Şimdi Ara

Nokia 2008 yılı 2. çeyrek finansal raporunu açıkladı; pazar payı %40

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Nokia 2008 yılı 2. çeyrek finansal raporunu açıkladı; pazar payı %40

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden Nokia, bugün 2008 yılı 2. çeyrek finansal raporunu her dönem ve yıl sonu yaptığı gibi yayınladı. Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre Finlandiyalı firmanın 2. çeyrek net karı 1 milyar 474 milyon Euro olarak gerçekleşti. Geçen yıl aynı dönemde net kar 1 milyar 393 milyon Uero olarak ifade edilmişti. Nokia'nın kasasına nakit akışı geçen yıla göre yaklaşık %6 artarken net cep telefonu satışları ise %4 oranında artış gösterdi. Böylece firmanın küresel pazardaki payı %40'a kadar yükseldi. Pazar payının geçen yıl %38; 2008 1. çeyrekte %39 olduğunu belirtmekte fayda var. Özetle Nokia, liderlik koltuğunda büyük bir kararlılıkla oturmaya devam ediyor. Bu durumu da izlenen stratejilere bağlamak mümkün.

Kaynak: Intomobile
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Aynı başarılı stratejiyi ne yazıkki n96 da göremedim en azından tr ye göre değil daha global bir cihaz bekliyordum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MoqoKo

Aynı başarılı stratejiyi ne yazıkki n96 da göremedim en azından tr ye göre değil daha global bir cihaz bekliyordum.

Nokia N96'yı Türkiye'ye göremi yapmış.
    Eğer öyleyse güzel olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

Nokia 2008 yılı 2. çeyrek finansal raporunu açıkladı; pazar payı %40

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden Nokia, bugün 2008 yılı 2. çeyrek finansal raporunu her dönem ve yıl sonu yaptığı gibi yayınladı. Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre Finlandiyalı firmanın 2. çeyrek net karı 1 milyar 474 milyon Euro olarak gerçekleşti. Geçen yıl aynı dönemde net kar 1 milyar 393 milyon Uero olarak ifade edilmişti. Nokia'nın kasasına nakit akışı geçen yıla göre yaklaşık %6 artarken net cep telefonu satışları ise %4 oranında artış gösterdi. Böylece firmanın küresel pazardaki payı %40'a kadar yükseldi. Pazar payının geçen yıl %38; 2008 1. çeyrekte %39 olduğunu belirtmekte fayda var. Özetle Nokia, liderlik koltuğunda büyük bir kararlılıkla oturmaya devam ediyor. Bu durumu da izlenen stratejilere bağlamak mümkün.

Kaynak: Intomobile

ohaaa paraya bak

• Nereye kafamı çevirsem nokia görüyorum ama hala bana düşük geliyor bu rakamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Nereye kafamı çevirsem nokia görüyorum ama hala bana düşük geliyor bu rakamlar

arkadaşın verdiği rakam sadece kar,
    belirtilen çeyrekte toplam ciro ise, 13,2 milyar dolar.
    yani sadece 3 ayda yapılan ciro.
  • Nokia 4eveR
  • iyi be nokia tek kalsın herkes nokia alsın bakalım ne kadara alacaksın nokiayı
  • bence tasarım açısından kötü özellik açısından iyi bir firma için iyi rakamlar
    brava
  • ..:: NoKiA ::..

• ah canlarım benım hop hop agubugu...
  • adamlar parayı götürüyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.