<> Visco Yataklar!! Çok Önemli Sağlık Uyarısı !!!
125 Cevap58050 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

785 Mesaj
19 Temmuz 2008; 12:05:42 

Arkadaşlar yeni bir eve taşınmayı planlıyorum yakın zamanda ve bu sırada bir süredir forumlardan okuduğum ve araştırdığım kadarıyla da Visco yataklardan almayı düşünüyordum ancak bugün okuduğum bir haberi sizinle paylaşmak istedim. Aşağıdaki linkten görebilieceğiniz yazıyı tümüyle türkçeye çevirme zamanım yok ancak kısaca bizim Visco diye adlandırdığımız hafızalı yatakların üretiminde kullanılan bazı materyallerin ciddi sağlık sorunlarına yol açtığına dair bir yazı bu.

Yazıya göre bu maddelerin bazı kişilerde ciddi alerjiler, astım, çeşitli solunum yolları rahatsızlıkları ve vücudun sinir ve denge sistemi üzerinde negatif etkiye neden olduğuna dair kullanıcı bilgileri var. Genelde kullanımdan bir kaç gün sonra başlayan şikayetlerin ürünlerden salınımla havaya karışan bazı maddelerden kaynaklandığına dikkat çekiliyor. Bir çok araştırmacının bu ürünlerde bulduğu yüksek oranda arsenik de insan için tehlikeli bir zehir biliyorsunuz.

Hatta ürünün buluş sahibi olan NASA'nın bile; bu maddelerin sağlıklı sınırlara indirilememesinden ötürü üründen vazgeçtiği belirtilmiş.

Tıpçı ya da kimyacı olmadığımdan yazıyı konunun uzmanı arkadaşlara havale ediyorum. Gelişmekte olan bir ülkenin bir vatandaşı olarak açıkçası ne bu konuda şöhrete sahip Amerikan ürünlerine ne de bizim üreticilere güveniyorum. Zaten yazıda bununla da ilgili bir kısım var ki bir kısım üretici zararlı madde oranlarını azalttıkları üretimlere geçmiş ancak stokta kalan eski ürünleri, pazarı henüz oluşmuş ülkelere göndermişler.

http://news.softpedia.c...ss-Kill-You-76887.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xed -- 19 Temmuz 2008; 12:28:30 >

• Dell XPS i5-2400 3.1GHz / Asus P8P67-M / Corsair 8GB DDR3 1600 / HIS HD5870 / 120GB Corsair Agility 3 / Seasonic X-750 PSU / Monster Power HT 800
  • Dell XPS 13 / 120GB Corsair Neutron/ Creative Gigaworks T20 SII / Sennheiser CX200 II / Dell U2713HM
  • Panasonic TX-P42ST33
  • Paradigm Cinema 100CT / Pioneer VSX-921 / Monster Power HTS 1000
  • Sansa Fuze / Ortofon e-Q7
  • '12 BMW 316i F30 Techno+SR

3865 Mesaj
19 Temmuz 2008; 14:37:00 

bizde yatagi degistirecektik, bu yataklarin ozelliklerini begeniyordum. hatta idaşta kampanya vardi, oradan alalim diye bir tanidik bayiye gittik. bize kesinlikle tavsiye etmedigini, yukarda yazilanlari aktardi. ellerindekileri satmak icin kampanya oldugunu, emrin yukardan geldigini, esasta bunlari ogrendikten sonra satmak istemedigini soyledi.

bizde almadik. cok onemli ve ciddi bir konu gercektende.

3129 Mesaj
21 Temmuz 2008; 10:05:06 

Up
Bu konuyu sıcak tutalım arkadaşlar, gerçek olup olmadığı öğrenmek gerek.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

3129 Mesaj
22 Temmuz 2008; 10:26:36 

Kimse ciddiye almadı anlaşılan....

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

785 Mesaj
22 Temmuz 2008; 13:42:05 

bu konu yakın zamanda patlayacak diye düşünüyorum. amerikan sitelerinde konuyla ilgili bir çok haber buldum daha sonrasında. bu haberler gayet doğru ancak çoğu vakada duyarlı kişilerin bu rahatsızlıkarı çektiği görülmüş. ayrıca bu yataklarının tümünün aslında paketinden çıktıktan sonra en en en en az 2 hafta boyunca tümüyle açıkta kalacak şekilde havalandırılmadan kullanılmaması gerektiği belirtilmiş uzmanlarca. eminim ki hemen hiç bir kullanıcı bunu uygulamadı. üstelik iki kişilik bir yatağın bu şekilde havalandırılması hiç de kolay olmadığından bu haklı bir sıkıntı yaratabilir.

buradan söylüyorum; ben hiç bir üreticiye bu konuda güvenmiyorum. Hiçbiri doğru maddeleri kullanmıyorlar ve yeterince bekletip paketlemiyorlar. üretici tavsiyelerine dikkatinizi çekmek isterim: ürün plastik ambalajından dolayı, çıkartıldıktan sonra bir kaç gün rahatsız etmeyecek değişik bir koku verebilir. Yahu kardeşim satın aldığımız her şey plastik ambalajlarla geliyor, biz neyi o kadar havalandırıyoruz? buna sıradan yaylı yataklar da dahil. yani konu ambalaj değil ki yatağın hammaddesi. buna rağmen çaktırmadan topu ambalaja atmaya çalışıyorlar.

bir kaç yıl içinde ciddi sorunlar çıkacak bu konuyla ilgili ve ne yazık ki en büyük sıkıntıyı ürünü başlarda satın alanlar çekecek bence. bu nedenle mümkün olduğunca geç sahip olacağım bu ürüne ve asla yeterince adı duyulmamış bir firmadan ürün tercih etmeyeceğim.

• Dell XPS i5-2400 3.1GHz / Asus P8P67-M / Corsair 8GB DDR3 1600 / HIS HD5870 / 120GB Corsair Agility 3 / Seasonic X-750 PSU / Monster Power HT 800
  • Dell XPS 13 / 120GB Corsair Neutron/ Creative Gigaworks T20 SII / Sennheiser CX200 II / Dell U2713HM
  • Panasonic TX-P42ST33

3129 Mesaj
22 Temmuz 2008; 14:40:40 

Benim için çok geç, zaten 3 yıldır kullanıyorum...

785 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:20:35 

quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Benim için çok geç, zaten 3 yıldır kullanıyorum...

e hocam yaz işte şikayetin hiç oldu mu?

• Panasonic TX-P42ST33

15 Mesaj
23 Temmuz 2008; 13:19:05 

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Aksine ankilozan spondilit hastası olarak ağrılarımı azalttı diyebilirim. Yine de bu ürünün ana satıcısı olan firmaya maille bu konuyu iletip bilgi istedim. Bakalım cevap verecekler mi? Maile cevap vermezlerse telefon edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zecax -- 23 Temmuz 2008; 13:18:23 >

3865 Mesaj
23 Temmuz 2008; 16:52:08 

bana soylenen yapisindaki maddelerin kansere yol actigi yolunda idi..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Temmuz 2008; 22:00:30 

bunu ogrendigimiz iyi oldu. almayi dusunuyordum, artik daha dikkatli oluruz. sagol

3129 Mesaj
24 Temmuz 2008; 9:02:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Zecax

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Aksine ankilozan spondilit hastası olarak ağrılarımı azalttı diyebilirim. Yine de bu ürünün ana satıcısı olan firmaya maille bu konuyu iletip bilgi istedim. Bakalım cevap verecekler mi? Maile cevap vermezlerse telefon edeceğim.

Nedir son durum, dönüş yaptılar mı sana?

785 Mesaj
24 Temmuz 2008; 10:28:43 

quote:

Orjinalden alıntı: ^Biotech^

Evet yazılarda bu da geçiyor aslında ama artık ne kanser yapmıyor ki bu yapmasın... Bıktım artık bu kanser zıkkımından. Ölüm sebebim %80 kanser olacak gibi geliyor.

Visco dan çok soğudum

• Panasonic TX-P42ST33

15 Mesaj
24 Temmuz 2008; 11:10:38 

Teempur'dan biraz önce telefon ettiler. Yataklarında arsenik bulunmadığını, ancak isteğe bağlı yanmaz, su geçirmez yatak istendiğinde izin verilen sınırlarda arsenik bulunduğunu bunun normal değerlerde her yanmaz, su geçirmez yataklarda olduğunu belirttiler. Normal üretim tempur visco yataklarında yanmaz, su geçirmez özellik olmadığını müşteri talep ederse durumu açıklayıp ürettiklerini söylediler. Ayrıca antialerjik olduğuna, astım yapmadığına dair raporları olduğunu söylediler. Başka konularda da raporları vardı. Tüm raporları okudular, ayrıca adresime kargo ile yollayacaklarını belirttiler.

Nasa konusunda ise resmi sertifikalı teknoloji mührünü taşıma hakkına sahip olduğunu ve mührün sadece uzay uçuşunda kullanılmış olan ürünlerin bu mührü taşıyabildiğini söylediler.

Ürünlerinin hastanelerde de kullanıldığını, özel hasta yatakları, hastane yatakları ürettiklerini ve bu konuda raporları olduğunu söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zecax -- 24 Temmuz 2008; 11:21:06 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Temmuz 2008; 12:58:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Xed

quote:

Evet yazılarda bu da geçiyor aslında ama artık ne kanser yapmıyor ki bu yapmasın... Bıktım artık bu kanser zıkkımından. Ölüm sebebim %80 kanser olacak gibi geliyor.

Visco dan çok soğudum

evet dogru soyluyorsun neye elimiz atsak artik mutlaka kanser tehlikesi var ne kadar korunmaya calisirsan calis mutlaka birseylerde risk oluyor. ama bence gunun en azindan 7 saat gecirdigimiz yataklarda bunun olmamasini tercih ederim. elimizden geleni yapmak lazim sonucta saglik herseyden once geliyor..

785 Mesaj
24 Temmuz 2008; 16:46:02 

çok haklısın. o yüzden bu ürünle ilgili biraz daha bekleme düşüncesinedyim. arkadaşın da bahsettiği tempurlar nispeten mantıklı göründü ama fiyatları da uçuyor. ulaşılması imkansız geldi bana.

• Panasonic TX-P42ST33

3865 Mesaj
24 Temmuz 2008; 21:14:49 

quote:

Teempur'dan biraz önce telefon ettiler. Yataklarında arsenik bulunmadığını, ancak isteğe bağlı yanmaz, su geçirmez yatak istendiğinde izin verilen sınırlarda arsenik bulunduğunu bunun normal değerlerde her yanmaz, su geçirmez yataklarda olduğunu belirttiler. Normal üretim tempur visco yataklarında yanmaz, su geçirmez özellik olmadığını müşteri talep ederse durumu açıklayıp ürettiklerini söylediler. Ayrıca antialerjik olduğuna, astım yapmadığına dair raporları olduğunu söylediler. Başka konularda da raporları vardı. Tüm raporları okudular, ayrıca adresime kargo ile yollayacaklarını belirttiler.

Nasa konusunda ise resmi sertifikalı teknoloji mührünü taşıma hakkına sahip olduğunu ve mührün sadece uzay uçuşunda kullanılmış olan ürünlerin bu mührü taşıyabildiğini söylediler.

Ürünlerinin hastanelerde de kullanıldığını, özel hasta yatakları, hastane yatakları ürettiklerini ve bu konuda raporları olduğunu söylediler.

arsenik hicbir sekilde uretimde kullanilmiyor hele ki vucutla bu kadar temas edecek bir urunde de asla olmamali bence.

690 Mesaj
25 Temmuz 2008; 12:14:52 

Arkadaşlar visco yatak içinde zararlı bir madde yoktur. Ama şu bir geçek insanlar nasıl toza alerji olabiliyorlarsa visco yatak malzemesinede alerjisi olabilir, bu demek değildir ki visco yatak alerji yapar. Ben visco yastık kullanıyorum 5 aydır hiç bir eksi yanını göremedim. aksine çok rahat ve var olan bütün boyun ağrılarımı giderdi.

3144 Mesaj
25 Temmuz 2008; 12:37:42 

yorumları bekliyorum..

xepfkli...

785 Mesaj
25 Temmuz 2008; 16:51:25 

quote:

Orjinalden alıntı: bekirhalici

Arkadaşlar visco yatak içinde zararlı bir madde yoktur. Ama şu bir geçek insanlar nasıl toza alerji olabiliyorlarsa visco yatak malzemesinede alerjisi olabilir, bu demek değildir ki visco yatak alerji yapar. Ben visco yastık kullanıyorum 5 aydır hiç bir eksi yanını göremedim. aksine çok rahat ve var olan bütün boyun ağrılarımı giderdi.

Arkadaşlar visco yatak içinde zararlı bir madde yoktur.

sözü bence fazlaca altı boş olmuş. başlığı açmama konu olan haberde böyle demiyor çünkü.

• Panasonic TX-P42ST33

15 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:16:36 

quote:

quote:

arsenik hicbir sekilde uretimde kullanilmiyor hele ki vucutla bu kadar temas edecek bir urunde de asla olmamali bence.

Raporları yolladıklarında detaylı yazıyı yazabilirim. Telefonda verilen bilgi yanmaz malzeme özelliği ( flaret ) için belli bir yüzde oranında ( bu kabul gören sınırmış ) bulunduğu... Oranı rapor gelince yazarım.

15 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:22:52 

Visco yatak satan diğer firmalara ( yatsan, işbir, istikbal ) konuyla ilgili mail attım. Bakalım dönecekler mi?

Sizlerinde bildiği başka markalar varsa sizlerde mail atıp sorabilirsiniz, en azından böyle bir konuya dikkatlerini çekmiş oluruz. Artık telefonla mı, maille mi, sitelerinde mi bu konuya değinirler, raporlarını mı yayınlarlar görürüz...

839 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:31:35 

quote:

Visco yatak satan diğer firmalara ( yatsan, işbir, istikbal ) konuyla ilgili mail attım. Bakalım dönecekler mi?

Sizlerinde bildiği başka markalar varsa sizlerde mail atıp sorabilirsiniz, en azından böyle bir konuya dikkatlerini çekmiş oluruz. Artık telefonla mı, maille mi, sitelerinde mi bu konuya değinirler, raporlarını mı yayınlarlar görürüz...

hangi üretici malı için kanserojen madde var derki? hele bu ülkemizde imkansız.Aynen cep telefonu olayında olduğu gibi adam parayı bastırıp araştırmaları bile engelleyebiliyor. Bunu ancak yurt dışında yapılan araştırmaları okuyarak öğrenebiliriz.

15 Mesaj
25 Temmuz 2008; 17:38:42 

Kimse yoğurdum ekşi demez haklısınız. Ama bizde bilinçli tüketici olmazsak işte böyle ürünleri satarlar, araştırmaları engellerler. Linkte verilen yazıda yasal veya belgelere dayanan bir yazı değil. Yinede insanın içine kurt düşüyor, herşey mümkün. Bizlerde ancak araştırarak, sorarak yanıtları alır, ikna oluruz veya olmayız. Araştırmadan, incelemeden inkar etmekte kabul etmekte benim açımdan doğru bir yol değil.

Kendi adıma visco malzemenin içeriği ile normal ortopedik yatakların malzemelerini karşılaştırırım. Sonuçta artık hiçbir malzeme doğal değil. Fayda zarar ilişkisine bakar ona göre olmadı tekrar ortopedik yatak alırım. En doğalı derseniz yün yatak derim, ama o da günümüzde toz, akar tuttuğundan sağlıklı bulunmuyor. Birde petrol artığı olan ürünler daha revaçta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zecax -- 25 Temmuz 2008; 17:44:33 >

785 Mesaj
25 Temmuz 2008; 19:48:20 

tümüyle aynı fikirdeyim. burada ilgimi çeken nokta aslında hiç bir üreticinin bunlara karşı gelmemesi. tempur belli durumlar eşliğinde zararlı maddeler kullandığını kabul etmiş. ben 1'i 10 kabul ederim çünkü "kimse yoğurdum ekşi diyemez" biraz değiştirip "yoğurdum tam olarak günlük sayılmaz" gibisinden suya sabuna dokunmayan açıklama yapar.

bir de o yazıyı ben de resmi bir veriye dayanmadığı için %100 kabul edemiyorum ama araştırınca bu tip haberler o kadar çıkıyor ki detayına bakmadım ama resmi veriler çıkartılabilir gibi görünüyor.

belki de işbir gibi yeni üreticilerimiz çoktan sağlıklı maddelere geçiş yaptılar ama sorarım, hangimiz bir anda güvenebiliriz ya da neye göre güvenebiliriz?

• Panasonic TX-P42ST33

15 Mesaj
26 Temmuz 2008; 2:57:12 

Nasa konusunda tereddütümü gidermek için sitelerine girdim. http://www.nasa.gov/ext...lash/nasacity/index.htm adresinde nasa home'u seçtiğinizde yatak odasında temper yastık var. spinoff(at)sti.nasa.gov adresine mailde bu maddelerin sağlıklı sınırlara indirilememesinden ötürü üründen vazgeçtiğiniz doğru mu diye mail attım. Ciddiye alıp yanıt verirler mi bilinmez, ama en azından denedim.

785 Mesaj
26 Temmuz 2008; 13:23:37 

çok doğru bir seçim bence

konuyla ilgili aramalar yaparken başımın içi iyice çorbaya döndü. ne derece doğru artık bilemiyorum ama sağlıklı tek hammaddenin kauçuk ağacından elde edilen reçinenin köpüğü gibisinden bilgilere bile ulaştım. bir garip mevzu bu yaf

• Panasonic TX-P42ST33

3865 Mesaj
28 Temmuz 2008; 12:09:58 

bakalim ne cevap gelecek (eger gelirse)

quote:

Nasa konusunda tereddütümü gidermek için sitelerine girdim. http://www.nasa.gov/ext...lash/nasacity/index.htm adresinde nasa home'u seçtiğinizde yatak odasında temper yastık var. spinoff(at)sti.nasa.gov adresine mailde bu maddelerin sağlıklı sınırlara indirilememesinden ötürü üründen vazgeçtiğiniz doğru mu diye mail attım. Ciddiye alıp yanıt verirler mi bilinmez, ama en azından denedim.

25 Mesaj
26 Ağustos 2008; 10:39:53 

Öncelikle, şu günlerde yatak almak için araştırma yapan birisi olarak bu forumdan oldukça faydalandığımı belirteyim.
herkese teşekkürler.

Hastalık meselesine gelince ; bir süre kullandığımız yaylı yataklarımızın içinde ne olup bittiğinden haberimiz var mı acaba?
Bence milyonlarca davetsiz misafir içlerinde yaşıyor sanki :)

336 Mesaj
27 Ağustos 2008; 12:00:30 

birkaç gün içinde visco yatak alacağım.eşimin boyun ve bel fıtığı hastası olması dolayısı ile gittiğimiz her doktor kesinlikle viscoelastic malzemeden yataklarda yatması gerektiğini söyledi.Tempur'un yatakları bilindiği gibi çok ucuk fiyatlı.Ancak doktorların hiçbirisi visco malzeme ile problem olacağını daha doğrusu kanserojen maddeler ihtiva ettiğini söylemedi.Aklımız karışmış durumda.
@Zecax gönderdiğin maillere geri dönüş oldumu?olduysa lütfen bizlerle paylaşırmısın.

2274 Mesaj
27 Ağustos 2008; 18:19:30 

ortopedik yatakta yatınca her sabah bel agrısıyla uyanıyorum...
peki asagıdaki linkteki dogtaş ın yatagı visko mudur_?cok rahat bi yataktı..

http://www.dogtas.com.t.../TR/ExclusiveLuxus.html

336 Mesaj
28 Ağustos 2008; 23:08:55 

quote:

Orjinalden alıntı: caution

ortopedik yatakta yatınca her sabah bel agrısıyla uyanıyorum...
peki asagıdaki linkteki dogtaş ın yatagı visko mudur_?cok rahat bi yataktı..

http://www.dogtas.com.t.../TR/ExclusiveLuxus.html

dogtas yataklarda sensitive serisi yataklar visco olarak gözükmekte

518 Mesaj
29 Ağustos 2008; 12:35:40 

ben yaklaşık 3 yıldır bellona visco yatak kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok, yukarıda bir yazıda arsenikten bahsetmiş, malum ankara da ve izmirde zaten millete arsenikli su içiriyorlar bence o kadar arsenikten bişey olmaz, bu arada tüm yataklarda zaten suni sünger kullanılıyor visco da zaten densitesi artırılmış bir çeşit sünger

41 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:23:44 

Yataklarda kullanilan maddelerin kanserojen olup olmadigi konusunda endiseleriniz varsa, piyasada tamamen bambu liflerinden yapilmis yataklar vardi onlardan alabilirsiniz. bambuya alerjiniz yoksa sorun olmaz herhalde, fakat fiyatlari biraz ucuktu...

Even apart from the instability due to speculation, there is the instability due to the characteristic of human nature that a large proportion of our positive activities depend on spontaneous optimism rather than on a mathematical expectation.

35 Mesaj
20 Eylül 2008; 1:22:36 

kansorojen madde ya çinden gelen ürünlerde . yada anti- flaret(geç tutuşurluk) yada su itici apre kullanıldığı zaman oluşmaktadır. siz bu özellikleri olmayan bi kumaş seçerseniz büyük bi ihtimal kansorojen riskinden kurtulmuş olursunuz.

diğer küçük yüzdeler ise yatağın yapışkanının su bazlı olmaması malesef 4 kat daha pahalı oldugu icin kimyasal tabanlı yapıstırıcılar kullanılmaktadır.

visco ya yogunlaştırılmış bir çeşit sünger diyen açıklamaya gelince. bu sünger yogunlaştırılmanın yanı sıra

ısıya ve basınca duyarlı olarak üretilmektedir. yani ortam ısısı düştükçe visco sertleşmekte. ani bir basınç geldiğinde direnç göstermektedir tıpkı darbe emici gibi. ama siz sıcak gelirseniz visco malzemede yumuşaklık gösterir. az basınç uygularsanız o da size daha az direnir.

1048 Mesaj
20 Eylül 2008; 8:01:22 

kesinlikle ciddiye alınması gereken bir konu, sağlık şakaya gelmez, bi kere gittimi bi daha kolay kolay da gelmez...özellikle astım falan bunların kolay kurtuluşu olmayan türden hastalıklar solunum yolları enfeksiyonları falan...çok riskli piyasadan toplatılsın bence....ama kim duyacak benim sesimi....

quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Kimse ciddiye almadı anlaşılan....

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4 Mesaj
1 Ekim 2008; 3:01:29 

Değerli dostlar,

Yatakla ilgili araştırma yaparken buraya takıldım, gerçekten çok etkilendim. Öncelikle hepinizi tebrik ediyorum; bu kadar duyarlı bir tüketici olduğunuz için. Yatakla ilgili naçizhane araştırma tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Sünger, çok genel olarak petrol türevi bir ürün, kimyasal bir olaymış. Petrolün çeşitli işlemlerden geçirilerek biri yanıcı, diğeri söndürücü iki hammadde üretilip, oradan da bir kaç değişik kimyasal ilaveleri ile ortaya çıkan bir çeşit tüketim malzemesiymiş. Meseleye bu çerçeveden bakıldığı zaman vücuda direk teması ile %100 zararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ama buna karşın çeşitli izolatörler ile bu sorun bertaraf edilebiliyormuş. Mesela %100 pamuklu bir kumaş ile birlikte kullanılan pamuklu veya yünlü dolgu malzemesi, veya bambu liflerinden yapılmış bir kumaş...

Yakın zamanda ben de kendime bir visco yatak almak için epey bir araştırma yaptım, bu kadar bilgiyi de satıcılardan öğrendim.

Yataş, İstikbal, Mondi, İdaş, Konfor, İşbir firmalarının sitelerini inceledim, konfor ve mondi hariç diğer firmaların mağazalarına gittim, ürünlere yattım, test ettim, satıcı arkadaşlarla konuştum. Kimisinin fiyatından, kimisinin de verdiği bilgilerden tatmin olmadım.

Arkadaşlar MONESSA diye bir marka var, adamlar beni gerçekten çok etkilediler. Konusuna inanılmaz hakim, yetenekli çalışanları var. Ben visco yatak almak için gitmiştim, bi de gördüm ki; sünger visco, bonel visco, pocket visco, vs. vs. vs... Bi de bununla da bitmiyormuş, 55 dansite visco, 65 dansite visco, 75 dansite visco.... ve dahası visco süngerin kimyasalları farklı iki tipinden bahsetti ama çok teknik bir ismi olduğu için hatırlamıyorum...

Netice olarak, monessa 'dan Viscoya göre daha naturel olduğunu iddia ettiği, sentetik oranının daha az olduğu bir lateks yatak iki de lateks yastık aldım. İyi ki de lateks almışım. Dostlar, 35 yaşındayım, bu güne kadar uyuduğumu zannetmişim !!! Bunu gerçekten söylüyorum. 5 saatlik bir uyku yeter oldu benim için. %100 pamuklu kumaş olduğunu iddia ettiği fermuarlı yatak yüzü, Bambu ile pamuk karışık olduğunu söylediği parlak bir kumaştan da yastık kılıfı verdiler.

200 e 160 ölçüsü için 1450 ytl. para verdim. Bir ay deneme süresi sonunda eğer memnun kalmazsam paramı iade edeceğine dair sözleşme imzaladık. Şimdilik bir sorun gözükmüyor. Umarım yatağın uyku keyfi böyle devam eder.

Hepinize tekrar teşekkür eder, bu vesile ile ramazan bayramınızı ayrı ayrı tebrik ederim.

35 Mesaj
1 Ekim 2008; 3:11:47 

unutmayalım ki visco latex ten daha üstündür ve neredeyse gelinen son noktadır. dediğiniz gibi pamuk lu yada bambulu kumas gecirince sorun kalmıyorsa cok zararlı bi madde değil demi.

zaten forumda genel olarak hakim olan konu kumaslardaki apreler üzerine.

o visco süngerin bahsettiğiniz 2 kimyasalı da TDI ve MDI malzemeleridir.
,her ikiside USA da tonlarca kullanılmaktadır.
ve reaksiyon kısa bir süre sonra bitmekte hiç bir kimyasal kalıntı kalmamaktadır.

UNUTMAYALIM Kİ HERŞEY DOĞADAN DOĞAL OLARAK ÇIKMAKTADIR.

ZEHİR, PETROL ,LATEX VB...

her malzemeyi amacına uygun kullanmak lazımdır.

latex bolca süner. bu sizi yanıltmasın.
yatagınızı iyi günlerde kullanınız. ancak visco malzemenin hakkını yemeyiniz :) iyi bayramlar.

2736 Mesaj
7 Ekim 2008; 12:26:46 

Selamlar

İşimle alakalı bir konuyu araştırırken Donanımhaber de bu yazıyı gördüm tabi donanıhaber olması nedeniyle okudum

Şimdi konumuza gelirsek

Visco nedir Viscoelastik sünger bir poliüretan süngerdir.
Poliüretan sünger

Poliol 100 birim
T.D.I 67 birim (TDI)

Malzemeden oluşur bu formül en düşük dansiteli (yoğunluklu) sünger içindir
Visco sünger için kullanılan Poliol, Kalay cinsi farklıdır metilen kullanılmaz tabi diğer oranlar farklıdır.

Bu malzemlerin içindeki en tehlikeli hammadde T.D.I dır bu hammadde saf halde iken sağlığa zararlıdır sünger de zararlı etkileri kalmamıştır. EKO-TEX (tekstil ürünlerinde kullanılabileceği direk veya dolaylı vücuda teması sağlık açısından sorun teşkil etmeyen) belgeleri verilmektedir kaldıki bu belge TR de yok yurt dışından alınıyor

Normal yatak yada visco yataklarda kullanılan sünger için aynı T.D.I kullanılır. normal yataklar ne kadar zararlı ise visco yataklarda o kadar zararlıdır.

Yatak alacaklara tavsiyem şudur;
yaylı yatak devri kapanmaktadır fakat türkiyedeki yaylı yatak üreticileri bu geçişi yavaşlatmakta. ve yaysız yataklarda (visco) çok pahalıya satılıyor.

Visco yataklar genellikle 2 kısımdan oluşur
1- altta 36 D sert/Yumuşak yada 35D HR (yüksek elastik sünger) CNC kesimli olup şekilli olur. (çoğunlukla)
2- üstte minumum 65 D visco, 100D kadar çıkmaktadır fakat 100 dansite prestij yada en yüksek dansiteyi biz üretttik mantığı ile çıkmıştır. gereksizdir (65-75 arası uydundur) üstte farklı bir malzeme kullanılamaz mı tabiki 36D SOFT olabilir ama viscoda ki vucüdun yapısını alma özelliği yokdur fakat tercih edilebilir.

Viscoların genel özelliğide Sıcaklıkla yumuşaması eğer bir viscoyu dolaba yada soğuk bir yere koyduğunuz da sert bir sünger olur
Kolay su absorbe etmez edince de kolay bırakmaz onun için visco yataklara su temasını engelleyiniz

Gereklimidir? tartışılır neden yatak üreticileri gereksiz yada gerekli bir şekilde visco yataklara çok fazla para istemektedirler

yaysız yatak bence çok daha idealdir

Yatak alırken;

*Yatak da kaç parça ürün kullanıldığı (genellikle 2 parçadır tamamı hiç visco olmaz)
*altta hangi ürün min 36D yada min 35HR olmalı üste kaç D visco Bence min 65Dansite
*alta ve üstte kullanılan süngerlerin kalınklıkları (bu kısım önemlidir 2cm visco kullanıp visco yatak diye satmasınlar)
Genel kullanımlar 13cm 36D - 7cm Visco // 14cm 36D - 6 cm Viscodur.

* En önemliside Süngeri kimin ürettiğidir. kimin tarafından üretildiğini sorun
Türkiyenin En eski firmalarından birinde çalıştığım için firma ismi vermiyeceğim reklam olmasın (firmamız Son ürün yapmadığı için rahatım, sadece sünger üretimi var)

Sonuç olarak; Visco sağlıga zaralı DEĞİLDİR. normal yataklarda da sünger var kaldı ki etrafımızda ki kalem, PVC, Elektronic alet koltuk ve yatak kılıfları kadar zaralı yada zararsızdır Söylemyi unuttum süngerin tüm hammddeleri sıvıdır bu sıvı karışımlar bir cihaz yardımı ile karıştırılır (ayrıntıya girmeyeyim) sünger oluşur vs. vs.

Not: sünger de yanlış bilinenler RENK GRİ ise iyidir****
Kesinlikle alakası yokdur tüm süngerler ilk başda BEYAZdır tabi hammadde bağlı olarak bir kaçı krem rengi olabilir Boyar madde ile renkledirilir.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 18 Ekim 2009; 21:29:36 >

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

109 Mesaj
7 Ekim 2008; 12:39:04 

yanlış hatrlamıyorsam yataş ta görmüştük bu yatağı almaya kalkmak ne kelime fiyatını duyunca kendimizi zor attık dışarı ama rahat bi yatağa benziyordu

RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR!

154 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:19:14 

Bu başlıkta insanlar soru ve meraklarını dile getirmişler.2005 yılı sonunda (marka yazabilirim ama marka bağımsız sıkıntılar olabileceğini düşünüyorum) daha rahat uyku düşüncesi ile bir visco yatak aldım.Ben 1.90 ve 90 kg lık biriyim.Ancak yatağı aldıgımız dönemde kimseler bu konularda bilgi felanda vermemişlerdi.2yılı geçen süre içerisinde yatakta oluşan deformasyon gözle görülebilecek seviyede idi.
Neredeyse tüm kullanıcıların ortak şikayeti olan fazla terletme bendede vardı.Üstelik yapı olarak zaten biraz fazla terleyen biri olarak neredeyse her sabah yataktan sırılsıklam kalkar olmuştum.
Yatak 1 ay kullanım sonrasında mutlaka şeklini yönünü değştirmeye ve havalandırmak için sabahtan akşama kadar pencereye dayamaya başlamıştım.Yine sonradan öğrendimk bu madde özelliğini ıslandıgında kaybediyormuş.Oysa ben her sabah neredeyse çarşaf ıslanmış olarak kalkıyordum.
Hasılı eğer kilo ve boyunuz,terleme yönünden yapınız müsaitse kullanabileceğiniz bir yatak ancak benim gibi bir yapınız varsa tavsiye edemeyeceğim gibi uzak durmanızı önereceğim bir ürün.3 yılını doldurmadan yeni bir yatak almak zorunda kaldım ve inanın hem uykum düzeldi hemde gece terlemesinden kurtuldum.
Benim yaşadıklarımın markaya bağlı oldugunu düşünenler için söyleyeyim markası yatak konusunda oldukça iddalı bir marka idi.Marka belirtmememin sebebi ise birilerinin hemen çıkıp başka markanın adamı yakıştırması yapmaması için.
Umarım birilerine faydalı olur benim yaşadıklarım.

50 Mesaj
10 Ocak 2009; 13:34:11 

quote:

Orjinalden alıntı: agurkan

Hasılı eğer kilo ve boyunuz,terleme yönünden yapınız müsaitse kullanabileceğiniz bir yatak ancak benim gibi bir yapınız varsa tavsiye edemeyeceğim gibi uzak durmanızı önereceğim bir ürün.3 yılını doldurmadan yeni bir yatak almak zorunda kaldım ve inanın hem uykum düzeldi hemde gece terlemesinden kurtuldum.

Uzun zaman önce bu mesajı bırakmışsınız, umarım tekrar görüp cevap yazarsınız.
Bende yeni bir yatak almak için araştırmalar sürdürüyorum. Evim çatı katında ve ortam bir hayli rutubetli. Eğer bu yataklar rutubetli ortamda özelliğini kaybediyorsa visko yatak almak mantıklı görünmüyor. Fakat illede alayım rahat edeyim diyorum, bunun için nem giderici tabletler var hatta bu nem olayı için makinede var, biraz pahalıydı ama seneler önce görmüştüm Praktikerde. Yaklaşık 10 senedir bu nem olayıyla boğuşuyorum ben. Tekrar yatak olayına dönecek olursak; Bu yatakların rutubetten etkilendiği kesin olmasına kesinde, 1 kapalı hücre 2 açık hücreli olanları var, bunların her ikiside havalanma konusunda aynı özelliklermi sahip? Yani rutubetten arındırılmış bir oda olduğunu farz etsek hangi hücreli olan iyidir?

[URL=http://img203.imageshack.us/i/img185.jpg/][IMG=http://img203.imageshack.us/img203/5225/img185.th.jpg][/IMG][/URL]

35½ Türkiye

585 Mesaj
1 Şubat 2009; 20:05:09 

Dostlarım, formu baştan sona okudum ama iş her sayfada daha çok teknik detaya ve karmaşaya gitmiş artık kafam karıştı. Kimi visco sağlığa zararlı derken kimi yaylı yataklar fıtık yapar diyor, satıcının birisi ben bile visco kullanıyorum derken (pazarcıların abi ben bile bunu yiyorum evde demesi gibi) diğeri kanser olur veya kokarsın diyor...Öfff ya çıkacam yarın Ankarada bu tür yerler nerde var Etlik ve Sitelerde, dolaşacağım uzanacağım hangisi rahat gelirse onu alacağım visco veya yaylı farketmez.. Zaten forumda meraklı ziyaretçilerin yerine pazarcılar tuttu tarafsızlıklarını itimat etmiyorum artık.. Keşke kullanıcılarda daha çok fikir paylaşsaydı

HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR...

3129 Mesaj
2 Şubat 2009; 9:59:15 

quote:

Bu başlıkta insanlar soru ve meraklarını dile getirmişler.2005 yılı sonunda (marka yazabilirim ama marka bağımsız sıkıntılar olabileceğini düşünüyorum) daha rahat uyku düşüncesi ile bir visco yatak aldım.Ben 1.90 ve 90 kg lık biriyim.Ancak yatağı aldıgımız dönemde kimseler bu konularda bilgi felanda vermemişlerdi.2yılı geçen süre içerisinde yatakta oluşan deformasyon gözle görülebilecek seviyede idi.
Neredeyse tüm kullanıcıların ortak şikayeti olan fazla terletme bendede vardı.Üstelik yapı olarak zaten biraz fazla terleyen biri olarak neredeyse her sabah yataktan sırılsıklam kalkar olmuştum.
Yatak 1 ay kullanım sonrasında mutlaka şeklini yönünü değştirmeye ve havalandırmak için sabahtan akşama kadar pencereye dayamaya başlamıştım.Yine sonradan öğrendimk bu madde özelliğini ıslandıgında kaybediyormuş.Oysa ben her sabah neredeyse çarşaf ıslanmış olarak kalkıyordum.
Benim yaşadıklarımın markaya bağlı oldugunu düşünenler için söyleyeyim markası yatak konusunda oldukça iddalı bir marka idi.Marka belirtmememin sebebi ise birilerinin hemen çıkıp başka markanın adamı yakıştırması yapmaması için.

Bu durumda marka vermelisin, çünkü ben visco yatakta 4. yılımdayım (boy: 1.80, kilo 90 civarları) ve bu yatakla ilgili ne bir terleme problemi yaşadım, ne de koku,son derece memnunum.
İşim gereği seyahatlere çıkmam gerekiyor ve otellerde (min. 3 yıldızda kalıyorum) kesinlikle yatak beğenmiyorum.Bu durumda yatağın kalitesi markadan markaya değişkenlik gösteriyor demektir.
Yalnız şunu da belirteyim, aldığım markanın yatağından son derece memnunum fakat sandıklı bazasını aldığıma bin defa pişman oldum.Kalitesizlikte sınır tanımıyor, bir taraf bozuldu zaten, şu anda sandık olarak kullanılamıyor, üstelik daha bozulmadan gıcırdamaya başlamıştı, düşünsenize yaysız yatak,yaysız somya ve bütün gece gıcır gıcır...

5906 Mesaj
2 Şubat 2009; 13:33:41 

marka adı vermezseniz doğru dürüst bilgi sahibi olamayız. Anlaşılan kalitesine ve fiyatına göre de şikayetler olabilir. Direkt marka model adı vermek reklama girmez ürünü tavsiye etmek veya eleştirmek hakkımız. Arkadaşın da belirttiği gibi
quote:

Dostlarım, formu baştan sona okudum ama iş her sayfada daha çok teknik detaya ve karmaşaya gitmiş artık kafam karıştı. Kimi visco sağlığa zararlı derken kimi yaylı yataklar fıtık yapar diyor, satıcının birisi ben bile visco kullanıyorum derken (pazarcıların abi ben bile bunu yiyorum evde demesi gibi) diğeri kanser olur veya kokarsın diyor...Öfff ya çıkacam yarın Ankarada bu tür yerler nerde var Etlik ve Sitelerde, dolaşacağım uzanacağım hangisi rahat gelirse onu alacağım visco veya yaylı farketmez.. Zaten forumda meraklı ziyaretçilerin yerine pazarcılar tuttu tarafsızlıklarını itimat etmiyorum artık.. Keşke kullanıcılarda daha çok fikir paylaşsaydı

kimisi çok iyi diyor, kimisi sağlığa zararlı olduğunu, kimisi de memnun değil. hem yaylı hem de visco yatak araştırması yapıyorum karar veremedim , anlaşılan buradan fayda yok.

2416 Mesaj
12 Haziran 2009; 15:35:19 

Ben Yataşda denedim bu yatağı, satıcı çok övdü, aldığımız yatakla arasında fiyat farkı çok olmadığından normal tam ortapedik yatak aldık. Memnunum.

Orada duruyordun yalnızca çığlıklar atarak,Kimsenin seni dinlemediğinden korkarak, En çok boş teneke kutunun tangırdadığını söylerler, Kendi sesin rahatlatıyor olmalı seni ,Yalnızca duymak istediklerini duyuyor,Ve yalnızca duymuş olduklarını biliyorsun,Sen,sen boğazına kadar trajediye gömülmüşsün ,Dünyayı kurtarmak niyetindesin, Kimse aldırmıyordu bu söylediklerime...IzdıraP
Dostum sesin kaybolmadan önce, Bir kişinin eğlencesi diğerinin cehennemidir, Bu dönem insanların ruhlarını sınamak için gönderildi...

188 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:35:20 

Konuyla tam irtibatlı değil fakat bir soru soracağım.
Tam ortopedik yatak almak istiyorum. Hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz?
Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

BÜYÜK DEVLETLER DUYGULARIYLA DEĞİL; AKILLARIYLA HAREKET EDER.

2416 Mesaj
17 Haziran 2009; 11:40:33 

Yataş aldım. Gayet başarılı bir yatak. PC kullanıcısı olduğum halde rahat kalkıyorum sabahları. Yani ekstradan yatağın rahatsızlığından dolayı ek olarak sırt ağrısı çekmiyorum.

Orada duruyordun yalnızca çığlıklar atarak,Kimsenin seni dinlemediğinden korkarak, En çok boş teneke kutunun tangırdadığını söylerler, Kendi sesin rahatlatıyor olmalı seni ,Yalnızca duymak istediklerini duyuyor,Ve yalnızca duymuş olduklarını biliyorsun,Sen,sen boğazına kadar trajediye gömülmüşsün ,Dünyayı kurtarmak niyetindesin, Kimse aldırmıyordu bu söylediklerime...IzdıraP
Dostum sesin kaybolmadan önce, Bir kişinin eğlencesi diğerinin cehennemidir, Bu dönem insanların ruhlarını sınamak için gönderildi...

188 Mesaj
17 Haziran 2009; 15:45:02 

yesilormancini;
teşekkür ederim.
bir sorum daha var.
yaşadığım semtte idaş yatak satan bir tanıdık var. bu idaşın yatakları nasıldır acaba yataşa göre? şimdiden teşekkürler.

BÜYÜK DEVLETLER DUYGULARIYLA DEĞİL; AKILLARIYLA HAREKET EDER.

1402 Mesaj
17 Ekim 2009; 22:14:46 

tam 6 senedir kullanıyorum, bir sıkıntısını falan görmedim. bel fıtığı sebebiyle almıştım ve çok da memnun kaldım.

Son 1 senedir ilk hali kadar yumuşak değil sadece, o yüzden yenilemeyi düşünüyorum.

561 Mesaj
17 Şubat 2010; 14:06:22 

Merhaba Arkadaşlar;

Ben bu ürünün kullanıcısıyım.

Ortada sağlıksız olduğuna dair bir iddaa var fakat bu her üründe olacak kadar zararlı. Eğer direk ürünlerin ortopedik zararlarını da katarsak visconlardan daha az zararlı hatta yararlı bile diyebiliriz.

Açık hücreli ürünler havalandırma özelliklidir. Yani hava akımı olur içerisinde. Bu da terlemenize biraz engel olur. Zaten visco dediğiniz şey bir maddedir. Dİğerleri yan özelliktir. Nedir bu? Bamboo lifleri olabilir vs. Dansite olarak da değişimler gösterir. Bunlar tamamen kullanıcının vücud yapısına ve kendisini nasıl rahat hissedeceğine göre alternatifler olarak çeşitli olarak üretilmiştir.

Kiloluysanız farklı zayıfsanız farklı dansite önerileri olabilir. Terleme probleminiz varsa extra bir havalandırmalı yatak gerekebilir vs.

Bu yatakta yatınca sabaha uyuduğumu anlaıyorum. Nasıl yattıysam o şekilde de kalkıyorum. Rahat edemeyen arkadaşlar ise büyük ihtimalle kendi anatomik yapısına uygun bir yatak almamasından dolayı rhat ediyor.

Bu yatağın yerli 2 yabancı 1 üreticisi var. Yabancı olan TEMPUR, yerli olanlar ise İŞBİR ve VİSKO LOVE firmalarıdır. Diğer markalar ise bu ürünleri üretim yapan firmalardan tedarik ederler. Piyasada ucuz olan yatak Visko Love yataklarıdır. Diğerleri uçuk fiyatlara sahiptir fakat Vİsko Love bile bir yatağı en ucuz iki kişiliğini 800 liradan falan satar.

Bu ürünlerde deformasyon olmaz. Olursa dediğim gibi anatomik yapınıza uygun olmadığından dolayıdır. TErlersiniz ıslanır bozulur vs. Kendinize uygun yatak alırsanız bu sorunları yaşamazsınız ki Visko Love 20 tonluk preslerde sıkıştırıyor ve rulo haline getiriyor yine de yatak 1 saatte kendisinitoparlayıp kullanılabilir hale getiriyor. Sizin 90 kilo olmanız buna engel teşkil etmez.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortALance -- 17 Şubat 2010; 14:13:01 >

Emre BAYRAKTAR
Visco Yataklarda Şimdi Forum Üyelerine Özel Ekstra İndirim ve Ödeme İmkanları
Visco Yatak Visko Love

2736 Mesaj
17 Şubat 2010; 23:05:35 

quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

Bu yatağın yerli 2 yabancı 1 üreticisi var. Yabancı olan TEMPUR, yerli olanlar ise İŞBİR ve VİSKO LOVE firmalarıdır. Diğer markalar ise bu ürünleri üretim yapan firmalardan tedarik ederler. Piyasada ucuz olan yatak Visko Love yataklarıdır. Diğerleri uçuk fiyatlara sahiptir fakat Vİsko Love bile bir yatağı en ucuz iki kişiliğini 800 liradan falan satar.

Bu ürünlerde deformasyon olmaz. Olursa dediğim gibi anatomik yapınıza uygun olmadığından dolayıdır.
TErlersiniz ıslanır bozulur vs.

Selamlar

Visco yabancıları katmıyorum Yerli Üreten firma 5-10 aralığındadır üretip yatak yapan İşbir, Form (istikbal) , İdaş birde Ural medikal (Visco love) değişiklik yapmadıysa kalıba döküm yapar.

Bu ürünlerde deformasyon olur. Deformasyon olmaz demek maddenin yapısına uymaz özellikle süngerde. sünger=visco, süngerin hücre duvarları kopar kırılır ve deformasyon oluşur.
Deformasyondan önce ilk aşamalarda ürünün sertlik değeri zamanla azalır.
2 aşamada deformasyon olur Deformasyon=kalıcı deformasyon, ürünün kabaca çökmesidir örnek 10cm visco serbest halde 9,5cm geliyor ise %5 kalıcı deformasyona uğramış demektir.
Visco için sünger için deformasyon olmaz demek yada X firmanınki olmaz demek hayaldir.

Bu konuda fazla bilgi yazmıyacağım fakat Islanınca, kuruduğu zaman eski özelliklerini kazanır (kimyasallar hariç)

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

1133 Mesaj
3 Mart 2010; 23:38:13 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Bu durumda marka vermelisin, çünkü ben visco yatakta 4. yılımdayım (boy: 1.80, kilo 90 civarları) ve bu yatakla ilgili ne bir terleme problemi yaşadım, ne de koku,son derece memnunum.
İşim gereği seyahatlere çıkmam gerekiyor ve otellerde (min. 3 yıldızda kalıyorum) kesinlikle yatak beğenmiyorum.Bu durumda yatağın kalitesi markadan markaya değişkenlik gösteriyor demektir.
Yalnız şunu da belirteyim, aldığım markanın yatağından son derece memnunum fakat sandıklı bazasını aldığıma bin defa pişman oldum.Kalitesizlikte sınır tanımıyor, bir taraf bozuldu zaten, şu anda sandık olarak kullanılamıyor, üstelik daha bozulmadan gıcırdamaya başlamıştı, düşünsenize yaysız yatak,yaysız somya ve bütün gece gıcır gıcır...

İşbir'den aldığım Visco yatağı 5 yıldır kullanıyorum. 80 kiloyum. Formu hiç bozulmadı. Bazası birkaç ay sonra gıcırdamaya başladı. Bir kutu WD-40 yağlayıcı sprey aldım. Menteşe milleri gibi tüm hareketli parçalara sıktım. O günden beri hiçbir ses duymuyorum. Aynı spreyi aracımın kilitlerinde de kullandım, hiç gıcırtı kalmadı. Herkese tavsiye ederim.

Visco yatak yatış konforu ve ortopedi yönünden mükemmel. Ancak bence iki dezavantajı var.

1- Kışın olmasada, yazın muhakkak terletiyor.Bu garanti. Buna çare bulamadım. Aynı maddeden üretilen yastıklar daha da beter terletiyor, hiç kullanamadım öylece duruyorlar.
2- Petrokimya ürünleri iletken olmadığından, yüzeysel sürtünmeler, büyük oranda elektriklenme oluşturur statik elektrik meydana gelir.
Vücudun statik elektriğini alamadığı gibi, yüzeysel hareketlerle üzerinde oluşan statik elektriğide üzerine yatan kişiye boşaltır.
Ben derimki;
Üreticiler bunu dikkate alarak, yatağın yüzeyinde çeşitli noktalara sabit elektrotlar yerleştirsinler ve bunları topraklama noktası gibi bir nokta oluşturarak tek bir yerde birleştirsinler. Bu noktaya bağlı kablo, toprak yada nötr hattına takılsın. Böylece elektriklenme sorunu halledildiği gibi, yataklar stres alıcı hale gelir ve yeni bir pazar açılmış olur.
Kiloyla aldıkları PUR hammaddesinden pahalı yataklar yaparak köşeyi döndüklerinden, bunun ar-ge sine harcayacak bütçeleride vardır diye düşünüyorum.

2 Mesaj
21 Haziran 2010; 15:42:56 

arkadaşlar şikayetlerinizi tek tek okudum ben bu işin satışından sorumlu olduğum için size biraz bilgi vermek istiyorum bazı şikayetlerinizin gerçeklik payı olduğu doğrudur mesela doğal olmadığı için kanser riski taşıdığı koku yaptığı alerjik hastalıkları tetiklediği gibi fakat uzmanlar bu ürünlerde mükemmelliyeti yakalamak adına yeni çalışmalar yaptılar bunlardan biriside benm üretici firmamdır yatağın yüzde yüz doğal olması için malzemesini suyla patlattılar bundan öncekiler petrol ve tinerle patlatıldığı için bu tip sıkıntılar doğurdu ve ayrıca hala bu söz konusu durumu kullanan firmalarda bulunuyor size bu ürünü satan firmalar memnuniyet ve uzun ömür garantisi vermiyorsa asla yanaşmayın benm firmam ürününe güvendiği için 30 gün memnuniyet 10 yılda uzun ömür garantisi vermektedir asla hiç bi sıkıntı yaşnmaz en ufak şikayette iade alınır
daha detaylı bilgi için orhun-kanpulat@hotmail.com dan bana ulaşabilirsinz

2736 Mesaj
21 Haziran 2010; 17:33:19 

quote:

Orijinalden alıntı: orhun kanpulat

arkadaşlar şikayetlerinizi tek tek okudum ben bu işin satışından sorumlu olduğum için size biraz bilgi vermek istiyorum bazı şikayetlerinizin gerçeklik payı olduğu doğrudur mesela doğal olmadığı için kanser riski taşıdığı koku yaptığı alerjik hastalıkları tetiklediği gibi fakat uzmanlar bu ürünlerde mükemmelliyeti yakalamak adına yeni çalışmalar yaptılar bunlardan biriside benm üretici firmamdır yatağın yüzde yüz doğal olması için malzemesini suyla patlattılar bundan öncekiler petrol ve tinerle patlatıldığı için bu tip sıkıntılar doğurdu ve ayrıca hala bu söz konusu durumu kullanan firmalarda bulunuyor size bu ürünü satan firmalar memnuniyet ve uzun ömür garantisi vermiyorsa asla yanaşmayın benm firmam ürününe güvendiği için 30 gün memnuniyet 10 yılda uzun ömür garantisi vermektedir asla hiç bi sıkıntı yaşnmaz en ufak şikayette iade alınır
daha detaylı bilgi için orhun-kanpulat@hotmail.com dan bana ulaşabilirsinz

Hangi firma bu Petrol ve tinerle patlatmayan yada su ile neyi patlatıyorsunuz

2. si 10 ne garantisi veriliyor. garantinin şartları bellimi? kaldıki poliüretan süngerden bahsediyoruz çelikten değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 21 Haziran 2010; 17:36:15 >

275 Mesaj
22 Haziran 2010; 1:00:19 

visco yatakların zararlarını tartışmaya davet ediyorum herkesi.bilgisi olanlar lütfen paylaşın

2 Mesaj
22 Haziran 2010; 9:19:53 

firmanın adı dionedir
üzerinde konuştuğumuz yatağın malzemesi viscodur bunu nassa yıllar önce uzaya yolladığı astranotların basınca direnebilmesi için üretmiştir malzemesi tiner ve petrolden oluşmaktadır benm bahsttiğim melzeme su ile oluşmuştur o yüzden diğer yataklardaki sıkıntılar yaşanmaz ayrıca 10 yılda uzun ömür garantisi vardır kalite bakımından ve üretim bakımından bize en yakın firma işbir yataktır

2736 Mesaj
23 Haziran 2010; 19:18:10 

quote:

Orijinalden alıntı: orhun kanpulat

firmanın adı dionedir
üzerinde konuştuğumuz yatağın malzemesi viscodur bunu nassa yıllar önce uzaya yolladığı astranotların basınca direnebilmesi için üretmiştir malzemesi tiner ve petrolden oluşmaktadır benm bahsttiğim melzeme su ile oluşmuştur o yüzden diğer yataklardaki sıkıntılar yaşanmaz ayrıca 10 yılda uzun ömür garantisi vardır kalite bakımından ve üretim bakımından bize en yakın firma işbir yataktır

kusura bakmayın ama, yanlış bilgi almışsınız yada yanlış biliyorsunuz.

Dione olarak Visco üretmiyorsunuz ki üretiyor gibi gösterip ürünümüx şöyle böyle demeyin. heralde viscoyu işbirden alıp kılıf takıp satıyorsunuz (viscoyu almanız normal TR de üreten 10 firma yok yüzlerce yatakçı var )

Poliüretan sünger = Visco Su ile reaksiyona girer ve Türkiyede ki tüm firmalar SU ile yaparlar...

Satıcılar bıkmadılar yanlış reklamasyondan "NASA için uzaya giden astoronot için yapılmış" pehhh Peki biz uzayda yer çekimi olmayan yerdemi yaşıyoruz.
10 Yıl garanti verdiğinizde garanti şartları neler % kaç deformasyon olursa değiştiriyorsunuz. Kullanıcı hatası ülkemizde meşhurdur.
Birde biz 10 yıl garanti verelim 10 yıla kadar 10 yıl garanti olduğunu unuturlar durumu var.

Ürününüzü yapın kaliteli iyi bir ürün diyin fakat. Türkiye'de En iyisini Biz yapıyoruz derseniz sünger işini bilenler sadece Güler, mesala ben gülüyorum

275 Mesaj
24 Haziran 2010; 21:42:00