Şimdi Ara

## Asus Rampage Extreme ile Dikkat Çekici Değerler Gelmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus Rampage Extreme ile Dikkat Çekici Değerler Gelmeye Başladı ##

Asus'un yüksek performans meraklıları, hız aşırtma tutkunları ve oyuncular için hazırladığı özel anakartlarını konumlandırdığı R.O.G serisi altında duyurduğu en yeni anakartı Intel'in X48 yonga setini baz alan Rampage Extreme olmuştu. Başta kuzey ve güney köprüsünü kapsayan, bakır tabanlı ve su soğutma kullanımına elverişli pasif soğutucusu ile dikkat çeken anakart 16 fazlı güç tasarımı, hız aşırtma için hazırlanan ekstra bios opsiyonları ve diğer detaylarıyla adından söz ettirirken hız aşırtma konusunda liderliğe oynayacağının işaretlerini vermekten de geri kalmamıştı. DDR3 bellek desteği sunan Rampage Extreme ile dikkat çekici hız aşırtma değerleri gelmeye başladı. Son yapılan çalışmalardan birinde 710MHz'lik FSB ve 2516MHz'lik bellek saat hızına ulaşıldı. Çalışmada işlemci olarak Intel'in Core 2 Duo E8500 modeli kullanıldı. Bu arada E8500 ile son dönemde arka arkaya ciddi hız aşırtma değerlerine ulaşılması da dikkatlerden kaçmıyor. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve standart olarak 3.16GHz'de çalışan çift çekirdekli işlemci ile Rampage Extreme'in buluşmasında 710MHz FSB hızına ulaşıldı. Öte yandan belirttiğimiz gibi bellek saat hızı konusunda da etkileyici bir değer ortaya çıktı. OCZ'nin tek bir DDR3 bellek yongası ile yapılan çalışmada 2516MHz görüldü ve bu alanda ulaşılan en yüksek hızlardan biri elde edildi. Bu arada son bir kaç noktanın da altını çizmekte yarar var. Elde edilen yüksek fsb hızı esnasında işlemci çekirdeklerinden birinin kapalı olduğunu hatırlatalım. Ayrıca son dönemde ulaşılan en yüksek FSB hızının Biostar TPower P45 ile elde edildiğini ve 724MHz FSB hızına ulaşıldığını fakat Rampage Extreme ile görülen değerlin özellikle X48 çipsetli anakart arenasında oldukça iddialı olduğu da söylenebilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ilk yorum benden olsun güzel anakartmış ulaşılan FSB değerleriyse çok güzel.Bende de rog serisinden commando var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 19 Temmuz 2008; 17:12:16 >
  • Anakart değil maşallah lokum gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem300 -- 19 Temmuz 2008; 17:15:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Anakart değil maşallah lokum gibi

tadından yenmez bu anakart
  • ben bu karta yorumlar yagdırrım ama takatim kalmaz. asus yine kalitesini ve görsel şölen yapmış..........
  • Elde edilen FSB değerleri gayet güzel
  • İşte Tam Bir O.C anakartı
  • islemcininde masallahi var. %100 den fazla oc yapmis .. masallah
  • 200eu civarina olsa kafadan alirdim ama hayatta o fiyata gelmez. en az 300eu olur. artik asus p5q3 deluxe alcam
  • çok havalı be abi
  • excuse me how much it cost?
  • maşallah maşallah .... çarpanı 6 yapıp FSB kasmışlar...
  • Pahalı be fiyatı düşşün diye bekliyosun o zamanda daha iyisi cıkıyor
  • Bu anakart değil demir yığını her yerinde soğutucular var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 19 Temmuz 2008; 21:44:40 >
  • vay be ben 500FSB yi zor buluyorum ama benim engelim ramler
  • Bunun yanına QX işlemci alıp uçuşa geçmek süper olurdu.
  • quote:

"710MHz'lik FSB ve 2516MHz'lik bellek saat hızına ulaşıldı"

bu kısım gözden kaçmış sanırım. "710MHz'lik FSB ve 2840MHz'lik bellek saat hızına ulaşıldı" olacak diye düşünüyorum
  • fx57 ne kdar maaş alıyorsun bu siteden. ciddi soru dalgaa değil
  • çok iç karartıcı bi görüntüsü v ar tipini begenmedim
  • Bende de formula'sı war ama bir türlü anlayamadım veya yapamıyorum bu oc. işini P7N SLI ile rahat bir şekilde 4,05 Ghz'e ( 4,50 Ghzî denerken eski PSU yetmedi ve sanırsam board'ı haşat ettik ) ulaşıyorduk bunda bir türlü tık yok.

Bana yardım edebilecek arkadaşlar warsa dört gözle yardımlarını bekliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.