüzden bundan da soğur gibi oldum biraz aydınlatabilir misiniz?
  • hocam bişey soracaktım da bacağımda bir rahatsızlık oldu eğer uygun görürseniz messenger whatsapp falan özelden konuşanileceğimiz bir ortam olursa sevinirim yoksa burdan sorarım lütfen kısa sürede dönermisiniz?

• One Day kullanıcısına yanıt
    zaten yatarak hangi meslek var acaba bi söylermisin bende ftr okuyorum şu an ticaret kafası varsa her türlü para kazanırsın. Mesleği kötülemeyin daha bu yıl Norveç 250 bin göçmen işçi aldı ve sadece 50 bin i fizyoterapist
    ki sadece yırt dışı değil Türkiyedede ihtiyaç olan bi meslek grubu

• Gencler yardimci olurmusunuz
    1)Fizyoterapist gelecegi nasildir maas konusunda ozelde baslangic ve tecrubele nekadara gelinebilir

2)Diyetisyenlikmi fizyoterapistlikmi Hangisinin is imkani daha iyidir maasi daha iyidir bilgi verirmisiniz.Tecrubeli arkadaslardan rica ediyorum...

• Cevaplayan yokmu

• sana şöyle bır cevap vereyım kardesım ben 2.5 senelık fızyoterapıstım kamuda devlette alımlar neredeyse bıtme noktasına geldı ozel sektorde 2000 tlye calısan fızyoterapıst arkadaslarım var asgarı ucret 1300 oldu ! onun ıcın (mezun olacagınız 4 sene sonrasını da dusunursek) işsiz kalacagınız bır meslek olur bu hataya asla dusmeyın benden solemesı abım dıyetısyen hacettepe mezunu ve oda aynı seylerı soyluyor kendı meslegı ıcın karar sızın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: lancelott61

sana şöyle bır cevap vereyım kardesım ben 2.5 senelık fızyoterapıstım kamuda devlette alımlar neredeyse bıtme noktasına geldı ozel sektorde 2000 tlye calısan fızyoterapıst arkadaslarım var asgarı ucret 1300 oldu ! onun ıcın (mezun olacagınız 4 sene sonrasını da dusunursek) işsiz kalacagınız bır meslek olur bu hataya asla dusmeyın benden solemesı abım dıyetısyen hacettepe mezunu ve oda aynı seylerı soyluyor kendı meslegı ıcın karar sızın!

Tıp ya da dis kazanamayan herkesi issizlik mi bekliyor yani hocam bu mudur? 2.5 senelik fzt missiniz mezun oldugunuz universiteyi ve maasinizi sorabilir miyim. Isterseniz soylemeyebilirsiniz tabi

• Ben ftr 2. synyf ö?rencisiyim. Bölümü kendi deyimimle 'risk alarak' yazdym. Ynternette okuduklarym ve bunun yanynda konu?t?um bir fizyoterapistten hep olumsuz yorumlar dinledim. ?öyle bir ?ey söyleyeyim burada herkesin yorumlaryna bakarak bölüm yazmak isterseniz çok üzgünüm ki hiç bir ?ey yazamazsynyz. Mühendislik forumlaryna girin yerden yere vurulur di? hekimli?ine eczacyly?a hepsine bir kulp takylyr. Her mesle?in zorluklary kendinçe kar?yla?ty?y güç ?artlary var. Öncelikle ne istedi?inize karar verin derim ben olumsuz yorumlara 'artyk para kazanylmyyor i?siz kalyrsynyz' yorumlaryna kulak asmayyn.

Henüz olayyn i? arama ya da çaly?ma kysmyna geçmedim. Ama inanyyorum ki ve çevremde gördüklerime göre söylüyorum çaly?an gerçekten i?ini seven i?siz kalmyyor. Maa?laryn yüksekli?i sizin beklentinize kalmy?. Kamuda çaly?anlaryn 2500 tl gibi bir ücrete çaly?ty?yny biliyorum. Özelde 3000 lerin üstünde. Türkiyede do?uya gidildikçe ücretlr artyyor. Siirtte yeni mezun fizyoterapistin 7000 e ba?lady?yny da duydum.

Puanlar her sene de?i?iyor bu puana ?uraya girebilir miyimleri bilmiyorum açykçasy ama mf3 te sanyrym özelleri de sayarsak en kötü 40 binlerle ö?renci alynyyor ygs de i? özelleri katarsak 150lere kadar iniyor saymazsak 35 binlerdi diye hatyrlyyorum

Bana sorarsanyz maa? ara?tyrmasyndansa bu mesle?in gerçekten size göre olup olmady?yna karar verin. Girin okullardan ders pogramaryny inceleyin imkanynyz varsa içeriklerini. Ben kendi adyma mesle?in yararlyly?yna hayran biriyim. Hocalarymyn mesle?e olan a?klaryny sahiplenmelerini gördükçe umutla bakyyorum ötesine. Hiç yürüyemeyen bir insanyn 1 adym atabilmesine ?ahit olmanyn verece?i hazzy dü?ünerek karar verin. Yapaca?ynyz i? sa?lyk i?i. Bunun sorumlulu?unun farkynda olun. Empati kurun, annenizi emanet etmek isteyece?iniz insanlardan biri olabilir misiniz?

?öyle de bir ?ey var ilk tercihim ftr de?ildi di? hekimi -eczacylyk olmayynca bir di?er seçenek olarak ftr yazdym. Farmakoloji dersine girerken hala bi eczacylyktan yana yüre?im syzlar. Ama eczacylyk okusaydym da yine ftr okusaydym nasyl olurdu diye dü?ünmeyece?imin garantisi yoktu elbet.

Mesleki çaty?malardy bilmem nelerdi inanyn sadece ftr de yok hangi bölümü yazarsanyz kar?ynyza çykacak. Hayatynyz hakkynda en önemli dönemeçtesiniz o 10 günlük tercih döneminin bütün sancylaryny da biliyorum. Bende bu forumlarda sorularymyn cevap?aryny aryyordum. Umarym bir nebze cevap bulabilmi?inizdir :)

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.