Şimdi Ara

Windows Açılırken Mavi Ekran hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün elektrikler gitti , şuan pcyi açmayı deneniyorum windows yazısı geliyor tam şifre yazma yerine gelince mavi ekran çıkıor ve reset atıyor windows ekranına gelince kasadan küçük bir tık sesi geliyor ( seri değil) ve resetliyor bir bilgisayarcıya gitmek şartmı yoksa evde hangi şekillerde halledebilirim ?

• ????
  • Kasanın içindeki bios pilini çıkar 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar tak ve çalıştır. Olmazsa ramlari yerinden sök ve tekrar takmayı dene. Verdiği hatayı internette arattır sorunun ne olduğunu anlarsın.
  • Aynı sorun bendede olmuştu çözümü yönünde çokta fazla bilgi sahibi olmadığımdan hiç uğraşmadan format atıp düzeltiştim. Aynı sorunla tekrar karşılaşırsam arkadaşın önerilerini bende uygularım artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Kasanın içindeki bios pilini çıkar 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar tak ve çalıştır. Olmazsa ramlari yerinden sök ve tekrar takmayı dene. Verdiği hatayı internette arattır sorunun ne olduğunu anlarsın.

??????????????
    İşletim sistemi çökmüş yada harddiskte sorun oluşmuş, sen donanıma şöle böle yap diyosun.
    Ya format at yada format öncesinde onarım yoluna git. İnşallah harddiskin bad sector oluşmamıştır. Elektrik gitmelerinde yada hatalı düğmeden kapatmalarda oluşan bi durum.
  • arkadaşın dediği gibi bi ihtimal ramleri çıkar tak bios pilini dene ama bunlardan değil sorun bence denemekte yarar var tabi.tık die bi ses gelio diyosun hdd zarar görmüş olma ihtimali çok yüksek bütün herşeyi sök tak makine içinde elektriği boşalt hatta kasaya gelen elektrik pirinizi dahi sök tak olmadı en son format atmayı dene ama mavi ekran veriyor ise format çözüm olucağnı sanmıyorum.
  • ses gelen yer hdd yinede formatı deniyorum şuan yeni bir hdd almak gerekirmi
  • Windowsu kurabilirsen ve sorunsuz açabilirsen bir sorun yoktur harddiskte büyük ihtimalle...
  • Bad sector

Hirens Boot Cddeki Harddish Regenerator programıyla tarat Bozuk sectorleri bul düzelt yalnız uzun sürer bu...
    olmazsa yeni bi harddisk alıcaksın. Son çözümüm Fdiskte (bilgilerini harddiski başka bilgisayar kopyaladıktan sonra) bütün bölümleri sil. Bi 10 GB yada 5 GB lık bi bölüm oluştur oraya hiç bişi yapma kalan diğer bölümleri kafana göre oluştur. İlk oluşturduğun bölüm hariç diğerlerinden birine windowsu kur devam et.
  • dediklerinizi format olmazsa yapıcam formatda şuana kadar sorun çıkmadı çıkmaz inşallah
  • sağolun düzgün bir şekilde formatladım sorunsuz şuanda teşekkürler
  • remlerini memtest in floppy versiyonu ile komple testen geçir derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: GirakonDewiL

sağolun düzgün bir şekilde formatladım sorunsuz şuanda teşekkürler

fotmatla çözüleceğini hiç sanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.